Sari la conținut

Pro tv 12.08 2009


florinelu30
 Share

Postări Recomandate

Nasol ca a mai murit cineva.... si nici nu se zice nimic despre imprejurari...

Dar despre ex-conducatorul ex-motocicletei, tot "respectul" pentru echipamentul de protectie pe care il purta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De condamnat faptul ca nu avea macar casca pe cap,insa in contextul in care e la spital,in stare grava, comentariile rautacioase nu-si au rostul. DE FAPT,vina a fost a soferului de maxi care nu i-a acordat prioritate,dar ca de obicei, motociclistul poarta vina pt ca e "satanist violator de babe" doar pt ca merge cu rezervoru'-ntre picioare.

Va rog, incetati comentariile rautacioase pt ca i se poate intampla oricui. Si e lectie invatata! Aveti grija de voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De condamnat faptul ca nu avea macar casca pe cap,insa in contextul in care e la spital,in stare grava, comentariile rautacioase nu-si au rostul. DE FAPT,vina a fost a soferului de maxi care nu i-a acordat prioritate,dar ca de obicei, motociclistul poarta vina pt ca e "satanist violator de babe" doar pt ca merge cu rezervoru'-ntre picioare.

Va rog, incetati comentariile rautacioase pt ca i se poate intampla oricui. Si e lectie invatata! Aveti grija de voi.

Unde vezi tu comentarii rautacioase ? faptul ca nu purta echipament (nici macar un tricou) nu este un comentariu rautacios ci o realitate. Nu sunt descrise imprejurarile accidentului deci nu ne putem da cu parerea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la stirile PROTV:

 

 

Potrivit martorilor, un motociclist in varsta de 30-35 de ani nu a acordat prioritate unui microbuz, pe care l-a lovit in partea dreapta din spate.

 

Mai mult, motociclistul nu purta nici casca si nici vesta de protectie, iar cei care au vazut accidentul au declarat ca barbatul mergea cu o viteza foarte mare, de peste 150 km/h.

 

Un echipaj al ambulantei a ajuns la locul accidentului in aproximativ 10 minute, insa se pare ca motociclistul nu a mai putut fi salvat, el murind la spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oh da! Iar s-au trezit câțiva martori d-ăștia cu radar în pipometru!

Mi-e scârbă, iar... ;)

 

În schimb... ce-ți faci cu mâna ta se numește lucru manual. Poate are totuși bulan și scapă, să învețe ceva din pățania asta nefericită.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult, motociclistul nu purta nici casca si nici vesta de protectie, iar cei care au vazut accidentul au declarat ca barbatul mergea cu o viteza foarte mare, de peste 150 km/h.

Daca n-ar fi atat de trist, m-ar bufni rasul!! Idiotii aia or fi in stare sa-si inchipuie cum ar fi aratat omu' la un impact la 150km/h??

Din pacate, fie ca avea 30 sau 60, tot accidentele de genul asta fac "oamenii simpli" sa se uite urat dupa restul.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP pt ce? nici macar nu a murit e in spital

Mesaj completat

De la stirile PROTV:

 

 

Potrivit martorilor, un motociclist in varsta de 30-35 de ani nu a acordat prioritate unui microbuz, pe care l-a lovit in partea dreapta din spate.

 

Mai mult, motociclistul nu purta nici casca si nici vesta de protectie, iar cei care au vazut accidentul au declarat ca barbatul mergea cu o viteza foarte mare, de peste 150 km/h.

 

Un echipaj al ambulantei a ajuns la locul accidentului in aproximativ 10 minute, insa se pare ca motociclistul nu a mai putut fi salvat, el murind la spital.

Este exact invers.....soferul de microbuz nu a acordat prioritate de dreapta ;)

Si saracul nu avea 150km/h si da nu avea echipament/casca...si inca o data nu a murit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde vezi tu comentarii rautacioase ? faptul ca nu purta echipament (nici macar un tricou) nu este un comentariu rautacios ci o realitate. Nu sunt descrise imprejurarile accidentului deci nu ne putem da cu parerea.

