Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

:( asta este si intentia!!am deschis discutia din timp sa stim cum ne planificam turele(externe)de la anu!!sper sa nu supere pe nimeni ca am scris aici si nu la rubrica "intalniri,evenimente ,excursii"!! :crack:

Pai daca ati citit cu atentie,eu decand incerc sa va propun o tura in Islanda.Anul asta am facut o turicica,asa,mai mica,de unul singur, dar la anu vreau s-o fac lata.

/index.php?...80&start=80

Oricum as merge si eu in Germania la intrunire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ati citit cu atentie,eu decand incerc sa va propun o tura in Islanda.Anul asta am facut o turicica,asa,mai mica,de unul singur, dar la anu vreau s-o fac lata.

/index.php?...80&start=80

Oricum as merge si eu in Germania la intrunire.

:crack: Hai ca se strange trupa!!macar sa stim cine ar vrea sa mearga ca sigur abia inaintea(cand se vor face rezervarile) datei de plecare vom stii sigur!!

PS ."transilvania 72" ai pe moto PCIII ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Hai ca se strange trupa!!macar sa stim cine ar vrea sa mearga ca sigur abia inaintea(cand se vor face rezervarile) datei de plecare vom stii sigur!!

PS ."transilvania 72" ai pe moto PCIII ??

Mai,sincer nu!Am vrut sa imi schimb tobele si sa pun pcIII,dar nu vad cine mi-ar seta corect mapping-ul.Cica ar fi un Dyno pe la Brasov,cred,sau Timisoara...Nu sunt sigur,la fel cum nu sunt sigur ca aia chiar stiu ce fac.Nu dealta,dar nu am chef sa merg cu computerul zapacit si sa ma trezesc,ca motorul meu incepe sa-l imite,in mijlocul drumului pe C.V. Tudor...Cand voi gasi ceva sigur imi voi pune.Pana atunci voi pune doar niste slip-on LeoVince si le voi incerca modul customer.Pana una-alta,merg de sarbatori in Koln si voi incerca sa caut ultimul model de Gipro 2 in 1.Adica gear indicator+ microprocesor TRE.Stii tu ceva meseriasi la tunat pc III?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai,sincer nu!Am vrut sa imi schimb tobele si sa pun pcIII,dar nu vad cine mi-ar seta corect mapping-ul.Cica ar fi un Dyno pe la Brasov,cred,sau Timisoara...Nu sunt sigur,la fel cum nu sunt sigur ca aia chiar stiu ce fac.Nu dealta,dar nu am chef sa merg cu computerul zapacit si sa ma trezesc,ca motorul meu incepe sa-l imite,in mijlocul drumului pe C.V. Tudor...Cand voi gasi ceva sigur imi voi pune.Pana atunci voi pune doar niste slip-on LeoVince si le voi incerca modul customer.Pana una-alta,merg de sarbatori in Koln si voi incerca sa caut ultimul model de Gipro 2 in 1.Adica gear indicator+ microprocesor TRE.Stii tu ceva meseriasi la tunat pc III?

Dino sunt doua in tara la Timisoara si la Bucuresti!! de Buc nu stiu nimic dar baiatii de la Timisoara sunt OK si stiu ce fac(din sursa foarte sigura)!! dar 70% dintre posesorii de PCIII merg cu harta preinstalata sau downloadata de pe seitul oficial si sunt super multumiti!oricum din cate am citit printro simpla apasare de buton se poate anula PC-ul si moto revine la setarile standard(asta asa in doua cuvinte)!are montat "D3leicuie" si el ne poate spune mai multe!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dino sunt doua in tara la Timisoara si la Bucuresti!! de Buc nu stiu nimic dar baiatii de la Timisoara sunt OK si stiu ce fac(din sursa foarte sigura)!! dar 70% dintre posesorii de PCIII merg cu harta preinstalata sau downloadata de pe seitul oficial si sunt super multumiti!oricum din cate am citit printro simpla apasare de buton se poate anula PC-ul si moto revine la setarile standard(asta asa in doua cuvinte)!are montat "D3leicuie" si el ne poate spune mai multe!!

