Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

Un motociclist care isi schimba uleiul singur cred ca are suficienta rabdare incat sa astepte si dupa un ulei care se scurge mai greu.

Din moment ce aproape tot uleiul s-a scurs in baie imediat dupa ultima oprire, cand motorul era cald si curgea usor, spune-mi te rog, de ce ar mai trebui incalzit o data motorul?

Ca sa-l mai astepti o data sa curga din tot motorul inapoi in baie si din baie in lighean? E mai rapid asa? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Colegii, ce amortizor de ghidon(anti-voblaj) mi-ați recomanda? Raport calitate/preț bun și eventual unde aș găsi să cumpăr? R6 2008...

 

 

Orice marca,dar sa fie progresiv,nu liniar!

Ca recomandare,WP,dar e foarte scump.

Editat de lipton_gs5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o imensa rugaminte ... cine ma poate ajuta ? am nevoie sa probez un CDI pe un r6 an 1999-2000 pls help sunt din Bucuresti daca ma puteti ajuta dati un beep sau un msg pe 0766533125 ....

 

 

Multumes,

va multumesc pt " interesul " cu care m-ati ajutat ... si eu voi proceda la fel ... si se mai zice ca motociclistii sunt uniti ..... NU mai este valabila rugamintea am rezolvat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate tu vrei sa iti trimita cineva un cdi prin posta? Si chiar daca statea aproape cine se risca sa il arzi tu in ziua de azi....Aveai bani dupaia de 2?

 

Nu vrei sa iti dam si motoarele ca sa fim uniti.....dao pe nevastata sa o probam nitel daca esti unit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate tu vrei sa iti trimita cineva un cdi prin posta? Si chiar daca statea aproape cine se risca sa il arzi tu in ziua de azi....Aveai bani dupaia de 2?

 

Nu vrei sa iti dam si motoarele ca sa fim uniti.....dao pe nevastata sa o probam nitel daca esti unit

 

Nu cred ca m-am luat nici de mata si nici de sorta aia de la colt ... respect de jos am pt tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ti-ai luat motor sa intrebi de consum? pana acuma nu ai fost la plimbare in exterior in mers touring sa vezi si tu un consum?

da ca sa nu fac trolling aici iti spune eu din experienta mea, r6 2004, cam 6% mers lejer(maxim 130km si nu depasiri ca nebunu) evident singur pe moto si fara bagaje

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa plec intr-o calatorie mai lunga si vreau sa scot un consum cat de cat bun,ce consum are r6-ele?Imi dati un sfat cu ce viteza/turatie etc sa merg,se poate scoate consum de 5-6? multumesc

himura vorbeste in primul rand cu tng sa-ti regleze injectoarele,cred ca e conditia necesara si obligatorie sa scoti un consum bun

 

cred ca asta e "baza",dupa aceea urmaresti si alte aspecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar parbriz double bubble pentru modelul 2006-2007, de preferat fumuriu.

am un PUIG negru daca te intereseaza, dar este crapat (l-am lipit) si ii lipsteste o ureche parca... ti-l trimit gratis daca vrei. (doar sa platesti transportul)

 

se poate monta fara probleme pe motor, dar daca esti o perfectionista, nu o sa iti placa neaparat ;)

Editat de Roberte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am un PUIG negru daca te intereseaza, dar este crapat (l-am lipit) si ii lipsteste o ureche parca... ti-l trimit gratis daca vrei. (doar sa platesti transportul)

 

se poate monta fara probleme pe motor, dar daca esti o perfectionista, nu o sa iti placa neaparat ;)

 

Mersi frumos, insa nu e vorba de lipitura ci de urechea lipsa, cred ca e o problema. Nu stiu cat de sigur ar fi la viteza mai mare... Poti face o poza la ureche sa vad daca se poate face ceva, nu e graba, cand ai timp.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mersi frumos, insa nu e vorba de lipitura ci de urechea lipsa, cred ca e o problema. Nu stiu cat de sigur ar fi la viteza mai mare... Poti face o poza la ureche sa vad daca se poate face ceva, nu e graba, cand ai timp.

 

Multumesc

Ii fac poza luni, pana atunci sunt plecat din tara.

 

P.s. Eu l-am folosit pe pista (adica viteza mare) si nu a fost nici o problema ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,as avea o intrebare daca ma puteti ajuta as vrea sa schimb rulmentii de jug fata si am un yamaha r6 din 2001 as vrea sa stiu daca rulmentii sunt la fel cel de sus cu cel de jos,va multumesc anticipat :) si daca stiti seriile la rulmenti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...