Sari la conținut

BAZA 86 AERIAN�


klu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 198
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Frumoasa zi, pacat ca n-am putut sta mai mult, foarte tari acrobatiile, recunosc ca parca toba mea e un pic mai silentioasa ca migul :D

Multumim de invitatie!

 

 

Bafta! :lol:

 

p.s: poze eu n-am facut, asteptam restul foto :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un teaser de la mine... restul maine, sau cand am timp sa ma ocup de ele.

 

3739729087_8ab6e6e759_o.jpg

 

si sa nu le uiti pe alea in care iti face pilotul cu ochiu. :)

 

faina zi a fost, dar si obositoare. dar a meritat. :lol:

Mesaj completat

Deci, cam asta a fost! Sper ca va placut!

Ne vedem la anul!!! :D

 

multumim de invitatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un teaser de la mine... restul maine, sau cand am timp sa ma ocup de ele.

 

tu si cu obiectivele alea scumpele....

 

Am ajuns si noi, acum am pus husa pe mobra, lantul de gard si cred ca o sa ado...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un teaser de la mine... restul maine, sau cand am timp sa ma ocup de ele.

 

..ce pot sa zic? nu-mi scapa decat "woooooow!". eu am renuntat sa ma mai chinui sa-i prind "din mers" (cu foto), si am pus pe video. am reusit sa trag vreo doo filmulete, dar inca n-am descarcat. La 23:30 am intrat in casa, cam in juma' de ora dormeam tun!

 

a fost o zi excelenta!

see ya! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, cam asta a fost! Sper ca va placut!

Ne vedem la anul!!! :lol:

 

Phew... m-am trezit, sunt in grafic cu spalatul de zimti, dus deja facut.... nu ma dau astia afara nici azi.

 

CU 5 ore de somn mai odihnit decat ieri (cand nu dormisem decat 3 ore) va spun ca tare o fo frumos.

 

Multumim nenea KLU pentru invitatiune. A fost super tare, mie mi-ati placut toti acolo si cum ziceai ca zic si rusii si americanii : Ce faceti voi aici cu banii pe care ii baga statul (el baga tone de bani dar la voi ajunge aproape nimic) e aproape o minune.

 

Si pe langa mig-uri, tanchete, tanculete s alte acareturi (printre care cred ca ultimul camion Carpati pe care l-am vazut functionand (pico sa bagi o poza cu ala ca-mi miroase a avatar nou) dovada ingeniozitatii care va ajuta sa supravietuiti e GPZ-ul ala fara carene cu un knobbie pe spate care e bun la alergat dintr-o parte in alta a bazei plus rascolit randurile de zarzavaturi inainte de insamantare.

 

Bravo voua, toti de la The Mighty Migs of 86th. Cand ai timp si rabdare de o tura e randul nostru sa te scoatem la o tura cu mobra.

 

Cat despre restul zevzecilor, ma voi nu mai stiti ce-i aia zi de luni? Just a manic monday bag seama.

 

Pentru cei care nu au ajuns pana la urma pe tot traseul (mai bine zis toate traseele) tura noastra s-a continuat la Cernavoda (frumos oras, as vrea ca sa multumesc Domnului Garmin pentru ocazia de a-mi aminti de San Francisco pe stazile intortochiate ale Cerdavodai).

 

In micul oras de pe malurile Dunarii si din coasta Centralei am putut gasi prin intamplare o carciuma cum mai rar gasesti prin Bucale. Sherif (din cate imi amintesc cu un singur r si f). Vreo 8 oameni au mancat (pana au cerut cutiute sa mai ia si acasa) si vreo 12 au baut de ceva mai mult de 200 de lei. All in all, ca la mama acasa + una bucata veceu la baieti cu fanta de ochit inamicul cand se apropie. Vorbeam cu prietenii intr-o seara cand ne intorceam de la mare si am concluzionat ca ce-i lipseste drumului de la mare e o carciuma buna unde sa te incarci pentru saptamana ce va sa urmeze uichendului de leneveala. Corectie. Ii lipsea. GO Sherif Pizza. Asteptam poze undeva in jurul orei pranzului cand imi va fi mai foame decat oricand si voi saliva linistit la monitorul de la scarbici.

 

A urmat o tura dinspre Cernavoda inspre Mihail Kogalniceanu (alta baza aeriana), un drum foarte tare, cu suisuri si coborasuri mai ceva ca liftul de la Motoare de pe teatrul national. E prima oara cand iti dai seama cam cat de mare inseamna mare si ca DObrogea nu e campul ala naspa prin care treci pana la mare. Mai un cal care se ambaleaza cand treci pe langa el ca mustangii din reclamele la Marlboro, mai un petec de iarba in mijlocul dunarii cu ceva cocostarci prin dansul... de mers lejer si admirativ.

 

Dupa vreo 5 kilometri de drum national presarat cu obinuitii marlani care ies in depasire cand va o mobra ca se apropie gasca pestrita decide o intorsatura la 90 de grade spre stanga a situatiei pe un macadam rally raid style unde GSul de 1200, ala de 1100 si Dominatrixul s-au simti ca acasa eroii fiind in schimb cioparescu, fazeru, sv-ul, CBF-ul si CBR-ul. Se simtea bine si vitica mea daca nu pierdeam senzorul de la cric de la vibratii (chiar, are cineva un surubel de 10 ca atarna lamentabil acum in scutul de la motor).

