Sari la conținut

Grav Accident in Berceni - Bucuresti


moto28
 Share

Postări Recomandate

pmc, trebuie sa afli ca toata lumea moare la un moment dat. Ca e mai devreme, ca e mai tarziu, tot se intampla. Eu m-am obisnuit cu ideea ca imi vor muri TOTI cei dragi. Ce sper e sa nu moara inaintea mea, dar nimeni nu imi poate garanta asta. Totusi, cand am spus "prosti", ma refeream la cei care POT sa evite un accident si nu o fac. Daca esti, in genere, un individ atent, iti scazi considerabil sansele sa patesti ceva (pana iti cade in cap un ghiveci de la un balcon, daca ai ghinion). Analizeaza accidente si vezi cate puteau fi evitate. Daca vrei, analizeaza cate puteau fi evitate de catre partea vatamata! Imagineaza-ti cum te simti sa stii ca puteai evita o rana pe care tocmai tu o resimti, eventual nu te poti intoarce de pe o parte pe alta. Imagineaza-ti cum ar fi sa eviti ca mama ta sa-si ingroape copilul. De mult, exista un topic cu ceva gen "viteza maxima cu care ati circulat in RO". Majoritatea celor care postau acolo, postasera viteze peste 200 kmh. Sunt destul de sigura ca s-a intamplat pe autostrada. Totusi, Romania n-are drumuri de 200, decat cu mici exceptii. Iar la viteza aia te expui si altora. E un risc. Alegi sa apelezi la atentia celorlalti, sau nu. Daca o faci si daca "increderea" ta e inselata de un individ care butoneaza radio-ul din masina (si caruia i te-ai oferit pe tava), va trebui sa suporti ideea ca TU ti-ai facut-o, nu el. Ca puteai evita sa se intample, mergand cu 140 in loc de 200. Vad ca s-a simtit lezata foarte multa lume cand am scris de "prosti". Ma intreb de ce. Cats are moto, circula cu ea si nu s-a simtit. Oare pentru ca intelegea la ce ma refer? De cand am fost aproape (de cateva ori) sa ma infig in fundul unor masini care mi-au franat brusc in fata din varii motive, am inceput sa merg mai atent in oras. Aproape zilnic evit un accident, in care as fi parte implicata daca as avea 20-30 kmh in plus. Ti-am scris asta ca sa intelegi ca am ALES sa incerc sa evit, nu sa ma doara in pix, ca sa aiba prietenii pe cine sa planga pe aici.

Editat de Nicole
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 165
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Revenim!

Va rog f. sa va mutati dezbaterile si alte balacareli in alta parte (eventual pe privat)!

 

Pentru cei interesati: starea prietenului meu e un pic mai buna, in sensul ca a inceput sa elimine din el toate sedativele si alte chestii si incepe sa devina coerent si sa ne putem intelege cu el. Cu piciorul e "f.bine", asa spune medicul, cel putin dupa vizita de ieri dimineata. Aseara l-am gadilat in talpa si pipait pe laba piciorului si a simtit tot si apoi l-am pus sa miste usor din degetele de la picior si acestea se miscau (putin ce-i drept, dar se miscau). Urmeaza acum sa il bage la chirurgie plastica sa ii ia piele de pe undeva, nu stiu de unde si sa ii puna acolo unde nu mai are. Din ziua accidentului nu isi mai aduce aminte nimic, nici macar cand a plecat de acasa, dimineata! Nu are nici cea mai vaga idee ce s-a intamplat!

 

Cat despre spital: nu doresc nici celor mai aprigi dusmani ai mei sa ajunga acolo!!!!!Vai si amar! Fara bani esti zero barat (incepand de la poarta!!!!). Nu mai spuneti va rog de sistem, ca face si drege, ca o sa ma rog sa ajungeti in spital, sa vedeti ce face si drege sistemul pentru voi! Sistemul face si drege la un minim, dar minim nivel! Aseara am fost la famacie si am cumparat algocalmin fiole ca nu aveau in spital!!!!!!!!!!! Cum e posibil asa ceva????? Asta e sistem pentru care eu platesc milioane bune lunar??? 9 bolnavi in salon de 7 credeti ca e bine???

Sistemul se c.a.c.a in gura ta daca nu ai bani!! Nu incercati sa ma faceti sa imi schimb parerea ca nu puteti!

Oricum va voi tine la curent, aici pe forum!

Aveti grija de voi!

Editat de _azazel_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre spital: nu doresc nici celor mai aprigi dusmani ai mei sa ajunga acolo!!!!!Vai si amar! Fara bani esti zero barat (incepand de la poarta!!!!). Nu mai spuneti va rog de sistem, ca face si drege, ca o sa ma rog sa ajungeti in spital, sa vedeti ce face si drege sistemul pentru voi! Sistemul face si drege la un minim, dar minim nivel! Aseara am fost la famacie si am cumparat algocalmin fiole ca nu aveau in spital!!!!!!!!!!! Cum e posibil asa ceva????? Asta e sistem pentru care eu platesc milioane bune lunar??? 9 bolnavi in salon de 7 credeti ca e bine???

