Sari la conținut

X-Eleven


Noldy
 Share

Postări Recomandate

nu demult am alcatuit o pereche, las pozele sa vorbeasca:

post-21482-1246269187_thumb.jpgpost-21482-1246269210_thumb.jpgpost-21482-1246269222_thumb.jpgpost-21482-1246269245_thumb.jpgpost-21482-1246269263_thumb.jpg

post-21482-1246269292_thumb.jpgpost-21482-1246269309_thumb.jpgpost-21482-1246269318_thumb.jpgpost-21482-1246269333_thumb.jpgpost-21482-1246269349_thumb.jpg

post-21482-1246269364_thumb.jpgpost-21482-1246269381_thumb.jpg

pozele le multumesc lui midnight_rain :disappointed:

Editat de Noldy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte misto motoreta! O prezenta mai rara pe la noi :D (saua aia rosie parca totusi nu-i de acolo). Ma uitam cu admiratie la ea cand aveam Hornetu, stiind ce muschi are. :P Am inteles ca e supranumita (neoficial) Super Hornet?

 

Am o curiozitate: care-i legatura cu XX-ul? Are acelasi motor sau cadru? Desi mie personal mi se pare ca se trage din XX, am citit pe MCN ca defapt nu e asa. Da-ne mai multe detalii tehnice.

 

Oricum ar fi, cat mai multi km de drumuri frumoase, fara accidente, iti doresc!

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 in linie :P

 

Scuze,am vazut doar 3 tevi si mi s-a parut ciudat,stiind ca doar Triumph fac 3 in linie... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Displacement: 1137.00 ccm (69.38 cubic inches)

Engine type: In-line four

Stroke: 4

Power: 140.00 HP (102.2 kW)) @ 9000 RPM

Torque: 116.00 Nm (11.8 kgf-m or 85.6 ft.lbs) @ 7000 RPM

Starter: Electric

Cooling system: Liquid

Gearbox: 5-speed

Physical measures

Dry weight: 222.0 kg (489.4 pounds)

Seat height: 810 mm (31.9 inches) If adjustable, lowest setting.

Wheelbase: 1,500 mm (59.1 inches)

Chassis and dimensions

Front brakes: Dual disc

Rear brakes: Single disc

Speed and acceleration

Top speed: 230.0 km/h (142.9 mph) aici cre ca si aia din fabrica se amuzau :P)

Power/weight ratio: 0.6306 HP/kg

Other specifications

Fuel capacity: 22.00 litres (5.81 gallons)

Color options: Black, red, blue

Comments: The X-Eleven's engine is a tuned-down version of the one found in the XX.

 

are cateva in comun cu XX-ul dar sunt diferite, nu m-am dat cu XX sa vad ce si cum doar din auzite.

putere are de jos(2-3mii) nu prea e de joaca cu ea, rupe aderenta daca o bruschezi si nu esti atent sau se ridica fara sa stea pe ganduri :rose:

saua nu e originala, trebuie sa o umplu putin ca apasa la 00 si la drumurile lungi e naspa.

multumesc de urari asfalt uscat va doresc :D

Editat de Noldy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos motor, impresionante specificatii tehnice dar nu vad ce ce nu i-au pus 6 viteze.

 

Bafta! :D

 

sincer, dc sa-i puna 6 viteze? sa am io de pedalat? :D) eu zic ca a fost gandita bine... si asa zboara de te ia naiba :) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

nenea midnight, cand imi scot vaca de la service e posibil sa te intreb de sanatate intru realizarea unui book de mare angajament artistic... undeva la munte sau la mare, preferabil amandoua :D

 

PS: crezi ca sunt sanse sa iasa asa ceva si cu un Sony H9?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Carturaru'

:laugh:

Pentru sedinta cu X-Eleven am folosit doua blitzuri mobile pe stative, declansate radio si respectiv un DSLR. Luminile aditionale plasate strategic intr-o scena sunt cele care dau toata sarea si piperul.

 

In plus, pentru multe din fotografii am ajustat manual balansul de alb, iar pentru aia e nevoie de prelucrare din RAW, iar H9 din pacate nu trage decat JPG care limiteaza destul de mult paleta de lucru.

Daca ai ceva in minte, da-mi de stire. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are raw, e adevarat, ca m-a mancat undeva sa imi dau Nikon-ul, dar la fel de adevarat este ca H9 produce o deloc neglijabila rezolutie de 3264 x 2448. Sigur, nu aveam pretentia sa ajung din urma un SLR adevarat, dar macar asa, la nivel de amator, fara sa fie nevoie sa apelez la eternul Adobe :D

 

Ref. la ce ma intrebai tu, in primul rand am in cap intrebarea chinuitoare "cat?", ca locatii stiu destule :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Faina motoreta. Nu prea am vazut pe la noi. Cand am vazut-o prima data am zis ca e ceva VTR decarenat... dupa care am vazut motorul de 4 in linie.

 

Impozanta si impresionanta, dar nu prea vad ce poti sa faci cu asemena monstru. Pe viraje cred ca e cam greu si lat. Prin oras nu cred ca e foarte agil. Are multi cai, dar nu prea poti sa ii folosesti, ca e naked si peste 140-150 km/h te zboara vantul grav... gresesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...