Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

tin sa va multumesc si pe aceasta cale pt coburile si suporti aferenti pt ele,astazi mi-au ajuns . cum ajung acasa am sa le si montez si am sa postez cateva poze si aicea.

 

mumai bine va doresc si ne mai auzim cu siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am primit si eu doua suporturi laterale pentru BMW F800 GS. Cu niste ajustari, le-am montat. Nu s-au potrivit toate prinderile, dar per total e ok. Topcase-ul e perfect. Calitatea si la topcase si la suporti e impecabila!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit si eu doua suporturi laterale pentru BMW F800 GS. Cu niste ajustari, le-am montat. Nu s-au potrivit toate prinderile, dar per total e ok. Topcase-ul e perfect. Calitatea si la topcase si la suporti e impecabila!

 

 

Prinderile sunt pt un motor stock care nu a facut cunostinta niciodata cu terra.Daca mobra a mai fost pe jos posibil sa nu puste tot.Scuze................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum am promis mai sus,cateva poze :banana:........... cu mii de multumiri pentru domnul istvan!!!

 

vad ca sunt puse invers...de ce?

 

mi-au venit si mie cutiile dar mai am de astept pentru suporti...urmeaza sa prind prinderile rapide...sper sa ma descurc sa nu fac vreo prostie... :rolleyes:

Editat de vld_bc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prinderile sunt pt un motor stock care nu a facut cunostinta niciodata cu terra.Daca mobra a mai fost pe jos posibil sa nu puste tot.Scuze................

 

 

Inca nu a ajuns pe jos. E stock. Sper sa nu afecteze cutiile laterale pe care intentionez sa le comand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca sunt puse invers...de ce?

 

mi-au venit si mie cutiile dar mai am de astept pentru suporti...urmeaza sa prind prinderile rapide...sper sa ma descurc sa nu fac vreo prostie... :rolleyes:

 

mie imi este chiar indiferent unde vin inchuietorile,doar asa s-au potrivit prinderile acelea (antifurt sau cum se numesc),daca le puneam invers nu se potriveau nici cum gaurile. am vazut si la alti montate cu inchuietorile in spate.

 

mie chiar imi place ca asa s-au potrivit pt ca se deschid la fel cu topcase-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi este chiar indiferent unde vin inchuietorile,doar asa s-au potrivit prinderile acelea (antifurt sau cum se numesc),daca le puneam invers nu se potriveau nici cum gaurile. am vazut si la alti montate cu inchuietorile in spate.

 

mie chiar imi place ca asa s-au potrivit pt ca se deschid la fel cu topcase-ul.

 

aha...eu nu am gaurile facute...dar astept intai suportii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ar trebui un set de cutii laterale pentru varadero, se pot face a.i. sa foloseasca prinderile monokey de pe suportul deja existent? :scratch:

 

cum am vazut sistemul al de prindere nu prea ai cum sa-l faci sa montezi coburi de aluminiu pe el. sistemul de inchidere e ciudat si nu poti face ceva simplu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Si ... sunt fericitul "posesor" al unui topcase de la Konvoi.

 

Povestea nu e tocmai cu happy end insa sper ca Istvan o sa gaseasca comentariile mele constructive.

 

Am comandat si platit cutia pe 29 februarie si a ajuns... vineri (11 mai). Total 72 de zile fata de termenul de 40.

 

Povestea sta cam asa:

 

Prin februarie am avut un schimb de mailuri cu Istvan si m-am decis sa fac comanda. Am mers pe dimensiunile standard ca sa nu fie complicatii. latime44 x lungime42 x inaltime 32. Mi se inainteaza termenul de 40 de zile si astept cuminte. Fix la 40 de zile ma contacteaza sa ma intrebe ce comanda am. Aici au inceput banuielile.

 

Dupa amanari de vreo 2 saptamani ajunge la mine o cutie... Aici dezamagire. Cutia in general era decenta dar chestiile de detaliu erau sub limita bunului simt. Balamale nealiniate, coltare montate stramb si agatatorile de capac lucrate in graba. Taiate stramb, prinse stramb si cu muchii taioase :baldy: . Pentru curiosi am facut un set de fotografii.

 

In fine se vedea ca e facuta in graba. Si am zis sa o testez. Imi dau seama ca mini rucsacul in care imi car sculele foto nu incape. Si fusese masurat initial. Pun ruleta pe cutie si vad ca dimensiunile sunt din alt film. un 34 cu 38 cu vreo 30. Ma uit mai atent si vad ca era scris in interior un alt nume si o alta adresa (Singapore). Bun, il sun pe om ii explic ca nu e ce trebuie, ii explic ce nu imi place si convenim ca indata ce trimit cutia inapoi mi-o trimite pe a mea. In plus ma asigura ca aceea era o cutie de test si cutiile sunt finisate mai bine.

