Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

Daca tu crezi ca e cineva care sa iti dea R6'le sa bagi o tura avand in vedere ca nu ai permis , chiar si contra-cost inseamna ca esti inconstient. Stii ce se intampla in cazul in care el iti incredinteaza tie motorul si te prinde politia? Tu - dosar penal pt conducerea unui autovehicul pe drumurile publice fara a poseda permis de conducere EL - o pedeapsa pt incredintarea autovehiculului cu BUNASTIINTA unei persoane ce nu poseda permis , sau te baga direct la furt , el scapa si tu te duci D_racu ! Asta e scenariul mai bun . Acum urmeaza ala mai rau : daca tu Doamne fereste lovesti pe cineva , fara vina ta (cazul meu : mi'a sarit in fata) si respectiva/ul se duce . Pai atunci nu te mai scapa nici preotu de pedeapsa ! Ai grija ce iti doresti. Bafta.

PS : si daca tot gasesti pe cineva care sa ti'l incredinteze macar mergi undeva unde nu se circula deloc (parcare , drum necirculat samd)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa dea o tura cu mine ca PASAGER, sa vad si eu cum se simte in ture mici , la cat incepe sa devina nervoasa etc... imi pare rau daca m-am exprimat gresit dar am crezut ca s-a subinteles cand am spus ca nu am permis...

Editat de Victor_I
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce mecanici ati apelat voi cand ati avut probleme la r6? si ma refer la probleme majore nu schimbat ulei, lant samd. Caut un mecanic experimentat sa mi depisteze o problema la motor si m am cam saturat de priceputi care rezolva cu ciocanul si dalta . Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa dea o tura cu mine ca PASAGER, sa vad si eu cum se simte in ture mici , la cat incepe sa devina nervoasa etc... imi pare rau daca m-am exprimat gresit dar am crezut ca s-a subinteles cand am spus ca nu am permis...

 

Cam de la 6 000 rpm e mai crizata ... personal nu-ti recomand sa incepi pe r6; eu am inceput pe zxr de 400 si apoi cand m-am suit pe r6 m-am simtit ca atunci cand m-am dat jos de minsk-ul de la scoala de soferi si m-am suit pe kawa (a nu se intelege ca (,) compar minsk-ul cu kawasaki-ul :D ... am facut o mica pauza intre cele 2)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam de la 6 000 rpm e mai crizata ... personal nu-ti recomand sa incepi pe r6; eu am inceput pe zxr de 400 si apoi cand m-am suit pe r6 m-am simtit ca atunci cand m-am dat jos de minsk-ul de la scoala de soferi si m-am suit pe kawa (a nu se intelege ca (,) compar minsk-ul cu kawasaki-ul :bounce: ... am facut o mica pauza intre cele 2)

 

mersi!

 

Se poate limita un r6 din 99-2002? la kw, viteza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De 3 saptamani sunt posesor de Yamaha.Inainte am avut doua suzuki-uri,de care am fost f multumit.Asa a fost sa fie,si am ajuns la Yamaha.Ca avantaje pot spune ca sunt calitatea materialelor,finisaje mai bune la plasticaraie,cutie de viteze f fina,cuplu diferit,mai bun,nu necesita mestecarea in cutie la drumuri lungi.Ca dezavantaje daca pot spune asa,sunt temperaturile ridicate la motor,si aerisirile acestuia in picioare,pozitie un pik diferita si ceva mai obositoare,poate fi subiectiva,si manevrabilitate scazuta,cerand o mana ceva mai experiementata.Si ca sa fiu iar subiectiv,este cu mult mai frumoasa si atleta fata de Suzuki,repet e si chestie de gust.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Am si eu o mare rugaminte.Am un R6 din 2002 si in treapta a 2-a cand urc in ture sunt momente cand ma smuceste tare.Smuciturile sunt insotite si de un zgomot(o pocnitura).O singura data(eram cu inca o persoana pe motor) mi-a sarit din treapta a 2- in a 3-a.Am vorbit cu un prieten si el mi-a spus ca este vorba de un pinion.Are cineva un manual de reparatie de R6,care sa contina si cutia de viteze?Si ceva sfaturi?Un mecanic bun in sau macar aproape de Timisoara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut :rolleyes:

Posesor de R6 d anul asta ...'02 ..toba leo vince de carbon ...scarite sport ..si cam atat ce e p ea si iese in evidenta.

dar cu toate astea..se fac cumva intalniri de R6?

