Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

Salutare tututor.

Am doua intrebari scurte si la obiect, si as dori doua raspunsuri la fel :)

1.Parere personala legata de r6 la un drum lung.Eventual experientele voastre la asemenea calatorii.

2.Cat de torturat este pasagerul pe r6 ?

Multumesc. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am o parere foarte proasta de pozitia pe r6. Cred ca sta cel mai prost la acest capitol si e si normal.e o sportiva si nu o iei de drumuri lungi. La fel si pasagerul dupa 100 de km e mort de maini! Acum ca sunt altii care ii satisface atat de mult mersul cu motocicleta incat uita de dureri ..e alta treaba. :) . oricum pana sa te obisnuiesti cu ea o sa te doara cateva nopti muschii de la maini dar dupaia e ok! :)

Editat de Ovii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am schimbat toba la R6 din 2007 cu o ioshimura si mi-a ramas aia originala din titan

Banuiesc ca merge si la modelul vechi din 2002 e foarte mica si suna bine

Daca e cineva interesat pretul este 3 milioane nr de tel este 0722.200.820

 

Mi-am schimbat toba la R6 din 2007 cu o ioshimura si mi-a ramas aia originala din titan

Banuiesc ca merge si la modelul vechi din 2002 e foarte mica si suna bine

Daca e cineva interesat pretul este 3 milioane nr de tel este 0722.200.820

multumesc pt. toba si seriozitate.. am pus-o sus ... suna bestial ! ca sa nu mai discutam de aspect... :D

Editat de soso_by_sec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tututor.

Am doua intrebari scurte si la obiect, si as dori doua raspunsuri la fel :D

1.Parere personala legata de r6 la un drum lung.Eventual experientele voastre la asemenea calatorii.

2.Cat de torturat este pasagerul pe r6 ?

Multumesc. :D

1. Aproape in fiecare weekend fac cate un drum de 500-600 de km cu R6le. Cel mai lung a fost de vreo 750 in aceeasi zi. E pe departe de a fi vreo motocicleta confortabila, insa te obisnuiesti, mai ales daca iti gasesti pozitia cea mai comoda pentru tine sau te mai dezmortesti in mers - pauzele la fiecare vreo 150 de km sunt de asemenea binevenite.

2. E nasol pentru pasager. De fapt e nasol si pentru tine, cu pasager. Eu personal nu ma mai simt atat de bine pentru ca nu am aceeasi libertate de miscare, chiar caca cei pe care i-am mai luat in spate incearca sa nu ma incomodeze in niciun fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

stie cineva de unde pot sa-mi cumpar o toba mai scurta (mai mica adica nu asa groasa) pt r6 din 2003? sau macar sa o nichelesc pe cea stoc? arata cam urat asa cum e acum...

pana la urma v-ati hotarat daca se fac intalniri cu r6 in bucuresti?

 

 

thx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand telescoape de R6 2003-2004 (furci conventionale) in stare perfecta, garantat 100% drepte, servisate la inceputul anului, inca montate pe motorul meu. Pret negociabil si foarte conventabil. Intrebati! 0722 94 77 62 - Radu / sau pe mail/ mesageria privata (PM)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

stie cineva de unde pot sa-mi cumpar o toba mai scurta (mai mica adica nu asa groasa) pt r6 din 2003? sau macar sa o nichelesc pe cea stoc? arata cam urat asa cum e acum...

pana la urma v-ati hotarat daca se fac intalniri cu r6 in bucuresti?