 

Dupa localitati cu nume exotice (Mireasa spre exemplu) unde nu trebuia de fapt sa ajungem dar inca mai aveam incredere in DOmnul Garmin, am ajuns pe ceva ce nu stiam ca exista. Cheile Dobrogei.

 

Cam greu sa le descrii. Tocmai de-asta (si pentru ca daca nu plec in 5 minute ma dau pana la urma afara) asteptam cateva poze cu cheile si continuam cu capitolele:

 

-Expresia idiomatica "In the middle of fu*king nowhere". Ce inseamna? De unde vine? Unde se indreapta?

 

-Tutorial de mers cu viziera fumurie noaptea ca doar am plecat la 6 dimineata de acasa pe un drum de 300 de km, la ce dracu sa o iau pe aia clara?

si alte...

 

Simpatici ati fost, zi usoara va doresc.

 

Gata sefuuu, VIN.....

Editat de melciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos v-ati mai dixtrat... unii "e" invidiosi pe voi

 

dujmanii imi poarta pica...:lol: THC-ule pacat ca n-ai putut veni.

 

 

Ionute, ce inima rea ne faci tu cu teaserele astea. :)

 

 

Melciule, ce in forma esti...ai chef de mici nuvele, asa dimineata? :D

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut. Cu plusuri si minusuri. Nu stiu cum sunteti voi dupa drum dar eu de dimineata aveam nevoie de ajutor sa am sui pe mobra... :) Imi pare rau ca nu m-am intors cu voi melciu-le si ca i-am papat ficatii lui Alex (sper sa nu gresesc numele) care a mers cu 60-70 vreo.... ceva km buni pentru ca era bezna si eu mergeam cu viziera ridicata... :lol: "Important e ca toate fetele au ajuns acasa ok" iar eu am plecat la munca cu viziera clara ca nu se stie pe unde mai ajung. :P

ps: am facut conjunctivita de la 'distractia' de ieri dar merge...

Am vrut sa pun poze acum dar ar trebui resize-uite si nu am timp, acum am vazut ca au pus limita la 2MB... le pun pe picasa diseara... Vrem mai multe poze de la cei care au avut cu ce sa faca poze :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut. Cu plusuri si minusuri. Nu stiu cum sunteti voi dupa drum dar eu de dimineata aveam nevoie de ajutor sa am sui pe mobra... :P Imi pare rau ca nu m-am intors cu voi melciu-le si ca i-am papat ficatii lui Alex (sper sa nu gresesc numele) care a mers cu 60-70 vreo.... ceva km buni pentru ca era bezna si eu mergeam cu viziera ridicata... :) "Important e ca toate fetele au ajuns acasa ok" iar eu am plecat la munca cu viziera clara ca nu se stie pe unde mai ajung. ;)

ps: am facut conjunctivita de la 'distractia' de ieri dar merge...

Am vrut sa pun poze acum dar ar trebui resize-uite si nu am timp, acum am vazut ca au pus limita la 2MB... le pun pe picasa diseara... Vrem mai multe poze de la cei care au avut cu ce sa faca poze

 

cu numele ai nimerit-o. :D cu ficatii nu prea. Nu i-ai mancat, doar ca ma dureau toate si eram si destul de obosit pentru ca dormisem doar vreo 3 ore. :lol:

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* frumos de tot traseul! chiar, ce idee buna a avut (nu stiu cine, ...poate uzun? anybody? ..everybody?!), am mers pe toate felurile de drum, asfalt, macadam cu pietre colturoase, praf amestecat cu nisip, pamant in valuri, iarba grasa si frumoasa (la Chei), suisuri si coborasuri (Cernavoda - ce oras minunat :D), poduri (cred ca ma trecut Dunarea de vreo 4 ori intr-o singura zi, de luni. record personal!)

 

cat despre oamenii care au zburat deasupra noastra, as vrea sa am mai multe cuvinte, ..dar nu mi le gasesc. pilotii sunt o "specie" aparte. (normal, traiesc in aer!) probabil ca daca m-as fi nascut baiat, alegeam "meseria" asta, de fapt, cred ca puteam sa ma fac si "piloata", ...da' m-au trimis la infanteristi in '89 si n-am avut drept de apel :lol:

astept si eu pozele lui Piccolino, care a venit dotat si pregatit la eveniment, nu ca noi, amatorii...

 

cum spuneam..., diseara ma duc sa duc mobra la Clavi :P

 

hai s-aveti o saptamana blanda si calma :) see ya!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dujmanii imi poarta pica...:lol: THC-ule pacat ca n-ai putut veni.

 

va urasc!! :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

asa un pic, cu invidie

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ti-ar fi placut si tie un strop de endureala.:lol:

 

* spune-i ma ca-l iubesti si-o sa-i treaca :) :P

 

btw., sa-ti pui si tu un kit de roti calumea pe motoreta aia (off-road) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* spune-i ma ca-l iubesti si-o sa-i treaca :D ;)

 

btw., sa-ti pui si tu un kit de roti calumea pe motoreta aia (off-road) :P

 

Fazer cu roti de cross. :lol:

Mesaj completat

piccolino...ce obiectiv ai folosit? ;)

 

d`ala de neam prost. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...