Sari la conținut

accident Iasi


a_sorien
 Share

Postări Recomandate

O casca in strada dupa un accident mie mi se pare ca era o casca pusa de forma, adica ne-legata. "Moped'-ul pare sa fie un CBR125RR, adica nu e moped ci necesita A1. Inca un articol scris cu picioarele...

 

Cu toate astea inca o data vreau sa-i injur in general pe taximetristi pentru ca majoritatea se p.sa pe legislatia rutiera si pe mama ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reporterul :"Avea viteza?"

Taximetristul: "Da a venit tare cu draci...a venit" :laugh:

 

Taximetristul: "Mergeam pe linia de tramvai, dar nu am vazut cand venea mopedul. Aveau viteza, ca altfel nu-mi explic de ce nu i-am observat"

 

ma intreb dar oare sa asigurat inainte sa schimbe banda de circulatie? :laugh:

 

Casca aia parca e artisctic pusa acolo...nu se vede nici o zgarietura ceva pe ea,ce ar fi putut rezulta in urma impactului :)si nu cred ca e arai sau shoei :D mai mult ca sigur nu era legata :lol:

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti, scuze ca intreb...moto aia poate sa mearga "tare CU draci" ? :laugh: ...din moment ce e nevoie decat de A1 :laugh: ...

Editat de sunrise
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auziti, scuze ca intreb...moto aia poate sa mearga "tare CU draci" ? :laugh: ...din moment ce e nevoie decat de A1 :lol: ...

 

Am impresia ca la Cbr125 viteza maxima este in jur de 120-130 km :laugh:

 

 

L.E poate ajunge pe la 140 km >> daca se fac "upgrades" :D

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca aia parca e artisctic pusa acolo...nu se vede nici o zgarietura ceva pe ea,ce ar fi putut rezulta in urma impactului :)si nu cred ca e arai sau shoei :laugh: mai mult ca sigur nu era legata :laugh:

Da.Eu chiar cred ca e o coaja de ou,marita in Photoshop.Si CBR 125 merge cu 180.

Ce le stim noi pe toate pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

morti mami lui de bou. nu ia vazut sau nu sa asigurat boul. venau tare? ha :laugh: ar trebui sa megem cu tancu prin oras. poate dupa ce o sa ne suim pe ei de cateva ori, se vor mai si asigura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da.Eu chiar cred ca e o coaja de ou,marita in Photoshop.Si CBR 125 merge cu 180.

Ce le stim noi pe toate pe aici.

 

Are u sure??Cbr 125 cu 180 km?Unde?La ce model te referi si din ce an??

Asta inseamnca ca toti pustii din Italia,unde A1 se ia la 16 ani si care achizitioneaza acest model ar trebui sa o arda cu 180 km/h pe autostrada cand legea lor spune clar ca ei pot conduce mobre ce nu pot depasi viteza de 120 km/h ??NO WAY

Cred ca nu ne-am inteles bine,cum poate sa ajunga Honda Cbr125R DEFAULT aka "originala" adica fara nici un fel de upgrade or something, la viteza de 180 km/h cand ea are 125 cc si 11 Kw ??? :laugh: :laugh:

 

Inteleg si eu,mai cobori un deal...castigi acolo 10-15 km/h in plus dar asta nu inseamna ca daca e scris 180 km in bord prinde atat :D

 

Just my 2 cents :lol:

Editat de WickedAssHell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are u sure??Cbr 125 cu 180 km?Unde?La ce model te referi si din ce an??

Asta inseamnca ca toti pustii din Italia,unde A1 se ia la 16 ani si care achizitioneaza acest model ar trebui sa o arda cu 180 km/h pe autostrada cand legea lor spune clar ca ei pot conduce mobre ce nu pot depasi viteza de 120 km/h ??NO WAY

Cred ca nu ne-am inteles bine,cum poate sa ajunga Honda Cbr125R DEFAULT aka "originala" adica fara nici un fel de upgrade or something, la viteza de 180 km/h cand ea are 125 cc si 11 Kw ??? :laugh: :laugh:

 

Inteleg si eu,mai cobori un deal...castigi acolo 10-15 km/h in plus dar asta nu inseamna ca daca e scris 180 km in bord prinde atat :D

 

Just my 2 cents :D

Cred ca Bachus era ironic :lol: Si in romania, A1 tot de la 16 ani e...

Si nu ai cum sa cobori dealul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca putea sa-i fi fost scoasa motociclistului, dupa accident. Nu neaparat sa <zboare> acolo.

Bine si de ce au incercuit-o polististii cu creta, ca sa nu uite unde au pus-o sau sa se prinda daca o ciordeste cineva? Eu as putea sa pun pariu ca respectiva casca fie nu era legata, fie nu era stransa bine si oricum a decolat separat de capul pe care era montata initial. Eu cred ca daca ar fi fost fixata si stransa bine probabil unul din protagonistii accidentului era in stare mai putin grava.

 

Offtopic: Relativ la vitaza maxima a unui CBR-ica din asta mic, poate prinde chiar si cu 2 insi 130-135km/h dar greu, trebuie sa ai multa rabdare, si o panta sau vantul din spate ajuta mult, dar oricum 80-90 prinde destul de usor asa ca poti sa mergi si cu asa ceva tare in localitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...