Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

eu am anuntat ca vin simbata la adunare,daca reusesc sa vin de vineri e vreo problema ?

cu tricourile cum a ramas cine le face pina la urma ?

stickere face cineva ?sa punem si noi pe motoare,ca sa stim ca ne-am adunat cindva undeva

bafta la toti ......baieti si fete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am anuntat ca vin simbata la adunare,daca reusesc sa vin de vineri e vreo problema ?

cu tricourile cum a ramas cine le face pina la urma ?

stickere face cineva ?sa punem si noi pe motoare,ca sa stim ca ne-am adunat cindva undeva

bafta la toti ......baieti si fete

nu e nici o problema daca vii de vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. bogdan_harea - 2 tricouri - spate gol (poate e ok cu "V-Strom") - rog marimile

2. spd - 1 tricou - 1 tricou - spate gol (eventual "V-Strom" - Marime M

3. vrajitoru - 2 tricouri - spate "vrajitoru" - Marime L ambele

4. xdxanny - 2 tricouri - spate "V-strom" - Marimi XL si S

5. iustys - 2 tricouri - spate? - Marimi L si S

6. as25 - 2 tricouri - spate - marimi

7. d3leicuie - 2 tricouri - spate nume - marimi XL si S

8. AS25 - 2 tricouri - spate fara nume - Marimi L si M

9. jhon-n - 2 tricouri - fara nume - marimi M ambele

10.Johann - 1 tricou - marim XL

 

Deci pana acum s-au inscris cei de mai sus, adica 18 tricouri.

Saptamana viitoare dau comanda, deci cine mai vrea sa se inscrie lista e deschisa.

Tricourile vor fi negre, din bumbac de calitate buna si putin mai groase, cu logoul cu intalnirea in fata stanga si pe spate cu alb "V-strom" iar sub el mai mic" suzuki"

Pretul 25 lei/buc inclusiv personalizarea.

Stickerele de lipit pe parbriz le fac tot eu.

Bogdane si AS25 nu ati dat marimle

Hai noroc. :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. bogdan_harea - 2 tricouri - spate gol (poate e ok cu "V-Strom") - rog marimile

2. spd - 1 tricou - 1 tricou - spate gol (eventual "V-Strom" - Marime M

3. vrajitoru - 2 tricouri - spate "vrajitoru" - Marime L ambele

4. xdxanny - 2 tricouri - spate "V-strom" - Marimi XL si S

5. iustys - 2 tricouri - spate? - Marimi L si S

6. as25 - 2 tricouri - spate - marimi

7. d3leicuie - 2 tricouri - spate nume - marimi XL si S

8. AS25 - 2 tricouri - spate fara nume - Marimi L si M

9. jhon-n - 2 tricouri - fara nume - marimi M ambele

10.Johann - 1 tricou - marime XL

11. atw - 1 tricou - marime L

 

Vreau si eu un tricou, marime L, chiar daca nu sunt inca sigur daca ajung la intalnire. :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. bogdan_harea - 2 tricouri - spate gol (poate e ok cu "V-Strom") - rog marimile

2. spd - 1 tricou - 1 tricou - spate gol (eventual "V-Strom" - Marime M

3. vrajitoru - 2 tricouri - spate "vrajitoru" - Marime L ambele

4. xdxanny - 2 tricouri - spate "V-strom" - Marimi XL si S

5. iustys - 2 tricouri - spate? - Marimi L si S

6. as25 - 2 tricouri - spate - marimi

7. d3leicuie - 2 tricouri - spate nume - marimi XL si S

8. AS25 - 2 tricouri - spate fara nume - Marimi L si M

9. jhon-n - 2 tricouri - fara nume - marimi M ambele

10.Johann - 1 tricou - marim XL

 

Deci pana acum s-au inscris cei de mai sus, adica 18 tricouri.

Saptamana viitoare dau comanda, deci cine mai vrea sa se inscrie lista e deschisa.

Tricourile vor fi negre, din bumbac de calitate buna si putin mai groase, cu logoul cu intalnirea in fata stanga si pe spate cu alb "V-strom" iar sub el mai mic" suzuki"

Pretul 25 lei/buc inclusiv personalizarea.

Stickerele de lipit pe parbriz le fac tot eu.