 

 

Citeste mai sus de postul tau...apoi coboara-ti privirea:comentarii rautacioase. Eram sigura ca or sa apara pt ca asa suntem noi,romanii:nu stim ce s-a intamplat,da' ne dam cu parerea. E o lectie mult prea grea pe care a invatat-o omul asta. Nu-l cunosti,nu comentezi. Vai de capul lui,saracu',dar si-a facut-o cu mana lui. Va trai si va suporta consecintele gestului sau.Nu-i cazul sa sara lumea cu gura,parerea mea.

Mesaj completat

Daca n-ar fi atat de trist, m-ar bufni rasul!! Idiotii aia or fi in stare sa-si inchipuie cum ar fi aratat omu' la un impact la 150km/h??

Din pacate, fie ca avea 30 sau 60, tot accidentele de genul asta fac "oamenii simpli" sa se uite urat dupa restul.. ;)

 

 

La 150km/h,fara casca si echipament se facea piftie! Sa fim seriosi,cat despre MARTORI, i-as omori pe toti..Va doresc sa nu aveti vreun accident si sa aveti de-a face cu "martori"..intotdeauna, pensionarii se gasesc sa comenteze:"mergea cu 300km/h..eu l-am vazut". Te mint in fata,doar pt ca esti motociclist,iar in dictionarul lor, a fi motociclist este egal cu satanist violator de babe. Rautatile nu-si au rostul..cum ziceam: vina lui e clara-nu avea echipament,insa soferul de maxi nu i-a acordat prioritate!

Mesaj completat

Oh da! Iar s-au trezit câțiva martori d-ăștia cu radar în pipometru!

Mi-e scârbă, iar... :D

 

În schimb... ce-ți faci cu mâna ta se numește lucru manual. Poate are totuși bulan și scapă, să învețe ceva din pățania asta nefericită.

 

 

Sa traiesti!

Mesaj completat

;)

 

Nici macar RIP nu merita. :D

 

 

Tu-mi erai simpatica,Black horse..aveai imaginea aia de Romania's sweetheart,da' ce dracu' ti-a venit sa scrii asta? Ai gandit-o?! Poate ai putin bun simt si explici motivul "frustrarii" tale si de unde atitudinea de pitzilareasa.(ma pot exprima si mai plastic, insa iti acord circumstante atenuante ca mi-ai facut o impresie buna la inceput).

 

Bring it...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 150km/h,fara casca si echipament se facea piftie! Sa fim seriosi,cat despre MARTORI, i-as omori pe toti..Va doresc sa nu aveti vreun accident si sa aveti de-a face cu "martori"..intotdeauna, pensionarii se gasesc sa comenteze:"mergea cu 300km/h..eu l-am vazut". Te mint in fata,doar pt ca esti motociclist,iar in dictionarul lor, a fi motociclist este egal cu satanist violator de babe. Rautatile nu-si au rostul..cum ziceam: vina lui e clara-nu avea echipament,insa soferul de maxi nu i-a acordat prioritate!

 

Bring it...

In tara asta prost facuta,c@c@tii f*t in loc sa puta!
...din stejar,stejar rasare si din prost, un prost mai mare...

 

Citat direct din semnatura ta.. Alaturi de aceste interesante filosofii, mai punem una: "We're trying to make everything idiot-proof, but, somehow, the Universe always comes up with a bigger idiot.." ;) (aplicabil si la cazul de fata, no offense!!)

 

Ma bucur ca a scapat, si sper sa fi aflat ce inseamna sa-ti fie "prea" cald pentru casca/armura!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

John, n-a spus nimeni ca nu a fost idiot ca a iesit fara echipament, dar unii il cunosc si stiu ca nu era genul teribilist. Ma oftica tara in care traiesc, stirile odioase,facute sa dezinformeze,subiective,dar cel mai mult oamenii care cred tot ce zice aia de la stiri:nu-i corect,fratilor!

Inca o data, el e de condamnat,dar nu-l ajuta cu nimic faptul ca arunca "tovarasii" motociclisti cu pietre in el, crede-ma ca si-a invatat lectia..nu asa facem toti dupa ce tragem o cazatura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

John, n-a spus nimeni ca nu a fost idiot ca a iesit fara echipament, dar unii il cunosc si stiu ca nu era genul teribilist. Ma oftica tara in care traiesc, stirile odioase,facute sa dezinformeze,subiective,dar cel mai mult oamenii care cred tot ce zice aia de la stiri:nu-i corect,fratilor!

