Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

tema pentru baieti cu ani multi pe motoare : cam ce ar trebui facut la motocicleta atunci cind o bagi la hibernare ?

Eu merg aproape in fiecare zi, tot timpul anului, in afara de o saptamana sau doua cat e zapada pe jos... asa ca nu stiu ce e aia hibernare. Cel mult ii pun o husa, ca mi-e lene sa curat zapada de pe sa. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu cind duc motoreta la iernat ? la craciun ;) bag seama ca vrei sa ne prinda zapada pe sosea,stai usor mai e pina simbata,se poate schimba pina atunci

Mesaj completat

tema pentru baieti cu ani multi pe motoare : cam ce ar trebui facut la motocicleta atunci cind o bagi la hibernare ?

va intreb pe voi ca eu in afara de mers cu ea nu stiu....in iarna asta sau la primavara ii cumpar incaltari noi,bujii noi,filtru de aer...ce recomandati ?

 

V-strom la iernat...........hmmmmm.......imi suna a erezie........

Ce ai ma ai imbatranit de tot? mergi pana da gheata pe jos......si asa o sa tina cateva zile (gheata) si dupa aceea direct in sa..........

Si uite asa trece si iarna.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-strom la iernat...........hmmmmm.......imi suna a erezie........

Ce ai ma ai imbatranit de tot? mergi pana da gheata pe jos......si asa o sa tina cateva zile (gheata) si dupa aceea direct in sa..........

Si uite asa trece si iarna.......

pirtiiiiieeee !!!!! ca trece bozoro pe o sanie mare si neagra.... ;) pe tine te cred in stare sa te dai si pe gheata

bai bozoro v-strom cu schiuri sau patine n-am vazut,te-ai gindit tu la un model anume ?

si ce ai bre cu mine ,te iei de virsta mea ti-e necaz ?am mers iarna la 2-3 grade dar la minus 10-15 nici nu ies din casa

pai daca nu-l duc macar sa-i cumpar un brat de fin sau paie ceva acolo, ca sta saracu afara legat de gard

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici a mea nu sta la iernat, nu are rost pentru o perioada asa scurta cat este gheata pe jos sau ninge, Cu un parbriz inalt, handguards, manere incalzite si un echipament de iarna merge indiferent de temperatura, dar numai ture scurte max 200 km si pauze mai dese. Anul trecut am facut aprox 5000 km pe perioada iernii. ;)

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tema pentru baieti cu ani multi pe motoare : cam ce ar trebui facut la motocicleta atunci cind o bagi la hibernare ?

va intreb pe voi ca eu in afara de mers cu ea nu stiu....in iarna asta sau la primavara ii cumpar incaltari noi,bujii noi,filtru de aer...ce recomandati ?

 

Depinde unde o tii, interior/exterior, temperatura etc.

 

Rezervor plin ochi eventual cu un stabilizator de benzina

Presiune in cauciucuri mai mare decat cea standard

Ulei fresh

Unsa bine, eventual ceva spray antirugina in partile sensibile daca sta afar in umezeala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestia cu bagatul la iernat e un fel de a spune,vreau s-o duc aproape de casa 14km,linga bucuresti, asta iarna am iesit cu ea ,cum prindeam un weekend cu asfalt uscat cum dadeam fuga si-o scoteam la drum,practic n-a fost luna din an sa nu ies la plimbare....dar parca nu-mi vine s-o las sa ninga peste ea chiar daca are husa ,plus ca mi s-au cam tocit cauciucurile si acum pe frig e cam naspa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana viitoare mergem noi la Adamclisi si-l trimitem pe Licuriciul la rul. :D

:) nu-i bai poate sa vina dar wk-endul acesta sunt eu la Buc la targul de carte ;)

Acum sa trecem la lucruri mai serioase : am nevoie de handguarduri pt DL 1000 din 2003....Bogdan m-a sfatuit sa-mi pun cele originale ,dar poate mai aveti idee de marci care dau bine pe V-Strom!!Oricum astazi nu ma reusit sa iau legatura cu cei de la reprezentanta(suna ocupat sau nu au raspuns) asa ca am o rugaminte pt cine are drum pe acolo sa intre si sa intrebe cam cat ar costa si incat timp s-ar onora comanda...bine inteles ca nu raman dator :)