Bogdane si AS25 nu ati dat marimle

 

Hai noroc. :ph34r:

 

Salut

Dl Johann sa-mi spui exact in ce fel trebuie sa-ti dau logo-ul intanirii pentru ca sa-l pui pe tricouri (eventual discutam mai in detaliu pe Y! - am id-ul la semnatura)

Trebuie avut in vedere si o taxa de curier (Cei mai multi dintre noi venind din Buc si Johann e din TM)... ma gandesc ca totusi 20 de tricouri ocupa un volum considerabil ca sa le aduca personal din TM

S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl Johann sa-mi spui exact in ce fel trebuie sa-ti dau logo-ul intanirii pentru ca sa-l pui pe tricouri (eventual discutam mai in detaliu pe Y! - am id-ul la semnatura)

Trebuie avut in vedere si o taxa de curier (Cei mai multi dintre noi venind din Buc si Johann e din TM)... ma gandesc ca totusi 20 de tricouri ocupa un volum considerabil ca sa le aduca personal din TM

S.

 

 

 

Dl cu cuiele,

ma descurc eu cu logoul ca am doi plozi la info, iar de transport nu-i problema ca vin singur pr motor. Taxa de curier ma gandeam sa fie o bere de tricoi, da oricat m-as stradui nu cred ca o sa pot sa beau singur 20 de beri, asa ca o sa le bem impreuna. :ph34r:

 

PS. ziceti si mie ce tre sa fac sa apara quote in chenar ???

Editat de Johann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata si duminica intentionez sa merg iar in Bg. Daca este cineva interesat sa ne insoteasca este bine venit. Plecam sambata dimineata la ora 8-9 pe traseul Ruse, Veliko Tarnovo, Kilifarevo, unde ne cazam la pensiune. 28 euro/camara cu mic dejun inclus si intrare gratuita la piscina. Cine vrea ramane la piscina cine nu poate continua traseul pe ruta Kilifarevo,Voneste Voda, Triavna, Gabrovo si iar Kilifarevo. Duminica piscina si intoarcerea acasa cu cateva opriri daca sant amatori la Veliko Tarnovo. Arbanasi, Nicopolis ad Istrum. Maine pana la pranz fac rezervarile pt cazare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. bogdan_harea - 2 tricouri - spate gol (poate e ok cu "V-Strom") - rog marimile

2. spd - 1 tricou - 1 tricou - spate gol (eventual "V-Strom" - Marime M

3. vrajitoru - 2 tricouri - spate "vrajitoru" - Marime L ambele

4. xdxanny - 2 tricouri - spate "V-strom" - Marimi XL si S

5. iustys - 2 tricouri - spate? - Marimi L si S

6. as25 - 2 tricouri - spate - marimi

7. d3leicuie - 2 tricouri - spate nume - marimi XL si S

8. AS25 - 2 tricouri - spate fara nume - Marimi L si M

9. jhon-n - 2 tricouri - fara nume - marimi M ambele

10.Johann - 1 tricou - marime XL

11. atw - 1 tricou - marime L

 

12.transilvania72- 1 tricou(marimea M)+1 sticker moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am corectat numarul de persoane la sorin leucus si am completat tot ce am aflat pentru pozitiile 15 si 16; sper ca e suficient.

 

1. Bogdan Harea (bogdan_harea) - 2 persoane - pentru 18-19 septembrie

2. Radu Prie (vrajitoru) - 2 persoane pt Sibiu - 1 persoana pentru alta locatie

3. Daniel Dragomir (xdxanny) - 2 persoane

4. Leucus Sorin (spd) - 1 persoana - cel mai devreme 19-20sep

5. Fabio Todircan (bozoro) - 2 persoane - 90% confirmat

6. Stancu Iustinian (iustys) - 2 persoane si 1 baterie noua

7. Stefan Ivanov (D3LeiCuie) - 2 persoane - functie de programul de la ocna

8. Adrian Cristea (adrian cristea) - 1 persoana, doar noaptea de simbata spre duminica, cel mai devreme 19-20 septembrie, sta impreuna cu Leucus Sorin

9. Ion Nastase (jhon-n)-2 persoane-doar noaptea de simbata spre duminica

10. Lukic Emilian (emilian_rks) - 1 persoana - 18 si 19 Sep (2 nopti -> vineri/sambata si sambata/duminica)

11. Serban Lucian (transilvania72) - 2 persoane - dupa a doua jumatate a lui septembrie pentru orice locatie

12. Andrei Stoican (AS25) - 2 persoane pentru 18-20 septembrie

13. Ioan Cizmas (Johann) - 1 persoana 18-19 sept.

14. Calin Campian (co98) - 1 pers pt 18 noaptea si 19 noaptea

15. Doru Coliev (n-are) - 1 persoana, doar noaptea de simbata spre duminica

16. Piero (n-are) - 1 persoana, doar noaptea de simbata spre duminica, sta impreuna cu Doru Coliev

 

v_Strom.txt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator alexman

Vreau si eu 2 tricouri, marime XL si S, fara personalizare legata de nickname. As aprecia daca cel care le face imi da un cont bancar sa trimit banii pentru ca nu nu stiu inca sigur daca ajung si eu sau nu la intalnire.

