Sari la conținut

Husqvarna Wr 125 1999


M@TRIX
 Share

Postări Recomandate

Salut,de mult timp ma gandeam la un cross si acum cand mi-am scos la vanzare scuterul a venit un pusti din cluj cu o propunere de schimb,eu sa-i dau scuterul pe cross.Acum nu stiu ce sa zic,nu am mai avut nici o motocicleta pana acum,mai ales una de cross.Stiu ca la astea de cross piesele se uzeaza relativ rpd,in functie si de cum te dai,pustiu zice ca are si acte la ea originale sa o pot inscrie si ca o da pt ca are doar 15 ani si are probleme cu politia ca n-are numere/permis...Spune ca o are doar de 6luni si ca el nu a umblat in motor,i-a schimbat doar simeringul de la pinion,si mai spune ca nu debreiaza bine deci ma gandesc ca ar fi dus discul de ambreiaj.Ce sfat imi da-ti?pt aceste modele se gasesc piese usor,sunt scumpe?multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,de mult timp ma gandeam la un cross si acum cand mi-am scos la vanzare scuterul a venit un pusti din cluj cu o propunere de schimb,eu sa-i dau scuterul pe cross.Acum nu stiu ce sa zic,nu am mai avut nici o motocicleta pana acum,mai ales una de cross.Stiu ca la astea de cross piesele se uzeaza relativ rpd,in functie si de cum te dai,pustiu zice ca are si acte la ea originale sa o pot inscrie si ca o da pt ca are doar 15 ani si are probleme cu politia ca n-are numere/permis...Spune ca o are doar de 6luni si ca el nu a umblat in motor,i-a schimbat doar simeringul de la pinion,si mai spune ca nu debreiaza bine deci ma gandesc ca ar fi dus discul de ambreiaj.Ce sfat imi da-ti?pt aceste modele se gasesc piese usor,sunt scumpe?multumesc anticipat

Asta e linkul cu drujba http://bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce stiam eu, astea italienesti se cam strica repede....

 

Numai ca asta e cam suedeza. Eh, asta nu inseamna ca nu se strica repede. :D

 

Matrix... alegerea tine de tine adica de ce vrei sa faci mai departe. Cross-ul asta nu stiu cat de bine si usor se poate inmatricula (nu are far, semnale, Huska WR nu e cross nu e street-legal in principiu. De stricat, se strica in functie de utilizare si de cum a fost intretinuta si inainte. De meritat, s-ar merita, doar daca vrei sa iti iei neaparat un cross. It's up to you!

 

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot husqvarna wr 125 vreau, numai eu o vreau ca sa o pot inmatricula. Ciudat ca am vazut la multe modele ca au doar 15 cp. Sunt limitate? Sau aceasta e tunata de are 36 de cp?

Eu zic sa o iei, te distrezi cu asa ceva... nici grea si are si putere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te bine: cu scuteru mergi pe drumuri; cu o capra din asta n-ai mari sanse sa o inmatriculezi la noi fara multa shpaga decat daca e deja inmatriculata. Crede-ma aici. Si eu vreau o capra mica, 4t nu 2t, dar nu imi permit sa iau S-H fara numar deoarece risc sa nu o pot inmatricula deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te bine: cu scuteru mergi pe drumuri; cu o capra din asta n-ai mari sanse sa o inmatriculezi la noi fara multa shpaga decat daca e deja inmatriculata. Crede-ma aici. Si eu vreau o capra mica, 4t nu 2t, dar nu imi permit sa iau S-H fara numar deoarece risc sa nu o pot inmatricula deloc.

Ma intereseaza sa fie ea buna, in primul rand,ca de pus un far,niste semnalizari si un stop cat sa treaca prin rar,nu-i asa greu...

Editat de M@TRIX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost candva motoare bune pana cand cei de la Cagiva nu le-au stricat. Ce este mai nasol ca nu prea gasesti piese, eu am avut un WRE din 1998 aproape identic cu asta si am scapat foarte greu de el. Eu recomand sa de orientezi spre alta marca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au fost candva motoare bune pana cand cei de la Cagiva nu le-au stricat. Ce este mai nasol ca nu prea gasesti piese, eu am avut un WRE din 1998 aproape identic cu asta si am scapat foarte greu de el. Eu recomand sa de orientezi spre alta marca.

Ok,m-am lamurit,o sa ma orientez spre altcva,multumesc tuturor celor care au postat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Si wre e lafel de pacatos? Ma refer la piese si fiabilitate.

Mesaj completat

ma scuzati. nu am fost atent.

 

Totusi, care e treaba cu cagiva si husqvarna, ca nu stiu. Husqvarna apartine de cagiva acum sau ce?

Mesaj completat

Am gasit pe net si am citit. Ma scuzati ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A facut parte din grupul Cagiva, care, la inceput, dupa ce i-a cumparat, i-a pus sa faca drujbe. Dupa ce fabrica a fost rentabilizata, a produs, din nou si motociclete.

Acum face parte din grupul BMW.

Editat de floricel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A facut parte din grupul Cagiva, care, la inceput, dupa ce i-a cumparat, i-a pus sa faca drujbe. Dupa ce fabrica a fost rentabilizata, a produs, din nou si motociclete.

Acum face parte din grupul BMW.

Si acum, Husqvarna fiind preluata de grupul BMW , fabricile au ramas tot in Suedia sau se fac in fabricile proprii Bmw ? Ori componentele se fac in Suedia si se asambleaza la BMW ? Scuze ca pun intrebari de genul dar nu prea reusesc sa gasesc pe internet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fabrica actuala este in Italia, iar BMW a anuntat ca nu muta capacitatile de productie, cum a facut Cagiva (ulterior preluata de MVAgusta) sau KTM (cand a preluat Husaberg)

mai da si tu sarci pe gugal.

Editat de floricel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
uleiul de amestec il bagi in benzina.

N-ai inteles, uleiul de amestec il bag in rezervorul ala de ulei, ca-si face singur amestec... dar in cutie ce bat 10w40, 15w50, 10w50, de care?:D

Mersi mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai inteles, uleiul de amestec il bag in rezervorul ala de ulei, ca-si face singur amestec... dar in cutie ce bat 10w40, 15w50, 10w50, de care?:grinbandit:

Mersi mult!

 

In cutie: T90 :unsure: . Vezi ce scrie in manual. In principiu se pune ulei de transmisie, cu vascozitate mare. Ce ai scris tu sunt uleiuri multigrad de motor. Nu e cazul la tine.

Editat de andrei belcic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cutie: T90 :grinbandit: . Vezi ce scrie in manual. In principiu se pune ulei de transmisie, cu vascozitate mare. Ce ai scris tu sunt uleiuri multigrad de motor. Nu e cazul la tine.

Aoleu, eu am fost aici la un baiat cu magazin moto si mi-a zis ca pot sa bag orice ulei de motor, dar cel mai bun e 15w50...

Am sa bag la cap si mers sa vad daca are asa ceva.

Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...