Sistemul se c.a.c.a in gura ta daca nu ai bani!! Nu incercati sa ma faceti sa imi schimb parerea ca nu puteti!

Oricum va voi tine la curent, aici pe forum!

Aveti grija de voi!

 

Off: Domnu' Nightwolf, Doamna Cats, Nicolle..... ce spuneti ? asta e lumea aia de care vorbeati ? vreti sa spuneti ca sunt mai multi bolnavi decat platitori de impozite ? Nu, dar trebuie sa mai intre ceva si in buzunarul "bugetarilor"...

Voi lucrati la SRL ?

 

ON: Ma bucur ca motociclistul incepe sa isi revina si sper din toata inima la o recuperare cat mai rapida.

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off: Domnu' Nightwolf, Doamna Cats, Nicolle..... ce spuneti ? asta e lumea aia de care vorbeati ? vreti sa spuneti ca sunt mai multi bolnavi decat platitori de impozite ?

 

nu voiam sa mai scriu pe aici, nu inteleg de ce topicul a devenit o dezbatere pro/anti sistem, dar daca mi te adresezi direct iti voi raspune: nu cred ca eu personal am ridicat in slavi pe vreundeva sistemul. nu de alta, dar faptul ca lucrez in el nu m-a facut sa devin brusc oarba sau sa mi se faca o lobotomie, vad foarte bine mizeriile din jur. eu doar am spus ca atitudinea oamenilor care nu depun marturie ca martori din motive gen ,,de ce sa pierzi timpul pt un necunoscut" mi se pare de cacao (si am si aratat de ce).

 

noa, dupa ce eu am spus asta, tu ai zis ca oricum n-ar conta, pt ce vinovatii scapa oricum pt ca platesc cui trebuie. ei bine, cu generalizarea asta nu am fost de acord pe bunul motiv ca stiu cu certitudine ca eu personal nu am luat in viata mea spaga, dupa cum stiu la fel de sigur ca am destui alti colegi care nu au luat spaga. asta inseamna ca nu exista oameni in sistem care iau spaga? bineinteles ca nu inseamna asta, dar inseamna ca nu poti pleca de la atitudinea ca toti sunt niste nesimtiti carora nu le pasa si vor doar ,,sa-si primeasca dreptul".

 

desigur, weeman, am inteles ca tu faci parte din oamenii care STIU ca au dreptate si care nu au vreodata dubii, indoieli, dileme. si care nici nu pot avea o discutie cu cineva pentru ca niciodata nu vor asculta si punctul de vedere al celuilalt, doar vor incerca sa-l impuna pe al lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pmc, trebuie sa afli ca toata lumea moare la un moment dat. Ca e mai devreme, ca e mai tarziu, tot se intampla. Eu m-am obisnuit cu ideea ca imi vor muri TOTI cei dragi. Ce sper e sa nu moara inaintea mea, dar nimeni nu imi poate garanta asta. Totusi, cand am spus "prosti", ma refeream la cei care POT sa evite un accident si nu o fac. Daca esti, in genere, un individ atent, iti scazi considerabil sansele sa patesti ceva (pana iti cade in cap un ghiveci de la un balcon, daca ai ghinion). Analizeaza accidente si vezi cate puteau fi evitate. Daca vrei, analizeaza cate puteau fi evitate de catre partea vatamata! Imagineaza-ti cum te simti sa stii ca puteai evita o rana pe care tocmai tu o resimti, eventual nu te poti intoarce de pe o parte pe alta. Imagineaza-ti cum ar fi sa eviti ca mama ta sa-si ingroape copilul.

 

Ai dreptate, din punctul meu de vedere la un accident in majoritatea cazurilor de vina sunt ambii parteneri de trafic implicati. Sunt putine cazurile in care nerespectarea unei singure legi de circulatie provoaca un accident. Da nu ti-a dat boul prioritate dar daca conduceai atent puteai sa eviti, daca aveai 120 km/h nu stiu ce mai puteai evita in 200m. Depinde foarte mult de tine si din cauza asta citesc cu regularitate rubrica aceasta, vreau sa vad ce au gresit altii poate reusesc sa nu fac aceeasi greseala. Din pacate aici se si bat mult campii si ajung sa fie importante doar 1-2 pagini la inceput dupa care sunt pagini intregi de posturi contradictorii pe care le mai citesc doar ca sa aflu daca motociclistul e ok sau nu, daca are nevoie de ajutor sau nu, etc.

