Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Bine v-am gasit. :lol:

De unde ar fi mai avantajos sa achizitionez V-stromul (nou-nout) k10?? la mine, NU e problema de transport... din tara sau din Germania, Italia etc. ?

sper ca la primavara sa pot sa-l iau.

aaaaaa, si daca imi puteti da niste preturi reale,corecte, cu care voi v-ati confruntat, nu ce apare prin stanga si prin dreapta pe la dealerii de la noi.. :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit. :lol:

De unde ar fi mai avantajos sa achizitionez V-stromul (nou-nout) k10?? la mine, NU e problema de transport... din tara sau din Germania, Italia etc. ?

sper ca la primavara sa pot sa-l iau.

aaaaaa, si daca imi puteti da niste preturi reale,corecte, cu care voi v-ati confruntat, nu ce apare prin stanga si prin dreapta pe la dealerii de la noi.. :hurt:

Mioriticule, dupa ce iei jucaria, hai pe VStromania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is la curent cu site-ul si clubul de V-strom; fain logo ati ales :D

am o macheta de v-strom deocamdata, dar cred ca nu se ia in considerare :moron: :D

de doi ani caut o macheta de vstrom.vreau si eu una sau macar spune unde gasesc...daca imi faci rost de una te consider de-al nostru :lol: tot se cheama ca esti posesor de vstrom.

nu stiu daca ai mai avut moto pina acum dar ai ales sa-ti iei una dintre cele mai bune motociclete ...felicitari ,o recomand cu caldura :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mioriticule, dupa ce iei jucaria, hai pe VStromania.ro

 

 

Daca studiezi piata de nou..franta are preturile cele mai mici...dar Romania vine imediat dupa...tinand cont de garantie, as zice ca e ok. Vezi dealerul suzuki de la oradea.

Cel putin asta era situatia anul trecut prin Iunie...dar nu cred ca se putea schimba ceva major, tinand cont de tva, taxe etc.

Iar la motociclete nu este situatia intalnita la auto, adica motorizari diferite pt acelasi tip de masina. Adica la romani motoare slabe si la vest motoare mai performante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt incurajari.

Edutzu eu is din Oradea :moron: :D ...

macheta am gasit-o la o benzinarie in afara orasului acum ceva timp. daca aflu ceva va anunt.

 

Vezi ca daca mai gasesti cred ca o sa trebuiasca sa cumperi mai multe :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit tuturor! Ajutati un biet incepator :moron:

 

Dupa un an de experienta si vreo 2 mii de km. pe un Virago XV 750, am constatat ca nu e chiar ceea ce vroiam, mai ales la drum lung.

Mi-a placut foarte mult ce am vazut si ce am citit despre DL 650 (V-Strom sau V-Storm ???), dar nu e deajuns ... de data asta.

Asadar, prima si marea mea problema este inaltimea la sa, care la Virago este de 72 cm. ... super ok pentru mine cu 170/73 kg.

La nr. 2 este experienta .... e prea devreme pentru un DL 650? Cat e de manevrabila avand in vedere si gabaritul meu (aici e cam ciudata intrebarea, nu?)

Numarul 3 devine rugaminte: e cineva curios, in zona Brasovului, sa se dea cu un Virago 750 :D, un schimb de cativa km. pentru un 'drive test'? ... urmand ca dupa ce le parcam sa ne intalnim cu

Justerini & Brooks, sa ne impartasim parerile ...

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit tuturor! Ajutati un biet incepator :moron:

 

Dupa un an de experienta si vreo 2 mii de km. pe un Virago XV 750, am constatat ca nu e chiar ceea ce vroiam, mai ales la drum lung.

Mi-a placut foarte mult ce am vazut si ce am citit despre DL 650 (V-Strom sau V-Storm ???), dar nu e deajuns ... de data asta.

Asadar, prima si marea mea problema este inaltimea la sa, care la Virago este de 72 cm. ... super ok pentru mine cu 170/73 kg.

