Sari la conținut

Accident mortal in Arad


JustDoIt
 Share

Postări Recomandate

sunt singurul care vede ca accidentul asta nu prea are nimic de-a face cu un scooter, motor si alte vehicule? cine trece calea ferata fara sa se asigura, moare si pe jos, si pe bicicleta. technic vorbind, nu este accident de scooter! oricum, la cum sunt semnalizate la noi trecerile de cale ferata, nu ma mir!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator moshnegutzu

pozele trebuie lasate sa mai vada lumea, ce se intampla, masa taicasu de ce i-au pus scuteru in mana daca stia ca el are 15ani, era chior?

 

 

Cumplitul accident s-a petrecut ieri noapte, în jurul orei 01.00. Tânărul, Cristian V., de 15 ani, circula cu un moped marca Aprillia, pe strada RenaÂşterii, îndreptându-se spre balastiera din Cartierul Micălaca. Fără să țină cont că la trecerea liniei de cale ferată semaforul electric pălpâia culoarea roÂşie, tânărul a încercat să traverseze

 

dumnezeu sal ierte. nu pot sa ii zic RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare astia de la CFR in incercarea de a mai scadea costurile de exploatare pun mecanicii sa mearga cu farurile trenului stinse?

La ora aia din noapte e imposibil sa nu observi trenul venind.

Ori a fost ceva bravura gen ia uite cu cat timp inainte pot traversa calea ferata ori alcool la mijoc. Sau poate amandoua.

Si s-a terminat cum se poate mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ALLLOOOOOO!!!

 

NU are de-a face cu scooterul, ce atata discutie pe tema asta??? copilul ala putea sa fie si pe bicicleta, acelasi lucru s-ar fi intamplat! e un accident de neatentie, nu de scooter!

 

inchideti topicul, discutia asta e inutila!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea nu te supara dar mai multi motociclisti crapa decat scuteristi ... fara rautate doar realitate . Isi au si scuteristii locul lor in pagina ...

 

Pisi, din ce statistici ai scos-o pe asta? Numerele accidentelor pe doua roti sunt ridicate exasperant de mult de toti dobitocii pe scuter care habar nu au cum se traverseaza strada.

Iti dau dreptate, scuteristii isi au rolul lor in pagina. In pagina asta: http://www.scuterclub.ro/forum/index.php ! Nu pe motociclism.ro!

Faza cu "nu-ti place, nu te uiti" e cam neadevarata din moment ce citesti in titlu "Accident mortal in Arad" si intri sa vezi ce s-a intamplat si... dai peste pozele astea. Stii? Aici poate intra si pusti de clasa I. E forum public! Bine ca facem scandal ca la televizor se dau desene animate cu impuscaturi si noi punem poze ogrish pe un forum unde nu te intreaba nimeni de varsta pe care o ai. Eu zic sa punem si poze cu pixde, cu dezaxati care-si pun greutati pe post de pierce si mai stiu eu ce! Nu va mai satura omul de senzational. Zici ca e OTV aici. pfff! :laugh:

Editat de grumpy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pisi, din ce statistici ai scos-o pe asta? Numerele accidentelor pe doua roti sunt ridicate exasperant de mult de toti dobitocii pe scuter care habar nu au cum se traverseaza strada.

Iti dau dreptate, scuteristii isi au rolul lor in pagina. In pagina asta: http://www.scuterclub.ro/forum/index.php ! Nu pe motociclism.ro!

Faza cu "nu-ti place, nu te uiti" e cam neadevarata din moment ce citesti in titlu "Accident mortal in Arad" si intri sa vezi ce s-a intamplat si... dai peste pozele astea. Stii? Aici poate intra si pusti de clasa I. E forum public! Bine ca facem scandal ca la televizor se dau desene animate cu impuscaturi si noi punem poze ogrish pe un forum unde nu te intreaba nimeni de varsta pe care o ai. Eu zic sa punem si poze cu pixde, cu dezaxati care-si pun greutati pe post de pierce si mai stiu eu ce! Nu va mai satura omul de senzational. Zici ca e OTV aici. pfff! :laugh:

pe de o parte, pozele pot fi scoase, probabil toti stim cam ce se poate intampla cand loveste trenul cu cateva sute de tone forta sau chiar mai mult.

pe de alta parte ce sa caute pusti de clasa I aici pe forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor coate-ti pozele inchideti subiectul , tipul e copilul , fartele cuiva , nu exponat la circ ! Cine vrea sa priceapa sa fie atent cand merge pricepe si fara pozele astea .