Inca o data, el e de condamnat,dar nu-l ajuta cu nimic faptul ca arunca "tovarasii" motociclisti cu pietre in el, crede-ma ca si-a invatat lectia..nu asa facem toti dupa ce tragem o cazatura?

 

Parerea mea e ca in tara asta sunt doua feluri de "tovarasi motociclisti": cei care au grija de pielea lor si a altora- si asta implica respectul de sine si respectul pentru ceilalti - si motociclistii care nu au asa ceva. Nu il bag pe baiatul subiect de topic in nicio categorie ca nu il cunosc, dar am certitudinea ca nu suntem toti la fel. Dupa iesirea de azi din trafic in orasul asta infect - Bucuresti - mi-a ajuns cat pentru o luna cantitatea de mitocani, tarani si burtosi care ma claxonau "sa ii dau cocs" sau se faceau ca imi deschid usa in fata, ca poate asa se agata la ma-sa pe batatura o fata, ca poate asa cred ei ca ma impresioneaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pt tine,Spirit Honda..si cand te gandesti ca de asemenea specimene n-o sa scapam prea curand...

 

Stirilea astea cauta senzationalul si exagereaza teribil.Este inadmisibil..si la fel s-a intamplat si cu celebrul caz al fratelui lui Liviu Varciu(who the fuck?!),care "a fost omorat din cauza unui motociclist care-l sicana", el fiind intr-o masina,in drum spre mare. Stirirtii au omis sa mentioneze faptul ca omu' mai era si-ntr-un club de "reisari cu conserve tunate". Acum poti sa-l mai injuri?..nu,pt ca e mort. E normal sa avem pareri,dar e bine sa le trecem prin filtrul ratiunii..comentariile de genul "nici RIP nu merita(barf)" ar merita raspunsuri pe masura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca se face bine si invata ceva. Pacat ca da alt exemplu negativ.

 

In legatura cu echipamentul, ginditi-va ca nimeni nu poarta combinezonu prin oras. Daca te faci ferfenita intrun camion care nu ti-a acordat prioritatea si vine un amic si iti zice: "bai fraiere (fraiero), daca aveai combinezonu din cui pe tine scapai ieftin!", te simti intru fel "ciudat"nu? La fel de bine oamenii obisnuiti zic ca motociclistii sint cu capu pentru ca merg pe doua roti... ceea ce e clar mai periculos. Legal... esti obligat sa porti doar casca. Tot legal, acum 100 de ani primii motociclisti se dadeau cu casti din piele. Pur si simplu unii vor sa isi asume riscuri mai mari (poate din inconstienta), gen sexul neprotejat... Cind cei ce risca mor... ceilalti invata ceva... hopefully.

 

Ideea e sa nu fim rautaciosi unii cu altii... we all fail... eventualy ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca se face bine si invata ceva. Pacat ca da alt exemplu negativ.

 

In legatura cu echipamentul, ginditi-va ca nimeni nu poarta combinezonu prin oras. Daca te faci ferfenita intrun camion care nu ti-a acordat prioritatea si vine un amic si iti zice: "bai fraiere (fraiero), daca aveai combinezonu din cui pe tine scapai ieftin!", te simti intru fel "ciudat"nu? La fel de bine oamenii obisnuiti zic ca motociclistii sint cu capu pentru ca merg pe doua roti... ceea ce e clar mai periculos. Legal... esti obligat sa porti doar casca. Tot legal, acum 100 de ani primii motociclisti se dadeau cu casti din piele. Pur si simplu unii vor sa isi asume riscuri mai mari (poate din inconstienta), gen sexul neprotejat... Cind cei ce risca mor... ceilalti invata ceva... hopefully.

 

Ideea e sa nu fim rautaciosi unii cu altii... we all fail... eventualy ;) .

 

Umblu ca in poza din avatar prin oras indiferent ca sunt 0 sau 40 de grade. Daca da cu ger pun leucoplast pe aerisiri.

Am motocicleta enduro-touring si echipament racing.

