Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

Salut baieti! am si eu o intrebare: R6 din 2003 in sus are furca upside down ?

 

N-are furca UPSD, si e posibil sa nu poti monta una fara sa modifici/cumperi un triple tree separat (adica cea de pe 2005 -- modelul R6S, fabricat din 2006 incoace neavand nici el acest tip de furca).

Iar furca normala - cu un reglaj corect - se comporta destul de decent.

Editat de Judas Iscariot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ziua buna domnilor!

 

Sunt incepator "inconstient" (judecand dupa ce se scrie prin forumuri), proaspat posesor de Yamaha R6 2003. Deja mi'e frica sa ma mai urc pe ea!!! :lol: Pe unde deschid un forum, numai grozavii! R6 tinde sa fie personificata, insa spre malefic. De ce?! Oare merge singura?! Ucide cu buna stiintza?! Cel care se urca pe ea sta cu mainile'n san si priveste cum este condus cu viteza ametzitoare spre pieire?! Sunt, pur si simplu, siderat! Mai ca'mi vine sa cobor in fata blocului, sa'i trag 2-3 poze si s'o bag la vanzare... sa moara altu', nu io! Doamne fereste!

 

E adevarat ca prinde bine sa stii ce ti se poate intampla, sa inveti din greselile altora, insa nu despre asta vreau sa vorbesc. Pe mine ma socheaza posesorul de tricicleta care intra pe forum si'si da cu parerea din auzite (cred ca stiti cu totii la ce profil de "om" ma refer). Hai sa fim constructivi, educativi, umani... nu s'a nascut nimeni invatzat!!! Dati sfaturi utile... nu povesti "pescaresti"! Citeam aseara povestea unui stimabil care a intrat cu nush ce viteza intr'o curba, a pleznit o mashina aflata in pana (in curba!!!... ca nu puteau s'o impinga 15 metri mai la vale), da' omu' era tare mandru de el ca a scapat fara julituri. Si ma uitam la fatza lui... o, Doamne! Pai... nu il cunosc personal, nu vreau sa'l judec... dar incepi sa te mandresti cand esti (cuvant urat)?! Eu, in locul lui, nu ma duceam direct cu pozele pe net sa arat lumii cat de "grozav" sunt, ci direct la biserica sa'I multumesc Batranului ca mi'a mai dat sansa sa'mi vad familia. Pentru un "ingerash" d'asta se vor scrie in zadar topicuri cu conducerea defensiva si preventiva! Repet, sunt doar pareri personale... hai sa le zicem "frustrari"... sau cum doriti voi... dar nu puteam sa nu zic nimic! Indiferentza, in opinia mea, ucide mai multe persoane decat viteza!

 

Imi cer mii de scuze daca am lezat pe cineva! Dar, chiar avem nevoie de SFATURI UTILE/CONSTRUCTIVE/POZITIVE!

 

Sper sa nu fiu inteles aiurea!

S'aveti o zi minunata!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna domnilor!

 

Sunt incepator "inconstient" (judecand dupa ce se scrie prin forumuri), proaspat posesor de Yamaha R6 2003. Deja mi'e frica sa ma mai urc pe ea!!! :lol: Pe unde deschid un forum, numai grozavii! R6 tinde sa fie personificata, insa spre malefic. De ce?! Oare merge singura?! Ucide cu buna stiintza?! Cel care se urca pe ea sta cu mainile'n san si priveste cum este condus cu viteza ametzitoare spre pieire?! Sunt, pur si simplu, siderat! Mai ca'mi vine sa cobor in fata blocului, sa'i trag 2-3 poze si s'o bag la vanzare... sa moara altu', nu io! Doamne fereste!

