Sari la conținut

Honda Africa Twin 1200


Postări Recomandate

am dat peste asta rasfoind-ul pe Dl. Google.

http://www.motorcyclespecs.co.za/pic%20of%...a_twin_1200.htm

 

 

 

 

personal, sper din tot sufletul sa se implineasca, sa le dea cineva peste nas ''magicienilor'' de la firma aia bavareza ( nu-mi vine numele ) :angryfire: :D

 

 

iata si o poza.

post-41938-1248387929_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

personal, sper din tot sufletul sa se implineasca, sa le dea cineva peste nas ''magicienilor'' de la firma aia bavareza ( nu-mi vine numele ) :angryfire: :D

 

 

iata si o poza.

Sa te auda cel de sus{japonezul} ca prea isi fac de cap astia cu 1100,,,1150,,1200 ,,gs,,lt,, MBV SAU WMB, am uitata si eu cum zice :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sa aiba cardan :D)

 

lasa omule sa ramana bavarezii aia cu cardanele lor cu tot, io stiu ca ai bmw ( oops, i-am spus numele ), e normal sa spui asta, probabil esti fan, dar ultima mea grija daca se lanseaza bijuteria este cardanu :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

personal, sper din tot sufletul sa se implineasca, sa le dea cineva peste nas ''magicienilor'' de la firma aia bavareza ( nu-mi vine numele ) :) ;)

 

 

iata si o poza.

Acum fiecare cu ce il doare :lol:

Mesaj completat

[Acum fiecare cu ce il doare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si acum un an se vorbea de un supertenere de 1200 insa nu s-a concretizat nimic,

 

mi-ar place sa ma plimb cu un african model 2011-2012 :lol: - poate sa fie si de 850 nu e problema de cilindree (consum mic inseamna autonomie mare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am bmw (nu r12-le, totusi!! :D ), si imi place enorm R12gsa-ul, si totusi cred ca mai degraba mi-as lua o africana mare, daca ar fi la aceleasi standarde cu AT-ul "curent".. Pentru ca daca as avea niste bani acum, si as gasi una mai acatarii (si ceva mai noua, adica 2002-2003), mi-as da offizieru' pentru AT..

 

Mi se pare lipsa de personalitate (ca sa nu spun "maturitate") sa sustii ceva de genu' "quanqui e cel mai bun, ca d'asta am io!!" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

personal, sper din tot sufletul sa se implineasca, sa le dea cineva peste nas ''magicienilor'' de la firma aia bavareza ( nu-mi vine numele ) :) :)

 

 

iata si o poza.

 

Acum fiecare cu ce il doare :lol:

Mesaj completat

[Acum fiecare cu ce il doare :D

 

 

imi este tare greu sa-ti inteleg mesajul, sincer ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eventual sa fie v4, vtec ! :lol:

 

Motocicleta din poza are 100% motorul de pe Varadero :) Deci V2, fara VTEC. Personal, eu nu as vrea pe o motocicleta din clasa asta un motor ca ala de VFR. Este mult prea sportiv, si chestia aia cu celelalte 2 supape care se deschid la 7000 de ture nu prea se potrivesc pt genul asta de moto :D Motorul de Varadero mi se pare excelent pt motociletele de la clasa asta.

Editat de Torrance
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa fie ca noul Transalp,care nu mai are radacini enduro [care nu mai are nici o legatura cu enduro de fapt]

 

Mie personal mi se pare mult prea mare un motor de 1200 pentru categoria aia de motocicleta. Mai bine folosesc motorul de Varadero, lucreaza putin la scaderea greutatii pe ici pe colo pe cat posibil si scot Africana mai repede decat sa se complice cu ceva mai mare si mai greu.

Oricum, nici nu se stie daca e macar in faza de proiect asa ceva.

Nu ramane decat sa visam. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic sa punem mana de la mana si sa cumparam Honda si facem numai Africane noi si Transalpuri vechi.... si cateva cbr-uri dar numai pt SBK si GP (sa iasa bani si de-acolo)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic sa punem mana de la mana si sa cumparam Honda si facem numai Africane noi si Transalpuri vechi.... si cateva cbr-uri dar numai pt SBK si GP (sa iasa bani si de-acolo)

Si "ciopare" nu? Ca uite... Harley a scazut la vanzari cu 91% saracii. Facem banul gros si scoatem un Africa Twin sau Africa Quad :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...