Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@lauramarginea

 

salut,

 

sunt interesat de 2 cutii laterale de la tine,

 

nu-mi este clar tottusi cum arata sistemul de prindere facut de tine

 

poti atasa o poza cu sistemul de prindere ?

 

eu atasez 2 poze cu motorul meu, unde se vad suportii pt cutiile laterale

( este aceeasi moto desi are nr inmatriculare diferite)

 

pt suportii/cutiile astea se preteaza prinderile de la givi ?

 

multumesc,

marius

Suportii tai arata foarte bine. Cred ca poti prinde cutiile relativ usor pe ei. Sau sa-ti faca prinderea cutiilor direct pt suportii tai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vrea sa spuna ca da, e vorba de 4.8kg bucata, ca doar sunt facute din aluminiu, nu staniol. Cand lucrezi cu fieratanii din astea, incepi sa aproximezi relativ bine greutatea.

 

5kg pentru o cutie laterala metalica nu mi se pare mult. Alea de plastic OEM tot atat au, in marea majoritate a cazurilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

cand cutia e deja incheiata? e mai greu de pus autocolantu. alta solutie?

pai il pui in bucati mai mici :D

Merge si un neopren subtire + lipici, In principiu tu vrei sa nu-ti murdaresti de negreala nu? Poti incerca si o vopsea sau cauta-ti niste genti interioare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da dar daca pui ceva material care sa si izoleze ar fi mai bine ca daca bagi ceva scule sau alte nebunii punga de plastic nu le tine pe loc. si or sa troncane sau bocane in coburi

 

pai il pui in bucati mai mici :D

Merge si un neopren subtire + lipici, In principiu tu vrei sa nu-ti murdaresti de negreala nu? Poti incerca si o vopsea sau cauta-ti niste genti interioare

 

de unde gasesc neopren?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca si la articolele de camping sa-l iei pe cel mai subtire. Co o saltea le faci pe amandoua

 

o sa caut sa vedem ce gasesc, mai e o solutie si folia care se pune sub parchet, dar mi se pare ca e cam faramtitoasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasesti neoprene sau burete mai tare la sul(la metru)la brico,hornbah si alte magazine dinastea

 

il poti lipi cu adeziv tip prenadez

 

la decathl.... gasesti saltele subtiri de neoprene ca sa nu iti ia mult din spatiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor ca sa va lamuriti...nu trebuie lipit nimic toate gentile de aluminiu sunt folosite cu o geanta textila care se pune in cea de aluminiu............................

 

 

 

 

pot sa ma urc si eu pe ele cu 120 ale mele ????:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor ca sa va lamuriti...nu trebuie lipit nimic toate gentile de aluminiu sunt folosite cu o geanta textila care se pune in cea de aluminiu............................

Este adevarat, dar eu am renuntat la geanta textila pt ca mai ocupa si ea loc in bagaje si ca sa o poti extrage din cutie nici nu poti s-o umpli complet. La interior ca aluminiu sa nu murdareasca lucrurile se poate lipi colant. Exista la sul de 45 sau 90 cm latime , orice culoare, inclusiv alb sau negru si aplicat cu grija arata profi si nu da senzatia de carpeala ca la scoci. Poate cel mai simplu ar fi lipirea colantului pe tabla dupa decupare inainte de indoire cand cutia inca nu este inchisa. Asta daca cutia nu trebuie sudata. Daca nu cu putina indemanre se poate face la final.

 

Daca cutia este vopsita electrostatic si mai scapa ceva pulbere la interior problema se rezolva automat.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...