Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

:)

costa doar vreo 1600$ tot setul cu tot cu suporți . deci nu e o optiune pt mine. eu le am am pe cele originale de la suzuki dar cred ca de la anu' o sa trec pe unele laterale de aluminiu. ori mi le fac eu or iau de la konvoi si le adaptez la suportii mei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit si pe ebay, da' e 65$.. :huh: mi se pare cam mult pentru o bucata de spuma/burete ce o fi si aia. Desi probabil merita pentru ca reduce f mult zgomotul pe motor din zona scaunului spate :D

 

@samurai - f tare motoru arata bestial, sa te bucuri de el :) stiu si eu cum e cu luptele seculare :P

 

 

Mai pun o poza din plimbarea de seara

 

Cheile Turzii, frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheile Turzii, frumos!

 

F faine cheile, dar am fost doar in trecere - urmeaza cat de repede o excursie in zona. Am fost in weekend la un traseu mai lung prin munti (zona maguri-racatau, belis) din care vreo 20km pe macadam, s-a comportat exemplar motorul, o portiune de cativa km cu bolovani ascutiti maricei m-a cam zdruncinat, dar pe ansamblu a fost ok - cea mai mare frica am avut-o de filtrul de ulei si de radiatorul mic. Pun si o poza :)

 

Vreau sa imi iau o husa.. cam ce recomandati? ma gandesc sa o iau pe cea mai mare care o gasesc

post-9248-0-32271300-1347345331_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F faine cheile, dar am fost doar in trecere - urmeaza cat de repede o excursie in zona. Am fost in weekend la un traseu mai lung prin munti (zona maguri-racatau, belis) din care vreo 20km pe macadam, s-a comportat exemplar motorul, o portiune de cativa km cu bolovani ascutiti maricei m-a cam zdruncinat, dar pe ansamblu a fost ok - cea mai mare frica am avut-o de filtrul de ulei si de radiatorul mic. Pun si o poza :)

 

Vreau sa imi iau o husa.. cam ce recomandati? ma gandesc sa o iau pe cea mai mare care o gasesc

 

Ma bucur sa mai vad v-stromisti cara baga si drumuri de tara :cheers: sa sti ca se comporta mai bine la viteza putin mai mare si zdruncina mai putin.

Monteaza un scut obligatoriu macar pentru pietrele care sar si pot sparge radiatorul sau filtrul de ulei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, care ti-e foame ?

Ultima moda in Thassos, lansata cu manechine vstromisti

 

 

Vstromisti la apa, in Giola

 

:cheers:

 

felicitari domnilor! poate se vor alinia planetele candva vreodata sa ma alatur si eu gastii la o iesire ca tare mi-ar placea sa va cunosc.

Pana acum doar asa pe cate unu la vreo intrunire sau prin trafic...

 

Referitor la modificarea franelor... etrierii si placutele de CBR 954RR sunt puse deoparte deja iar americanu mi-a promis ca in vreo doua saptamani am adaptoarele plus aerisitorul de pompa ... nu mai trece odata timpul asta :D

Are careva de vanzare vreun tkc80 sau karoo de spate?

Editat de florin.radu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb...absolut superb motorul. Sper sa intru in grupul Vstrom isilor cat de curand...si eu caut acum sa cumpar unul :)

 

Salut,

 

Sunt Alin din Bucuresti si vreau sa va spun ca imi pare bine ca v am gasit pe forum si sper sa intru si in grupul Vstrom istilor cat de curand...mai am doi pasi de facut: primul sa termin scoala si sa mi adaug si categ A la permis si pasul doi...sa mi cumpar motor..)) Recunosc ca prima optiune nu a fost Vstrom si pt asta va accept castanele dar dupa ce am incalecat motorul acesta a fost imposibil sa nu ma indragostesc de el plus ca la inaltimea mea ( 1,82m ) vine ca turnat. Din pacate nu am reusit sa fac cativa kilometrii cu V strom ul sa vad cum ma inteleg cu el la drum si v as ruga pe voi sa mi impartasiti din experienta voastra...cum se comporta pe strada, pe drum neasfaltat....ce va place si ce nu va place la acest motor.

Exact cum v am spus caut sa cumpar un Vstrom 650 asa ca va rog sa dati si voi sfoara in tara si poate oi reusi sa gasesc si eu un motor bun la un pret rezonabil. ...astept oferte de "bun simt"...bugetul e de criza :) Daca aveti si ceva echipament la fel astept oferte: geaca, casca.

Oferte pot primi si pe email : spinachealin@yahoo.com

 

PS: va rog sa ma luati incet... sunt novice si pe motor dar si pe forum :) Am vrut sa sterg sau sa modific primul post si nu am putut asa ca rog admin sa o faca in locul meu.