Ce ma mira pe mine e ca in general fetele sar foarte repede una la gatul celeilalte, ma asteptam sa fie mai solidare un pic :wink: .

 

De mult, exista un topic cu ceva gen "viteza maxima cu care ati circulat in RO". Majoritatea celor care postau acolo, postasera viteze peste 200 kmh. Sunt destul de sigura ca s-a intamplat pe autostrada. Totusi, Romania n-are drumuri de 200, decat cu mici exceptii. Iar la viteza aia te expui si altora. E un risc. Alegi sa apelezi la atentia celorlalti, sau nu. Daca o faci si daca "increderea" ta e inselata de un individ care butoneaza radio-ul din masina (si caruia i te-ai oferit pe tava), va trebui sa suporti ideea ca TU ti-ai facut-o, nu el. Ca puteai evita sa se intample, mergand cu 140 in loc de 200.

 

:makeout:

La rubrica accidente exista un topic parca jurnalul negru sau asa ceva. A fost cineva curios sa se uite acolo si sa vada in cate cazuri scute/motoristul circula cu viteza sau nu avea echipament sau nu avea carnet sau si mai rau toate 3? De ce oare cel mai mult am vazut acolo motorici de viteza in special R1,R6 ?

 

Vad ca s-a simtit lezata foarte multa lume cand am scris de "prosti". Ma intreb de ce. Cats are moto, circula cu ea si nu s-a simtit. Oare pentru ca intelegea la ce ma refer? De cand am fost aproape (de cateva ori) sa ma infig in fundul unor masini care mi-au franat brusc in fata din varii motive, am inceput sa merg mai atent in oras. Aproape zilnic evit un accident, in care as fi parte implicata daca as avea 20-30 kmh in plus. Ti-am scris asta ca sa intelegi ca am ALES sa incerc sa evit, nu sa ma doara in pix, ca sa aiba prietenii pe cine sa planga pe aici.

 

Sunt convins ca multa lume s-a simtit lezata pentru modul in care ai spus-o nu neaparat pentru ce ai vrut sa spui. Exprimarea a fost cel putin jignitoare asta m-a facut si pe mine sa scriu, daca o sa te uiti cu atentie o sa vezi ca nu am foarte multe posturi pe acest forum si in general ma feresc de discutiile in contradictoriu le pastrez pentru intalnirile directe :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Good news: prietenul meu a iesit de la chirurgie plastica, i-au facut grefa de piele pe picior si chirurgii plasticieni au spus ca cel putin d.p.d.v. estetic piciorul operat este ff ok.

Asfalt uscat si grija multa!

Editat de _azazel_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noa, dupa ce eu am spus asta, tu ai zis ca oricum n-ar conta, pt ce vinovatii scapa oricum pt ca platesc cui trebuie. ei bine, cu generalizarea asta nu am fost de acord pe bunul motiv ca stiu cu certitudine ca eu personal nu am luat in viata mea spaga, dupa cum stiu la fel de sigur ca am destui alti colegi care nu au luat spaga. asta inseamna ca nu exista oameni in sistem care iau spaga? bineinteles ca nu inseamna asta, dar inseamna ca nu poti pleca de la atitudinea ca toti sunt niste nesimtiti carora nu le pasa si vor doar ,,sa-si primeasca dreptul".

Imi spui sa nu generalizez pt ca sunt si exceptii, tu fiind una dintre ele. Perfect de acord, dar in general se ia. Tocmai de aia vorbim la gramada, despre gramada mai mare... ca de aia ii spune generalizare, vorbim de ce se intampla in general.. cunosti notiunea asta nu ?

 

desigur, weeman, am inteles ca tu faci parte din oamenii care STIU ca au dreptate si care nu au vreodata dubii, indoieli, dileme. si care nici nu pot avea o discutie cu cineva pentru ca niciodata nu vor asculta si punctul de vedere al celuilalt, doar vor incerca sa-l impuna pe al lor.

 

De unde ai dedus tu asta ? spune-mi un punct de vedere al tau, sustinut prin argumente... nu am dreptate mereu, pt ca nu stiu tot... dar in general nu vorbesc in necunostinta de cauza (generalizare, posibil sa fie si exceptii :makeout: )

Dar spre deosebire de dumneavoastra doamna procuror, atunci cand raman fara argumente nu bag replica, esti un frustrat si eu nu vorbesc cu frustratii ... :wink: ci incerc sa gasesc argumete pentru a sustine ceea ce am spus. Cand vad ca nu am dreptate imi cer scuze si ascult... Ce faci atunci cand nu ai suficiente argumente in fata judecatorului pentru a condamna un inculpat (nu infractor, inculpat, stiu ca nu faceti diferenta intre cele doua termene) spui, Domnul judecator, inculpatul este un frustrat, hai sa il condamnam ? :D

Inca un domeniu despre care am o parere extraordinara... Justitia.

