Sari la conținut

Chopper de la Zero


tudyyy
 Share

Postări Recomandate

tuddyy;

baga tata ca vine frigu si mai ai destule la ea.....saua, ghidonu`, electrica, amortizoarele, lantu`.......ai, ai....

 

spor la treaba !!! :D

 

 

astea doar le montez dupa ce e vopsit :yikes:. Saua o fac in paralel cu vopsirea (intre straturi) :disappointed: Partea electrica o fac intr-o zi ca sunt decat 5 fire grupate pe culori. Bine-nteles ca o sa maschez toate irele inestetice.

Mesaj completat

Omule ....EXCELENTA TREABA FACI !!!

 

Cum zicea si un biker mai sus , sa dai de stire cand vrei sa iti iei permisu A , sa faci bine sa deschizi un cont , cotizez si eu .

Apropo ,ca sa te ajut sa continuii in ceeea ce faci si dupa acest proiect , sa nu te lasi pe tanjala dupa ce termini , am un BAR MOTO in Hunedoara si as fi interesat de un Chopper la dimensiuni reale , cat mai custon , sa il pun pe perete in bar . Dupa ce termini acest proiect , fa o schita , da-i ceva detalii , dimensiuni , si un pret aproximativ ...........................si incet incet sa incepi sa faci cat mai multe proiecte .

 

TINE-O TOT ASA !!!

 

 

 

 

 

RESPECT

 

 

 

Sa inteleg ca vrei un desen, nu? :kick: Se rezolva. Mai vorbim ... dar intai sa termin si eu cu asta ca de trei luni tot zic ca -l termin :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa inteleg ca vrei un desen, nu? :cheers:

Nu cred ca vrea desen, dar sunt convis ca daca-ti da ceva materie prima te descurci tu sa sui unul pe perete...

as fi interesat de un Chopper la dimensiuni reale , cat mai custon , sa il pun pe perete in bar

 

Pana atunci, spor la treaba cu al tau!

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt presat de timp, ca trei sa mai dau si pe la liceu :hug: :cheers: , .... da mai fug si eu de la ultimele ore.... :cheers: . Plus de asta maie si geru' asta acre a venit brusc asa.....

 

Dar oricum am termen limita ... asa ca trebuie sa -l termin pana pe 24 oct. obligatoriu :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mai facut ceva ? Imediat vine 24 :)

Tot respectul

 

 

pai..... am fost luni la atelier cu ganduri mari..... dar :) .... a plouat cu galeata... a dat grindina, a fost ger.... si ca sa fie treaba treaba s-a oprit si curentu. Marti am stat la pat bonlav..... ca de... a fost ger luni :) .

 

Da noroc cu ziua de azi ca a fost soare si frumos...... . Am terminat de finisat rezervoru, furca, jentile (adika gata cu grunduit-u si slefuitu), m-am apucat sa fac pedala de frana, maine termin de chituit niste suduri mai urate, iar sambata am toata ziua la dispozitie sa m-apuc de vopsit. Sper sa fie frumos..

 

Am mai alocat ceva timp de constructie....... oricum maxim o sapt.....:P

 

pana atunci........ or sa mai fie cateva poze..... sa va starneasca curiozitatea :D ......

 

 

salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mi-au placut niciodata choperele de uzina........insa mi-a placut si imi place originalitatea care ii foarte bine expusa in astfel de proiecte..

asadar ca multi alti astept sa vad finalul !!! si nu ca o vorba in vant: pasiunea asta cu putin efort ai putea sa o faci sa devina vitoarea ta cariera!!! :rolleyes: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi si maine.... sarbatoare:D...

 

Miercuri dimineata chopperu intra la vopsit. E grunduit si slefuit.

 

 

 

 

Se pare ca nu pot sa-mi impun un program :rolleyes: . Toata graba asta era pentru ca aveam de gand sa includ poze cu chopperu asta in materialele promotionale pt prezenatrea de pe 10 noiembrie (o competitie in care trebuie sa prezint o firma, cu amtriale publicitare....). Dar au intervenit niste schimbari si nu mai am asa nevoie de acele poze. Deci:D....pot sa ma mai intind putin.

Mesaj completat

Merge treaba ............

