Sari la conținut

Accident mortal in Arad


JustDoIt
 Share

Postări Recomandate

Referitor la categoria de pe permis ... care tot se ia de scuteristi .. de la anul din ce se aude se baga categorie si examen ca si A-ul . Tare`s curios atunci cine`o sa mai zica " ala`i scuterist nu exista ". Abia astept :disappointed:

 

bai cocalarilor, ce phula calului de plastic roz sa aiba, avea 15 ani, eu nu stiam ca poti sa iti iei permis la 15 ani. asta de a murit e inca un dobitoc cu parinti si mai dobitoci care a prins si el o paraitoare si a trecut pe rosu la calea ferata. atat. pozele merita lasate, pentru ca sunt multi alti dobitoci care nu au habar de reguli de circulatie si totusi circula, fara casca, fara numar, fara plastic, fara varsta. ar fi pacat sa fie scoase pozele, poate asa se mai raresc topicurile de genul: "sal, am 16 ani shi vreau sami iau r1, pot sal imatriculez cu numere galbene?" sau "sal, am 12 ani, kumpar skutar, dau telefon mobil shi un pleisteiton"

 

 

De acord cu tine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

off-topic =>Eu am inteles ca e de anul asta ... mai auzisem o chestie ca A-ul adevarat nu il mai poti lua decat la 24 de ani ?

 

Cati dintre NOI la 15 nu hoinaream din cand in cand pe 2 roti cu motor ?Eu unul am facut-o . Asa ca nu v'a mai luati ca avea 12 13 14 15 99 ani . a gresit a platit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off-topic =>Eu am inteles ca e de anul asta ... mai auzisem o chestie ca A-ul adevarat nu il mai poti lua decat la 24 de ani ?

 

Cati dintre NOI la 15 nu hoinaream din cand in cand pe 2 roti cu motor ?Eu unul am facut-o . Asa ca nu v'a mai luati ca avea 12 13 14 15 99 ani . a gresit a platit .

daca va mai luati mult din auzite s-ar putea sa se ia A-ul "adevarat" frate la 30 de ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bey,sunteti culmea :kick:

Din 6 pagini, 5 sunt cu discutii gen "sterge pozele,lasa pozele "......

Ce-aveti oamenilor ? :disappointed:

Pozele trebuie sa ramana , pt ca sunt de la locul accidentului ,si punct. La un accident moto ,daca exista poze ,nu se pun pe forum ???

Singura greseala a celui care a facut topicul este ca l-a facut la sectiunea asta si nu la scootermania,unde ii era locul.....exista acest loc (incredibil ;) )aici pe motociclism.ro .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inspaimantatoare poze :kick: Desi asta e realitatea ;) Ar trebui sa fie invatatura de minte celor ce uita de siguranta cand sunt pe motor/scuter si se grabesc in loc sa astepte cateva minute ce pot insemna viata lor

RIP :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat pentru baiat!

 

ps. nu inteleg de ce se bate campii si se face diferenta intre motociclata si scuter...... dar prostia e nemarginita .........nu mai trebuie sa ma mire nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce sa ne ascundem in spatele perdelei si a falsei pudori? aceasta ii realitatea din pacate... sa invatam cu totii din intamplarea sa. Parerea mea... cu cat imaginile sunt mai dure, cu atat au un impact mai mare si o mai mare posibilitate de a ne reveni in minte ori de cate ori suntem pe punctul de a gresi.

 

Foarte bine ai facut ca le-ai postat necenzurate; asa ar trebui sa faca si la televizor!

 

E o vb... frica pazeste iepurii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mnoah... ati scos pozele din primul post... pacat... erau utile, asa cum am spus in postul anterior.

 

va era frica ca am fi facut ca el ori ceva CNA si pe aici? ...mai dragilor... erau utile a intelege cruda realitate si o dovada ca graba si inconstienta sunt catastrofale adesea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@JustDoIt

Vreau si eu pozele pls.

 

PS: astfel de foto sunt intotdeauna utile pentru ca socheaza si tempereaza...