 

 

Mesaj completat

Good news: prietenul meu a iesit de la chirurgie plastica, i-au facut grefa de piele pe picior si chirurgii plasticieni au spus ca cel putin d.p.d.v. estetic piciorul operat este ff ok.

Asfalt uscat si grija multa!

 

In sfarsit, ceva pe drumul cel bun in acest topic...

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Good news: prietenul meu a iesit de la chirurgie plastica, i-au facut grefa de piele pe picior si chirurgii plasticieni au spus ca cel putin d.p.d.v. estetic piciorul operat este ff ok.

Asfalt uscat si grija multa!

 

In sfîrșit și niște vesti nu numai certuri si schimburi de pare. Sa înțelegem ca a fost operat deja la tibie, oasele la locul lor plus chirurgie plastica?

Si mie tot la municipal mi-au reconstruit tibia după o ruptura deschisa fragmentata.

Oare are tot ce ii trebui băiatul?Dupa operați ai niște dureri groaznice mie mi-a trimis cineva calmante , si somnifere puternice si mai luam eu din iele, iar pentru 5-10 lei mai rugam a asistenta sa-mi mai facă cite o injecție din ale mele. iți dau si la spital niște tablete da sînt slabe max o ora si iese din tine.

Hai sa mai vorbim de aspecte din aste în loc de certuri , sa nu uitam ca omul i-en spital și credecima știu prin ce trece cînd nici sa miști nu poți.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde ai dedus tu asta ?

de unde am dedus eu ca faci parte din cei care pur si simplu STIU cum stau lucrurile? pai, de exemplu, din faptul ca tu ai spus ca STII ca in general se ia spaga in sistemul de justitie. nu te supara, dar am dubii serioase ca ai de unde sa stii cu adevarat, statistic, cam care e procentul celor care iau spaga, dar asta nu te impiedica sa afirmi sus si tare ca asa stau lucrurile.

 

Dar spre deosebire de dumneavoastra doamna procuror, atunci cand raman fara argumente nu bag replica, esti un frustrat si eu nu vorbesc cu frustratii ... :makeout: ci incerc sa gasesc argumete pentru a sustine ceea ce am spus.

de fapt, eu nu te-am facut niciodata frustrat, nu este genul de argument pe care il aduc in sicutii. ma pot totusi intreba de ce imi atribui chestiuni pe care nu le-am spus...oare pentru ca nu te poti lua de ce am spus in realitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:wink: Vezi ca ai un semafor in copac, cum vii de la Razoare spre Orizont. Vezi harta. Ti-am dat un exemplu, ca atat ai cerut! Daca mai vrei, iti dau o lista...Bucurestiu' e mare si sta bine la capitolul asta! :makeout:

 

Foarte corect. iar de cateva zile singurul semafor functional este cel de pe interior (ala din copaci). celalalt de pe exterior nu se mai aprinde .

 

as mai adauga si semaforul de la intersectia Calea Plevnei cu Blv Eroilor. care este extrem de slab vizibil pe timp de zi /vara/soare puternic. Daca ar fi mai jos pozitionat as sari la el cu Cilit Bang si o carpa.....acolo a murit un om anu trecut parca din cauza ca nu a vazut semaforul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fapt, eu nu te-am facut niciodata frustrat, nu este genul de argument pe care il aduc in sicutii. ma pot totusi intreba de ce imi atribui chestiuni pe care nu le-am spus...oare pentru ca nu te poti lua de ce am spus in realitate?

 

Da , imi cer scuze, Nightwolf era... dar deh... stii cum sunt politistii , intai bat apoi gandesc...

 

 

 

Mesaj completat

Completare :

 

pai, de exemplu, din faptul ca tu ai spus ca STII ca in general se ia spaga in sistemul de justitie.

 

Se ia spaga in cele mai importante 3 sisteme ale tarii :

1. invatamant

2. sanatate

3. justitie

 

 

Fara astea o tara nu este ok, la noi sunt cele mai "infectate"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da , imi cer scuze, Nightwolf era... dar deh... stii cum sunt politistii , intai bat apoi gandesc...

pai tocmai, ca nu stiu cum sunt politistii. stiu eventual cum e politistul x sau cum e politistul y. personal, am lucrat si cu politisti deosebit de inteligenti si bine pregatiti, si cu unii prosti facuti gramada. procentele mi s-au parut aceleasi ca si in restul populatiei.

