Sari la conținut

Aseara Pe Calea Rahovei


KATANA
 Share

Postări Recomandate

ce te doare pe tine?? La-am vazut si eu si nu pot sa spun decat ca-mi pare rau ca n-am si un enduro micut sa fac la fel.

 

Succes meshtere. Ai grija sa ai si un tir in spate, eventual care vine si cu o viteza foarte mare. :D

Cred ca nu ai inteles ce am vrut sa spun. Am cazut in mijlocul strazii si stiu ce inseamna.

Sa ne vedem cu bine pe asfalt uscat :cheers:

Editat de KATANA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Succes meshtere. Ai grija sa ai si un tir in spate, eventual care vine si cu o viteza foarte mare. :D

Cred ca nu ai inteles ce am vrut sa spun. Am cazut in mijlocul strazii si stiu ce inseamna.

Sa ne vedem cu bine pe asfalt uscat :cheers:

 

 

tir-ul nu trebuie sa aiba viteza ,pe gheata nu poate opri cateva zeci de tone in cativa metri.

daca nu ma insel si in decret spune ceva de genul ca daca soseaua e acoperita cu zapada,polei

e interzis sa te dai pe doua roti, sau ma insel eU????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tir-ul nu trebuie sa aiba viteza ,pe gheata nu poate opri cateva zeci de tone in cativa metri.

daca nu ma insel si in decret spune ceva de genul ca daca soseaua e acoperita cu zapada,polei

e interzis sa te dai pe doua roti, sau ma insel eU????

 

te inseli tu :cheers:

scrie in schimb desrpe adaptarea vitezei si sa nu stai lipit de ala din fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza.... :D sorry ca nu am reusit sa ma ratoiesc la spionii de care nu te poti feri atunci cand dai si tu cu capra pe jos..... :cheers: .... da deci nu mai trebuie sa scriu cum am cazut, a scris DDU, in afara de faptul ca si eu si masina din fata mea am franat mai brutal din cauza unei masini care a trecut pe rosu cred sau care nu s-a oprit la timp....(poate este chiar KATANA nu avem de unde stii ca m-am saturat de "motopartarii" vorba mamei mele, care nu pot macar sa taca daca nu sa ajute...iar despre cei care ma judeca dupa aparente...LA P NIS CU EI, LA P NIS CU TOATA LUMEA....obisnuitiva sa gasiti in jungla betonata motociclete in orice conditii climatice....NU SUNTEM TOTI MOTOCICLISTI DE DUMINICA mii de scuze daca jignesc cativa care inteleg gresit ...

 

DA EU AM FOST "PROSTUL CARE A CAZUT E A 5 A OARA IN 3 LUNI SI NU MA OPRESC..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza.... :baldy: sorry ca nu am reusit sa ma ratoiesc la spionii de care nu te poti feri atunci cand dai si tu cu capra pe jos..... :D .... da deci nu mai trebuie sa scriu cum am cazut, a scris DDU, in afara de faptul ca si eu si masina din fata mea am franat mai brutal din cauza unei masini care a trecut pe rosu cred sau care nu s-a oprit la timp....(poate este chiar KATANA nu avem de unde stii ca m-am saturat de "motopartarii" vorba mamei mele, care nu pot macar sa taca daca nu sa ajute...iar despre cei care ma judeca dupa aparente...LA P NIS CU EI, LA P NIS CU TOATA LUMEA....obisnuitiva sa gasiti in jungla betonata motociclete in orice conditii climatice....NU SUNTEM TOTI MOTOCICLISTI DE DUMINICA mii de scuze daca jignesc cativa care inteleg gresit ...

 

DA EU AM FOST "PROSTUL CARE A CAZUT E A 5 A OARA IN 3 LUNI SI NU MA OPRESC..."