 

Alaltaieri seara, in cartierul Micalaca din Arad un copil in varsta de 15 ani a vrut sa mearga la balastiera sa faca niste drifturi dar nu s-a asigurat cand a trecut calea ferata si a fost luat in plin de tren. Dumnezeu sa-l ierte !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alaltaieri seara, in cartierul Micalaca din Arad un copil in varsta de 15 ani a vrut sa mearga la balastiera sa faca niste drifturi dar nu s-a asigurat cand a trecut calea ferata si a fost luat in plin de tren. Dumnezeu sa-l ierte !

ma nu va inteleg ce tot divagati atata si tot va dati cu parerea unu si altu , ca daca era pe bitigla ca daca era pe jos ,

e vorba de accident moto. unu la mana NU AVEA CARNET, nai carnet nu esti motorist. PUNCT ce tot o divagati atata . si-a facut-o cu mana lui si gata . INCHEIATI SUBIECTU si nu inteleg dc ati scos pozele? lasati frate sa vada lumea , sa vada ce patesti daca te urci pe motor fara carnet. si pacat ca la noi legea ii prea blanda.

http://cristinutz43v3r.hi5.com acesta este hi5 lui . pacat ca are o poza cu urmatorul citat '' SI EU IMI IUBESC VIATA, NU FA SA FIE MAI SCURTA'' din pacate si-a facuto cu mana lui

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mnoah... ati scos pozele din primul post... pacat... erau utile, asa cum am spus in postul anterior.

 

va era frica ca am fi facut ca el ori ceva CNA si pe aici? ...mai dragilor... erau utile a intelege cruda realitate si o dovada ca graba si inconstienta sunt catastrofale adesea...

 

 

PS: astfel de foto sunt intotdeauna utile pentru ca socheaza si tempereaza...

 

astfel de foto/poze nu tempereaza intotdeauna si in anumite cazuri pot avea alt efect decat cel dorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal ca nu avea carnet... pentru scuter nici nu iti trebuie carnet :kick: nici buletin nu stiu daca iti trebuie :disappointed:

si nu inteleg de ce au scos pozele.... nici macar nu erau cine stie ce... pentru curiosul de mai sus: era un baiat taiat in jumatate pe sina de tren, dar nu se vedea asa mult sange sau organe, intestine, detalii de desfigurare, etc, pentru ca oricum erau cam intunecate pozele (fotograf amator) deci n-ai pierdut nimic...

 

mi se par destul de dubioase treburile astea cu trenul.... e destul de mare totusi cat sa il vezi, face si galagie si nici nu vine cu 200 la ora...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg sa ii faci toate poftele plodului, dar scuter la 15 ani?

 

in timpul meu liber ma mai duc la un prieten care are un service de scutere la o poveste etc.

daca ai vedea cati copii sub varsta legala conduc scutere si nu chinezesti ce merg cu 45km/h...modificate etc. care bat suta lejer... ai ramane uimit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in timpul meu liber ma mai duc la un prieten care are un service de scutere la o poveste etc.

daca ai vedea cati copii sub varsta legala conduc scutere si nu chinezesti ce merg cu 45km/h...modificate etc. care bat suta lejer... ai ramane uimit

 

si ti se pare normal? eu am vazut doi la vitan ieri, maxim 12 ani, helmetfree, calareau de mama focului niste scutere pe trecerea de pietoni. am apucat sa-i dau doar la unul o castana, ca apoi s-au tirat printre marea de poporeni veniti la cascat gura. eu i-as baga la parnaie pe parintii astora, pe ambii, si pe mucos l-as duce la casa de copii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietenii lui au abtinut ce au vrut : niste imagini "jmekere"

 

@grumpy .. nu merge ogrish.com , e luat numele. A fost la vanzare acum cativa ani, pe juma de milion de coco.

 

@cez_ro ... de ce vrei poze mai clare ? vrei sa ti le setezi ca wallpaper ?

 

@admin, scoate te rog pozele, nu cred ca trebuie sa explicam nimanui ca trenu e o chestie mare si a dracu' care te face bucati daca esti in masina, ce sa mai zicem daca esti pe scuter sau pe jos. Cine are nevoie de poze sau schite sa realizeze asta, ori are 5 ani, ori trebuie sa-si faca un control la cap.

 

@baiatu care a murit : ce sa-i faci, asa e cand te joci cu focu... sau nu ai vazut ditamai trenu ca vine inspre tine ? iti dau cu RIP, dar io am asa o banuiala ca o cam cautai cu lumanarea.

Prietene las-o mai moale ce e cu aceste comentarii acide, daca vrei sa spui un omenesc Dumnezeu sa il ierte fa-o daca nu, nu. Nu cred ca esti in masura sa vb. asa despre un copil care a murit, daca era fratele tau nu cred ca mai vb. asa, sau daca iti era ruda sau prieten... Iar daca tu crezi ca prietenii au pus pozele alea ca pe ceva "jmeker" atunci cred ca ai o problema. Cat despre comentariul tau @ baiatu care a murit.... sincer imi pare rau pt tine daca vb. asa despre un copil care a murit...ai probleme prietene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza asta zice tot

 

bai cocalarilor, ce phula calului de plastic roz sa aiba, avea 15 ani, eu nu stiam ca poti sa iti iei permis la 15 ani. asta de a murit e inca un dobitoc cu parinti si mai dobitoci care a prins si el o paraitoare si a trecut pe rosu la calea ferata. atat. pozele merita lasate, pentru ca sunt multi alti dobitoci care nu au habar de reguli de circulatie si totusi circula, fara casca, fara numar, fara plastic, fara varsta. ar fi pacat sa fie scoase pozele, poate asa se mai raresc topicurile de genul: "sal, am 16 ani shi vreau sami iau r1, pot sal imatriculez cu numere galbene?" sau "sal, am 12 ani, kumpar skutar, dau telefon mobil shi un pleisteiton"

EXACT

Editat de Makaveli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat pentru baiat!

