Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Daca ai curajul sa vii, io-s convins ca la urmatoarea intalnire vii cu un V-strom. :lol:

Aici ai mare dreptate... :lol:

subscriu la comentariu lu' Vrajitoru..... :laugh:

Editat de iustys
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stickerele pe parbriz le pot face io moca, daca nu are nimeni nimic impotriva.

(ca sa nu vin cu mana goala ca Bula in bancu ala cu chefu, la care toti aduceau cate ceva de mancat, baut, numa Bula o venit cu frate-su).

Am facut acu o luna stickere si veste pentru turul Alpilor.

 

 

Mesaj completat

Stickerele pe parbriz le pot face io moca, daca nu are nimeni nimic impotriva.

(ca sa nu vin cu mana goala ca Bula in bancu ala cu chefu, la care toti aduceau cate ceva de mancat, baut, numa Bula o venit cu frate-su).

Am facut acu o luna stickere si veste pentru turul Alpilor.

http://picasaweb.google.com/ioan.cizmas/Tu...028744467898978

post-14105-1250775364_thumb.jpg

post-14105-1250775405_thumb.jpg

Editat de Johann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum suna asta?

http://www.miorita-paltinis.eu/index.html

daca va place cum arata si va convin preturile eu ma duc sa fac rezervare, sau macar sa vorbesc cu proprietarii

 

si inca ceva : cei care zic 18-19 inseamna ca stau numai de vineri pe sambata sau stau si duminica?

 

Locatia e OK din puctul meu de vedere.

Mesaj completat

Domnilor...

Poate e prea devreme dar eu m-am gandit la asta:

 

Sticker de lipit pe motor/parbriz/casca/case/mai stiu si eu...

 

post-22815-1250701567_thumb.jpg

 

 

Tricouri personalizate cu nume pe spate (cine vrea)

Eu le-am vazut negre - pot fi si alte culori dar nu mai mult de 2

Voi afisa si preturi iar daca are cineva posibilitatea sa obtina un pret mai mic va rog sa interveniti

De asemenea va trebui sa facem o lista cu marimile si sumele primite

 

post-22815-1250701589_thumb.jpg

 

 

Totusi as vrea sa stiu daca toata lumea e de acord cu initiativa asta

Multumesc

S.

 

De acord. Vreau si eu doua tricouri, dar fara nume, dar care e costul?

Mesaj completat

Si daug lista inca o data cu o schimbare in loc de 1 persoana vor fi doua:

 

1. Bogdan Harea (bogdan_harea) - 2 persoane - pentru 18-19 septembrie

2. Radu Prie (vrajitoru) - 2 persoane pt Sibiu - 1 persoana pentru alta locatie

3. Daniel Dragomir (xdxanny) - 2 persoane

4. Leucus Sorin (spd) - 1/2? persoane - cel mai devreme 19-20sep

5. Fabio Todircan (bozoro) - 2 persoane - 90% confirmat

6. Stancu Iustinian (iustys) - 2 persoane si 1 baterie noua

7. Stefan Ivanov (D3LeiCuie) - 2 persoane - functie de programul de la ocna

8. Adrian Cristea (adrian cristea) - 1 persoana, doar noaptea de simbata spre duminica, cel mai devreme 19-20 septembrie

9. Ion Nastase (jhon-n)-2 persoane-doar noaptea de simbata spre duminica

10. Lukic Emilian (emilian_rks) - 1 persoana - 18 si 19 Sep (2 nopti -> vineri/sambata si sambata/duminica)

11. Serban Lucian (transilvania72) - 2 persoane - dupa a doua jumatate a lui septembrie pentru orice locatie

12. Andrei Stoican (AS25) - 2 persoane pentru 18-20 septembrie

13. Ioan Cizmas(Johann) - 1 persoana 18-19 sept.

14. Calin Campian(co98)- 1 pers pt 18 noaptea si 19 noaptea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

costul tricourilor inca nu l-am aflat dar asa cum am mai scris daca are si altcineva posibilitatea sa le faca chiar va rog... vom compara ofertele

stickerele de asemenea le faceam si eu pe gratis acu... care le face pe gratis vom afla dupa ce fac un skandenberg cu Johann

 

Eu vedeam tricourile cu logo-ul intalnirii in dreapta de 10cm latime. Se poate face si de 20cm frontal doar sa fie toata lumea de acord (la fel si pt 10cm latime in dreapta). Propun ca totusi sa fie ceva scris pe spate: nume, nick de forum sau "V-Strom"

Voi reveni si cu lista de tricouri

 

Logo-ul ramane in standby pana la stabilirea locului final de intalnire

 

S.

