Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Am si eu un set de Haidenau K76 cumparate anul trecut. Am auzit numai lucruri bune despre ele, dar nu am apucat sa le montez pe moto. Acum merg cu Metzeler Tourance. Scumpe dar bune. Si poze de la noul acvariu din Tulcea

post-8769-1236540946_thumb.jpg

post-8769-1236540969_thumb.jpg

post-8769-1236540988_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor mi-am incaltat mobra cu Heidenau K76 (profilul similar cu tourance), bestiale :D raport calitate pret excelent! Mult mai bune decat trailwing-urile pentru ce am eu nevoie, in special pe noroi sau iarba unde sapa si apoi se descarca imediat :lol: , pe sosea "bazaie" putin intre 60 si 80 dar nu ma deranjeaza. Daca ma tin 10k urmatoarele tot heidenau or sa fie. Parerea mea! :kiss:

Am observat ca placutele de spate au sub 1mm si vor sa iasa la pensie, cam ce ma sfatuiti sa pun, de unde le pot cumpara si pe la ce pret? :D :)

 

 

 

cat te-au costat gumele?le-ai incercat si pe curbe?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat te-au costat gumele?le-ai incercat si pe curbe?

au fost 480 RON ambele la un magazin din Ploiesti, am luat ultima pereche, pe curbe is faine de tot. Comparativ cu bridgestone TW. tin trasa ff bine fara corectii exemplu curbe pe ud care le luam cu 100-110 acum le pot lua fara probeleme cu 140-150 :lol:.

 

de placute spate nu stie nimeni nimic???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana asta vreo plimbare ceva? :lol:

 

in functie de vreme, simbata sau duminica, bucuresti - lugoj - bucuresti, 1000 km. ritm sustinut, plecare la 6:30 - 7:00, opriri doar pentru benzina si o gura de suc. se fac cam 7 ore. pauza de o ora la lugoj. inapoi la 22:30 - 23:00.

 

traseul este prin rimnicu vilcea, tirgu jiu, petrosani, hateg, caransebes. la intoarcere, in functie de timp, poate mergem prin deva, hunedoara, hateg, petrosani ...

 

valea jiului s-ar putea sa fie un pic distrusa dupa iarna. caransebes - lugoj e dezastru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ianachim are un frate!!!! 1000km/zi si pe vremea asta. Cam mult. avand in vedere starea drumurilor, destul de riscant. Asfalt uscat.

 

multam, asfalt uscat as vrea si eu. frig poate sa fie dar daca e ud o sa fie mai putin distractiv. la fel cu ceata; stresanta rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian, ai vazut? Cum a simtit mirosul celor 1000 km/zi, cum s-a repezit la prada. Evident Ianachim. Cred ca ti-ai gasit un coechier pt viitoarele calatorii. Bafta si inca o data, asfalt uscat si drumuri bune. :)

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in functie de vreme, simbata sau duminica, bucuresti - lugoj - bucuresti, 1000 km. ritm sustinut, plecare la 6:30 - 7:00, opriri doar pentru benzina si o gura de suc. se fac cam 7 ore. pauza de o ora la lugoj. inapoi la 22:30 - 23:00.

 

traseul este prin rimnicu vilcea, tirgu jiu, petrosani, hateg, caransebes. la intoarcere, in functie de timp, poate mergem prin deva, hunedoara, hateg, petrosani ...

 

valea jiului s-ar putea sa fie un pic distrusa dupa iarna. caransebes - lugoj e dezastru.

 

Astai sado-maso-motociclism, mai ales pe vremea asta.

Eu inteleg prin motociclism placerea de a conduce, admira peisaje, soare, pauze de o tigara, o vorba, un suc, o cafea, o placita, ceva placut. Sa mergi 1000km intr-o zi iti trebuie vreo 12-14 ore de condus si ziua tine numai 10 ore. Cred ca poti sa te inscrii in Guiness book cu tura asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in functie de vreme, simbata sau duminica, bucuresti - lugoj - bucuresti, 1000 km. ritm sustinut, plecare la 6:30 - 7:00, opriri doar pentru benzina si o gura de suc. se fac cam 7 ore. pauza de o ora la lugoj. inapoi la 22:30 - 23:00.

 

traseul este prin rimnicu vilcea, tirgu jiu, petrosani, hateg, caransebes. la intoarcere, in functie de timp, poate mergem prin deva, hunedoara, hateg, petrosani ...

 

valea jiului s-ar putea sa fie un pic distrusa dupa iarna. caransebes - lugoj e dezastru.

 

Exact asta insemna motociclism si pentru mine. Ce pot spune: "Drum bun si asfalt uscat!" Mi-ar placea sa particip si eu dar am programat de mai demult o tura de vreo 600 Km(sau 900 Km in fct de vreme) pt aceeasi perioada.

Multa bafta si tine-o tot asa! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astai sado-maso-motociclism, mai ales pe vremea asta.

Eu inteleg prin motociclism placerea de a conduce, admira peisaje, soare, pauze de o tigara, o vorba, un suc, o cafea, o placita, ceva placut. Sa mergi 1000km intr-o zi iti trebuie vreo 12-14 ore de condus si ziua tine numai 10 ore. Cred ca poti sa te inscrii in Guiness book cu tura asta.

 

 

Nu e prima data cand face drumul asta.Peisajele sunt tot alea de fumat nu fumeaza asa ca nu ramane decat placerea de a conduce.Nu vad nimic exagerat in asta nici eu nu ma satur cu 200-300 km pe zi.

Editat de spd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astai sado-maso-motociclism, mai ales pe vremea asta.

Eu inteleg prin motociclism placerea de a conduce, admira peisaje, soare, pauze de o tigara, o vorba, un suc, o cafea, o placita, ceva placut. Sa mergi 1000km intr-o zi iti trebuie vreo 12-14 ore de condus si ziua tine numai 10 ore. Cred ca poti sa te inscrii in Guiness book cu tura asta.

 

sint multi oameni care fac multi km pe zi. 800, 1000, 1500, depinde de drum, chef si trafic. nu mi se pare nici exagerat si nici extraordinar. fiecare gaseste un ALT echilibru intre placerea de a conduce si placerea de a admira peisaje, pauze de tigari, etc (toate aceste placeri se bat pe acelasi interval de timp).

 

sint altii care merg 24 de ore fara oprire pe motocicleta cumparata din germania sau alta tara. o fac probabil si de placere si de nevoie. nu-i baga nimeni in guiness book. de ce m-as inscrie eu cu 14 sau 16 ore?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sint multi oameni care fac multi km pe zi. 800, 1000, 1500, depinde de drum, chef si trafic. nu mi se pare nici exagerat si nici extraordinar. fiecare gaseste un ALT echilibru intre placerea de a conduce si placerea de a admira peisaje, pauze de tigari, etc (toate aceste placeri se bat pe acelasi interval de timp).

 

sint altii care merg 24 de ore fara oprire pe motocicleta cumparata din germania sau alta tara. o fac probabil si de placere si de nevoie. nu-i baga nimeni in guiness book. de ce m-as inscrie eu cu 14 sau 16 ore?

 

Oricum esti tare daca ai asemenea ambitii.

Eu umblu toata tara cu masina de seviciu si sant satul de gropile si tirurile de peste tot, asa ca nu ma tenteaza aceleasi drumuri si in wikend.

Daca tot ai placerea tururilor lungi, iti recomand sa faci o tura in Alpi daca nu ai fact-o deja si atunci sa mai vorbim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...