Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

Stiu ca ai dreptate dar.....din pacate mai mult nu se poate.Pt agatatorile de pe capac ....ca sa intelegi ar fi necesar o presa de ambutisare care costa vreo 4000 5000 euro

Crede-ma nu am cum.Sunt facute manual.Oricum am sa incerc sa le debitez pe laser.Dar si aici este o problema

Ramane o mica bavura care greu se poate inlatura si ...nu arata chiar de 10

Si cel mai mare atu la cei din extern este chiar acest lucru ca e hand made.Si nu stiu de ce le place acest lucru mai mult decit ceva facut de o masina.Chiar am sa si intreb

post-57784-0-79049300-1336987121_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si ... sunt fericitul "posesor" al unui topcase de la Konvoi.

 

Povestea nu e tocmai cu happy end insa sper ca Istvan o sa gaseasca comentariile mele constructive.

 

Am comandat si platit cutia pe 29 februarie si a ajuns... vineri (11 mai). Total 72 de zile fata de termenul de 40.

 

Povestea sta cam asa:

 

Prin februarie am avut un schimb de mailuri cu Istvan si m-am decis sa fac comanda. Am mers pe dimensiunile standard ca sa nu fie complicatii. latime44 x lungime42 x inaltime 32. Mi se inainteaza termenul de 40 de zile si astept cuminte. Fix la 40 de zile ma contacteaza sa ma intrebe ce comanda am. Aici au inceput banuielile.

 

Dupa amanari de vreo 2 saptamani ajunge la mine o cutie... Aici dezamagire. Cutia in general era decenta dar chestiile de detaliu erau sub limita bunului simt. Balamale nealiniate, coltare montate stramb si agatatorile de capac lucrate in graba. Taiate stramb, prinse stramb si cu muchii taioase :baldy: . Pentru curiosi am facut un set de fotografii.

 

In fine se vedea ca e facuta in graba. Si am zis sa o testez. Imi dau seama ca mini rucsacul in care imi car sculele foto nu incape. Si fusese masurat initial. Pun ruleta pe cutie si vad ca dimensiunile sunt din alt film. un 34 cu 38 cu vreo 30. Ma uit mai atent si vad ca era scris in interior un alt nume si o alta adresa (Singapore). Bun, il sun pe om ii explic ca nu e ce trebuie, ii explic ce nu imi place si convenim ca indata ce trimit cutia inapoi mi-o trimite pe a mea. In plus ma asigura ca aceea era o cutie de test si cutiile sunt finisate mai bine.

 

Ziua urmatoare ma duc la curier si ... au mai trecut vreo 3 saptamani de atunci. In timpul asta am auzit toate scuzele posibile. Ba ca e sarbatoare, ba ca nu se poate vopsi zilele astea, probleme medicale, 1 mai, sarbatoare, nu sunt balamale etc. Daca nu plateam integral inainte ca la ***ve imi bagam picioarele.

 

Si intr-un final primesc cutia. Intradevar e finisata mai bine. Agatatorile sunt un pic luate la pila, sunt aproape aliniate, coltarele sunt oarecum la locul lor si nici prea multe sgarieturi nu are pe ea.

 

In schimb am impresia ca s-a terminat tabla :lol: Din ce am vazut aici aveam impresia ca lateralele sunt facute dintr-o singura foaie de tabla sau macar 2 dar imbinate pe spatele cutiei. La mine cutia e facuta din 2 bucati si imbinarile sunt facute pe diagonala, deci o imbinare pe fata si una pe spate. Partea nasoala e ca nici acum cutia nu are dimensiunile cerute. In loc de 42x44 este un 40 cu 39 sau p`acolo. Evident ghiozdanu` care pana acum statea prins pe coada cu o plasa amarata de casca nu incape.

 

Din pacate nu am nervii si rabdarea sa o mai trimis inapoi. Sa-mi fie invatatura de minte.

 

Din ce am vorbit cu alte persoane cazul meu nu e singular.

 

http://www.heavyduti...o/hdprodro.html

 

inca de ei nu am auzit penimeni sa se planga

 

http://www.heavyduti...o/hdprodro.html

 

eu acolo am facut cutiile, si sunt multumit , eu zic ca sunt mult mai rezistente iar interiorul nu se compara e captusit cu ceva buretel sunt super

 

ps nu este reclama sau antireclama e doar o parere as ca sper ca dl lauramarginea sa nu se supere pe mine

 

inca de ei nu am auzit penimeni sa se planga

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles cum se fabrica agatatorile de capac. La a doua cutie sunt ok. Ma refeream la pozitionarea lor, unde e doar treaba de atentie la masurare.

 

So... ramane valabila propunerea cu schimbarea cutiei cu una de dimensiunea corecta? Daca da, cam pe cand?

 

@vlady_80 Din ce vad in pozele celor de la HD si din ce vad pe cutia mea de la Konvoi inca imi place mai mult cea de la Konvoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

@vlady_80 Din ce vad in pozele celor de la HD si din ce vad pe cutia mea de la Konvoi inca imi place mai mult cea de la Konvoi.

 

stai sa vezi cand or fi gata noul model, am fost si am vazut prototipul sunt bestiale si fff bine finisate :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai relax nu ma supar.E chestie de gust.Noul model de la ei e chiar ok sa vedem scoru.

Iar in ceea ce priveste interiorul e iar o chestie de gust>eu de exemplu nu sunt adept la captusala pt face condens in timp si miroase cred...

post-57784-0-00914500-1337020706_thumb.jpg

post-57784-0-17673100-1337020711_thumb.jpg

post-57784-0-99560600-1337020715_thumb.jpg

Editat de lauramarginea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 Noul model de la ei e chiar ok sa vedem scoru.