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu-l inchida....ca sa vina ultrasii motociclismului sa-l injure pe mecanicul de locomotiva...care nu a respectat principiul prioritatii universale care stabileste ca motociclistul are intotdeauna prioritate si el nu poate gresi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu-l inchida....ca sa vina ultrasii motociclismului sa-l injure pe mecanicul de locomotiva...care nu a respectat principiul prioritatii universale care stabileste ca motociclistul are intotdeauna prioritate si el nu poate gresi :laugh:

 

CARE MOTOCICLIST?!?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CARE MOTOCICLIST?!?!?

 

oricare :laugh:

 

mai sunt cativa fraieri care opresc la trecerile de pietoni....dar in rest principiul prioritatii generale a motociclistului guverneaza. Tocmai de aceea e inutil permisul cat A de multe ori. Regulamentul de aplicare a codului rutier e ptr speciile inferioare.... :)

 

acum vorbind serios...decat o viata caine..tinut in lesa de reguli facute de altii...nu mai bine o zi leu....cum spune si filmele cu van damme? ziua aia in care te iei de piept cu trenu....cu TIR-u sau cu cocalaru cu CLS :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........ strada Renasterii ........... ce ironie :laugh:

Mda, avem si str. Dreptatii :)

Faza e ca erau 5 persoane, veneau dinspre balastiera spre orash, inainte de calea ferata cu 2m este un dig, faleza, cum vrei voi sa`i spuneti, cica au facut concurs pe acolo si la intoarcerea spre casa toti au oprit la semnalele luminoase doar tipu ala a "avut frane slabe" si a oprit pe linia de tren, cand a vrut sa plece l-a luat, cunosc cine a fost cu el si mi-a povestit, baietii care au fost cu el sunt si acum in stare de soc, faza nasoala a este ca inainte de a avea accidentu sa dus pana acolo sa ii scoata maicasa un spine din mana ca`l durea, si i-a spus ca mai merge jumatate de ora cu motoru :|

acum eu ce sa spun, parerea mea, parintele este de vina ca l-a lasat la ora 01:00 pe afara tinand cont ca avea si 15 ani, oricum mare durere in sufletul mamei lui, cica l-a crescut singura si anu trecut a renuntat baiatu sa mearga la mare doar ca sa`i cumpere maicasa motor sa se dea cu prietenii.

 

R.I.P. Vladea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba are d-le! Discutia nu-i inutila! La accidente nu poti vorbi de biscuiti si muraturi...

BA tu ce IQ ai, smechere??? omul a murit de un accident feroviar. faptul ca era pe scooter era detaliu. putea sa fie pe jos, pe bicicleta, pe motor, in masina etc. ... si atunci postati accidentul??? NU e greseala de condus, de incalcat legea etc. ... e pur si simplu neatentie! nu are nimic de-a face cu scooterul!!! nu a cazut pe linia de tren, casca nu e relevanta cand esti taiat in doua si asa mai departe! unde e legatura cu forumul asta??? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legatura e ca ai coltul scuteristilor. Legatura ca si ei citesc accidentele. Legatura e ca o parte dintre ei trec frecvent linii de tren, ca nu-i cu pasaj ca in NL. Ai zis o data, de doua ori..te-a auzit/citit toata lumea.

 

E pacat ca se face educatie asa. Dar cum abia jumatate din generatia pustiului ghinionist stie sa citeasca, pentru unii dintre ei pozele alea inseamna viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza asa de mult daca esti scuterist sau motocicist ? nu sunt tot doua roti si'un motor ?

 

Lasa-ti omul sa se Odihneasca In Pace !

 

El a gresit el a platit , ''pacate'' ti'le platesti indodeauna singur , fie ca esti scuterist mopedi motocislist biciclist sofer pieton sau mai stiu eu ce , pana la urma TOTI suntem oamnei :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

propun adminului sa scoata aceste poze...

Nu sterge nimic, sa vada toata lumea ce inseamna sa nu te asiguri la trecerea la calea ferata.

 

Dumnezeu sa il odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sterge nimic, sa vada toata lumea ce inseamna sa nu te asiguri la trecerea la calea ferata.