 

Cheers

 

1. bogdan_harea - 2 tricouri - spate gol (poate e ok cu "V-Strom") - rog marimile

2. spd - 1 tricou - 1 tricou - spate gol (eventual "V-Strom" - Marime M

3. vrajitoru - 2 tricouri - spate "vrajitoru" - Marime L ambele

4. xdxanny - 2 tricouri - spate "V-strom" - Marimi XL si S

5. iustys - 2 tricouri - spate? - Marimi L si S

6. as25 - 2 tricouri - spate - marimi

7. d3leicuie - 2 tricouri - spate nume - marimi XL si S

8. AS25 - 2 tricouri - spate fara nume - Marimi L si M

9. jhon-n - 2 tricouri - fara nume - marimi M ambele

10.Johann - 1 tricou - marime XL

11. atw - 1 tricou - marime L

 

Vreau si eu un tricou, marime L, chiar daca nu sunt inca sigur daca ajung la intalnire. :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adaugarile la lista sunt bold (trec si eu V-Strom pe spate):

 

1. bogdan_harea - 2 tricouri - spate gol (poate e ok cu "V-Strom") - rog marimile

2. spd - 1 tricou - 1 tricou - spate gol (eventual "V-Strom" - Marime M

3. vrajitoru - 2 tricouri - spate "V-Strom" - Marime L ambele

4. xdxanny - 2 tricouri - spate "V-strom" - Marimi XL si S

5. iustys - 2 tricouri - spate? - Marimi L si S

6. as25 - 2 tricouri - spate - marimi

7. d3leicuie - 2 tricouri - spate nume - marimi XL si S

8. AS25 - 2 tricouri - spate fara nume - Marimi L si M

9. jhon-n - 2 tricouri - fara nume - marimi M ambele

10.Johann - 1 tricou - marime XL

11. atw - 1 tricou - marime L

12. alexman - 2 tricouri 1 XL si 1 S

 

Si pana la urma cum a ramas cu spatele.

V-Strom 2009 mare si sigla la Suzuki sus la baza gatului? Sau cum? ca a ramas discutia in aer.

Mie personal mi-ar place cu sigla la suzuki pe ceafa si V-Strom mare pe spate. Cred ca ar arata ok.

Domnul cu cuiele. Nu ne faci 1 tricou virtual asa? Te rog frumos. Si multumesc anticipat.

Si apropo de siglele de la intalnire. Faceti in asa fel incat sa fie aceeasi pe tricou si pe stickere. Sa nu existe 2 sigle.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl cu cuiele,

ma descurc eu cu logoul ca am doi plozi la info, iar de transport nu-i problema ca vin singur pr motor. Taxa de curier ma gandeam sa fie o bere de tricoi, da oricat m-as stradui nu cred ca o sa pot sa beau singur 20 de beri, asa ca o sa le bem impreuna. :ph34r:

 

PS. ziceti si mie ce tre sa fac sa apara quote in chenar ???

 

salut

sa-mi dai totusi un contact unde pot trimite fisierul vectorial... ca dupa un jpg nu iese prea bine (si oricum s-a modificat locatia)

ar fi bine ca totusi logo-ul sa fie policromie sa nu aratam cheap

 

ca sa ramana chenarul tre sa ai si headerul care incepe cu "quote name=..." si la final "/quote" exact asa cum ramane cand dai reply... in concluzie ca sa-ti apara chenarul trebuie ca textul sa fie prins intre doua "quote" uri dastea

 

Si pana la urma cum a ramas cu spatele.

V-Strom 2009 mare si sigla la Suzuki sus la baza gatului? Sau cum? ca a ramas discutia in aer.

Mie personal mi-ar place cu sigla la suzuki pe ceafa si V-Strom mare pe spate. Cred ca ar arata ok.

Domnul cu cuiele. Nu ne faci 1 tricou virtual asa? Te rog frumos. Si multumesc anticipat.