La nr. 2 este experienta .... e prea devreme pentru un DL 650? Cat e de manevrabila avand in vedere si gabaritul meu (aici e cam ciudata intrebarea, nu?)

Numarul 3 devine rugaminte: e cineva curios, in zona Brasovului, sa se dea cu un Virago 750 :D, un schimb de cativa km. pentru un 'drive test'? ... urmand ca dupa ce le parcam sa ne intalnim cu

Justerini & Brooks, sa ne impartasim parerile ...

 

Multumesc.

 

1. cumperi kit de coborire; iti spun baietii care au deja cum se cheama si de unde iei.

2. cumperi bari de protectie givi sau altele care sa fie mai iesite in afara ca sa nu spargi nimic cind o scapi pe o parte.

3. te obisnuiesti cu "gabaritul" motocicletei.

 

succes

adrian

 

ps. e v-strom, vine din germana nu din engleza

 

ps2. doar tu stii daca 67 de cai sint sau nu prea mult pentru tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit tuturor! Ajutati un biet incepator :moron:

 

Dupa un an de experienta si vreo 2 mii de km. pe un Virago XV 750, am constatat ca nu e chiar ceea ce vroiam, mai ales la drum lung.

Mi-a placut foarte mult ce am vazut si ce am citit despre DL 650 (V-Strom sau V-Storm ???), dar nu e deajuns ... de data asta.

Asadar, prima si marea mea problema este inaltimea la sa, care la Virago este de 72 cm. ... super ok pentru mine cu 170/73 kg.

La nr. 2 este experienta .... e prea devreme pentru un DL 650? Cat e de manevrabila avand in vedere si gabaritul meu (aici e cam ciudata intrebarea, nu?)

Numarul 3 devine rugaminte: e cineva curios, in zona Brasovului, sa se dea cu un Virago 750 :D, un schimb de cativa km. pentru un 'drive test'? ... urmand ca dupa ce le parcam sa ne intalnim cu

Justerini & Brooks, sa ne impartasim parerile ...

 

Multumesc.

 

Draga GorG (ce nume ciudat ai si tu),Dumnezeu iti da gindul cel bun "fiule cumpara-ti un suzuki v strom de 650 (vezi ca e vstrom si vine de la vstromania.ro )cu aceasta motocicleta poti sa bati sosele si cararile patriei tale dragi si nu numai,poti pune pe o gramada de bagaje,trage ca un bivol,fuge ca un armasar ,e confortabila (nu-ti rupe fundul) si nu e pretentioasa.

Legat de inaltime no problem ,si eu am 171cm si vreo 68kilo/om,ca mine mai sint si altii,oarece dificultati la inceput pina te obisnuiesti cu gabaritul ei si greutatea ei (are centrul de greutate mai sus ),faptul ca ai mai mers pe mobra te ajuta mult (cam putini km intr-un an) dar daca o iei usurel no problem.

De mers merge si singura,e super la drum ,pe viraje daca ai tupeu si stiinta tocesti scaritele,ciclistica foarte buna,vara asta am folosit-o mult prin oras si realmente dansezi cu ea printre masini (grija totusi la gabarit),consumul afara intre 4 si 5,5litri depinde de cum te dai la ea si daca ai pasager si bagaje ,in oras n-a sarit de 6 % nici mers mai sportiv.

asa ca... sa ne vedem sanatosi

aaaa,sa tii minte,eu pe alta motocicleta nu ma urc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi Vstromisti, este cineva din Cluj caci am nevoie de ajutor pe acolo :D imi trebuie un vstrom in cluj sa i se ia masurile de cutii metalice heavy duty de acolo. Altfel trebuie sa fac eu un drum pana acolo :moron: si nu am timp. Este cineva care sa-mi poata da asa ceva macar de ziua mea ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata, multumesc mult baieti, pentru sfaturi si incurajari!