Mesaj completat

Tricouri

 

1. bogdan_harea - 2 tricouri - spate gol (poate e ok cu "V-Strom") - rog marimile

2. spd - 1 tricou - 1 tricou - spate gol (eventual "V-Strom" - Marime M

3. vrajitoru - 2 tricouri - spate "vrajitoru" - Marime L ambele

4. xdxanny - 2 tricouri - spate? - Marimi XL si S

5. iustys - 2 tricouri - spate? - Marimi L si S

6. as25 - 2 tricouri - spate - marimi

7. d3leicuie - 2 tricouri - spate nume - marimi XL si S

Editat de D3LeiCuie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

costul tricourilor inca nu l-am aflat dar asa cum am mai scris daca are si altcineva posibilitatea sa le faca chiar va rog... vom compara ofertele

stickerele de asemenea le faceam si eu pe gratis acu... care le face pe gratis vom afla dupa ce fac un skandenberg cu Johann

 

Eu vedeam tricourile cu logo-ul intalnirii in dreapta de 10cm latime. Se poate face si de 20cm frontal doar sa fie toata lumea de acord (la fel si pt 10cm latime in dreapta). Propun ca totusi sa fie ceva scris pe spate: nume, nick de forum sau "V-Strom"

Voi reveni si cu lista de tricouri

 

Logo-ul ramane in standby pana la stabilirea locului final de intalnire

 

S.

Mesaj completat

Tricouri

 

1. bogdan_harea - 2 tricouri - spate gol (poate e ok cu "V-Strom") - rog marimile

2. spd - 1 tricou - 1 tricou - spate gol (eventual "V-Strom" - Marime M

3. vrajitoru - 2 tricouri - spate "vrajitoru" - Marime L ambele

4. xdxanny - 2 tricouri - spate? - Marimi XL si S

5. iustys - 2 tricouri - spate? - Marimi L si S

6. as25 - 2 tricouri - spate - marimi

7. d3leicuie - 2 tricouri - spate nume - marimi XL si S

 

 

'neatza.....sunt de acord cu V-Strom pe carca :laugh: .....imi place :lol: ....nu vreau cu nume sau nick :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Statistica e cea din fisierul excel atasat.

Daca exista modificari le puteti pune pe site.

 

Rezumatul e:

14 motoare (numai V-Strom ca restul care s-au anuntat ca doresc nu au postat clar ca vin - cei care vor sa o faca sa posteze in topicul asta)

23 de persoane (la mine ramane numai 1)

18 persoane in prima noapte (9 camere duble)

23 persoane in a doua noapte (12 camere daca co98 il primeste pe adrian_cristea in camera si acesta vrea sa stea cu cineva si 13 in caz contrar)

 

ma duc si pe Valea Sadului sa vad daca gasesc o pesiune asa mare si daca nu o sa merg si la Hanul Dumbrava aici in Sibiu (e la marginea orasului, in padure asa ca nu e problema) - cred ca e vorba de pensiunea Nora (am postat mai demult un link aici)

La pensiunea mai mare pe care o stiu eu de pe Valea Sadului stiu ca sunt camere cu mai multe paturi (e inchiriata si ca tabara) o sa merg, ma uit, eventual fac poze si mai vorbim luni.

 

... nu ma lasa sa pun Excel asa ca am facut un TXT

v_Strom.txt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , maine se baga careva la o plimbare? Eu trebuie sa ajung pana la Cheia sa las ceva acolo si apoi daca mai vine cineva putem merge pe la Intorsura Buzaului si apoi spre casa, sau alt treseu de plimbare pe care il hotaram impreuna.

 

In principiu vin si eu la intalnirea din septembrie ,dar pt. mine este devreme sa ma pronunt de acum din cauza programului de munca haotic din televiziune. Sper daca reusesc sa vin sa mai gasesc si eu un loc acolo cu voi. Asa ca ma inscriu si eu pentru un tricou XXL si un sticker.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine... ca sa nu va tin in Sibiu am gasit o pensiune in Cisnadioara:

Pensiunea Sub Cetate: dati un ochi aici: http://carta.ro/cazare-cisnadioara/pensiunea-sub-cetate/

Asa cum ii zice numele este exact sub manastrirea-cetate de la cisnadioara (pe care voiam sa va propun sa o vizitam)

Are 12 camere din care 4 sunt triple. Deci capacitatea maxima este de 28 de locuri.

In cazul in care suntem mai multi patroana a zpus ca poate sa ne gaseasca cazare in pensiuni foarte aproape de asta (sa putem merge pe jos daca bem o bere).

Preturile sunt

125 / noapte camera dubla (cu mic dejun)

200 / noapte camera tripla (cu mic dejun)

Asta fara negociere.

Are restauran in incinta.

Curte inchisa pentru motoare.

Are si un gratar daca mai vrem sa mai facem ceva seara acolo.

Am vorbit la telefon si weekendul 18-20 septembrie este liber.

