Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

te-ai lamurit cum e treaba cu lanntul ala si cu pinionul?

l-am pus asa cum a venit, am sunat la dealer si au zis ca asa e kitul.

 

am facut un test 20km nu se aude nimic suspect

 

foarte misto motoretul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lantul DID V8 este lant OEM. Din cate stiu se comercializeaza exclusiv ca si piesa OEM, diferenta dintre V8 si VX fiind diametrul niturilor.

 

superbec - Pinionul fata OEM are pas 525, 15 dinti. lantul este tip V8, are 118 zale, pas 525. pinionul spate este tip 525, 47 dinti.

Tipul respectiv nu ti-a vandut un kit de lant, ci restul pieselor pe care le avea prin depozit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aia e la capitolul exagerari (pt mine).

e clasica shaiba de cupru pentru etansare - merge si aia veche de inca 100 de ori.

daca esti catolic rau - intoarce-o pe partea cealalta.

:D

 

numai bine,

paul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s asa catolic nici eu :D - intreb pentru ca am avut dupa ultimul schimb de ulei o usoara transpiratie pe langa surub care s-a rezolvat cu strangerea mai tare a surubului. Posibil sa nu fi fost strans destul da' am zis sa intreb ca nu strica :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

strangi la 23Nm surubul ca asa zice manualul. daca curge schimbi saiba cum zice si Fabio ca risi sa bulesti baia. da' acum sa fim seriosi...nu costa o avere saiba aia asa ca poti s-o schimbi din cand in cand :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde v-ati pitit toti ma? de 6(sase) zile nu mai are nimeni nimic de zis??? :D

:))))

io astept sa ninga! (sa pot sa imi reglez supapele si vopsit rezervorul pe interior :D fara stres ca o sa mai fie vreme de motorit).

 

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde v-ati pitit toti ma? de 6(sase) zile nu mai are nimeni nimic de zis??? :D

 

Pai daca nu se strica motoarele astea.. sa le tot laudam ne-am saturat, dja nu mai avem povesti :D

 

Pun o poza de vineri de pe Muntele Mic sa nu zica lumea ca au intrat vstromistii la iernat

post-9248-0-59196300-1384764982_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sibiul ii o locatie tare buna daca esti motociclist.. :ok: timp si benzina sa fie ca de trasee nu duci lipsa. Nici Bucurestiul nu e chiar asa izolat dar sa iti incepi fiecare traseu cu 100km de campie poate ca e cam deprimant - avantajul e ca dai o blana mica si esti in grecia :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu se strica motoarele astea.. sa le tot laudam ne-am saturat, dja nu mai avem povesti :D

 

Pun o poza de vineri de pe Muntele Mic sa nu zica lumea ca au intrat vstromistii la iernat

attachicon.gifIMG_8723.jpg

Am fost acum 3 saptamani, au terminat telescaunul de 6 locuri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am coborat pana in statiune, am urcat direct la cruce.. si nici nu am fost atent la detaliile astea. Iarna nu am reusit sa ajung pe acolo desi mi-am propus demult sa ma duc ca par faine partiile pt placa. Se lucra mai jos un pic langa drum cu excavatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...