Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

Buna, as avea o intrebare si m-ar interesa doar raspunsul celor care stiu concret si care au fost in situatia mea,

INTINZATOR LANT DISTIBUTIE pentru un r6 din 2000, sunt lafel din 1998 pana in 2002, sau 1998 pana in 2005, ca par asemanatoare si cele din 2003 pana in 2005

.Am gasit piesa si zicea ca se potrivesc si cele in 03-05. Si daca stie cineva care este diferenta? Am cautat si un intinzator manual si zicea ca se potriveste si cel din 03-05

 

S-a rupt arcul? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai suspensiile stambe!

 

 

Pune saibele in asa fel in cat sa centrezi discul de frana pe centrul etrierului!

Tu ai prinderile etrierului sau chiar jambele strambe ,de aceea ai acele saibe acolo! :hug:

Si am mai invatat ceva azi. Mersi! :oilleak:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a rupt arcul? :)

nu stiu exact, dar ceva sa intamplat cu el, nu l-am desfacut inca, dar imi haraia si am zis ca mai trag in 2013 de el si cu 2 saptamana inainte de sa vina frigul a picat cu totul si probabil s-au strambat si ceva supape. As dorii sa imi pun un intinzator manual, numa nu stiu de care sa imi cumpar...(ce model)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Demonteaza intinzatorul si verifica-l. Daca s-a rupt la ralanti si motorul s-a oprit (cel mai probabil) ai sanse mari sa fi scapat fara supape indoite.

din pacare eram in mers, si la vrio 1 km de casa si am venit asa pe el... nu am fost inspirat sa ma opresc imedeat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacare eram in mers, si la vrio 1 km de casa si am venit asa pe el... nu am fost inspirat sa ma opresc imedeat...

Test compresie,si daca ai valori mici trebuie sa dai jos chiuloasa.

Pana sa demontezi chiuloasa,desfaci capacul la distributie si verifici daca mai este la punct,daca a sarit ai 99% una sau mai multe supape strambe.

 

Bafta!

 

PS. Intinzatorul de distributie "striga" de mult timp: Schimba-ma!

.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,am si eu o intrebare,am o toba sport Arrow si as dori sa pun la R6 din 2002,dar problema e in felul urmator,toba stoc se poate scoate din cotul finala sau trebuie sa fac alt cot,pt toba cea noua >?

Alt cot.

 

Toba originala e sudata de cot ... sunt o bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Test compresie,si daca ai valori mici trebuie sa dai jos chiuloasa.

Pana sa demontezi chiuloasa,desfaci capacul la distributie si verifici daca mai este la punct,daca a sarit ai 99% una sau mai multe supape strambe.

 

Bafta!

 

PS. Intinzatorul de distributie "striga" de mult timp: Schimba-ma!

.

da, cam striga, dar il schimbam in iarna aceasta, mai 2 saptamani trebuia sa ma tina... la mecanicul la care am fost o zis ca nu ii foarte urgent , dar se pare ca a fost urgent :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,am si eu o intrebare. Am si eu un r6 din 2000 si vreau sa-i fac schimbu de ulei nu stiu ce ulei sa folosesc?? Ce ma sfatuit.

 

 

Motul 300V 10w40

 

Si filtru ulei KN 303 sau Hiflo 303.

 

300V e pt forja pe circuit pt vreo 3000 km. Pt mers de strada Bel-Ray EXS 10w50 / 15w 50 sau Motul 7100 10w40.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

300V e pt forja pe circuit pt vreo 3000 km. Pt mers de strada Bel-Ray EXS 10w50 / 15w 50 sau Motul 7100 10w40.

Asa e ...

 

Oricum .. la cat am mers eu in ultimul an ... si oricum il schimb in fiecare an .. e perfect ...

 

Apoi ... merge Dacia cu Motul 300V .... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar Himura :) incearca la sp-composite,comanda mea si a lui cristilvk e pe drum,am lansat topic ,daca-l vedeai puteai sa te combini cu noi si ieseai super bine

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...