Mesaj completat

post-46617-1256742591_thumb.jpgpost-46617-1256742606_thumb.jpg

 

 

 

Mesaj completat

scuzati calitatea pozelor. Unt facute cu un amaratd e telefon

Mesaj completat

post-46617-1256834871_thumb.jpgpost-46617-1256834887_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GO HEAD... Orice lucru bun iese greu... si copii ies dupa 9 luni... felicitari . Da-i inainte , iarna-i lunga, nu te grabi... lasa a graba si fa

ceva misto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuia sa ii dai o vopsea serioasa, nu spray. in rest e ok

 

 

Trebuia :kiss: . Dar asta insemna s-o dau cu pistolu de vopsit... si cum n-am nici pistol, nici compresor, trebuia s-o duc la altcineva s-o vopseasca. Dar am vrut sa fac eu totul pana la capat. Cu mainile mele :P :P

 

post-46617-1256926890_thumb.jpg

 

 

Maine dau elementele grafice si am terminat chopperul. (bine.... mai ramane asamblarea finala:D)

 

 

asta e ultima poza. Urmatoarele poze vor fi cu chopperu' intreg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia :kiss: . Dar asta insemna s-o dau cu pistolu de vopsit... si cum n-am nici pistol, nici compresor, trebuia s-o duc la altcineva s-o vopseasca. Dar am vrut sa fac eu totul pana la capat. Cu mainile mele :P :P

 

post-46617-1256926890_thumb.jpg

 

 

Maine dau elementele grafice si am terminat chopperul. (bine.... mai ramane asamblarea finala:D)

 

 

asta e ultima poza. Urmatoarele poze vor fi cu chopperu' intreg.

Asteptam cu entuziasm ultima poza si eventual un mic video :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam cu entuziasm ultima poza si eventual un mic video :kiss:

 

 

pana atunci... : :P

 

post-46617-1257071492_thumb.jpg

 

 

elementele grafice sunt facute cu vopsea ce imita cromu. Sincer sa fiu... nu poti sa te uiti in ea cand bate soarele.

Editat de tudyyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana atunci... : :P

 

post-46617-1257071492_thumb.jpg

 

 

elementele grafice sunt facute cu vopsea ce imita cromu. Sincer sa fiu... nu poti sa te uiti in ea cand bate soarele.

Faina treaba!!! Keep It Up!!! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune ........... NE TI PE TOTI CU SUFLETUL LA GURA !!!

 

Ai zis de untermen si toti se gandeau ca va fi gata , acuma ai mai lungit-o umpik , si toti sunt ca pe jar ........

Fa-o incet si fara graba sa iasa mai bine decat ti-ai dorit ...................

EXECLENTA TREABA

 

 

 

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am TERMINAT-o :friends: B) :friends:

 

Pot sa spun ca a iesit mai bine de cat ma asteptam. Culorile sunt intr-o armonie perfecta, rosu aprins dominand partea spate si negru dominand in fatza... iar detaliile care fac chopperu atat de interesant... sunt elementele "cromate"....telescoapele (fatza si spate) care sunt cromate din fabrica si ghidonu, pedala frana, alte cateva piese care le-am "cromat" eu cu vopsea (si chiar au iesit cum e capacu:D) si elementele grafice de pe rezervor si laterale..."cromate" si ele.

 

Bine mai am cateva maruntzisuri..... un cablu de frana nestrans, o pilutza nevopsita....

 

 

poze in curand. Ca trei sa gasesc locu potrivit si vremea potrivita pentru o sedinta foto:D

 

 

Salut!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am TERMINAT-o :friends: B) :friends:

 

Pot sa spun ca a iesit mai bine de cat ma asteptam. Culorile sunt intr-o armonie perfecta, rosu aprins dominand partea spate si negru dominand in fatza... iar detaliile care fac chopperu atat de interesant... sunt elementele "cromate"....telescoapele (fatza si spate) care sunt cromate din fabrica si ghidonu, pedala frana, alte cateva piese care le-am "cromat" eu cu vopsea (si chiar au iesit cum e capacu:D) si elementele grafice de pe rezervor si laterale..."cromate" si ele.

 

Bine mai am cateva maruntzisuri..... un cablu de frana nestrans, o pilutza nevopsita....

 

 

poze in curand. Ca trei sa gasesc locu potrivit si vremea potrivita pentru o sedinta foto:D

 

 

Salut!!!

 

Pai ... hai odata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...