 

Auzi bai "motopartare" (sa nu te fac chiar taran), eu imi parcam masina cand tu ai trecut pe langa mine si ai cazut ca o pleasca 10 m mai incolo (si daca stau sa ma gandesc chiar bine mi se pare ca nu aveai nici o masina inaintea ta, ti-a fugit fata). Si nu sunt spion, doar ca sunt satul de idioti ca tine care vor permanent sa demonstreze ceva. Am motor, muncit pe banii mei (nu mi i-a dat mamica cum probabil ti-a dat tie bani sa-ti iei enduro ca sa arati ce motociclist adevarat esti tu) si nu-mi permit sa ma dau deadura cu el pe gheta doar ca sa demonstrez ce motociclist adevarat sunt (s-a mai vorbit pe aici parca de imaginea motociclistilor in trafic; se pare ca te doare in cot de treaba asta).

Tu nu eshti mha motociclist esti doar unul teribilist si apropo mai eshti si sofer de duminica daca tu vorbesti de franat brusc cand jos era polei.

Daca mai este vreun viteaz pe aici care vrea sa sara cu gura pe mine, mai intai ganditi-va ce situatie putea crea daca mai avea o masina in spate - baga la puscarie un om nevinovat.

:cheers:

Editat de KATANA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi bai "motopartare" (sa nu te fac chiar taran), eu imi parcam masina cand tu ai trecut pe langa mine si ai cazut ca o pleasca 10 m mai incolo (si daca stau sa ma gandesc chiar bine mi se pare ca nu aveai nici o masina inaintea ta, ti-a fugit fata). Si nu sunt spion, doar ca sunt satul de idioti ca tine care vor permanent sa demonstreze ceva. Am motor, muncit pe banii mei (nu mi i-a dat mamica cum probabil ti-a dat tie bani sa-ti iei enduro ca sa arati ce motociclist adevarat esti tu) si nu-mi permit sa ma dau deadura cu el pe gheta doar ca sa demonstrez ce motociclist adevarat sunt (s-a mai vorbit pe aici parca de imaginea motociclistilor in trafic; se pare ca te doare in cot de treaba asta).

Tu nu eshti mha motociclist esti doar unul teribilist si apropo mai eshti si sofer de duminica daca tu vorbesti de franat brusc cand jos era polei.

Daca mai este vreun viteaz pe aici care vrea sa sara cu gura pe mine, mai intai ganditi-va ce situatie putea crea daca mai avea o masina in spate - baga la puscarie un om nevinovat.

:cheers:

 

 

Cred ca te-ai incins prea tare. Nu mai judeca omul fara sa sti cate zile a stat omul asta nemancat si cate nopti a stat treaz ca sa munceasca sa plateasca motorul ala. Il stiu foarte bine pe Paw si crede-ma ca nu vrea sa demonstreze nimanui nimic. Este singurul mijloc de transport al lui (tu ai si conserva, ca si mine de altfel) asa ca nu are incotro si merge cu motorul fie frig, fie ploaie fie orice. Nu ia dat nici mamica nici taticul bani pt motor, cu toate ca sunt sigur ca ar fi vrut (are niste parinti de nota 10 - multumim pt petrecerea de la tunari :D). Asa ca, calmeaza-te si controleaza-ti cuvintele ca se pare ca o cam iau razna.

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te inseli tu :cheers:

scrie in schimb desrpe adaptarea vitezei si sa nu stai lipit de ala din fata

 

 

am gasit dar e vorba de ciclomotoare si biciclete

Art.195. – Se interzice conducatorilor vehiculelor prevazute la art.194 :

l) sa circule atunci când partea carosabila este acoperita cu polei, gheata sau zapada.Oricare avertisment sau 600.000-800.000 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi bai "motopartare" (sa nu te fac chiar taran), eu imi parcam masina cand tu ai trecut pe langa mine si ai cazut ca o pleasca 10 m mai incolo (si daca stau sa ma gandesc chiar bine mi se pare ca nu aveai nici o masina inaintea ta, ti-a fugit fata). Si nu sunt spion, doar ca sunt satul de idioti ca tine care vor permanent sa demonstreze ceva. Am motor, muncit pe banii mei (nu mi i-a dat mamica cum probabil ti-a dat tie bani sa-ti iei enduro ca sa arati ce motociclist adevarat esti tu) si nu-mi permit sa ma dau deadura cu el pe gheta doar ca sa demonstrez ce motociclist adevarat sunt (s-a mai vorbit pe aici parca de imaginea motociclistilor in trafic; se pare ca te doare in cot de treaba asta).

