Sari la conținut

Accident Dr. Taberei - Valea Ialomitei


monik30
 Share

Postări Recomandate

Pe la ora 21 a avut loc un accident la Valea Ialomitei, in Dr. taberei. Am vazut un logan visiniu, dar motocicleta nu am vazut-o (poate nu am fost eu prea atenta). Erau mai multi motociclisti acolo, am intrebat si politistul daca cel de pe moto este ok, dar mi-a raspuns ca trebuie sa circul ca blochez starda. Stie cineva daca este bine cel/cea de pe moto, eu chiar nu am avut cum sa mai stau ca ma duceam sa imi iau fetita de la bunici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la ora 21 a avut loc un accident la Valea Ialomitei, in Dr. taberei. Am vazut un logan visiniu, dar motocicleta nu am vazut-o (poate nu am fost eu prea atenta). Erau mai multi motociclisti acolo, am intrebat si politistul daca cel de pe moto este ok, dar mi-a raspuns ca trebuie sa circul ca blochez starda. Stie cineva daca este bine cel/cea de pe moto, eu chiar nu am avut cum sa mai stau ca ma duceam sa imi iau fetita de la bunici.

 

 

Era ceva extrem de urgent care nu mai putea fii amanat cu 2-3 minute..

 

Oricum sincer nu ai fi avut cu ce sa ajuti daca era deja politia acolo, dar asa.. ca fapt divers, motive de cacao ..

Sa speram ca e ok motociclistul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era ceva extrem de urgent care nu mai putea fii amanat cu 2-3 minute..

 

Oricum sincer nu ai fi avut cu ce sa ajuti daca era deja politia acolo, dar asa.. ca fapt divers, motive de cacao ..

Sa speram ca e ok motociclistul

 

cum zici tu...nu te contrazic dar nici nu cred ca asta era subiectul....eu intrebam daca stie cineva daca cel/cea de pe moto este ok.....daca poti sa imi spui ti-as fi recunoscatoare, daca nu.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@monik: este strigator la cer cum nu intelegi ca cel ma frumos lucru pe care un copil trebuie sa il vada dimineata este un accident moto. trebuia sa dai jos fetita si sa faci poze cu ea langa motociclist iar daca avea rani deschise eventual sa o manjesti pe fata cu sange si clar sa le pui dupa pe hai 5...

 

Vad ca la rubrica accidente sunt numai viitori 'miss universi' care sunt 'precis' ca vor sa salveze lumea...:bounce:)...ma veri lu batman daca scara voastra valorica este dubios construita nu inseamna ca si noi trebuie sa privim lucrurile asa denaturat ca voi. Si asa informativ:

Ce ar fi putut face fata?...erau deja motoristi acolo deci niendoielnic salvarea sau politia numai era nevoie sa le cheme.

Poate sa ia mobra omului in porbagaj?...martor evident ca nu era cazul...gata stiu poate trebuia sa faca o felatie ca asta sigur e oricand utila...

 

Si ce e important sanatate motoristului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[OT]Monik, sa stii ca Angra glumeste.[/OT]

 

 

 

O fi fost cretinul ala care facea ture cu gazul la maxim si motorul in treapta I.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[OT]Monik, sa stii ca Angra glumeste.[/OT]

 

 

 

O fi fost cretinul ala care facea ture cu gazul la maxim si motorul in treapta I.

nu cred ca glumeste. sunt convins ca face misto de stupidul de icecube

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@monik: este strigator la cer cum nu intelegi ca cel ma frumos lucru pe care un copil trebuie sa il vada dimineata este un accident moto. trebuia sa dai jos fetita si sa faci poze cu ea langa motociclist iar daca avea rani deschise eventual sa o manjesti pe fata cu sange si clar sa le pui dupa pe hai 5...

 

Vad ca la rubrica accidente sunt numai viitori 'miss universi' care sunt 'precis' ca vor sa salveze lumea...:bounce:)...ma veri lu batman daca scara voastra valorica este dubios construita nu inseamna ca si noi trebuie sa privim lucrurile asa denaturat ca voi. Si asa informativ:

Ce ar fi putut face fata?...erau deja motoristi acolo deci niendoielnic salvarea sau politia numai era nevoie sa le cheme.

Poate sa ia mobra omului in porbagaj?...martor evident ca nu era cazul...gata stiu poate trebuia sa faca o felatie ca asta sigur e oricand utila...

 

Si ce e important sanatate motoristului

 

Incerci sa ma ironizezi, dar nu reusesti, copilul nici macar nu era cu ea in masina, URMA SA IL IA DE LA BUNICI.. citeste atent pe viitor

 

nu cred ca glumeste. sunt convins ca face misto de stupidul de icecube

Fii convins ca nu ma cunosti, deci vorbeste frumos..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerci sa ma ironizezi, dar nu reusesti, copilul nici macar nu era cu ea in masina, URMA SA IL IA DE LA BUNICI.. citeste atent pe viitor

 

Ar fi o replica potrivita dar pe urma imi spui si mie ca nu pot sa agresez nivelul tau de inteligenta ca nu te cunosc (desi se naste o intrebare: ce ne califica sa categorisim daca unul din posturile tale transpira inteligenta sau nu?...sa aplicam 'neste' teste ceva sa te cunoastem in sensul biblic sau?)