 

bty.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb...absolut superb motorul. Sper sa intru in grupul Vstrom isilor cat de curand...si eu caut acum sa cumpar unul :)

 

Salut,

 

Sunt Alin din Bucuresti si vreau sa va spun ca imi pare bine ca v am gasit pe forum si sper sa intru si in grupul Vstrom istilor cat de curand...mai am doi pasi de facut: primul sa termin scoala si sa mi adaug si categ A la permis si pasul doi...sa mi cumpar motor..)) Recunosc ca prima optiune nu a fost Vstrom si pt asta va accept castanele dar dupa ce am incalecat motorul acesta a fost imposibil sa nu ma indragostesc de el plus ca la inaltimea mea ( 1,82m ) vine ca turnat. Din pacate nu am reusit sa fac cativa kilometrii cu V strom ul sa vad cum ma inteleg cu el la drum si v as ruga pe voi sa mi impartasiti din experienta voastra...cum se comporta pe strada, pe drum neasfaltat....ce va place si ce nu va place la acest motor.

Exact cum v am spus caut sa cumpar un Vstrom 650 asa ca va rog sa dati si voi sfoara in tara si poate oi reusi sa gasesc si eu un motor bun la un pret rezonabil. ...astept oferte de "bun simt"...bugetul e de criza :) Daca aveti si ceva echipament la fel astept oferte: geaca, casca.

Oferte pot primi si pe email : spinachealin@yahoo.com

 

PS: va rog sa ma luati incet... sunt novice si pe motor dar si pe forum :) Am vrut sa sterg sau sa modific primul post si nu am putut asa ca rog admin sa o faca in locul meu.

 

bty.gif

 

Salut,

Ai un email de la mine.

 

Salut,

Ai un email de la mine.

Si scriu si aici:

 

Am un v-strom 2006 de vanzare, a fost cumparata din tara de la reprezentanta din TM (eu sunt al doilea proprietar). Are 34.000 km, am carte service + fise de service post garantie. Are parbriz original + puig, manere incalzite, crash bar, scut metalic, topcase suzuki, ungator automat de la scottoiler, arcuri progresive pe fata, priza 12 v. Anul asta i-am pus cauciucuri noi Anakee 2 (au cam 4000 km), toate operatiunile de mentenanta la zi. Pret 3700 EUR. Tel : 0746162295, email: filip.cristian@gmail.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana una alta, bun venit pe topicul nostru. daca nu te grabesti rau peste vreo 2 luni o sa aduc eu niste stroame din italia. o sa anunt oricum aici pe topic ce si cum.

 

Multumesc beer.gifsi sa stii ca nu ma grabesc f rau dar mi ar place sa l am pana pe 15 oct...sa apuc sa fac si eu cativa km pana se strica vremea de tot. Iti dai seama ca o sa am A ul de f putin timp si o sa vreau sa ies pe la o plimbare :) Din pacate bugetul ma limiteaza destul de mult asa ca o sa astept sa gasesc ceva convenabil an/pret, accesorii. oricum sezonul este pe sfarsite...ma gandesc ca la iarna preturile clar vor fi altele atat in tara cat si afara.

Te rog sa mi trimiti un email inca de acum daca stii cam ce motoare aduci...an, preturi.

 

Multumesc si asfalt uscat pt voi...pt mine inca trafic bara in bara,claxoane, blocaje trafic...pfff...sunt optimist...mai e putin...f putin :)

 

Salut,

Ai un email de la mine.

 

 

Si scriu si aici:

 

Am un v-strom 2006 de vanzare, a fost cumparata din tara de la reprezentanta din TM (eu sunt al doilea proprietar). Are 34.000 km, am carte service + fise de service post garantie. Are parbriz original + puig, manere incalzite, crash bar, scut metalic, topcase suzuki, ungator automat de la scottoiler, arcuri progresive pe fata, priza 12 v. Anul asta i-am pus cauciucuri noi Anakee 2 (au cam 4000 km), toate operatiunile de mentenanta la zi. Pret 3700 EUR. Tel : 0746162295, email: filip.cristian@gmail.com

 

Multumesc pt oferta dar din pacate pt moment este peste posibilitatile mele dar am vazut ca ai un motor super...felicitari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana una alta, bun venit pe topicul nostru. daca nu te grabesti rau peste vreo 2 luni o sa aduc eu niste stroame din italia. o sa anunt oricum aici pe topic ce si cum.

nea Fabio,poate aduci si o stroama de 1000 sa dau si eu o tura cu ea,cine stie,poate ma convertesc si eu! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb...absolut superb motorul. Sper sa intru in grupul Vstrom isilor cat de curand...si eu caut acum sa cumpar unul :)

 

Salut,

 

Sunt Alin din Bucuresti ...astept oferte de "bun simt"...bugetul e de criza :) Daca aveti si ceva echipament la fel astept oferte: geaca, casca.