 

E adevarat ca prinde bine sa stii ce ti se poate intampla, sa inveti din greselile altora, insa nu despre asta vreau sa vorbesc. Pe mine ma socheaza posesorul de tricicleta care intra pe forum si'si da cu parerea din auzite (cred ca stiti cu totii la ce profil de "om" ma refer). Hai sa fim constructivi, educativi, umani... nu s'a nascut nimeni invatzat!!! Dati sfaturi utile... nu povesti "pescaresti"! Citeam aseara povestea unui stimabil care a intrat cu nush ce viteza intr'o curba, a pleznit o mashina aflata in pana (in curba!!!... ca nu puteau s'o impinga 15 metri mai la vale), da' omu' era tare mandru de el ca a scapat fara julituri. Si ma uitam la fatza lui... o, Doamne! Pai... nu il cunosc personal, nu vreau sa'l judec... dar incepi sa te mandresti cand esti (cuvant urat)?! Eu, in locul lui, nu ma duceam direct cu pozele pe net sa arat lumii cat de "grozav" sunt, ci direct la biserica sa'I multumesc Batranului ca mi'a mai dat sansa sa'mi vad familia. Pentru un "ingerash" d'asta se vor scrie in zadar topicuri cu conducerea defensiva si preventiva! Repet, sunt doar pareri personale... hai sa le zicem "frustrari"... sau cum doriti voi... dar nu puteam sa nu zic nimic! Indiferentza, in opinia mea, ucide mai multe persoane decat viteza!

 

Imi cer mii de scuze daca am lezat pe cineva! Dar, chiar avem nevoie de SFATURI UTILE/CONSTRUCTIVE/POZITIVE!

 

Sper sa nu fiu inteles aiurea!

S'aveti o zi minunata!!!

 

Eu am inceput pe r6 din 2001 , o am de doua luni si nu am avut absolut nicio problema in a o cotrola.. am mai si cazut de vreo 2 ori dar din cauza mea nu a mobrei..

 

daca esti cumpatat nu o sa ai absolut nicio problema.

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am inceput pe r6 2001 si nu m-a dat niciodata pe jos... si am fost multumit de ea :lol:. cu o pereche de gume bune (moi) si un amortizor de ghidon daca nu esti teribilist merge :)

Editat de christian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o gramada de mituri despre r6, unele adevarate, altele nu. Totul depinde de om nu de motocicleta... poti sa mori si pe tricicleta daca esti retardat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza zona..doar sa se intalneasca lumea :lol: dar ca zona ..Colentina..

Frate eu ies seara de seara, daca nu ai cu cine sa iesi da un PM sau vezi ca am id-ul de mess pe profil,

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau daca vrei sa cunosti lume noua vino in jur de ora 20 la rondul Maior Coravu, langa Stadionul Lia Manoliu. Se intalnesc mai multi motoristi de prin pantelimon si imprejurimi la o samanta.

da..dar nu e foarte oki nici asa...sa fiu bagator de seama..nu-mi place deloc..iti multumesc totusi pt atentia acordata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca este cineva interesat de un pachet de piese de R6 2003-2005

bascula spate

ax roata spate

ax prindere bascula de cadru

amortizor central stock cu tot cu pirghiile de prindere

cabluri acceleratie

aripa spate

TOTUL LA 500 RON urgent

tel 0735778581-basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut am r6 din 2000 am facut 10000 si nu a halit gram verificat pe joja :D

 

10.000 ? nu a halit un gram ? :angryfire: glumesti nu ?

 

10.000 ?? pana mea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah baiet... nu stiu la voi cum i, dar mie imi manca ulei si ma gandesc foarte serios sa shimb motoru

ar fi varianta cu segmentatul, dar dupa cunostintele mele nu se merita pt. ca uzura nu este doar la nivelul segmentilor si de aceea as prefera sa schimb motoru cu totu...

inca nu stiu ce si cum

si inca o chestie destul de importanta: la modelul meu ('99), cartea zice sa pui ulei 20W-40 sau 10W-30, dar avand in vedere uzura, este indicat sa pui ulei mai gros odata cu kilometrii, iar eu am acuma 10W-40. o sa incerc sa pun un ulei mai gros (am gasit Bardahl 20W-50) si sa vad pe urma cum sta cu apetitul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti :huh: de saptamna asta voi fi si eu un fan impatimit al r6(pt ca imi vine saptamana asta mobra) dar are cateva mici defecte cum ar fi ca nu are parbirzul si nici aripa....iar kilometrajul digital nu stiu ce are...adica e o hartie pe ecranul acela(trebuia desfacut si constatat).careva are ceva piese de care am eu nevoie? :huh: . R6-le meu(sau viitorul meu r6) :rolleyes:) e din 2000,negru toba arrow,carena frontala doar cu un far :lol: o sa pun poze cand il primesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...