 

Se ia spaga in cele mai importante 3 sisteme ale tarii :

1. invatamant

2. sanatate

3. justitie

presupun ca prin asta vrei sa spui ca o majoritate covarsitoare din cei care lucreaza in aceste sisteme fac asta. din nou, ceva ce tu STII ca este real, fara sa ai cu adevarat informatii sigure si, mai ales, care sa ii vizeze pe toti cei implicati, ca asa stau lucrurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai, ca nu stiu cum sunt politistii. stiu eventual cum e politistul x sau cum e politistul y. personal, am lucrat si cu politisti deosebit de inteligenti si bine pregatiti, si cu unii prosti facuti gramada. procentele mi s-au parut aceleasi ca si in restul populatiei.

 

 

presupun ca prin asta vrei sa spui ca o majoritate covarsitoare din cei care lucreaza in aceste sisteme fac asta. din nou, ceva ce tu STII ca este real, fara sa ai cu adevarat informatii sigure si, mai ales, care sa ii vizeze pe toti cei implicati, ca asa stau lucrurile.

Vrei in procente ?

 

Sanatate 99%

justitie 70%

invatamant 50 %

 

Vrei informatii sigure ? am fost student , am avut probleme de sanatate , mi s-a cerut spaga sa iau permisul.

daca tu spui ca nu se ia promit sa ma sinucid :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei informatii sigure ? am fost student , am avut probleme de sanatate , mi s-a cerut spaga sa iau permisul.

daca tu spui ca nu se ia promit sa ma sinucid :makeout:

nu-ti contest in nici un fel informatiile directe, spun doar ca nu se poate generaliza pe baza lor, emite judecati de valoare cu aplicare generala. mi se pare ca tu prezinti lumea in alb si negru, nu in nuante de gri (cum o percep eu).

 

si, din nou, nu ma erijez intr-o aparatoare a sistemului, mi s-ar parea absurd. tot ce am sustinut eu a fost: este imoral sa nu depui marturie daca ai fost de fata la savarsirea unei infractiuni pt ca este posibil ca din cauza asta sa nu poata fi inchis un gigel care da in cap/violeaza/alte magarii cu rezultatul ca este posibil sa o faca din nou. de asemenea, nu cred ca aceasta atitudine este scuzabila prin ,,nu depun marturie ca oricum gigelul o sa dea spaga si o sa scape" pe bunul motiv ca nu toti din sistem iau spaga. in concluzie, avand in vedere ca exista posibilitatea ca dosarul sa fie instrumentat in mod corect, atitudinea gigelului-martor-care-nu-vrea-sa-depuna-marturie consider ca nu are nici o justificare, prin prisma rationamentului prezentat de tine.

 

parere personala: nu inteleg de ce emiterea unei pareri legate de o chestiune atat de punctuala cum ar fi cea legata de asumarea calitatii de martor nu poate fi discutata in sine fara a mi se lua intai gatul ca am luat apararea sistemului global si fara a se presupune ca eu consider ca sistemul este perfect, fara nici o hiba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parere personala: nu inteleg de ce emiterea unei pareri legate de o chestiune atat de punctuala cum ar fi cea legata de asumarea calitatii de martor nu poate fi discutata in sine fara a mi se lua intai gatul ca am luat apararea sistemului global si fara a se presupune ca eu consider ca sistemul este perfect, fara nici o hiba.

 

hai sa mutam pe privat ca aici umplem topicul cu discutii fara legatura cu subiectul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei in procente ?

 

Sanatate 99%

justitie 70%

invatamant 50 %

 

Vrei informatii sigure ? am fost student , am avut probleme de sanatate , mi s-a cerut spaga sa iau permisul.

daca tu spui ca nu se ia promit sa ma sinucid :makeout:

 

Te poti sinucide de pe acum pentru ca sa faci ce face cats ai nevoie de niste studii pe care nu le vei avea niciodata pentru ca nu esti in stare din simplul motiv ca ai dat spaga. Te poti sinucide de pe acum pentru ca la fel ca si alti zeci de colegi de ai mei nu ne ajungi nici macar la degetu` mic de la piciorul drept cu astfel de conceptii stupide. Si ca sa revin la ce ai spus mai devreme: DA in cazul tau mai intai trebuie sa fi batut si p`orma intrebat pentru ca bubuie prostia in ineptiile pe care continui sa le debitezi. Ti s-a mai spus si ti-am mai spus, in cazul in care TI SE CERE poti suna si denunta dar nu te-ai gandit niciodata sa faci asta. De ce? Pentru ca la fel, nu ai chef sa te tarasti prin declaratii cu DGA-ul si asa mai departe. De unde rezulta iar ca esti un om frustrat care prefera un sistem corupt in locul unui sistem curat si care nu poate face altceva decat sa bata cu "ciocanul_cel_tare" in masa cand vorbeste cu oameni care fac parte din sistem si sa se considere superior lor cand de fapt este atat de mic si insignifiant ca si restul populatiei de pe acest forum care urla in stanga si in dreapta ca ei rezolva tot cu shpaga.