 

2 face condens in timp si miroase cred...

 

 

 

1 asta si eu astept sa vad

2 si la asta nu m-am gandi , inca nu au facut condens in camera pe dulap :crack::dar revin cu fedbak dupa ce le pun pe mobra

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la heavy duties

 

+1 pt HeavyDuties.

 

Pana sa apara noul model [am pus niste poze cu un prototip acum ceva vreme postcount 733 pe topicul asta] puteti vedea

un tutorial de montat cutiile . Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt multi care au deja un sistem de prindere monokey (ca e cel mai raspandit cred) pe mobra. eu asa am luat-o.

as vrea un set de cutii metalice dar ar fi excelent daca s-ar putea prinde pe suportu existent. si bineinteles sa se dea jos cu aceeasi usurinta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

Acuma lucrez la un sistem nou de atasare rapid Va mai curge ceva apa pe dunare sa fie gata dar va fi interschimbabil adaptabil pe orice.

 

 

OFF: Inca un Super Tenere 1200 in Romania :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu domnu

Nu ai inteles in poza apare noul sistem de prindere rapid.......... in fine

cind o sa fie gata o sa il vezi la munca.

 

aha, gata, am inteles, interesant :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va fi interesant ...sper doar ca am uitat sa mentionez faptul ca Konvoi nu mai primeste comenzi din romania.Incercam sa schimbam tot sa facem serie doar.

Asta e dar sunt sigur ca sunt altii care fac si sunt chiar super ok de exemplu baietii de la clujHD.Puteti apela cu incredere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O secunda...cum adica nu mai luati comenzi din Romania ?

Care poa' sa fie motivul ? Chiar asa multe comenzi aveti din afara ?

De ce nu le onorati pe cele romanesti..daca tot sunteti in RO ( nu zic ca sunteti romani, ca poate nu sunteti )

-------

 

Oricum, urmaresc topicul asta de pe la incepututi si aveti toata consideratia si respectul meu :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va fi interesant ...sper doar ca am uitat sa mentionez faptul ca Konvoi nu mai primeste comenzi din romania.Incercam sa schimbam tot sa facem serie doar.

Asta e dar sunt sigur ca sunt altii care fac si sunt chiar super ok de exemplu baietii de la clujHD.Puteti apela cu incredere

 

:eek: pacat sincer!! deci la fix m-am ales cu un set de coburi :makeout:.cele de la HD sant urate (pt gustul meu) ,or fi bune ,practice ,rezistente dar la aspect ........!!!!!!:rusinica:

Editat de ow3x3xpr3ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa iti raspund cu toate ca ....nu cred ca era necesar.

Incercam sa facem doar serie.Avem comenzi mai multe de la magazine de afara care cumpara mai multe de acelasi tip.

Se castiga timp toate fiind aceasi dimensiune.

Sorry da latura financiara ...este mai importanta cred si sunt sigur ca si tu ai face la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numa' sa nu le-o faceti si lor cum s-au mai vazut cazurile de aici...

 

trimis cutiile, trimis prinderile si sunt de la alta mobra...: "pai ale tale au ajuns la alt client"... trimise inapoi si dupa 3 saptamani trimis intrebarea: "Ce mobra e mai exact? Aaa. pai pentru modelul asta nu am matrita de prinderi". :disappointed:

 

not pretty. decat asa mai bine faceti mai putine dar mai de valoare.

 

Multa bafta si sper sa ajungem sa va cumparam din magazine pe bani grei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms ms stai linistit la serie nu se poate intampla asa ceva.Inca odata repet pt toti si pt tine.Mi-am pierdut baza de date a clientilor din calculator.Simplu mi sa busit hdd.Chiar nu mai stiam cine a comandat ce a comandat si etc

dar chiar daca am trimis cuiva altceva am reparat greseala nu cred ca am lasat-o asa.Oricum pt mine a fost o invatatura de minte.romania NO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand mi.am luat 1200 imi propusesem sa nu il "latesc"

asa ca am scos saua de pasager ..mai ales ca nu merg cu pasager si am cumparat o textila speciala pentru gs cu 450 euro

 

anul acesta am nevoie pentru o calatorie de laterale ca asa ...am nevoie

 

so

am zis sa nu dau 1ooo si de euro pe un set profi de cutii pentru 2000 de km

asa ca am luat leg cu tine

 

pretul de 300 ron parea ok

 

termenul de livrare .......nu prea

 

plata in avans100% cam 1/2 cusher.....

 

insa faza cu NU MAI FAC PENTRU ROMANIA

 

 

 

m.a lasat masca

 

decat sa ceri 300 ceri 500 si le faci ok.....ca o sa.ti dai mai mult interesul cand banii vor fi ok si pentru tine

dar ce are daca sunt roman si nu vreau sa le aduc din germania dupa ce tu le faci in ROMANIA???????

 

sincer ..... o sa imprumut pe bani cutiile !!!!!

 

si asta e un sfat pentru multi mai ales care au sisteme identice de prindere

ca nu toti se pupa sa plece in acelsi timp si nu cred ca sunt nebuni sa stea cu ele pe motor zilnic la plimbare spre job

 

erau niste baieti destepti care inchiriau "sicrie" de pus pe masina

 

pleci in concediu o data pe an, nu merita sa stai cu cosciugul in 3 camere pe balcon si sa dai banii pe el

si din cauza costurilor si din cauza lipsei de spatiu de depozitare unele lucruri NU MERITA SA LE CUMPERI

 

asa ca ITI MULTUMESC PENTRU CA NU MAI FACI PENTRU ROMANIA!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...