Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

/index.php?/topic/703649-vand-vesta-yamaha-red-paddock/&do=findComment&comment=3578777 ,astept intrebari daca aveti nelamuriri,este originala !!!,cine e din bucuresti o poate proba chiar azi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,vin si eu cu o intrebare,poate a mai patit cineva si ma lumineaza si pe mine,umplu bidonasu cu apa (antigel),iar dupa o saptamana doua,chiar daca sta motoru,imi scade pana sub minim apa,astept ceva raspunsuri sau macar niste idei la ce ma uit sa verific,multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,vin si eu cu o intrebare,poate a mai patit cineva si ma lumineaza si pe mine,umplu bidonasu cu apa (antigel),iar dupa o saptamana doua,chiar daca sta motoru,imi scade pana sub minim apa,astept ceva raspunsuri sau macar niste idei la ce ma uit sa verific,multumesc anticipat

Verfica in primul rand daca ai pierderi.Din ce spui daca dispare apa si chiar daca nu functioneaza motorul,atunci mai mult ca sigur ai pierderi pe la bazin sau furtunele de legatura.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, am o yamaha r6 din 2005 si as fi curios sa ii montez o toba de r6 2006-2009 se poate asa ceva? ce modificari implica? va multumesc!

 

 

salutare, am o yamaha r6 din 2005 si as fi curios sa ii montez o toba de r6 2006-2009 se poate asa ceva? ce modificari implica? va multumesc!

chiar nu ma poate ajuta nimeni :((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa il ia dracu de bidonas ca numai gol ii place sa stea. la al meu ii sare dopul, oricat de corect l as pune.

 

sa il ia dracu de bidonas ca numai gol ii place sa stea. la al meu ii sare dopul, oricat de corect l as pune.

 

iti multumesc dar nu ma intereseaza, tot ce vreau sa stiu este daca pot sa pun toba de la modelele de dupa 2006 si ce modificari implica. multumesc foarte mult!

exact toba originala a modelului 2006+ nu stiu daca se potriveste. dar o toba race scurta se potriveste sigur fara nici o modificare. se prinde in colier de galerii si atat... este usoara si nu are nevoie de alte prinderi. cunosc personal 2 baieti care au procedat exact asa si nu s-au miscat de pe pozitie de ani de zile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti pot cauta pe ebay.com, dureaza 1 luna pina vin, dar macar e sigur ca nu au fost indreptate aici in RO, si dupaia vindute "tzipla". Ia gindeste-te: cine are un R6, si peste noapte ii da suspensia fatza jos si o vinde?

Majoritatea motoretelor dezmembrate au avut accident frontal, sanse 0 sa scape furcile, ca sa se ajunga la vinderea ei pe bucati. Poate, la cele FURATE,dar inca nu vad ca s-ar fi furat vre-un R6 de care vrei tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10w40. Si in grafic arata ca e indicat pt temperaturi de putin peste 40 de grade. 10w30 il arata numai pana la 35 de grade. Eu pun motul 7100 4t si sint multumit. Asta e pentru mers de strada si cateodata cate-o forja, nu e de tinut tot in ture mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare detinatori de R6. am si eu nevoie de ajutor. am nevoie de u R6 1999-2001 Pentru a face niste masuratori pe cadru. deci cine e dispus sa piarda 1 ora in bucuresti pana dam juma de pinten jos si facem cateva masuratori va fi rasplatit cu cinstea de rigoare si vesnica mea recunostinta va rog mesaj privat la tel 0728472105 ym alex_spd2003. va multumesc anticipat.

Editat de alexspd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...