Tu nu eshti mha motociclist esti doar unul teribilist si apropo mai eshti si sofer de duminica daca tu vorbesti de franat brusc cand jos era polei.

Daca mai este vreun viteaz pe aici care vrea sa sara cu gura pe mine, mai intai ganditi-va ce situatie putea crea daca mai avea o masina in spate - baga la puscarie un om nevinovat.

:cheers:

 

Omule, n-ai habar despre ce vorbesti, din mai multe puncte de vedere. Nu-l cunosti pe Paw, nu stii cum si-a luat motorul. Merge iarna ca sa impresioneze? No shit. Si oricum, pe cine exact crezi ca incerca sa impresioneze acolo la ora aia? Si apropos de "idiotii" ca Paw, care vrem sa impresionam pe cineva sau sa demonstram ceva, ia intreaba-te de ce scrie producatorul pe eticheta "echipament moto de iarna" sau temperaturi de utilizare care incep cu "-". Evident, tu nu faci parte din grupul "idiotilor" care merg si iarna, ca sa nu cumva sa cazi - sper insa ca nici nu ai cazut vreodata, pentru ca ar parea cam ciudat sa vorbesti de altcineva altfel.

Iar la partea cu "baga la puscarie un om nevinovat" - exact cat de nevinovat? Ai auzit de notiunea "distanta fata de autovehiculul din fata"? E ceva care scrie in lege ca trebuie pastrata asa incat sa poti evita un accident. O chestie SF insa, avand in vedere numarul de soferi meseriasi care ma clacsoneaza pentru ca vreu sa stau la 40 m de masina din fata cand se merge cu 70.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Succes meshtere. Ai grija sa ai si un tir in spate, eventual care vine si cu o viteza foarte mare. :D

Cred ca nu ai inteles ce am vrut sa spun. Am cazut in mijlocul strazii si stiu ce inseamna.

Sa ne vedem cu bine pe asfalt uscat :cheers:

Chiar daca ai spus cuvintele astea la misto....e pacat ! Sa nu urezi nimanui asa ceva :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea care este este asa : indiferent cat de bun esti, cand cazi pe strada, indiferent de motiv , conditii sau vreme, te expui mult, iar daca cazatura nu este din vina altcuiva (incercam mersul pe roata din fata cu fundul pe ghidon si fata spre roata spate)pui pe altii in pericol sau ii dernajezi (in general un participant la trafic care nu e previzibil este un stres)

cred ca pentru orice experiment legat de condusul, trantitul motocicletei trebuie alese zone necirculate si adecvate incercarii ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi bai "motopartare" (sa nu te fac chiar taran), eu imi parcam masina cand tu ai trecut pe langa mine si ai cazut ca o pleasca 10 m mai incolo (si daca stau sa ma gandesc chiar bine mi se pare ca nu aveai nici o masina inaintea ta, ti-a fugit fata). Si nu sunt spion, doar ca sunt satul de idioti ca tine care vor permanent sa demonstreze ceva. Am motor, muncit pe banii mei (nu mi i-a dat mamica cum probabil ti-a dat tie bani sa-ti iei enduro ca sa arati ce motociclist adevarat esti tu) si nu-mi permit sa ma dau deadura cu el pe gheta doar ca sa demonstrez ce motociclist adevarat sunt (s-a mai vorbit pe aici parca de imaginea motociclistilor in trafic; se pare ca te doare in cot de treaba asta).

Tu nu eshti mha motociclist esti doar unul teribilist si apropo mai eshti si sofer de duminica daca tu vorbesti de franat brusc cand jos era polei.