 

Personal in viata mea nu am dat spaga si am incercat sa rezolv singur problemele si vrei sa stii ceva? O vorba buna spusa atunci cand trebuie a facut mai mult decat acea banconta de 50 de lei pe care tu la fel ca si Disney o tineti tot timpul in talon. Si la fel ca voi sunt o caruta care fac parte din tagma "frustratilor". Si care nu stiti sa va rezolvati problemele altfel. La fel ca si luarea sau pretinderea si darea se pedepseste. Nu esti cu nimic mai presus decat asistenta, medicul, functionarul public sau politistul care ia. Esti la fel de manjit ca si ei. Asa ca lasa-ne si pe mine si pe restul politistilor de aici, si pe cats si pe restul procurorilor si avocatilor de aici, sa ne facem treaba curat si chiar daca iti convine sau nu atunci afla bai baietica ca in lumea unde lucram noi fiecare lucreaza dupa carte si nu grosimea portofelului. Si cand vine mijlocul lunii si bag cardu` ala in bancomat sa-mi iau salariu nu urlu niciodata ca am luat prea putin pentru ca stiu ca macar banii aia sunt curati si intangibili si sunt banii pe care ii merit pentru o luna de munca, chit ca in luna aia am "bagat jos" 2 insi vinovati pana in maduva oaselor, am bagat in saci alti 20, am descarcerat 3, am salvat viata la alti 5 si lista poate continua. Banii sunt aceeasi luna de luna, poate chiar mai putin la cum taie astia din sporuri, cifrele variaza tot timpu in functie de cati "frustrati" care se cred regii soselelor si arhi-cunoscatori ai legii se hotarasc s-o dea prin Bucuresti.

 

Am spus ca nu mai postez pe thread-ul asta dar chiar m-am enervat cand vad ca in prostia ta continui, posibil numai la distractie, sa arunci cu jeg in stanga si in dreapta cand, principial vorbind, ar trebui sa te uiti in oglinda.

 

EOF si sper ca si cats!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei in procente ?

 

Sanatate 99%

justitie 70%

invatamant 50 %

 

Vrei informatii sigure ? am fost student , am avut probleme de sanatate , mi s-a cerut spaga sa iau permisul.

daca tu spui ca nu se ia promit sa ma sinucid :makeout:

de unde vin procentele astea? (de la care institut de statistica?). mie mi se pare ca unii si altii isi fabrica propriile statistici, bazate pe urechea stanga (aia pentru care li s-a cerut spaga la ORL) si pe tembelizor, la care nu platesc cablu (ca si asa sunt destule impozite)

si eu am fost studenta, si eu am avut probleme de sanatate, dar nu mi s-a cerut (si nu am dat) spaga sa iau permisul. si tot l-am luat. cred ca e ceva in neregula cu scoala/instructorul/politistul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wake up people! Lasti dracu' certurile si prostiile!

 

UPDATE: Prietenul meu are nevoie urgenta de sange si ghiciti? Nu au!

 

Se poate dona orice grupa de sange la centrul de pe Str. Dr. Felix, telefoane: 031/425 12 45, 031/425 12 30, sau Centrul de transfuzie sanguina Bucuresti, Str. C.CaracaÂş nr.2-8, sector 1, Tel.: 0314251230, 0314251231, 0314251232, 0314251233 sau Punct de recoltare sangelui din Spitalul de Urgenta Floreasca, Tel.: 021-317.01.21 (centrala), sau Punct de recoltare sangelui din Spitalul Fundeni, Tel.: 021-318.04.00 (centrala)

TOATE CENTRELE DE DONARE AU PROGRAMUL 7:30-13.30

 

cu mentiunea ca este pentru Leahu Lucian, internat la Spitalul Bagdasar Arseni. Va rog, cine doneaza sa posteze aici pe forum!

Conditiile generale pentru donare le puteti studia aici.

Va multumesc tuturor!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te poti sinucide de pe acum pentru ca sa faci ce face cats ai nevoie de niste studii pe care nu le vei avea niciodata pentru ca nu esti in stare din simplul motiv ca ai dat spaga. Te poti sinucide de pe acum pentru ca la fel ca si alti zeci de colegi de ai mei nu ne ajungi nici macar la degetu` mic de la piciorul drept cu astfel de conceptii stupide. Si ca sa revin la ce ai spus mai devreme: DA in cazul tau mai intai trebuie sa fi batut si p`orma intrebat pentru ca bubuie prostia in ineptiile pe care continui sa le debitezi. Ti s-a mai spus si ti-am mai spus, in cazul in care TI SE CERE poti suna si denunta dar nu te-ai gandit niciodata sa faci asta. De ce? Pentru ca la fel, nu ai chef sa te tarasti prin declaratii cu DGA-ul si asa mai departe. De unde rezulta iar ca esti un om frustrat care prefera un sistem corupt in locul unui sistem curat si care nu poate face altceva decat sa bata cu "ciocanul_cel_tare" in masa cand vorbeste cu oameni care fac parte din sistem si sa se considere superior lor cand de fapt este atat de mic si insignifiant ca si restul populatiei de pe acest forum care urla in stanga si in dreapta ca ei rezolva tot cu shpaga.