 

Daca va place si ne hotaram sa mergem acolo atunci o sa merg la negocieri. Sa vad ce mai scot la pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine... ca sa nu va tin in Sibiu am gasit o pensiune in Cisnadioara:

Pensiunea Sub Cetate: dati un ochi aici: http://carta.ro/cazare-cisnadioara/pensiunea-sub-cetate/

Asa cum ii zice numele este exact sub manastrirea-cetate de la cisnadioara (pe care voiam sa va propun sa o vizitam)

Are 12 camere din care 4 sunt triple. Deci capacitatea maxima este de 28 de locuri.

In cazul in care suntem mai multi patroana a zpus ca poate sa ne gaseasca cazare in pensiuni foarte aproape de asta (sa putem merge pe jos daca bem o bere).

Preturile sunt

125 / noapte camera dubla (cu mic dejun)

200 / noapte camera tripla (cu mic dejun)

Asta fara negociere.

Are restauran in incinta.

Curte inchisa pentru motoare.

Are si un gratar daca mai vrem sa mai facem ceva seara acolo.

Am vorbit la telefon si weekendul 18-20 septembrie este liber.

 

Daca va place si ne hotaram sa mergem acolo atunci o sa merg la negocieri. Sa vad ce mai scot la pret.

 

Daca reusesti sa obtii in pretul ala si o cina pentru sambata seara eu zic ca e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conform listei tu esti deja combinat. sau daca vrei sa dormi cu el in pat... hmm.... :makeout:

 

 

Conform listei intradevar sunt combinat dar eu nu am scris nicaieri 2 persoane, asadar ramane sa ma ''combin'' cu Adrian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

Tricouri

 

1. bogdan_harea - 2 tricouri - spate gol (poate e ok cu "V-Strom") - rog marimile

2. spd - 1 tricou - 1 tricou - spate gol (eventual "V-Strom" - Marime M

3. vrajitoru - 2 tricouri - spate "vrajitoru" - Marime L ambele

4. xdxanny - 2 tricouri - spate? - Marimi XL si S

5. iustys - 2 tricouri - spate? - Marimi L si S

6. as25 - 2 tricouri - spate - marimi

7. d3leicuie - 2 tricouri - spate nume - marimi XL si S

8. AS25 - 2 tricouri - spate fara nume - Marimi L si M

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

Tricouri

 

1. bogdan_harea - 2 tricouri - spate gol (poate e ok cu "V-Strom") - rog marimile

2. spd - 1 tricou - 1 tricou - spate gol (eventual "V-Strom" - Marime M

3. vrajitoru - 2 tricouri - spate "vrajitoru" - Marime L ambele

4. xdxanny - 2 tricouri - spate? - Marimi XL si S

5. iustys - 2 tricouri - spate? - Marimi L si S

6. as25 - 2 tricouri - spate - marimi

7. d3leicuie - 2 tricouri - spate nume - marimi XL si S

8. AS25 - 2 tricouri - spate fara nume - Marimi L si M

9. co98 -1 tricou- nimic pe spate -marime xl sau mai mare- galben sau albastru daca se poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj completat

Tricouri

 

1. bogdan_harea - 2 tricouri - spate gol (poate e ok cu "V-Strom") - rog marimile

2. spd - 1 tricou - 1 tricou - spate gol (eventual "V-Strom" - Marime M

3. vrajitoru - 2 tricouri - spate "vrajitoru" - Marime L ambele

4. xdxanny - 2 tricouri - spate "V-strom" - Marimi XL si S

5. iustys - 2 tricouri - spate? - Marimi L si S

6. as25 - 2 tricouri - spate - marimi

7. d3leicuie - 2 tricouri - spate nume - marimi XL si S

8. AS25 - 2 tricouri - spate fara nume - Marimi L si M

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 lucruri s-au intamplat weekendul asta:

1. Mi-am facut un suport pentru telefonul mobil/GPS... cam trepideaza... dar si parbrizul trepideaza asa ca nu imi fac probleme inca. De vopsit l-am vopsit cu o vopsea care e rezistenta la caldura (numai din aia am gasit) si care are, dupa uscare, o culoare negru mat si o textura catifelata. Suportul in care e prins telefonul e de la un suport din ala cu ventuza care se prinde pe parbriz. A trebuit sa ii adaug 2 bureti laterali pentru ca HTC Diamond asta e mic si nu il prindea fix suportul initial.

post-39728-1251119112_thumb.jpg

2. Am descoperit ca valva vacuumatica pe care am luat-o este pe invers (normal deschisa - parca e un facut ce ghinion am). Am fost la dezmembrari si am gasit alta pe care am probat-o si care e ok... dar are o "buba" una din parti nu este ca o mufa de furtun mic, ci are un diametru de aprox 2 cm. Deci nu pot pune pe ea decat un furtun gros... motiv pentru care o sa folosesc si eu ca rezervor un furtun gros (in cazul meu foarte gros). Nu mai pun poze pana nu montez tot sistemul pe banc de lucru, si il fac sa functioneze. Partea buna e ca valva asta am luat-o cu mufa cu tot... ceea ce e un lucru bun.