 

sunt 2 centre dynojet in romania (oficial inscrise pe powercommander.com):

-bucuresti - united motors - eu cand am fost am intrebat si mi s-a spus ca 150ron dar cred ca nu m-am facut bine inteles pentru ca nu vreau sa stiu cati cai are :crack:. din alta sursa am aflat ca 150ron este un dynorun care iti zice cati cai/cuplu ai si apoi inca vreo 2 ore de manopera ca sa-ti seteze o harta personalizata. cat e ora de manopera la united nu stiu... cand am fost eu sa intreb nu mergea dinamometru ca nu stiu ce probleme electrice avea

-timisoara - thunder bikes - la care am dat mail si mi s-a comunicat pretul de 100euro pentru setat harta

 

eu l-am pus pe harta standard si merge foarte bine

dar la primvara o sa ma duc sa-i fac o harta, ati ghicit, la timisoaraaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt 2 centre dynojet in romania (oficial inscrise pe powercommander.com):

-bucuresti - united motors - eu cand am fost am intrebat si mi s-a spus ca 150ron dar cred ca nu m-am facut bine inteles pentru ca nu vreau sa stiu cati cai are :D. din alta sursa am aflat ca 150ron este un dynorun care iti zice cati cai/cuplu ai si apoi inca vreo 2 ore de manopera ca sa-ti seteze o harta personalizata. cat e ora de manopera la united nu stiu... cand am fost eu sa intreb nu mergea dinamometru ca nu stiu ce probleme electrice avea

-timisoara - thunder bikes - la care am dat mail si mi s-a comunicat pretul de 100euro pentru setat harta

 

eu l-am pus pe harta standard si merge foarte bine

dar la primvara o sa ma duc sa-i fac o harta, ati ghicit, la timisoaraaa

Salut!! Tu l-ai luat din USA si la comnada l-ai comandat cu harta pt modelul de V-Strom european? sau ai luat harta pt europa de pe site si ai instalat-o?Cat te-a costat pana acasa si daca mai poti aduce as fii interesat si eu de o "bucata"!! :( fac cinste :crack:

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!! Tu l-ai luat din USA si la comnada l-ai comandat cu harta pt modelul de V-Strom european? sau ai luat harta pt europa de pe site si ai instalat-o?Cat te-a costat pana acasa si daca mai poti aduce as fii interesat si eu de o "bucata"!! :finger: fac cinste :)

 

eu am profitat de o vizita a lu vara-miu in romania si n-am platit taxe/transport. pretul in usa e ala de pe ebay adica vreo 300-350$. la noi costa cam 300e http://www.racingparts.ro/detaliiProdus.php?id=194

are pe cd mai multe harti care se gasesc si pe site.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut cu respect toti detinatorii de VStrom si nu numai. :finger:

De 1 luna sunt posesor de VStrom 650A K9, cumparat de la Motor Team. Sper ca nu fac reclama dar sunt foarte OK oamenii de acolo. Sper sa nu fie doar o impresie.

De motor.....nu cred ca are rost sa mai spun daca sunt multumit sau nu! Este SUPER....la banii pe care-i dai!

Am citit cele 260 de pagini (dupa ce am achizitionat motorul) si pot spune ca sunt foarte foarte instructive si folositoare. Multumesc pe aceasta cale tuturor participantilor la acest forum.

Cu respect pana la urmatoare "intalnire".

PS: Sper ca ma adoptati si pe mine in aceasta comunitate selecta! :)

post-53431-1259764478_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut cu respect toti detinatorii de VStrom si nu numai. :finger:

De 1 luna sunt posesor de VStrom 650A K9, cumparat de la Motor Team. Sper ca nu fac reclama dar sunt foarte OK oamenii de acolo. Sper sa nu fie doar o impresie.

De motor.....nu cred ca are rost sa mai spun daca sunt multumit sau nu! Este SUPER....la banii pe care-i dai!

Am citit cele 260 de pagini (dupa ce am achizitionat motorul) si pot spune ca sunt foarte foarte instructive si folositoare. Multumesc pe aceasta cale tuturor participantilor la acest forum.

Cu respect pana la urmatoare "intalnire".

PS: Sper ca ma adoptati si pe mine in aceasta comunitate selecta! :)

post-53431-1259764478_thumb.jpg

:kali: Sa-l stapanesti sanatos cat mai multi km!!Si eu sunt prospat venit si tot ce pot sa-ti spun ca ai venit intre oameni faini!! Esti de partea buna a fortei!!! :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut cu respect toti detinatorii de VStrom si nu numai. :finger:

De 1 luna sunt posesor de VStrom 650A K9, cumparat de la Motor Team. Sper ca nu fac reclama dar sunt foarte OK oamenii de acolo. Sper sa nu fie doar o impresie.

De motor.....nu cred ca are rost sa mai spun daca sunt multumit sau nu! Este SUPER....la banii pe care-i dai!

Am citit cele 260 de pagini (dupa ce am achizitionat motorul) si pot spune ca sunt foarte foarte instructive si folositoare. Multumesc pe aceasta cale tuturor participantilor la acest forum.

Cu respect pana la urmatoare "intalnire".