Oferte pot primi si pe email : spinachealin@yahoo.com

 

 

Cel mai important sfat: Casca si echipament nou.

 

Mai bine te tiganesti la motor sau mai astepti o luna sau doua decat sa risti cu echipamentul sh.

Editat de big_boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc beer.gifsi sa stii ca nu ma grabesc f rau dar mi ar place sa l am pana pe 15 oct...sa apuc sa fac si eu cativa km pana se strica vremea de tot. Iti dai seama ca o sa am A ul de f putin timp si o sa vreau sa ies pe la o plimbare :) Din pacate bugetul ma limiteaza destul de mult asa ca o sa astept sa gasesc ceva convenabil an/pret, accesorii. oricum sezonul este pe sfarsite...ma gandesc ca la iarna preturile clar vor fi altele atat in tara cat si afara.

Te rog sa mi trimiti un email inca de acum daca stii cam ce motoare aduci...an, preturi.

 

Multumesc si asfalt uscat pt voi...pt mine inca trafic bara in bara,claxoane, blocaje trafic...pfff...sunt optimist...mai e putin...f putin :)

 

 

 

Multumesc pt oferta dar din pacate pt moment este peste posibilitatile mele dar am vazut ca ai un motor super...felicitari :)

 

da-mi si mie un buget sa stiu ce caut si ce iti ofer.

nea Fabio,poate aduci si o stroama de 1000 sa dau si eu o tura cu ea,cine stie,poate ma convertesc si eu! :cheers:

 

o sa am si miare bune,da trei sa stiu bugetu.

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am facut si eu azi primii km cu noua achizitie, un V-Strom din 2003 adus din Italia. Fata de fosta KLE500 e o schimare majora si am ramas placut impresionat. Sper ca sentimentul sa nu se schimbe si ca am facut o alegere buna.

 

Bafta la toata lumea.

post-64540-0-07000000-1347457131_thumb.jpg

post-64540-0-65689600-1347457149_thumb.jpg

post-64540-0-90471200-1347457172_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am facut si eu azi primii km cu noua achizitie, un V-Strom din 2003 adus din Italia. Fata de fosta KLE500 e o schimare majora si am ramas placut impresionat. Sper ca sentimentul sa nu se schimbe si ca am facut o alegere buna.

 

Bafta la toata lumea.

 

Frumos motor ti ai luat Ionut...da mi si mie un mesaj si spune mi te rog cat ai dat si cum l ai gasit. eu caut de vreo 3 zile pe 2-3 site uri din Italia...am gasit cate ceva dar inca nu am primit un pret pt transport...inca nu am toate informatiile sa mi fac un calcul total: pret achizitie, transport, taxa...etc. Spune mi excat cum ai procedat te rog...merciiii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Alin,

 

Motorul l-am luat prin intermediul cos75mari@yahoo.it. Ei cumpara sin zona Lombardia si la pretul negociat adaugi 550euro pentru Bucuresti sau 500 euro pentru Oradea(ca destinatie de livrare a motocicletei).

Cum am procĂŠdât eu:

- am luat legatura cu ei pe mess;

-am facut un top 5 al motocicletelor care ma interesau;

-el a sunat la respectivii si mi-a zis daca si cat sunt dispusi sa negocieze(in cazul meu a lasat de la 2500 la 2300 de euro);

-am ales motorul, care apare si in poze, m-a sunat de la fata locului si mi-a zis in ce stare e, eu i-am zis sa il cumpere;

- am ridicat motorul din Bucuresti si am platit 2850(2300 pretul lui+550 comision, transport si acte)

-daca nu mi-ar fi placut nu eram obligat sa il iau, nu am dat avans si nici nu am semnat vreun act care sa ma oblige sa il iau daca nu imi convine.

 

 

pentru referinte despre cosmin si mari, cei care se ocupa de treba asta uita-te pe link-ul de mai jos

 

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/56105-moto-la-comanda-fara-avans/page__hl__biris__st__150

 

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti cu placere. Cati km are la bord?

 

 

Kilometrajul zice 22000, eu zic ça e pe aproape de adevar dar...Prima inscriere e in decembrie 2003 deci 22000 km par ireali. Ti-as spune ca ultimul propietar avea vreo 60 de ani si a facut doar 5000 de km dar nici eu nu as crede daca as auzi asa ca atata timp cat merge bine eu sunt multumit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-as spune ca ultimul propietar avea vreo 60 de ani

in italia se practica inmatricularea pe "persoane in varsta" pentru ca taxele sunt foarte mici. :) unul e proprietarul; din talon si altu ala care o birjareste.

asta nu inseamna ca unul mai tanar isi bate joc de motor :). e doar o chestie ca sa plateasca mai putin si cam atat.

daca ar fi si la noi la fel fii sigur ca as avea toate taraboantele pe numele lui taicamiu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...