Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

intai citez si dupa dau cu parul: sunt si eu dupa o zi de munca, cu o mare durere de cap si cu o bere in mana.

Asta e intrunirea VSTROM-istilor sau a devenit una din multele intruniri de peste vara???? doamne fereste, nu am nimic cu nimeni dar nu mai inteleg denumirea de vstromania. asa devine o simpla motomanie. :friends: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intai citez si dupa dau cu parul: sunt si eu dupa o zi de munca, cu o mare durere de cap si cu o bere in mana.

Asta e intrunirea VSTROM-istilor sau a devenit una din multele intruniri de peste vara???? doamne fereste, nu am nimic cu nimeni dar nu mai inteleg denumirea de vstromania. asa devine o simpla motomanie. :friends: :cheers:

 

Cam aceeasi impresie o am si eu. Desi, daca ma gandesc bine printre noi sunt oameni care sunt de toata isprava si n-ar avea farmec intrunirile fara ei: Catalin (CBR F4i), Armand (Hornet), Clitzu (Transalp), Nelly (Dakar). Cred ca imbatranim noi si devenim sociopati :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet, sa nu se inteleaga gresit: sunt oameni cu care m-as intalni cu drag in orice colt de tara, la orice plimbare sau la orice ora, nu e vorba de ei ci de mobra in cazul acesta.

sa intre si ei in randul lumii si sa isi ia stroame :grinbandit:

 

era doar un gand sa nu dati cu parul. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut Strom si voi mai avea unul la un moment dat.

 

Bogdane, la tine nu se pune. Tu esti vstromist pana in supapele ST-ul tau si trebuie sa ajungi la intrunirile noastre chiar daca te aduce cineva cu masina :cheers:

Editat de Vlad_N
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BMW nu este deocamdata in stare sa faca un motor care sa bata V-Stromul si care sa ma multumeasca pe mine, asa ca mai are de asteptat pana sa-i devin client. Daca mai apucam sfarsitul crizei, un V -Strom nou este tot ce mi-as dori ca urmatoare motocicleta dupa ST. Hai sa ne vedem sanatosi la intalnire. AMR cat?Am bagat in lucru iar parbrize turing. Daca mai sunt amatori ma pot contacta.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

he he,

au sosit fork brace-ul si kitul de coborare scarite - foarte fain lucrate. Acum sa vedem si utilitatea.

numai bine,

paul

 

he he,

au sosit fork brace-ul si kitul de coborare scarite - foarte fain lucrate. Acum sa vedem si utilitatea.

numai bine,

paul

 

he he - scaritele foarte fain se simt coborate cu acei cativa centimetri - stau genunchii mai relaxati.

Editat de ivanp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Am si eu nevoie de hamul electric (principa) pentru stroama mea din 2006.

Din anumite (alarma) motive cel de pe ea s-a prajit jumatate. Am comandat unul de pe ebay insa se pare ce modelele US nu au sodna lambda.

So... unde reusesc sa gasesc asa ceva ca sunt la limita rabdarii. De o saptamana sapt pe net si nimic pentru modelul mei care sa se potriveasca.

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-i frec pe astia de la autoritati ... parca au zis ca transfagarasanul e deschis.

sau n-am prins eu tot mesajul in care ei au zis ca e deschis pana la Balea lac?

Pacat - s-a putut trece in sud si prin rucar-bran combinat cu brezoi-obarsia lotrului - sugag dar a cam fost limita max de anduranta pt. o zi de motociclit.

Ps - pastravii de la albota sunt de vis.

 

stima,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Am avut parte de toate fenomenele meteo posibile in aprox o ora, am mers prin apa si noroaie mega, sleauri, etc, o minune ca am reusit sa ajungem intregi si toti la un loc. Voi reveni maine cu poze. Cele bune ! ;)

 

In w-end-ul cu evenimentul, o sa fie vreme frumoasa, stiu din surse sigure ;)

 

Ploi vor fi minore, suprafata de rulare va fi uscata.