 

 

thx

am eu o toba + intermediara REMUS VIPER inox ,suna frumos (e modificat interiorul din toba ) iar teava intermediara are profil sport in interior

pret fix 3 mil. lei

post-41455-1254647912_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu o toba + intermediara REMUS VIPER inox ,suna frumos (e modificat interiorul din toba ) iar teava intermediara are profil sport in interior

pret fix 3 mil. lei

 

 

 

esti din zalau? vroiam sa o vad inainte...din poza nu imi place terminatia cu 2 tevi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand r6 2002 la pret extra rezonabil.Motocicleta merge perfect,vopsea originala,mici defecte la carenaj.inmatriculata,acte la zi. PRET:2250. TEl; 0724 794 456 ..Alte detalii:http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-yamaha-r6-2002-din-2002-240918.html. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.....am si eu nevoie URGENTA de o sa pilot R6 2006.are careva pe stock una de care nu are nevoie? :) ...da-ti-mi un PM va rog care m-ati putrea ajuta.sanatate

Mesaj completat

salutare.....am si eu nevoie URGENTA de o sa pilot R6 2006.are careva pe stock una de care nu are nevoie? :lol: ...da-ti-mi un PM va rog care m-ati putrea ajuta.sanatate

 

saua s-a rezolvat...acum caut o codita 2006...tot asa,un PM daca ma oate ajuta careva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Bai colegii mei posesori de R6, ce sunteti asa vorbareti ? hai sa o punem de o bere, macar cei din bucuresti, hai sa ne intalnim sa mai schimbam si noi impresii, sfaturi... pana mea, tot sa dus sezonul, hai sa il pregatim pe cel ce vine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ....

 

Am si eu ceva piese de R6 din 2003-2005 pe care m-am hotarit sa le dau ieftin ca sa scap de ele ...

Am urmatoarele piese in stare perfecta

 

Bascula spate cu amortizor central (in stare f buna )

cabluri de acceleratie ,

ceva suport de scarita pers a doua ,

aripa spate

 

toate piesele la Doar 400 ron , Nu SUNT FURATE ...au mai venit si altii sa imi faca poze la piese pt ca li s-au parut suspect de ieftine ...... Vreau doar sa scap de ele ....pt ca eu sunt cu chopperele

tel 0735778581

basty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand niste maruntisuri pentru R6 03-05. Carena frontala din fibra noua, scartite, galerii stock, toba stock, shockul, niste semnalizari obosite, capete de ghidon, un kit de lant mai vechi (16 cu 48). Detalii pe PM.

 

Am si eu ceva piese de R6 din 2003-2005 pe care m-am hotarit sa le dau ieftin ca sa scap de ele ...

Am urmatoarele piese in stare perfecta

 

Bascula spate cu amortizor central (in stare f buna )

Doamne ce ma apuca rasul cand vad toate bascule jumilite pe laterale :laugh:))

Editat de Judas Iscariot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah vroiam sa imi iau un R6 de prin 99

eram cat de cat entuziasmat - pana cand am deschis ultima pagina - si vad postul lui weeman

dezamagire totala

 

si el are R6 - prefer sa trec pe BMX decat pe R6 (ceilalti utilizatori nu ma judeacati dar asta e prea coca)

asfalt uscat

 

 

@weeman

ziceai ceva ca esti viteaz si incepator pe R6?

brusc carosabilul a parasit motocicleta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah vroiam sa imi iau un R6 de prin 99

eram cat de cat entuziasmat - pana cand am deschis ultima pagina - si vad postul lui weeman

dezamagire totala

 

si el are R6 - prefer sa trec pe BMX decat pe R6 (ceilalti utilizatori nu ma judeacati dar asta e prea coca)

asfalt uscat

 

 

@weeman

ziceai ceva ca esti viteaz si incepator pe R6?

brusc carosabilul a parasit motocicleta

 

 

:laugh: ar trebui sa ma bucur ca atunci cand auzi de r6 te gandesti la weeman ? daca tu imi arati o singura persoana care in primul sezon nu a luat o tavaleala eu ma sinucid.

Cat despre "coca" si tu m-ai vazut de iti dai cu parerea ?;) stii ce imi place , ca nu isi dau cu parerea decat astia care nu m-au vazut in viata lor. Weeman e nu stiu cum, weeman e nu stiu ce .... Plm la inceput ma ofticam ca vorbiti de mine, dar daca am ajuns atat de renumit incat sa vorbiti despre mine desi nu ma cunoasteti (asta fara sa fac ceva iesit din comun) nu poate decat sa ma bucure. Sunteti fanii mei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...