Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Am zis repartitor, dar mai corect este ramificatia de deasupra aripii fata, care dintr-un furtun imparte la doua, catre cele doua etriere fata. Piesa aia nu se mai poate folosi fiind sertizata pe furtunurile originale, rezultand un alt traseu/lungime al noilor furtune.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piesa aia nu se mai poate folosi fiind sertizata pe furtunurile originale, rezultand un alt traseu/lungime al noilor furtune.

intelegi ca fara repartitor nu mai functioneaza ABS-ul?

 

a postat mexykanu schema , e destul de simplu de observat ca nu se poate traseu cu doar 2 furtune la modelul cu ABS, la alea non abs tragi 2 furtune mai lungi din pompa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa ma uit eu la un abs sa vad ce furtune si cum se pot schimba pentru ca unele deja sunt din fabrica cu insertie metalica. trebuie doar sa vad daca se poate scimba acela de la ghidon ca sa il poti ridica mai sus.

se poate ca l-am schimbat eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la Galfer produc "KIT" pentru modelul cu ABS. Dar este acelasi lucru cu a-ti cumpara componentele separate si a le asambla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este la cele doua conducte care trec din repartitor inspre cadru si au un tip diferit de mufare

La galfer pretul este urias si oricum cred ca sunt singurii care il au disponibil.

Dupa ce lungesc furca o sa fie nevoie sa le schimb si eu ca vor ramane mici :) deci daca cineva le face pe bucati la un pret rezonabil il rog sa puna aici necesarul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e 100% sigur ca sunt mai lungi decat originalele si merg pe ABS ma declar client :)

alea cu ABS au deja furtune metalice. sunt doar 2 bucati din cauciuc de la distribuitor catre unitate dar nu se pot schimba pentru ca au altfel de prindere. la abs singurul lucru pe care poti sa il faci este sa il schimbi cu unul mai lung sa nu stea intins.

 

Poti face si pt mine? Tot ar cam trebui sa schimb lichidul de frana si parca as trece iar la metal.

zi-mi cate si ce lungimi ai nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare V Stromeri ,

 

Zilele trecute Mos Nicolae a fost deosebit de generos si mi-a adus o " italianca " brunetica , fabricata in 2007 in Japonia si care a avut parte de ceva distractie in zona Roma cu cei 650 cmc ai ei . Nu s-a distrat mult , doar vreo 26.000 km , A ajuns la Bucuresti , impecabila , nervoasa si doritoare de asfalt . In prezent se afla in pregatire pentru RAR , iar saptamana viitoare facem actele ! I-am promis ca o iau pe numarul meu ... pentru ca vreau o relatie stabila . Am auzit ca as putea sa ma astept la o relatie plina de satisfactii ... asa o fi ?

 

Chiar daca si-a inceput aventurile la Roma , va primi ceva intariri si echipament pentru Carpati . Scut are ( din cel de plastic ) , dar va primi metalic , crash-bars , hand guards si cric central . Deasemenea, gume un pic mai agresive ca de aia ii zice enduro-touring , nu cafe-racer , cum a fost viata ei pana acum :) . Si poate va primi si un nume de alint . Apoi o sa o las sa se odihneasca pentru ca la primvara va trebui sa treaca urgent testele clasice : Transalpina , Transfagarasean , Vama Veche , Veliko . Dupa antrenamentul acesta va intra intr-o serie de teste mai grele pe coclauri . Daca iese bine din toate s-ar putea ca relatia noastra sa dureze mult, mult .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar jumatate de pret, oricum ...stie ceva nenea Harea :)

 

E mai rentabil sa le iei separat de la DL 1000. Am verificat in prgram si diferenta de pret este undeva pe la 24 euro.

 

Dar aici comparam doua plastice versus un accesoriu complet, cu kit de prindere...etc



la jumatate de pret.

 

Si nu, nu e jumatate de pret nenea Harea :)

 

Nu amagi omul aiurea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...