Sari la conținut

Breaza Biker's Fest 2009 - editia a 4-a


Stephon
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 247
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Gabi...nu vecinii erau cu Pintz-ul! :cheers: eu cu tata eram! este deja emblema a intalnirii! este la al 3lea an consecutiv acolo!

auzisem eu ceva...

na, acum dac'am vorbit duc gunoiul: la anul musai imi iau un cort haiducesc si vin de joi si asez tabara langa voi ca altfel nu se mai poate. sa intoarcem un miel la protap, asa, de necaz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stefan,tata...

Slanina trimiti si prin curier?!

Mi-am scos familia din foame cu delicatesa de slana de 10 cm patrati,iar cu bulzul am venit repede acasa(185 km)cald.

Am baut un dop de tuica de Breaza si am mancat ca morometii,in garaj.

Pune-o de un catering!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stefan,tata...

Slanina trimiti si prin curier?!

Mi-am scos familia din foame cu delicatesa de slana de 10 cm patrati,iar cu bulzul am venit repede acasa(185 km)cald.

Am baut un dop de tuica de Breaza si am mancat ca morometii,in garaj.

Pune-o de un catering!!

Asa sa faci si la anu', vi, stai citeva ore, si pleci. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , numai note de 10. Cei de la Arges jura solemn ca s-au simtit de milioane si promitem sa venim si la anul de vine.

Zicea cineva pe aicea de trimis sunca si alte bunatati prin curier.Daca se pune treaba pe roate o sa vreau si eu ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa sa faci si la anu', vi, stai citeva ore, si pleci. :laugh:

 

 

IARTA-MA!

Asa e cand muncesti la stat si te asteapta femeia si copilasii sa vii cu bulzu' si slana.

Festin gastronomic a fost :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati gasit niste chei de masina cu o telecomanda maro, va rog lasati un mesaj. Multumesc.

Dumineca dim cind am plecat ,la-m auzit pe nea Lica {are f 650}, ca a gasit niste chei, acu nu mai stiu daca erau de masina sau de moto, oricum bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai Stephoane.. am auzit cuvinte frumoase iar despre intrunire.

 

Din pacate nu am putut sa vin... am fost putin cam departe sa mai vin anu asta...

 

maybe next year....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni buni!

daca aveti chef de cearta si de discutii despre cine e vinovat si cine nu la "bataie", deschideti un topic despre asta separat

lasati lumea sa-si spuna parerea despre partea frumoasa a intrunirii

de exemplu mare parte a entertaimantului(muzica) a fost pusa de alex (pingy) si daca cuiva nu i-a placut sa zica celor ce au dansat pana seara tarziu si s-au simtit mai bine decat la o intrunire cu plata

ciorba de reveneala a fost doar una din care au mancat 120 persoane(imi pare rau ca nu am avut un tuci mai mare) si a fost facuta de boggy(inxs) in timp ce ploua torential in colaborare cu nae din ploiesti si a fost sponsorizata de "ORICEMOTO" cel mai nou service moto din buc care de altfel a dat si ceva premii.

cat despre bataie... la orice intrunire exista asa ceva doar ca multi nu vad gen cea de la sibiu cand un grup de recidivisti bateau motoristi la intrare in fata organizatorilor si a jandarmilor fara ca acestia sa intervina in vreun fel

 

 

respect si asfalt uscat la toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am ramas fara geaca, chei moto, chei casa si telefon, deci daca apare ceva la fel astept un semn! :makeout:

 

Nota 10 pentru intrunire!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consider ca vinovat este cel care a apelat primul la violenta.Ambele parti dau vina pe cealalta.Nu il cunosc personal pe Stefan,dar cunoscand specimenele si ce se inatampla cand am ajuns la locul incidentului tind sa cred ca ai nostrii au apelat la violenta primii si au marea parte a vinei.Au primit ce meritau pana la urma.Cel spitalizat si-a mai luat-o si de la unul din noi la iesire din spital pentru ca e prost de gura.S-au petrecut acolo lucruri greu de spus in cuvinte-disperatul batut cauta toporul care il luasem pentru lemne de gratar,celalat cauta un ditamai iataganul folosit pentru friptura,tipul cu motocicleta trantita si carene sifonate a scos pistolul si a armat la 1 m de mine de am inceput sa vorbesc singur,legionarul nostru s-a incaierat cu o gasca intreaga de localnici si se descurca binisor cu gramada peste el-ce samai zic?Un film tragico-comic.Sa nu va spun ca cel spitalizat este ofiter de politie... .Un moment penibil.Respir usurat cand ma gandesc ca a iesit asa subtire.Am facut tot posibilul sa nu se ajunga la politie,televiziune,etc si sa nu le stricam si celorlalti cheful de distractie.

 

 

Interesant...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumineca dim cind am plecat ,la-m auzit pe nea Lica {are f 650}, ca a gasit niste chei, acu nu mai stiu daca erau de masina sau de moto, oricum bafta.

 

"Stimpy" daca nu cumva am am inteles eu gresit pierduse niste chei (ia intrebati-l careva aci pe forum).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu altii cum sunt dar perspectiva mea asupra congresului :makeout: de la Breaza este:

Ajuns pe la 11, chiulit de la parada ca sa pun cortu',..

pus cortul plecat la bere,.. vaca pishat cort,.. plouat 5 ore = 5x bulz, 2 ciorbe, slaninutza, carnaciori, bere si tuica fara numar plus o palinca de contrabanda care a rupt tot ce a prins.

 

Ras si distrat cu prietenii, ascultat muzica buna, privitor de toate cele omenesti, aproape dus cu capu'nainte in hazna (aia chiar ca aluneca) cantat la foc pana la patru dimineata, zdrelit dejtele in corzi si rupt 3 corzi ca ... deh, coarde de rupt... mai slabut.

Dres cu ultima bere si 3 mici uitati pe langa gratar :D

 

Trezit 8(opt) dimineata, cand unul saracul tura linistit un motor si ne-au trezit vreo 10 care urlau la el sa-l opreasca :wink:

 

Ajuns acasa rupt, capcaun dar fericit.

 

Multumesc organizatorilor pentru efort, producatorilor locali pentru produsele locale, DJ-ului pt. Johnny Cash de dimineata, prietenilor pentru sustinere... si bataie, nebataie (ce cauti aia gasesti) pacat ca noi fratii motorizati ne kkm pe noi plini de ifose si scoatem carboanele la orice ocheada mai ciudata, dar ne e rusine ca la fete mari sa impingem un motor prins in noroi...

 

Iertat sa fiu si va spun pe bune ... frate, a iesit foarte tare. Mai mergeau... cam la vreo doua zile in plus :D Noroc si asfalt uscat.

Editat de Amiba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-a gasit cineva si i le-a returnat in Buc (vezi pe prima pagina sau a doua la topicul de poze).

 

Omu le-a gasit, nu mi le-a returnat ca saptamana asta sunt ostatec la servici si n-am cum sa ma intalnesc cu el :makeout:, inca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...