 

Personal in viata mea nu am dat spaga si am incercat sa rezolv singur problemele si vrei sa stii ceva? O vorba buna spusa atunci cand trebuie a facut mai mult decat acea banconta de 50 de lei pe care tu la fel ca si Disney o tineti tot timpul in talon. Si la fel ca voi sunt o caruta care fac parte din tagma "frustratilor". Si care nu stiti sa va rezolvati problemele altfel. La fel ca si luarea sau pretinderea si darea se pedepseste. Nu esti cu nimic mai presus decat asistenta, medicul, functionarul public sau politistul care ia. Esti la fel de manjit ca si ei. Asa ca lasa-ne si pe mine si pe restul politistilor de aici, si pe cats si pe restul procurorilor si avocatilor de aici, sa ne facem treaba curat si chiar daca iti convine sau nu atunci afla bai baietica ca in lumea unde lucram noi fiecare lucreaza dupa carte si nu grosimea portofelului. Si cand vine mijlocul lunii si bag cardu` ala in bancomat sa-mi iau salariu nu urlu niciodata ca am luat prea putin pentru ca stiu ca macar banii aia sunt curati si intangibili si sunt banii pe care ii merit pentru o luna de munca, chit ca in luna aia am "bagat jos" 2 insi vinovati pana in maduva oaselor, am bagat in saci alti 20, am descarcerat 3, am salvat viata la alti 5 si lista poate continua. Banii sunt aceeasi luna de luna, poate chiar mai putin la cum taie astia din sporuri, cifrele variaza tot timpu in functie de cati "frustrati" care se cred regii soselelor si arhi-cunoscatori ai legii se hotarasc s-o dea prin Bucuresti.

 

Am spus ca nu mai postez pe thread-ul asta dar chiar m-am enervat cand vad ca in prostia ta continui, posibil numai la distractie, sa arunci cu jeg in stanga si in dreapta cand, principial vorbind, ar trebui sa te uiti in oglinda.

 

EOF si sper ca si cats!

 

Felicitari pentru post, se vede diferenta de valoare, cat despre tine Weeman sa te vedem daca e doar gura de tine un frate motociclist are nevoie de sange poti sa scrii pe topicul legat de accidentul lui sau poti sa il ajuti ce va fi ?.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicole, deja e operat, deja e in atentia medicilor de acolo, e complicat acum de mutat, medicul care l-a operat e f. OK, deocamdata e bine asa. Este nevoie doar de sange acum. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EOF si sper ca si cats!

 

Dupa cum ti-am spus si in pm, studiile mele nu pot concura cu cele 4 clase ale unui politist

 

aa plus scoala de robocopi de la campina

Mesaj completat

Felicitari pentru post, se vede diferenta de valoare, cat despre tine Weeman sa te vedem daca e doar gura de tine un frate motociclist are nevoie de sange poti sa scrii pe topicul legat de accidentul lui sau poti sa il ajuti ce va fi ?.

As fi vrut sa il ajut , dar din pacate eu nu pot dona, am avut hepatita acum vreo 14 ani... si din ce stiu nu pot fi donator...

Daca pot fi, cu siguranta o voi face..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum ti-am spus si in pm, studiile mele nu pot concura cu cele 4 clase ale unui politist

 

aa plus scoala de robocopi de la campina

Mesaj completat

 

As fi vrut sa il ajut , dar din pacate eu nu pot dona, am avut hepatita acum vreo 14 ani... si din ce stiu nu pot fi donator...

Daca pot fi, cu siguranta o voi face..

 

:makeout: man, noi ne-am mai certat pe un topic, dar vad ca nu ai prins nicio idee de acolo.inceteaza sa iti dai cu parerea pentru ca nu ai absolut nicio idee de ce se intampla in tara asta si vorbesti doar din ce ai auzit la 'x' sau 'y' sau dobitoceniile lui badea de la antena.nu-ti mai compara tu studiile cu nimeni pentru ca si daca ai avea 7 facultati in tara asta nu inseamna ca esti mai destept(CULTURA, CUNOSTINTE, INTELIGENTA), ci doar ca ai mai multe diplome si atat, diplome pe care le obtii ori cu aia 50 roni pe care ii ai in buzunar, ori cu doua referate luate de pe net, ori cu o simpla prezenta la cursuri sau cu faptul ca ii cari profesorului materialul didactic s.a.m.d.!

nightwolf si-a sustinut toate ideile cu argumente pe cand singurele tale replici au fost ca ti se spune 'weeman' si ca nu vorbesti cu 'robocopi'.daca vrei si ai timp(si nu ai inteles din postul lui nicole) pot sa iti explic eu de ce trebuie sa platesti impozitele la stat si de ce tara noastra e acolo unde e din cauza celor ca tine si nu a criminalilor obisnuiti cum s-ar grabi fiecare sa zica(pt ca d'aia sunt in fiecare tara).