Nu-mi ramane decat sa reusesc sa incalec una, sa vedem cum ne simtim impreuna, urmand sper, ca din sezonul urmator sa mai stam de vorba pe la intrunirile v-stromistilor :moron:

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost pe 2 roti pana la cluj, am lasat bondarul si m-am intors pe 4 roti de la cluj. wk viitor ma duc sa o iau cu cutii cu tot :laugh:

 

 

Dragi colegi Vstromisti, este cineva din Cluj caci am nevoie de ajutor pe acolo :P imi trebuie un vstrom in cluj sa i se ia masurile de cutii metalice heavy duty de acolo. Altfel trebuie sa fac eu un drum pana acolo :cheers: si nu am timp. Este cineva care sa-mi poata da asa ceva macar de ziua mea ? :huh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost pe 2 roti pana la cluj, am lasat bondarul si m-am intors pe 4 roti de la cluj. wk viitor ma duc sa o iau cu cutii cu tot :cheers:

 

super ... ai ceva poze cu aceste cutii ? daca nu macar ne lasi sa ne bucuram de ceva imagini cu noile tale cutii ? ma intereseaza si pe mine dar ce am gasit pe touratech este cam scump ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super ... ai ceva poze cu aceste cutii ? daca nu macar ne lasi sa ne bucuram de ceva imagini cu noile tale cutii ? ma intereseaza si pe mine dar ce am gasit pe touratech este cam scump ..

 

Salutare Levap. Ce mai faci? Ce mai zici? Trecura ceva ani de cind nimic, nimic. Te-ai reintors cu manere de Vstrom sau inca nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Levap. Ce mai faci? Ce mai zici? Trecura ceva ani de cind nimic, nimic. Te-ai reintors cu manere de Vstrom sau inca nu?

salut,

 

traiesc ...mai nexact ma lupt cu criza :cheers:. in maxim 2 saptamani sunt din nou in tabara vstrom. cum o am te anunt poate facem o tura cat inca nu da zapada:). poate organizam o iesire cu mai multi ca vad ca nu prea se iese in grup

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

si eu eram in cautare de coburi pentru Stromul meu. Am sunat la cei de la Heavy Duty si mi-au zis ca aveam una in lucru deja (probabil a licuriciului...) si mi-au trimis niste poze astazi. Nu stiu daca motorul este al licuriciului, dar macar asa putem vedea cu totii cum arata coburile facute de ei pe VStrom 650.

 

Numai bine tuturor!

post-22006-1285151007_thumb.jpg

post-22006-1285151032_thumb.jpg

post-22006-1285151062_thumb.jpg

post-22006-1285151210_thumb.jpg

post-22006-1285151405_thumb.jpg

post-22006-1285151432_thumb.jpg

post-22006-1285151454_thumb.jpg

post-22006-1285151481_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este a lui Silviu (Licuriciu) dar arata foarte misto. Abia astept sa o ia in week-end-ul asta si sa o vad live. Din poze e superok.

In alta ordine de idei iata o chestie:

Un fapt interesant s-a petrecut azi si va invit sa va spuneti parerea. Poate iese ceva interesant si frumos.

Astfel, Cristina, soatza si partenerea mea moto, prin natura meseriei ei de medic pediatru a cunoscut-o pe Cristina Soloc, coprezentator la MotoMagia de la TVR. Cum era si normal, dupa rezolvarea problemelor medicale, un alt subiect fierbinte de discutii a fost motociclismul. I-a povestit de noi, de Vstromania, de intrunirea noastra de la Frumoasa si Dna Soloc i-a propus sa ne strangem intr-un week-end si sa mergem undeva cu echipa de filmare sa faca un reportaj despre mobra dar si despre comunitatea noastra. Ce ziceti? Ar putea sa iasa frumos. Am postat si pe vstromania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie mi se par mai mult decat ok. Arata bine si sper sa fie rezistente. Probabil ca saptamana viitoare vom afla si parerea lui Silviu...

Eu il stiu pe Catalin, sotul Cristinei Soloc. E un tip superok. Ideea ta este foarte buna si subscriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...