Cu caldura te obisnuiesti pana la urma dar prostia din trafic n-a incetat sa ma surprinda asa ca nu ma risc.

N-am timp de pierdut prin spitale si nici bani de dat la doctori.

Merg cu vaca pe mine ca mi-e frica de vita de dupa covrig. Si cateodata chiar de ala imbracat in albastru de-si conduce motocicleta mea. ;)

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Umblu ca in poza din avatar prin oras indiferent ca sunt 0 sau 40 de grade. Daca da cu ger pun leucoplast pe aerisiri.

Am motocicleta enduro-touring si echipament racing.

Cu caldura te obisnuiesti pana la urma dar prostia din trafic n-a incetat sa ma surprinda asa ca nu ma risc.

N-am timp de pierdut prin spitale si nici bani de dat la doctori.

Merg cu vaca pe mine ca mi-e frica de vita de dupa covrig. Si cateodata chiar de ala imbracat in albastru de-si conduce motocicleta mea. ;)

 

Esti un inconstient daca te plimbi pe zero grade cu echipament racing de piele, cu sau fara leocoplast in prizele de aer. Ingheti, timpul de reactie creste, faci buf sau nu pui frana la timp si dai peste cineva. Te-ai vrut exemplu ... din nefericire esti unul prost!

Editat de Zircon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Umblu ca in poza din avatar prin oras indiferent ca sunt 0 sau 40 de grade. Daca da cu ger pun leucoplast pe aerisiri.

Am motocicleta enduro-touring si echipament racing.

Cu caldura te obisnuiesti pana la urma dar prostia din trafic n-a incetat sa ma surprinda asa ca nu ma risc.

N-am timp de pierdut prin spitale si nici bani de dat la doctori.

Merg cu vaca pe mine ca mi-e frica de vita de dupa covrig. Si cateodata chiar de ala imbracat in albastru de-si conduce motocicleta mea. ;)

 

 

man, cand mergi la servici cu vaca pe tine...te cam iau toate transpiratiile pe la semafoare. nu tre sa fi in permanenta echipat full sa ai grija de tine...tre doar sa conduci in asa fel incat sa nu patesti nimic. nu e foarte greu, tre doar sa te concentrezi un pic. tuturor le vine momentul, dupa 2-3 cazaturi ale lor sau apropiatilor, in care spun ca nu mai ies fara echipament nici macar 100m. dupa care, daca constientizeaza ce-nseamna condusul safe in oras si cum trebe pus in practica, ajung sa realizeze ca pe langa protectia necesara si obligatorie, in primul rand tre sa te protejezi tu. si-asta se face cu creierul. se poate conduce la tricou.

 

nenea asta de-a picat, se vede treaba ca nu avea treaba nici condusul safe, dar nici cu condusul protejat de piele si protectii. cu atat mai putin cu condusul protejat de creier. cand mesteream la motoreta am mai plecat si eu in jurul blocului la un test de frane spre exemplu, fara casca. ba poate chiar am iesit in sosea 3-400 de m...dar bine ca creierul a gandit-o p'aia cu condusu' safe, daca p'aia cu luatu' echipamentului (casca) n-a gandit-o...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate nu avea nici macar un tricou pe el... casca nu mai vorbim...

Degeaba ne batem gurile "purtati echipament" " purtati casca " legati casca futui gura masii ca e si greu al naibi sa o legi sub barba ". Nu mabucur nici o secunda pt ce i sa intamplat riderului Dumnezeu sa il ierte dar cand vad atat prostie si inconstienta la un loc Dumnezeu sa ma ierte dar nu il poti da ca pe un exemplu bun,Selectia naturala inca mai merge .

UTILIZATI CASCA CU INCREDERE SI TOTOData SI creierul ce il aveti in cap si nu il varsati pe asfalt

post-48790-1250119169_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un inconstient daca te plimbi pe zero grade cu echipament racing de piele, cu sau fara leocoplast in prizele de aer. Ingheti, timpul de reactie creste, faci buf sau nu pui frana la timp si dai peste cineva. Te-ai vrut exemplu ... din nefericire esti unul prost!

Uite ca eu nu inghet in costum de piele la 0 grade

asta toamna am mers si la 0 grade mi-a fost bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...