 

cat despre 'as vrea sa il ajut, dar nu cred ca pot' ...daca te interesa cu adevarat sa faci ceva in privinta asta aflai de mult raspunsul acestei dileme! :wink:

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:makeout: man, noi ne-am mai certat pe un topic, dar vad ca nu ai prins nicio idee de acolo.inceteaza sa iti dai cu parerea pentru ca nu ai absolut nicio idee de ce se intampla in tara asta si vorbesti doar din ce ai auzit la 'x' sau 'y' sau dobitoceniile lui badea de la antena.nu-ti mai compara tu studiile cu nimeni pentru ca si daca ai avea 7 facultati in tara asta nu inseamna ca esti mai destept(CULTURA, CUNOSTINTE, INTELIGENTA), ci doar ca ai mai multe diplome si atat, diplome pe care le obtii ori cu aia 50 roni pe care ii ai in buzunar, ori cu doua referate luate de pe net, ori cu o simpla prezenta la cursuri sau cu faptul ca ii cari profesorului materialul didactic s.a.m.d.!

nightwolf si-a sustinut toate ideile cu argumente pe cand singurele tale replici au fost ca ti se spune 'weeman' si ca nu vorbesti cu 'robocopi'.daca vrei si ai timp(si nu ai inteles din postul lui nicole) pot sa iti explic eu de ce trebuie sa platesti impozitele la stat si de ce tara noastra e acolo unde e din cauza celor ca tine si nu a criminalilor obisnuiti cum s-ar grabi fiecare sa zica(pt ca d'aia sunt in fiecare tara).

 

cat despre 'as vrea sa il ajut, dar nu cred ca pot' ...daca te interesa cu adevarat sa faci ceva in privinta asta aflai de mult raspunsul acestei dileme! :wink:

 

 

 

LoL. 1. nu ai inteles nimic din ce am postat, ma bucura lucrul asta. Nu eu m-am legat de studiile cuiva ci el de ale mele. nu ai avut rabdare sa citesti topicul, te inteleg. dar cel putin nu te mai baga aiurea.

 

2. m-am interesat, inainte sa se posteze accidentul pe forum. si mi s-a raspuns ca daca am avut hepatita nu pot fi donator. ce pana mea era greu de inteles din chestia asta ?

 

Faptul ca ne-am certat sau nu , nu releva decat ca am avut candva doua puncte de vedere diferite. nimic mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LoL. 1. nu ai inteles nimic din ce am postat, ma bucura lucrul asta. Nu eu m-am legat de studiile cuiva ci el de ale mele. nu ai avut rabdare sa citesti topicul, te inteleg. dar cel putin nu te mai baga aiurea.

 

2. m-am interesat, inainte sa se posteze accidentul pe forum. si mi s-a raspuns ca daca am avut hepatita nu pot fi donator. ce pana mea era greu de inteles din chestia asta ?

 

Faptul ca ne-am certat sau nu , nu releva decat ca am avut candva doua puncte de vedere diferite. nimic mai mult.

 

 

uite si raspuns la 1 si 2:

 

Dupa cum ti-am spus si in pm, studiile mele nu pot concura cu cele 4 clase ale unui politist

 

aa plus scoala de robocopi de la campina

Mesaj completat

 

As fi vrut sa il ajut , dar din pacate eu nu pot dona, am avut hepatita acum vreo 14 ani... si din ce stiu nu pot fi donator...

Daca pot fi, cu siguranta o voi face..

 

..cat despre faptul ca ne-am certat, nu am facut-o pentru ca aveam idei diferite(pentru ca tu nu ai idei si argumente, ci f multe lucruri de spus si atat), ci pentru ca aveai aceiasi atitudine si inversunare de a fi luat in serios...pentru ca altfel nu inteleg...

 

ps: iti subliniez inca o data ca nu ai absolut nicio idee despre ce vorbesti si ca esti genul de om care se contrazice atat in vorbe cat si in fapte...si nu cred ca mai e cazul sa iti amintesc ca esti prezent cu injuraturi pe fiecare topic si la adresa fiecarui motociclist care a avut un accident cand tu stii f bine ca ai mers cu moto fara carnet si cine stie cate alte legi ai mai incalcat...

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...