Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

Tocmai ca din ce m-am uitat prinderea pare asemanatoare. Si daca poate cineva din buc sa se sacrifice 30-45 de min sa o demonteze pe a lui sa vedem daca merge pe a mea as fii recunoscator. Multumesc anticipat

 

Am rezolvat. Multumesc oricum pt ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

EBC sau Brembo din experienta mea.

Daca vrei top of the top Vesrah.

 

 

recomand cl-xb5,zicoo,ebc-hh

Multumesc pentru recomandari. A incercat cineva placutzele din gama SBS HS-LS ?

 

Cumpar ax roata fatza yamaha yzf r6 s 2006 .Merge si de pe R1 2004 ,R6 2003 -2004 daca are cineva ,atasez si o poza.. almeu este stramb :(

Lungime totala 23-24 cm

5ksf.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as vrea sa vad daca se potriveste aripa fata de la modelul 2003( cel fara furca usd) la modelul din 2001.

As pune o poza care sa te ajute ... dar chiar nu imi dau seama cum se urca pozele aici... asa ca poate te ajuta asta : http://s1061.photobucket.com/user/qualitymotorparts/media/2003-2005YR6.png.html

Editat de calimero2003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-a mai cer parerea din nou .. A folosit cineva dintre voi Rulmentii din gama All Balls Racing.? sunt buni de ceva am gasit set 22x44x12 la 120ron .SI rulmentii made Japan 22x44x12 cota 100lei bucata . Daca cineva poate sa-mi dea si cel mai mic detaliu parere ... Multumesc mult si SARBATORI FERICITE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai grija cand pui 120/70 ca un prieten a ars aparatoarea fata @ r6'01 ,a atins cauciucul de ea si a luat foc ,sa verifici distanta sa fie ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se intampla nimic la aripa fata de R6 decat dacca a fost laun moment dar lovita, sparta si s-a reparat de mantuiala.

 

120/60 are talonul jos si risti sa strambi roata la orice denivelare

La 120/70 riscul este mult mai mic si ai o anvelopa cu care sa te apleci mai mult, profilul fiind mult mai bun si potrivit pentru motocicletele sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzi, dar am pus o gramada de anvelope pe 70 pe fata la R6 si niciodata nu au patit asa ceva.

Ori colegu nu a verificat distanta dintre aripa si anvelopa la montaj, ori aripa a fost reparat aprost si coborata prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu au verificat mai mult ca sigur,aripa era originala ,nerefacuta sau ceva... de aceea am zis ca trebuie sa verifice ,nu am dat cu paru :) ,te innoiesti de anul nou cu o mobra ceva? tricou am vazut ca ai primit :)



in ton cu tricoul trebuie si ceva 2012-2013...nu-ti spun marca... fa o aroganta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ma intereseaza de vanzare in rate ,de preferat yahahar6 ,suzuki gsxr600,dau lunar 600 de euro,nr meu de tel 0720831280,rog seriozitate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...