 

Revenind la subiect este irelevant ca fata era sau nu in masina (era doar un plus). problema este cu totul alta de ce trebuie sa se stranga 1 miliard de oameni la un accident?...ok esti primul e nevoie sa suni la salvare trebuie sa ai grija s anu fie 'frun' samaritean destept sa ii smulga casca bietului om din cap, sau mai rau esti martor, sau trebuie sa ajuti la deplasarea motorului dar daca deja treburile astea au fost rezolvate prezenta ta este mai mult decat inutila iar un comentariu de genul celui la care am facut referire imi suna a scrisoare pentru liceeni de tudor chirila...deci mai lasati observatiile astea dure cu iz moralitate ieftina ca imputim forumul asta cu observatii grotesti. fiecare ajuta cum poate si cand e cazul si tu nu esti in masura sa stabilesti prioritatiile in viata nimunui.

 

Scuze accidentalui ca poluam postul ... promit ca este ultimul comentariu..

Editat de Angra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca de fiecare data,accidentul si cocina,oameni buni va sfatuiesc sa cititi rubricile de accidente de pe forumuile din strainatate

sanatate bikerului si suucces la reparat :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era ceva extrem de urgent care nu mai putea fii amanat cu 2-3 minute..

 

esti de (cuvant urat) cu replica asta ,,,,esti la fel ca multi forumisti care nu au treaba cu motociclismul si cu omenia.scuze ,dar nu pot sa ma abtin.

 

RESPECT!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citind mai multe topicuri despre accidente unde unul sau altul dintre noi a fost martor dar nu a putut da o mana de ajutor din diferite motive, cred ca cel mai ok, ca toata lumea sa fie satisfacuta, este ca acel cineva sa nu mai povesteasca despre accidentul pe care l-a vazut fiindca altfel i se arunca cu oua in cap.

 

btw... nu credeti ca mai degraba faptul ca initiatiatoarea acestui topic a avut BUNAVOINTA sa il deschida si sa se intereseze despre soarta accidentatului ar fi un lucru de apreciat, dincolo de poze, comentarii aiurea & stuff?

 

oricum, voi stiti mai bine ce si cum, cert este ca eu in rubrica asta n-am sa deschid in veci vreun topic (chiar si daca as fi martor ocular la eventualul accident) pt ca apoi sa mi se sugereze "romaneste" si-n "dulcele" nostru grai ca mai bine taceam d.racu din gura.

 

bafta si... think twice!

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va relatez eu in citava cuvinte sa nu va mai acidulati asa si sa se linisteasca cei ce isi fac griji cu adevarat.motociclistul este fratele meu gabriel,ce venea din capatul troleului 90(sa zicem),dinspre dr taberei cu motocicleta cbr fireblade.o dacie logan rosie cu nr de giurgiu,a facut stinga din dreapta fratelui meu,din mers,masina fiind pe banda 1 gabi pe banda 2.l-a acrosat si l-a proiectat intr-un stilp de pe marginea soselei.fratele meu este ok,are o julitura zdravana la genunchi dr,iar motorul(carene dr,fata,stg,codita-sparte urit),capac alternator spart,sa spate sfisiata-de la impactul cu stilpul,rezervorul infundat.politia l-a scos pe sofer vinovat,i-a suspendat permisul si acum tre sa isi repare motorul cu asigurarea aluia.in rest totul este ok. asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul si posturile sunt absolut inutile si ambigue.

Practic, a fost un accident dar nu stiu sigur ce si cum.......nu stiu de ce naiba deschide cineva un topic daca habar nu are de ce se intampla...Poate pt.faima,tarfe si bani... :bounce:

Numai cretini care-si dau cu parerea...(cu f.mici exceptii).

 

Oricum forumul asta s-a cam dus dreq.

 

 

Pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul si posturile sunt absolut inutile si ambigue.

Practic, a fost un accident dar nu stiu sigur ce si cum.......nu stiu de ce naiba deschide cineva un topic daca habar nu are de ce se intampla...Poate pt.faima,tarfe si bani... :bounce:

Numai cretini care-si dau cu parerea...(cu f.mici exceptii).

 

Oricum forumul asta s-a cam dus dreq.

 

 

Pacat!

 

Crezi tu ca am deschis topicul asta ptr tarfe, faima si bani?????????????????? WOW! Esti incredibil!