Va multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Posesor de aproximativ 2 luni al unei motociclete R6 din 2001. :laugh:

 

imi cer scuze de exprimarea grabita care am avut-o. ...m-ai salutat ..dar la intrebarea care am adresat-o tuturor ..nu prea s-a raspuns .. :) sa inteleg din asta ca nici tu nu prea ai habar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal pai citit aceste 73 de pagini de forum am zis ca poate e momentul sa ma bag si y o in seama ............deci da sunt si yo posesorul unui R6 din 2000 toba sebring , furtune racing si cam atat ma gandeam si la varianta unu amortizor de ghidon dar sincer dupa ce am calarit un vtr 1000 nu cred ca necesita R6 asa ceva cu toate ca pe curbe are uneori tendinte anormale dar in rest ce sa zic un motor ok parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat accidental de schema montajului pentru eliminarea erorii "7000rpm" care apare atunci cand, dint'un motiv sau altul, servomotorul EXUP este scos din circuit. Nu l'am testat personal insa am inteles ca functioneaza pe R6 '06+.

 

Daca a mai fost postat imi cer scuze.

 

Ride Safe!

 

post-11356-1246345550_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o mica nelamurire....cand am motorul turat ci bag in a2-a trepideaza schimbatorul si parca refuza,ca sa evit acest lucru tre sa shimb mai violent...daca schimb fara ambreaj nu mai face dar ma smuceste si pierd tempo-ul...credeti ca e pinionul de viteza a-2a.tre sa schimb uleiul ca nu stiu cati cm are...poate sa fie de la ulei??

r6-le nu are ulei separat de cutie ci il foloseste pe cel prezent in motor??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat accidental de schema montajului pentru eliminarea erorii "7000rpm" care apare atunci cand, dint'un motiv sau altul, servomotorul EXUP este scos din circuit. Nu l'am testat personal insa am inteles ca functioneaza pe R6 '06+.

 

Daca a mai fost postat imi cer scuze.

 

Ride Safe!

 

post-11356-1246345550_thumb.jpg

 

totusi ce e chestia asta? ca eu nu dau cu seama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o mica nelamurire....cand am motorul turat ci bag in a2-a trepideaza schimbatorul si parca refuza,ca sa evit acest lucru tre sa shimb mai violent...daca schimb fara ambreaj nu mai face dar ma smuceste si pierd tempo-ul...credeti ca e pinionul de viteza a-2a.tre sa schimb uleiul ca nu stiu cati cm are...poate sa fie de la ulei??

r6-le nu are ulei separat de cutie ci il foloseste pe cel prezent in motor??

 

acelasi ulei si in motor si cutie. cat despre bagat a doua cu motorul turat, mi se pare normal sa faca asa.incearca sa corelezi turatia cu viteza motocicletei din acel moment. mai incearca totusi sa reglezi cablul de ambreiaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ar fii pozitia pe r6( 1999-2002) pentru un baiat 170cm 85kg solid ? cum e pozitia fata de celelalte sportive de 600 spre exemplu de cbr 600 rr?

 

Daca are cineva buna vointa sa opreasca 1 minut prin zona militari sa vad si eu pozitia personal, motorul inchis etc nu incerc nici o manevra :) doar vreau sa vad si eu pozitia pilotului live. Dau un cico o bere 2-3 litrii combustibil ce e nevoie :)! Yahoo-ul este in profil , raspund si la pm! Thanks!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...