PS: Sper ca ma adoptati si pe mine in aceasta comunitate selecta! :)

post-53431-1259764478_thumb.jpg

salut pe "ultimul" nou venit in rindurile noastre ,s-o stapinesti sanatos si sa te bucuri de ea cit mai mult timp si fara incidente neplacute.

considera-te adoptat,oricine e binevenit ,in fond avem aceasi pasiune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am profitat de o vizita a lu vara-miu in romania si n-am platit taxe/transport. pretul in usa e ala de pe ebay adica vreo 300-350$. la noi costa cam 300e http://www.racingparts.ro/detaliiProdus.php?id=194

are pe cd mai multe harti care se gasesc si pe site.

Am dat comanda !! abia astept sa sosesca marfa :laugh:Ai avut dreptate este user-ul "mac" super promt si amabil..recomand!!

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Multumesc pentru urarile de bun venit. Am facut si eu 450Km pana acum (incet...pana in 5000rpm). Ceva drumuri prin oras si un mic traseu Ploiesti-Cheia-Brasov-Sinaia-Ploiesti. SUPER

Scuze, dar poate cineva sa aduca asa ceva? Platesc obiect, comision si transport...binenteles.

 

http://www.madstad.com/s.nl/it.A/id.121/.f

 

Cred ca este tare util!

Multumesc anticipat pentru orice informatie.

O intrebare: dauneaza motorului benzina de 100 (OMV)? Pana acum cu asta am mers!

 

Cu respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Multumesc pentru urarile de bun venit. Am facut si eu 450Km pana acum (incet...pana in 5000rpm). Ceva drumuri prin oras si un mic traseu Ploiesti-Cheia-Brasov-Sinaia-Ploiesti. SUPER

Scuze, dar poate cineva sa aduca asa ceva? Platesc obiect, comision si transport...binenteles.

 

http://www.madstad.com/s.nl/it.A/id.121/.f

 

Cred ca este tare util!

Multumesc anticipat pentru orice informatie.

O intrebare: dauneaza motorului benzina de 100 (OMV)? Pana acum cu asta am mers!

 

Cu respect.

nu stiu pe nimeni care poate sa aduca asa ceva,s-a mai discutat problema,e util cind iesi mai des de pa asfalt il lasi rapid in jos ca sa poti vedea mai bine in fata roti .

mai multi dintre noi am luat de la ogadan harea un parbriz mai inalt si mai lat putin decit cel original ,l-am lasat pe pozitia de jos (in funtie si de inaltimea fiecaruia) si inclinat putin spre spate ,asa am rezolvat problema cu turbioanele la viteza mai mare,vara pot merge si cu 120 cu viziera de la casca ridicata.

daca ar fi avut careva asa ceva poate se copia (home made) sau macar aveam mai multe date de cit de util e

Mesaj completat

bogdan harea ...scuze

Mesaj completat

legat de benzina pun si 95 si 98,nu simt diferenta si deocamdata nu i-a daunat,de o 100 inca n-am bagat..,poate n-am experienta destul sau sint nesimtitor,cu pasager da, se simte putin greutatea in plus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ mionut: bine ai venit in miljocul nostru... :finger: ....si la cat mai multi km, chiar si alaturi de noi... :kali:

 

1) chestia aia de parbriz cred ca ar putea fi utila......da tare mai e urata.......

2) nu dauneaza dar nici bine nu ii face. daca ai noroc merge. eu am testat mai toate benzinele, si dupa umila mea parere 95 de la petrom cred ca e cea mai buna, adica cu asta are functionarea cea mai "rotunda",da cele mai putine "rateuri (a se citi ciuf-ul acela din filtrul de aer), si imi lasa bujiile si evacuarea foarte curata. Cu benzina 100 OMV, sau 99 de la PETROM-V am avut cele mai urate experiente: am facut chiar si 190 km cu un plin :D

 

carevasazica esti Ploiestean....... :)

 

@ john-n: am uitat sa iti spun....ti-am montat doape de reglat farurile :kick: , si manopera la revizia urmatoare e gratis !!!

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am profitat de o vizita a lu vara-miu in romania si n-am platit taxe/transport. pretul in usa e ala de pe ebay adica vreo 300-350$. la noi costa cam 300e http://www.racingparts.ro/detaliiProdus.php?id=194

are pe cd mai multe harti care se gasesc si pe site.