 

3. Am fost ieri pe Transfagarasan... prima data cu motor... si fericit pentru asta: poze si comentarii aici: /index.php?...t&p=2066669

Am folosit GPS-ul nu pentru iGO ca era culmea (ffind un singur drum) ci pentru inregistrarea traseului si a vitezei maxime, medii si instantanee.

 

Mesaj completat

3 lucruri s-au intamplat weekendul asta:

1. Mi-am facut un suport pentru telefonul mobil/GPS... cam trepideaza... dar si parbrizul trepideaza asa ca nu imi fac probleme inca. De vopsit l-am vopsit cu o vopsea care e rezistenta la caldura (numai din aia am gasit) si care are, dupa uscare, o culoare negru mat si o textura catifelata. Suportul in care e prins telefonul e de la un suport din ala cu ventuza care se prinde pe parbriz. A trebuit sa ii adaug 2 bureti laterali pentru ca HTC Diamond asta e mic si nu il prindea fix suportul initial.

post-39728-1251119112_thumb.jpg

2. Am descoperit ca valva vacuumatica pe care am luat-o este pe invers (normal deschisa - parca e un facut ce ghinion am). Am fost la dezmembrari si am gasit alta pe care am probat-o si care e ok... dar are o "buba" una din parti nu este ca o mufa de furtun mic, ci are un diametru de aprox 2 cm. Deci nu pot pune pe ea decat un furtun gros... motiv pentru care o sa folosesc si eu ca rezervor un furtun gros (in cazul meu foarte gros). Nu mai pun poze pana nu montez tot sistemul pe banc de lucru, si il fac sa functioneze. Partea buna e ca valva asta am luat-o cu mufa cu tot... ceea ce e un lucru bun.

 

3. Am fost ieri pe Transfagarasan... prima data cu motor... si fericit pentru asta: poze si comentarii aici: /index.php?...t&p=2066669

Am folosit GPS-ul nu pentru iGO ca era culmea (find un singur drum) ci pentru inregistrarea traseului si a vitezei maxime, medii si instantanee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. bogdan_harea - 2 tricouri - spate gol (poate e ok cu "V-Strom") - rog marimile

2. spd - 1 tricou - 1 tricou - spate gol (eventual "V-Strom" - Marime M

3. vrajitoru - 2 tricouri - spate "vrajitoru" - Marime L ambele

4. xdxanny - 2 tricouri - spate "V-strom" - Marimi XL si S

5. iustys - 2 tricouri - spate? - Marimi L si S

6. as25 - 2 tricouri - spate - marimi

7. d3leicuie - 2 tricouri - spate nume - marimi XL si S

8. AS25 - 2 tricouri - spate fara nume - Marimi L si M

9. jhon-n - 2 tricouri - fara nume - marimi M ambele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la dezmembrari si am gasit alta pe care am probat-o si care e ok... dar are o "buba" una din parti nu este ca o mufa de furtun mic, ci are un diametru de aprox 2 cm. Deci nu pot pune pe ea decat un furtun gros... motiv pentru care o sa folosesc si eu ca rezervor un furtun gros (in cazul meu foarte gros).

Eu folosesc ca rezervor un furtun transparent luat de la gradinarit, Bricostore. Are 19mm exterior si 16mm interior. Daca incalzesti un cap sigur de largeste pana la diametrul necesar tie. Un furtun mai gros a folosit la un moment dat ATW si era cam rigid. Al meu se moleaza bine si ajunge da la lant pana in coada motocicletei, cca 1m, in care intra cca 170ml ulei. Eu caut acum o sursa de supape electromagnetice de benzina de la instalatii GPL auto. Am una veche care merge perfect, dar este cam grea. Cele noi sant mai mici si mai usoare avand plastic mai mult pe ele. Stie cineva din Buc un atelier care monteaza GPL in sect 6 sau inprejurimi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut peste 4000 km si s-au consumat cca 50 ml de ulei din rezervorul meu de 200 ml, asa ca o sa-l umplu odata pe an.

Ca duza folosesc un ac de seringa de o,45mm si curge cam o picatura la 2 minute, iar cand e cald tare cam la 1,5 minute.

Lantul nu l-am intins deloc anul asta si am facut 9500 km, pe deasupra nici nu se imbacseste.

Buna treaba cu ungerea asta, singurul dezavantaj e ca se cam stropeste cu putin ulei roata spate.

:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...