Daca mai este vreun viteaz pe aici care vrea sa sara cu gura pe mine, mai intai ganditi-va ce situatie putea crea daca mai avea o masina in spate - baga la puscarie un om nevinovat.

:cheers:

 

 

Din pacate chiar ma jignesti ca nu ma faci taran eu sunt sunt intradevar un taran de bani gata adica am pamant pe care il muncesc....... si daca vreau sa demonstrez ceva cuiva in nici un caz nu o fac pe forum.....

vad ca tu spre deosebire de mine ai mai mult timp de forum...... eu pot sa demonstrez cuiva filmand sau adunand oamenii langa mine atunci cand vreau sa ii impresionez repet nu pe forum...... cat despre puscaria facuta de oameni nevinovati...... sa ma ierte Dumnezeu dar nu, nu multumesc, nu vreau sa intre la puscarie un om nevinovat......daca exista.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorba aia: pana nu cazi, nu esti motociclist. Paw paw e tata lor. :cheers:

 

Adevarul ca as vrea pentru anumite ocazii un enduro ca al lui.

 

Acum pt katana: ce te _fute pe tine grija de cum cade altul?

 

Intrebare incuietoare: ai oprit sa vezi daca paw paw a patit ceva? Ca poate s-a ridicat dar cine stie cum avea nevoie de ajutor. Ai bagat repede pe forum "cum un inconstient a cazut".

 

Vere: incearca sa gandesti inainte sa deschizi gura

 

PS: stii de ce m-am luat de tine? pentru uratura cu TIR-ul. Esti loco rau rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorba aia: pana nu cazi, nu esti motociclist. Paw paw e tata lor. :baldy:

 

Adevarul ca as vrea pentru anumite ocazii un enduro ca al lui.

 

Acum pt katana: ce te _fute pe tine grija de cum cade altul?

 

Intrebare incuietoare: ai oprit sa vezi daca paw paw a patit ceva? Ca poate s-a ridicat dar cine stie cum avea nevoie de ajutor. Ai bagat repede pe forum "cum un inconstient a cazut".

Vere: incearca sa gandesti inainte sa deschizi gura

 

PS: stii de ce m-am luat de tine? pentru uratura cu TIR-ul. Esti loco rau rau

 

 

:P Stai ca n-am inteles deloc bine!!!!!! Katana nici macar nu a oprit sa-l ajute pe un alt motociclist!!!??? :cheers: :D :baldy:

Se vede treaba clar ca-katana se grabeste sa fie bagat in seama pe forum!!!!!! :lol: :D dar el nu cunoaste reguli elementare de etica si bun simt :P ...ba mai mult acuza fara sa cunoasca ! :baldy:

Si nu-mi raspunde mie ca te acuz cumva ,KATANA, ca eu doar comentez faptele tale!!! Nu am fost acolo ca tine dar cand am aflat am putut sa dau un tel sa ma interesez de soarta omului!!!!

:moto: Paw e un baiat de toata isprava si ambitios...habar nu ai cat a si s-a sacrificat pentru doua roti !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca cei care merg pe vremea asta stiu ce fac. Daca nu stiu, o sa afle.

Sanatate multa calaretului, ca moto se face.

 

:baldy:

 

 

 

mai... io nu cred in treaba cu "motocicleta e singurul mijloc de transport si il folosesc indiferent de vreme". nu stam in stepele mongoliei unde doar ijul cu atas cara tot familionul :lol: . chiar si pana in tunari exista un microbuz/autobuz, nu? si cred ca mai ushor sa platesti biletul acela decat benzina, plasticele, oglinzile si semnalele sparte... sper sa nu ajungi niciodata cu plicul la doctor :baldy:

 

vad multe posturi in care se braveaza, se epateaza cu ispravile de mers la minus tz grade, pe gheatza, polei, pe o roata, pe 2 & so on. nu zic de experimente izolate, starnite de curiozitate, ci de cele realizate cu indarjire, in ura, repetate pana la plictiseala. chiar daca se merge din pasiune trebuie sa se vina pe forum sa se bata cu pumnii in piept? sa moara de admiratzie pushtanii care vor super-sporturi...