M-am uitat pe site dar nu am vazut nimic pentru modelul european din 2008,cu tobe oem si filtru aftermarket.Se pare ca motorul meu e printre ultimii mohicani si daca nu fac o mapa personalizata nu rezolv nimic.Sunt membru VSRI si am vorbit cu jupanul de acolo,un american(JohnofChar) si tot el mi-a zis ca mapping-urile expuse acolo sunt de cacao....O fi!!! Cert este ca pentru mine nu era nimic.Asa ca mi-oi lua niste tobe faine si ma voi duce probabil la Timisoara.

Si inca ceva:Ma roade al naibii de un parbriz de la MadStad.Cine aduce? Banii jos,fara tocmeala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ mionut: bine ai venit in miljocul nostru... :finger: ....si la cat mai multi km, chiar si alaturi de noi... :kali:

 

1) chestia aia de parbriz cred ca ar putea fi utila......da tare mai e urata.......

2) nu dauneaza dar nici bine nu ii face. daca ai noroc merge. eu am testat mai toate benzinele, si dupa umila mea parere 95 de la petrom cred ca e cea mai buna, adica cu asta are functionarea cea mai "rotunda",da cele mai putine "rateuri (a se citi ciuf-ul acela din filtrul de aer), si imi lasa bujiile si evacuarea foarte curata. Cu benzina 100 OMV, sau 99 de la PETROM-V am avut cele mai urate experiente: am facut chiar si 190 km cu un plin :D

 

carevasazica esti Ploiestean....... :)

 

@ john-n: am uitat sa iti spun....ti-am montat doape de reglat farurile :kick: , si manopera la revizia urmatoare e gratis !!!

 

Salutare, multumesc inca odata pentru urari.

1. ...urat dar tare l-as dori sa-l am pe motor; mai incerc poate gasesc pe cineva in SUA, daca reusesc, dau de veste tuturor.

2.....de benzina....am sa-mi termin rezervorul de 100CO si am sa incep cu 95CO.

 

Ploiestean de-a lu' Nea Iancu (doar pt. week-end), petrec saptamana prin Constanta lu' Mazare.

 

Extensie de aripa fata stie cineva de pe unde se poate procura?

Multumesc anticipat.

Cu respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

extensi pentru roata fata cel mai bine ti-o faci tu din ceva moale, gen cauciuc. am vazut multe aripi rupte din cauza extensiei rigide. la fiecare bordura trebuie sa fii atent sa nu dai cu ea de pamant, cu una moale nu ai problema asta.

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

extensi pentru roata fata cel mai bine ti-o faci tu din ceva moale, gen cauciuc. am vazut multe aripi rupte din cauza extensiei rigide. la fiecare bordura trebuie sa fii atent sa nu dai cu ea de pamant, cu una moale nu ai problema asta.

offf...buna observatie...multumesc...nu m-am gandit la asta. Trebuie sa caut un cauciuc mai estetic.

Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trimis un e-mail la Madstad sa ii intreb daca fac shipping in romania si care ar fi un pret final.

Uitati aici raspunsul lor:

 

Hi Radu,

 

Yes, we ship to Romania. Final cost for DL650 brackets and shipping is $110.90 US dollars or about 73.56 euro. Delivery time should be 7-10 days. Here is the link to purchase the brackets:

 

http://www.madstad.com/s.nl/it.A/id.121/.f

 

For shipping please select "USPS Priority - International" when you are checking out.

 

Thank you for your interest!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca la pretul ala se adauga si taxele vamale...

Oricum, astia de la Madstad au mai facut in trecut reduceri pt "grupuri organizate", daca va strangeti macar vreo 10 s-ar putea sa scoateti un pret mai bun.

Eu unul nu pot sa ma bag pt ca sunt in criza pana-n gat. Poate la primavara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trimis un e-mail la Madstad sa ii intreb daca fac shipping in romania si care ar fi un pret final.

Uitati aici raspunsul lor:

 

Hi Radu,

 

Yes, we ship to Romania. Final cost for DL650 brackets and shipping is $110.90 US dollars or about 73.56 euro. Delivery time should be 7-10 days. Here is the link to purchase the brackets:

 

http://www.madstad.com/s.nl/it.A/id.121/.f

 

For shipping please select "USPS Priority - International" when you are checking out.

 

Thank you for your interest!

 

Salutare,

Multumesc pentru informatie.Cred ca pretul este OK.

Daca mai este cineva doritor, eu zic sa ne strangem si sa facem o comanda mai mare.

Sincer, nu am cumparat nimic pana acum de pe net, dar totul are un inceput. Daca este cineva cu experienta in astfel de "shopping" si doreste un Madstad, as apela la bunavointa lui (cu comisionul de rigoare...daca este cazul).

Eu deschid lista pentru Madstad:

1. Ion Marinescu - 1 bucata (banul jos); :)

 

Multumesc anticipat.

Cu respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...