Si apropo de siglele de la intalnire. Faceti in asa fel incat sa fie aceeasi pe tricou si pe stickere. Sa nu existe 2 sigle.

 

pun si simularea cu sigla suzuki si logo-ul modificat cu noua locatie: cisnadioara

 

post-22815-1252052362_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tzinand cont ca lucrez pentru o corporatie japoneza va pot ajuta eu cu scrisu-n japoneza :P

Dar numai sris pe hartie ca nu gasesc caractere care sa le pot adauga aici....sau......sa scanez hartiutza si sa postez aici poza :lol:

merge? :ph34r: :P

Editat de iustys
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tzinand cont ca lucrez pentru o corporatie japoneza va pot ajuta eu cu scsu-n japoneza :P

Dar numai sris pe hartie ca nu gasesc caractere care sa le pot adauga aici....sau......sa scanez hartiutza si sa postez aici poza :lol:

merge? :ph34r: :P

In japoneza ar fi asa: スズキ (scris in hiragana). Nu stiu daca se afiseaza corect in toate browserele.

鈴木 e numele Suzuki in chineza, si se citeste "ling mu". Nici macar nu seamana. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi n-am inteles de ce scrie Suzuki in chineza pe sigla aia... macar daca scria in japoneza! :ph34r:

 

Am verificat pe Google translations si in japoneza e identic cu chineza.

 

铃木 chineza simplif

鈴木 chineza

鈴木 japoneza

 

LE: post pus ion acelasi timp cu @atw.

 

Concluzia este ca Google Translations e varza la japoneza

 

Deci se modifica sigla intalnirii... si @D3leicuie te rog taaare frumos ... nu poti sa pui sigla aia de suzuki si mai sus? (cam la 2 - 3 cm de marginea de la gat a tricoului)

 

Sper sa nu ma injuri prea tare.

Editat de vrajitoru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am verificat pe Google translations si in japoneza e identic cu chineza.

 

铃木 chineza simplif

鈴木 chineza

鈴木 japoneza

 

LE: post pus ion acelasi timp cu @atw.

 

Concluzia este ca Google Translations e varza la japoneza

 

Deci se modifica sigla intalnirii... si @D3leicuie te rog taaare frumos ... nu poti sa pui sigla aia de suzuki si mai sus?

 

Sper sa nu ma injuri prea tare.

 

Japonezii au mai multe tipuri de scriere - hiragana, katakana si kanji, si de obicei folosesc o combinatie din toate trei.

Numele firmelor se scriu de obicei in katakana, cum ar fi スズキ (Suzuki). Am gresit mai sus, nu e hiragana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Japonezii au mai multe tipuri de scriere - hiragana, katakana si kanji, si de obicei folosesc o combinatie din toate trei.

Numele firmelor se scriu de obicei in katakana, cum ar fi スズキ (Suzuki). Am gresit mai sus, nu e hiragana.

e corect cum e scris aici (si o spun pentru ca sefu-i japonez)....nu am vrut sa fac tema de dezbatere...pur si simplu am propus in ideea ca ar fi binevenita o imformatzie ....

Mesaj completat

acum ca nu e 6 si e 7 putem "negocia" daca vrei sa mergem impreuna. daca vrei, da-mi un PM si vb

normal ca vreau sa mergem impreuna.....si cu cat mai multi v-strom-isti cu atat mai bine...o plimbare e tocmai bine venita .... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am convins... puteti traduce prospecte de Ginseng indiferent daca sunt scrise in hiragana, katakana sau chiar kanji... intrebarea este daca este corect scris pe logo si daca o mai vreti acolo ca s-o lamurim repede

Pai las-o, dar scrie cu katakana (スズキ), ca asta e scrierea corecta. Daca te uiti pe http://www.suzuki.co.jp/ numai asa e scris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai las-o, dar scrie cu katakana (スズキ), ca asta e scrierea corecta. Daca te uiti pe http://www.suzuki.co.jp/ numai asa e scris.

 

Ok! il schimb si il trimit lui Johann. La momentul cand am facut scrisul mi s-a explicat despre kanji ca ar fi tipul traditional de grafie si ca e corect daca se foloseste si asa (cum l-am facut).

Mesaj completat

Ok! il schimb si il trimit lui Johann. La momentul cand am facut scrisul mi s-a explicat despre kanji ca ar fi tipul traditional de grafie si ca e corect daca se foloseste si asa (cum l-am facut).

 

post-22815-1252068812_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...