 

Dumnezeu sa il odihneasca

scoateti pozele astea. e fratelui sau copilul cuiva. nu-si au locul aici. e un simplu copil care a murit dintr-o prostie. nu cred ca trebui sa serveasca drept exemplu cuiva. lasa-ti-l sa se odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pisi, din ce statistici ai scos-o pe asta? Numerele accidentelor pe doua roti sunt ridicate exasperant de mult de toti dobitocii pe scuter care habar nu au cum se traverseaza strada.

Iti dau dreptate, scuteristii isi au rolul lor in pagina. In pagina asta: http://www.scuterclub.ro/forum/index.php ! Nu pe motociclism.ro!

Faza cu "nu-ti place, nu te uiti" e cam neadevarata din moment ce citesti in titlu "Accident mortal in Arad" si intri sa vezi ce s-a intamplat si... dai peste pozele astea. Stii? Aici poate intra si pusti de clasa I. E forum public! Bine ca facem scandal ca la televizor se dau desene animate cu impuscaturi si noi punem poze ogrish pe un forum unde nu te intreaba nimeni de varsta pe care o ai. Eu zic sa punem si poze cu pixde, cu dezaxati care-si pun greutati pe post de pierce si mai stiu eu ce! Nu va mai satura omul de senzational. Zici ca e OTV aici. pfff! :disappointed:

daca nu iti convine atat de tare ca scuterul e un tip de motocicleta atunci incearca sa depui un efort mai mare in schimbarea definitiei din "tip de motocicleta" in "vehicul pe 2 roti diferit de motocicleta". Daca nu reusesti poti incerca sa iti faci coltisorul tau, ceva de genul www.motociclismfarascutere.ro.

 

Acuma, revenind la poze, se pot scoate tag-urile img din postul initial si astfel cine va dori sa vada pozele va da click pe ele ... iar eu as merge mai departe si as propune dezactivarea pe tot forumul pentru inserarea de imagini (sau thumbnailuri are imaginilor) pentru ca se intampla destul de des sa se mai scape cate unu' cu poze de genul. Educatie se poate face si fara poze explicite

Editat de Un_vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu-l inchida....ca sa vina ultrasii motociclismului sa-l injure pe mecanicul de locomotiva...care nu a respectat principiul prioritatii universale care stabileste ca motociclistul are intotdeauna prioritate si el nu poate gresi ;)

:kick: :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele nu au nici un caracter educativ. Casca nu il salva, cu toate ca o avea, asa si dezlegata, plasticul roz nu conta, doar a franat prea tarziu. Propun scoaterea pozelor pt ca nu ai nici un rost in afara de cel a batjocori copilul.

Odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai cocalarilor, ce phula calului de plastic roz sa aiba, avea 15 ani, eu nu stiam ca poti sa iti iei permis la 15 ani. asta de a murit e inca un dobitoc cu parinti si mai dobitoci care a prins si el o paraitoare si a trecut pe rosu la calea ferata. atat. pozele merita lasate, pentru ca sunt multi alti dobitoci care nu au habar de reguli de circulatie si totusi circula, fara casca, fara numar, fara plastic, fara varsta. ar fi pacat sa fie scoase pozele, poate asa se mai raresc topicurile de genul: "sal, am 16 ani shi vreau sami iau r1, pot sal imatriculez cu numere galbene?" sau "sal, am 12 ani, kumpar skutar, dau telefon mobil shi un pleisteiton"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles, mi-a spus cineva ca a mers la el acasa cand era in sicriu(frigo) era fara maini si fara picioare, infine, a salutat baietii care au ajuns si mama copilului a spus "haideti baieti incercati voi sa`l treziti ca tot doarme si eu nu`l pot trezii" deci...sa vezi ce durere in suflet :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monsteristule , nu cred ca mai are vreo importanta asta cum , cinevrea sa bage la cap baga ! cine nu nu o sa bage in vechi nici daca vede asaceva cu ochii lui , e vorba ca imaginile alea pot deranja pe multa lume , tie ti-ar place sa iti vezi vreo ruda pe la tv /net in ipostazele astea ? mie unul nu .

P.S. tu la cincisprezece ani nu vroiai motor/scuter ceva ? Vinovazti sunt pariniti daca ei i l'au luat , sau cel care la imprumutat ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...