 

Ziua urmatoare ma duc la curier si ... au mai trecut vreo 3 saptamani de atunci. In timpul asta am auzit toate scuzele posibile. Ba ca e sarbatoare, ba ca nu se poate vopsi zilele astea, probleme medicale, 1 mai, sarbatoare, nu sunt balamale etc. Daca nu plateam integral inainte ca la ***ve imi bagam picioarele.

 

Si intr-un final primesc cutia. Intradevar e finisata mai bine. Agatatorile sunt un pic luate la pila, sunt aproape aliniate, coltarele sunt oarecum la locul lor si nici prea multe sgarieturi nu are pe ea.

 

In schimb am impresia ca s-a terminat tabla :lol: Din ce am vazut aici aveam impresia ca lateralele sunt facute dintr-o singura foaie de tabla sau macar 2 dar imbinate pe spatele cutiei. La mine cutia e facuta din 2 bucati si imbinarile sunt facute pe diagonala, deci o imbinare pe fata si una pe spate. Partea nasoala e ca nici acum cutia nu are dimensiunile cerute. In loc de 42x44 este un 40 cu 39 sau p`acolo. Evident ghiozdanu` care pana acum statea prins pe coada cu o plasa amarata de casca nu incape.

 

Din pacate nu am nervii si rabdarea sa o mai trimis inapoi. Sa-mi fie invatatura de minte.

 

Din ce am vorbit cu alte persoane cazul meu nu e singular.

Editat de steph
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa iti raspund si la problema ta

Tabla nu sa terminat doar ca daca dimensiunea depaseste 1m ...mai mult nu pot prinde in masina.Toate au fost facute asa si pina acuma.

Daca nu esti multumit cu produsul iti returnez banii pe loc no stres.

Daca dimensiunea nu este cea ceruta de tine iti fac alta,foloseste-o linistit si cum o termin pe cealalta o trmit la schimb.

Intradevar timpul de asteptare este mare ......dar ...fac tot ce pot.

Acuma in ceea ce priveste calitatea........lasa-ma pls sa iti dau in privat 20 de forumuri inde poti citi parerea celor externi care au cumparat si care cred sunt constienti ca la 130 euro nu poti sa primesti calitatea unei genti de 500 euro

plus ca cred ai inteles sunt home made facute.Dar cum nu poti multumi pe toata lumea.........inteleg si asta

Asa ca fapt divers dupa 52 de zile un cuplu din ungaria a sosit sambata pt montaj.Atasez poze.Au plecat happy si multumiti si crede-ma nu fac diferente de calitate.

Dar inteleg si opinia celor ca si tine.Imi pare rau ca nu pot sa fac mai mult la banii astia.Dar dupa cum zice-am ti-am oferit 2 variante.

iti returnez banii sau iti fac altul.

post-57784-0-18554600-1336982152_thumb.jpg

post-57784-0-50344800-1336982171_thumb.jpg

post-57784-0-71311600-1336982186_thumb.jpg

post-57784-0-36840700-1336982192_thumb.jpg

post-57784-0-61331500-1336982198_thumb.jpg

Editat de lauramarginea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,

 

Legat de timp. Tu ai avansat termenul de 40 de zile. Nu l-am dorit mai scurt, nu l-am negociat insa mi-am facut cateva planuri cu plecarile. Poate o optimizare a termenelor ar fi binevenita adica ii spui clientului din start cat dureaza ... 60 70 80 de zile. Si daca reusesti sa o livrezi mai repede ii faci omului o surpirza.

 

Legat de calitate, revin. Clar nu se compara pretul cu o cutie facuta de o firma mare. Cutia in sine chiar nu e rea, dar micile detalii legate de pozitionarea accesoriilor ar putea sa o apropie foarte mult de o cutie facuta de un producator consacrat. Treaba asta sigur nu ar consuma mai mult de 30 de minute/cutie si nimeni nu ar comenta la 100 de lei in plus strict pentru detaliile astea.

 

Eu sunt ok cu propunerea ta. Poate a treia e cu noroc :banana::)) . Daca imi faci o cutie cu dimensiunea ceruta 44 latime, 42 lungime si 32 inaltime cand ajunge la mine o impachetez frumos pe cea de acum si o trimit inapoi. Insa pana atunci am nevoie de ea si o voi folosi. Astept o estimare de timp pentru treaba asta.

 

Repet, nu mi-o lua in nume de rau. Cutiile tale au potential. Pune insa frana la finisare, consuma 30 de minute si iti garantez ca plusul de imagine o sa se vada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...