 

katana cade testul fratziei motociclishtilor pentru urarea cu tirul (urata imagina, chiar doreshti asha ceva unui frate motociclist? :P :P ) si pentru faptul ca nu a mers sa vada ce a patzit paw waw. dar a ridicat cateva probleme care ar trebui sa ne dea de gandit. sa incercam sa nu ne mai asmutzim unul aspra altora si sa fim nitzel ratzionali. fara jigniri, injuraturi printre dintzi...

 

ma rog... pana la urma fiecare face ce vrea. daca nu stanjeneshte pe cel de langa el. principiul democratziei...

 

take care! sa vina soarele sa nu mai aud de nenorociri ci doar de chefuri si gratarele! :D :baldy: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba asta cu "nu merg pe zapada ca.. e zapada" e ca si cum ai spune "nu beau sucuri pt ca contine E-uri, si o sa mor mai devreme" (asta chiar o auzeam des de la un fost coleg de birou). Eu unul nu sunt de acord, si nu m-as lipsi de la nici o placere, fie cea a unui suc cu E-uri, fie cea a mersului pe zapada.

De asemenea, fiecare face ce vrea, cum considera el. Oare cine greseste? Se poate raspunde la asta? Eu cred ca nu! Cred in schimb ca greseste cel care incearca sa ne convinga cu tot dinadinsul ca el are dreptate. De fapt nu aici e greseala, greseala e cand, in incercarea de a convinge, jigneste pe celalalt, pe ceilalti care au principii diferite de ale lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu m-am gindit ca nu s-a oprit sa-l ajute.

Nu mai zic nimic. N-am de ce.

Indiferent daca cel care a cazut e bun sau rau, ramine un om. A nu ajuta un om la nevoie te descalifica din start.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off-topic:

 

Treaba asta cu "nu merg pe zapada ca.. e zapada" e ca si cum ai spune "nu beau sucuri pt ca contine E-uri, si o sa mor mai devreme"

 

 

comparatzia e exagerata. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu m-am gindit ca nu s-a oprit sa-l ajute.

Nu mai zic nimic. N-am de ce.

Indiferent daca cel care a cazut e bun sau rau, ramine un om. A nu ajuta un om la nevoie te descalifica din start.

 

 

 

Si ne mai miram ca nu suntem respoectati de soferi ...nu ne ajutam intre noi motociclistii...am observat pe forumul asta multa rautate si certuri aiurea intre motociclisti...mi se pare absurd...

Si daca omul vrea sa mearga pe zapada???bravo pwla lui ...si eu personal niciodata nu l-am "citit" pe Paw Waw laudandu-se laudandu-se si batand cu pumnii in piept.....In fine...

In rest....

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

vad multe posturi in care se braveaza, se epateaza cu ispravile de mers la minus tz grade, pe gheatza, polei, pe o roata, pe 2 & so on. nu zic de experimente izolate, starnite de curiozitate, ci de cele realizate cu indarjire, in ura, repetate pana la plictiseala. chiar daca se merge din pasiune trebuie sa se vina pe forum sa se bata cu pumnii in piept? sa moara de admiratzie pushtanii care vor super-sporturi...

 

 

 

 

...si eu personal niciodata nu l-am "citit" pe Paw Waw laudandu-se laudandu-se si batand cu pumnii in piept.....In fine...

In rest....

Bafta si asfalt uscat!

 

am zis io ceva de paw waw? citeshte atent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mai tura-vura?

 

Bah Paw waw, vrei sa fii capitanu' nostru ? :cheers:

 

Sanatate maxima.Ne vedem pe gheata.(era s-o pun si io jos pa ploaia aia de vinerea trecuta)

 

Noi sa fim sanatosi.

 

Bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...