 

ps. nu inteleg de ce se bate campii si se face diferenta intre motociclata si scuter...... dar prostia e nemarginita .........nu mai trebuie sa ma mire nimic.

 

Chiar nu e nicio diferenta intre motocicleta si scuter in afara de sectiuni de forum? :disappointed:

Cum ar spune englezitu' "I rest my case!"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu e nicio diferenta intre motocicleta si scuter in afara de sectiuni de forum? :disappointed:

Cum ar spune englezitu' "I rest my case!"...

 

Ia zi tu englezule care e diferenta?( avand in vedere ca sunt scutere de la 49cc pana la 650cc)

Sau esti in categoria de zgaraie tavanul cu nasul pentru ca ai un anume tip de motocicleta.(si iti pute cand vine un minsk de 125 langa tine sau un scuter)

Eu am doar scuter acum, am vandut KTM-ul, cu ce esti tu mai motociclist de cat mine? pentru ca conduci un tip de motocicleta mai mare? sau te referi la cei de 14 ani care nu au carnet? fac pariu cu tine ca iti gasesc copii de 12 ani de iti da jetul pe ochii la capitolul motociclism si fac ce tu probabil nu o sa faci niciodata in viata asa ceva.

Judeca dupa om si nu dupa capacitate cilindrica, forma, performante, design, si factura de achizitie ca nici tie nu ti-ar place sa te priveasca de sus un motociclist cu MV Agusta si nu mai te vedea atat de superior fata de un copil care poate nu a avut norocul tau in viata sa scape din situatii grele (bine e cam greu treaba cu judecatu)

 

DICTIONAR TEHNIC PENTRU ENGLEJI VORBITORI DE ROMANA:

-MOTOCICLĂTĂ, motociclete, s.f. Vehicul cu două roți în linie sau cu trei roți în triunghi isoscel, montate pe un cadru, cu motor cu ardere internă, construit pentru una sau două persoane. ? Din fr. motocyclette.

-MOTOCICLĂST, -Ă, motocicliÂşti, -ste, s.m. Âşi f., adj. 1. S.m. Âşi f. Persoană care conduce o motocicletă; sportiv care practică motociclismul. 2. Adj. Care aparține motocicliÂştilor (1) sau motociclismului, privitor la motocicliÂşti sau la motociclism; care foloseÂşte motocicleta. ? Din fr. motocycliste.

-SCĂTER, scutere, s.n. Tip de motocicletă uÂşoară, cu roți mici, cu motorul aÂşezat, de obicei, sub Âşaua conducătorului, permițând acestuia să stea într-o poziție comodă (ca pe scaun), Âşi care poate transporta una sau două persoane. ? Din engl., fr. scooter.

 

sursa DEX

Editat de icv45
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ti se pare normal? eu am vazut doi la vitan ieri, maxim 12 ani, helmetfree, calareau de mama focului niste scutere pe trecerea de pietoni. am apucat sa-i dau doar la unul o castana, ca apoi s-au tirat printre marea de poporeni veniti la cascat gura. eu i-as baga la parnaie pe parintii astora, pe ambii, si pe mucos l-as duce la casa de copii.

helmetfree :disappointed:) buna buna asta :kick: noua marca.

normal ca nu mi se pare normal dar asta este... unii cauta sa-si ia echipament cat mai bun, altii sa-si intinda paru cat mai mult ;) si vezi si tu la cine dam cu rip`uri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma sincer si fara suparare....50% daca nu mai mult... scuteristii din arad sunt cocalari ...din cate am inteles asta care o decedat o vrut sa mearga la balastiera sa faca "Drifturi"....fara suparare dar o fost copil petarda...greu i-o fost sa mai astepte sa ajunga acolo...el SpiderMan vroia sa fie mai smecher fata de grupul cu care o fost...si o patit-o...nu stiu ce "Drifturi" vroia sa faca :kick: dar noh :) ... totusi si yo vreau sa vad pozele :D cine le are P.M me ;) ....aveti grija la trenuri copii :disappointed:

 

Motociclist nu ii tot una cu scuterist :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...