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am luat anul trecut cu 67 euro cu tot cu kitul de montaj, au fost pe stoc pentru modelul de 650

pretul este ok dar cele DL 1000 s-ar putea sa fie un pic altfel(stanga) deoarece ambreiajul este hidraulic!!am s-a incerc s-a mai sun maine poate raspunde cineva!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) nu-i bai poate sa vina dar wk-endul acesta sunt eu la Buc la targul de carte ;)

Acum sa trecem la lucruri mai serioase : am nevoie de handguarduri pt DL 1000 din 2003....Bogdan m-a sfatuit sa-mi pun cele originale ,dar poate mai aveti idee de marci care dau bine pe V-Strom!!Oricum astazi nu ma reusit sa iau legatura cu cei de la reprezentanta(suna ocupat sau nu au raspuns) asa ca am o rugaminte pt cine are drum pe acolo sa intre si sa intrebe cam cat ar costa si incat timp s-ar onora comanda...bine inteles ca nu raman dator :)

Trec eu maine, langa mine, pe Bd. Timisoara, la un service Suzuki, care am auzit ca aduce si piese originale la celasi pret ca si B&S, dar ceva mai repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec eu maine, langa mine, pe Bd. Timisoara, la un service Suzuki, care am auzit ca aduce si piese originale la celasi pret ca si B&S, dar ceva mai repede.

:) Multumesc!!!astept un tel !! :) mi-am comandat HEIDENAU K76 pana o sa-mi vina poate il si inmatriculez dupa care am sa-i fac viza de flotant in Buc!! ;)

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand am fost la elf aveau pe stoc handguard-urile si erau 300lei (kitul contine si capetele de ghidon si suruburile de prindere)

la k2-k3 se prind doar pe partea cu maneta

la k4 si dupa se prind si de capatul ghidonului

daca vrei sa pui handgurad-uri de k4 pe k3 trebuie inlocuite si capetele de ghidon (in caz ca le gasesti ca piesa distincta)

eu cand am intrebat de handguard-uri la elf mi s-a zis asa:

pt k2-k3 - 14.7euro/buc fara tva (cod 57341-06G00-019 / 57541-05G00-019)

pt k4 si dupa - 11.39euro/buc fata tva (cod 57341-27G00-291 / 57541-06G10-291) dar aici trebuie luate si capetele de ghidon (56200-06860 - 28.84euro fara tva)

 

mai exista asa ceva cum are as25:

http://www.barkbusters.net/products/6.html

 

sau touratech:

http://www.touratech.com/shops/008/index.p...3ebaad6fc3578fa

 

mai gasesti diverse kituri universale pe louis dar nu recomand pentru ca trebuie adaptate si nu prea merita

 

norok

s.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cand am fost la elf aveau pe stoc handguard-urile si erau 300lei (kitul contine si capetele de ghidon si suruburile de prindere)

la k2-k3 se prind doar pe partea cu maneta

la k4 si dupa se prind si de capatul ghidonului

daca vrei sa pui handgurad-uri de k4 pe k3 trebuie inlocuite si capetele de ghidon (in caz ca le gasesti ca piesa distincta)

eu cand am intrebat de handguard-uri la elf mi s-a zis asa:

pt k2-k3 - 14.7euro/buc fara tva (cod 57341-06G00-019 / 57541-05G00-019)

pt k4 si dupa - 11.39euro/buc fata tva (cod 57341-27G00-291 / 57541-06G10-291) dar aici trebuie luate si capetele de ghidon (56200-06860 - 28.84euro fara tva)

 

mai exista asa ceva cum are as25:

http://www.barkbusters.net/products/6.html

 

sau touratech:

http://www.touratech.com/shops/008/index.p...3ebaad6fc3578fa

 

mai gasesti diverse kituri universale pe louis dar nu recomand pentru ca trebuie adaptate si nu prea merita

 

norok

s.