 

Astept pozele, din descriere inseamna ca merge de o reclama la V-Strom

 

 

 

 

si inca ceva:

 

unde gasesc o husa cu o fatza transparenta pt GPS?

vreau sa fac un suport cu placa, ca sa pot inclina la diverse unghiuri; husa o voi prinde cu suruburi de placa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sunt altii, dar pentru mine o intrunire moto inseamna mai degraba baute [moderate], discutii, povesti, potol [moderat], imprieteniri [fara moderatie], poate o cantare sau un Popa prostu', relaxare, discutii aprinse pe marginea cunostiintelor sau a ignorantei intr-ale mecanicii... chestii d-astea, nu neaparat trasee... alea le-om face noi. Vreau sa cunosc oameni, pareri... sa vad cum se'mbata fr'unu si-i scuturi chiciura dimineata. Treburi d-astea prozaice, hipiote sau boeme.

 

Daca reusesc sa ajung, pentru asta vin, traseele le las pentru cei tineri la trup sau la minte! Voi veni cu cortul, sper sa gasesc un loc, si-mi voi aduce si vinul/rachia cu mine. Imi voi lua si arcul [da, sunt arcas si ma mandresc] poate prind fr-un parsh sau husen sa am ce manca, altfel, painea cu parizer si compania selecta imi vor tine de foame!

Editat de Vulturul Cu Dinti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taran esti ma!!! daca vrei intalnire daia fara traseu du-te si tu la intrunirele moto alea de choperisti. acolo bei trei zile si uiti de mobra, si nu te duci la traseu. noi suntem selecti si daia ne intrunim ca sa ne plimbam cu totii impreuna. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sunt altii, dar pentru mine o intrunire moto inseamna mai degraba baute [moderate], discutii, povesti, potol [moderat], imprieteniri [fara moderatie], poate o cantare sau un Popa prostu', relaxare, discutii aprinse pe marginea cunostiintelor sau a ignorantei intr-ale mecanicii... chestii d-astea, nu neaparat trasee... alea le-om face noi. Vreau sa cunosc oameni, pareri... sa vad cum se'mbata fr'unu si-i scuturi chiciura dimineata. Treburi d-astea prozaice, hipiote sau boeme.

 

Daca reusesc sa ajung, pentru asta vin, traseele le las pentru cei tineri la trup sau la minte! Voi veni cu cortul, sper sa gasesc un loc, si-mi voi aduce si vinul/rachia cu mine. Imi voi lua si arcul [da, sunt arcas si ma mandresc] poate prind fr-un parsh sau husen sa am ce manca, altfel, painea cu parizer si compania selecta imi vor tine de foame!

 

dar ar fi fain si un traseu...zona este frumoasa...iar traseul care s-a propus nu-i lung...se poate face de dimineata pana dupa masa daca si vremea e ok, iar dupa masa se pot face toate alea... :cheers:

Editat de vld_bc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am plecat in recunoastere pe traseul care l-am propus pt vstromania. Nimic nu prevestea furtuna care s-a pus pe noi, pe varful Stanisoara, de unde a inceput potopul. Cu mare chin am ajuns cele trei motoare si doua masini la Sabasa, unde o noua rupere de nori a adus , odata cu torentii de pe versanti piatra , lemne, gunoaie, pietris, pamant etc , acoperind drumul pe o inaltime de 6-8 m. Am reusit sa ne cazam la niste localnici de treaba. Acum am facut o aprovizionare la un chiosc din sat si am pus-o de un gratar si un coniac. Cand am plecat de acasa am spus, in gluma, ca plecam in calatoria vietii, si nu am fost departe . Am avut parte de toate fenomenele meteo posibile in aprox o ora, am mers prin apa si noroaie mega, sleauri, etc, o minune ca am reusit sa ajungem intregi si toti la un loc. Voi reveni maine cu poze. Cele bune ! ;)

 

Pane Gospodare, ce pana mea de traseu ai facut matale? Nu stii ca noi astia din bucale suntem vstromisti cu fitze? Stromul meu nu stie decat asfaltul Romana-Dorobanti-Bamboo. Este incaltat cu Jimmy Choo Tourance rodat pe Magheru si tu vrei sa-l bag in grohotisul de la Sabasa. Sa-mi las simmering-urile pe Stanisoara si rulmentii la Suha? Mai, mai...Noi suntem niste delicati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma lasa sa ma loghez pte VStromania, dar macar sa vad ce "scriti" ma lasa.

 

Cand si daca se voteaza meni-urile sa ma anuntati da? :D

 

Vin si masini? Mai aducem niste carnuri si bauturi de acasa? Vreau sa contribui si eu, asa ca cei din Buc hai sa ne organizam cumva, scrieti-mi cei care va ocupati de "provizii", sa vad ce mai aduc

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...