 

va relatez eu in citava cuvinte sa nu va mai acidulati asa si sa se linisteasca cei ce isi fac griji cu adevarat.motociclistul este fratele meu gabriel,ce venea din capatul troleului 90(sa zicem),dinspre dr taberei cu motocicleta cbr fireblade.o dacie logan rosie cu nr de giurgiu,a facut stinga din dreapta fratelui meu,din mers,masina fiind pe banda 1 gabi pe banda 2.l-a acrosat si l-a proiectat intr-un stilp de pe marginea soselei.fratele meu este ok,are o julitura zdravana la genunchi dr,iar motorul(carene dr,fata,stg,codita-sparte urit),capac alternator spart,sa spate sfisiata-de la impactul cu stilpul,rezervorul infundat.politia l-a scos pe sofer vinovat,i-a suspendat permisul si acum tre sa isi repare motorul cu asigurarea aluia.in rest totul este ok. asfalt uscat!

 

 

In sfarsit aflu si eu ce s-a intamplat...multumesc ptr raspuns!

 

 

Acum trebuie sa lamuresc ceva....Am mai spus pe aici (nu in acest topic) ca NU AM PERMIS DE NICI UN FEL SI NICI UN VEHICUL. Eram in masina la prietena mea, ma duceam sa imi iau fetita, iar (fara suparare) copilul meu este mai important decat orice si oricine (cei ce au copil stiu ce vorbesc ).....Cand am ajuns noi acolo era deja politia, masurau, unul facea poze, iar motociclistii stateau linistiti de vorba.....Nu am cum sa dispun de masina altcuiva dupa bunul meu plac....daca era dupa mine m-as fi oprit mai mult sa aflu daca este ceva grav....ma bucur ca nu a patit nimic rau baiatul si imi pare rau ca incerc sa vorbesc cu voi.....unii chiar sunteti infantili....

 

Va doresc numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , adunatura asta asa zisa "motociclisti " are f multe specii , care mai decare mai pestrite .Unii fac atat caz si se umfla atata in pene ca sant motoristi....valeo , nu le mai ajungi la nas .Deci vine cineva care nu are nici o treaba cu motorismul sa ne spuna ca unul de-al nostru a cazut ...iar noi aruncam cu pietre in el . Zic eu , care n-are treaba p-acasa , daca tot e sarac cu duhul, dar e mandru "motorist" sa nu -si mai arate caracterul aici ca sa nu zic altceva .Si o mai face si scris , sa ramana pentru eternitate "prostia" lui in analele motociclismului ...!!!

ON: sanatate motoristului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va relatez eu in citava cuvinte sa nu va mai acidulati asa si sa se linisteasca cei ce isi fac griji cu adevarat.motociclistul este fratele meu gabriel,ce venea din capatul troleului 90(sa zicem),dinspre dr taberei cu motocicleta cbr fireblade.o dacie logan rosie cu nr de giurgiu,a facut stinga din dreapta fratelui meu,din mers,masina fiind pe banda 1 gabi pe banda 2.l-a acrosat si l-a proiectat intr-un stilp de pe marginea soselei.fratele meu este ok,are o julitura zdravana la genunchi dr,iar motorul(carene dr,fata,stg,codita-sparte urit),capac alternator spart,sa spate sfisiata-de la impactul cu stilpul,rezervorul infundat.politia l-a scos pe sofer vinovat,i-a suspendat permisul si acum tre sa isi repare motorul cu asigurarea aluia.in rest totul este ok. asfalt uscat!

 

Insanatosire grabnica....si succes cu reparatu. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca nu a patit-o mai rau, insanatosire grabnica !

 

 

OFFTOPIC

 

esti de (cuvant urat) cu replica asta ,,,,esti la fel ca multi forumisti care nu au treaba cu motociclismul si cu omenia.scuze ,dar nu pot sa ma abtin.

 

RESPECT!!!

 

 

 

.unii chiar sunteti infantili....

 

Va doresc numai bine

 

 

 

Admin, ce parere ai ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buiaka imi pare rau sa aud asta , bine ca e ok si nu a patit mai rau, insanatosire grabnica fratelui tau , tu esti ok?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Admin, ce parere ai ?

 

Adminul ar trebui sa aiba parerea....ca v-a tras-o bine doamna....si pe buna dreptate.

Orice topic de accident in numele trasului de invataminte, trebuie sa contina poze cu motociclistul intr-o balta de sange si un motor facut armonica. O simpla postare in care cineva se intereseaza de urmari si semnaleaza un caz il considerati "insuficient documentat" ptr a trage invatamintele necesare. Invataminte dintre care in afara de faptul ca e bine sa tii motorul cu partea cauciucata in jos nu se pot trage altele. Am citit pe un alt topic cum un user era revoltat ca nu l-a lasat politia sa faca poze. Ce sa faceti si voi....ala se chinuie de durere si voi faceti poze. Pana o sa se scoale un motociclist ranit...sa va alerge "intr-un picior ca prigoana".....ca nu va mai saturati de circ ieftin

 

PS: sanatate protagonistului

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana o sa se scoale un motociclist ranit...sa va alerge "intr-un picior ca prigoana".....

eu am incercat acum doi ani, dar nu am reusit :D

 

sanatate omului si spor la indreptat fierul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...