Multumesc!!am nevoie de protectie mai soft(la vant) si nu hard cred ca cele originale sunt optime ca utilitate si pret!!astept sa vad ce raspuns imi da Bogdan!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Multumesc!!!astept un tel !! :) mi-am comandat HEIDENAU K76 pana o sa-mi vina poate il si inmatriculez dupa care am sa-i fac viza de flotant in Buc!! ;)

 

cit te costa heidenau ,cum le-ai comandat si in cit timp ti le livreaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cit te costa heidenau ,cum le-ai comandat si in cit timp ti le livreaza?

fata 76 euro spate 93 euro +30 ron transportul si vin in 7 -8 zile!! s-ar pute sa vezi mai ieftin pe "afara " dar sa iei in calcul ca transportul pt 2 gume este de 35 euro!!eu le-am comandat la Romi si daca esti hotarat mai comand un set si ti le aduc eu in Buc!!anunta-ma cat mai repede poate prinde transportul meu si marti-miercuri saptamana viitoare sunt la mine si in wk-end le aduc la Buc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fata 76 euro spate 93 euro +30 ron transportul si vin in 7 -8 zile!! s-ar pute sa vezi mai ieftin pe "afara " dar sa iei in calcul ca transportul pt 2 gume este de 35 euro!!eu le-am comandat la Romi si daca esti hotarat mai comand un set si ti le aduc eu in Buc!!anunta-ma cat mai repede poate prinde transportul meu si marti-miercuri saptamana viitoare sunt la mine si in wk-end le aduc la Buc

 

am auzit numai lucruri bune despre haidenau pe alte topicuri (transalp, sa)

pretul e clar imbatabil

asteptam review-urile voastre pt v-strom

 

pana atunci imi poate da cineva un review despre Continental Road Attack?

(e cel mai sport cauciuc pentru V-Strom)

 

something like dat!

 

IMG_0537.jpg

Editat de D3LeiCuie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu va suparati pe mine ca ma bag in seama, dar mi se are ca heidenau sunt mai ieftine pe heidenau.ro, si le primesti in 2 zile, eu de acolo mi-am comandat k60 ;)

Nu-i nici o suparare dar preturile de pe heidenau nu mai sunt actiualizate si de aceea au pret mai mic!!Dar.. Jhon merita sa strici o intrebare,eu nu mai am ce face le-am comandat deja!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fata 76 euro spate 93 euro +30 ron transportul si vin in 7 -8 zile!! s-ar pute sa vezi mai ieftin pe "afara " dar sa iei in calcul ca transportul pt 2 gume este de 35 euro!!eu le-am comandat la Romi si daca esti hotarat mai comand un set si ti le aduc eu in Buc!!anunta-ma cat mai repede poate prinde transportul meu si marti-miercuri saptamana viitoare sunt la mine si in wk-end le aduc la Buc

 

multumesc de oferta ,am sa le comand peste o luna sau doua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

 

legat de vremea frumoasa din wk viitor, v-ati gandit sa o facem mai lunga tura de cateva zile ? ca 1 dec e liber. serbam si noi 1 dec la bulgari / turci / greci de exemplu.... adica 4 zile....sambata duminica luni si marti. ne luam 30 liber de la munci si o facem lata. mie mi-ar placea ;)

 

sa stiti ca nu am cosumat bauturi alcoolice cand am scris mesajul acesta

 

tura pe adamclisi a fost super tare si merita

 

ce ziceti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit numai lucruri bune despre haidenau pe alte topicuri (transalp, sa)

pretul e clar imbatabil

asteptam review-urile voastre pt v-strom

 

pana atunci imi poate da cineva un review despre Continental Road Attack?

(e cel mai sport cauciuc pentru V-Strom)

 

something like dat!

 

IMG_0537.jpg

Am avut pe BMW in excursia in Alpi... Trail Attack si nu am avut ce le reprosa..cred ca si Road-ul este la fel de bun..am ales K76 pentru ca mai ies si pe macadam..altfel cred ca Trail sau Road puneam pe mobra!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine nu e vorba de pret, cu 20-30 de euro mai mult sau mai putin nu-i bai,acum vreau filtru de aer,bujii si poate placute de frina,ceva unsori si ce o mai trebui ,maruntisuri....plus asigurarea pentru inca un an

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la maxiscooter si se pare ca preturile pentru K76 de pe heidenau.ro sunt cele reale, adica un set fata spate pt v-strom 530 RON fara transport, Eu sunt super multumit de ele le am din luna mai si au aproape 24 000 si mai au cam 1-1,5 mm pana la semn aderenta este buna si pe uscat si pe ploaie (pe ud chiar am ridicat fata fara sa alunece), singurul dezavantaj este zgomotul dintre 40-60Km/h.

recomand

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...