Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Salutare am un r6 2005 si am desfacut codita spate :D

- imi puteti spune si mie cu ce se prinde codita de cadru cu suruburi sau cu clipsuri daca se poate o poza :crack:

prinderile se afla sub sa

- cine ma poate ajuta si pe mine cu 2 clipsuri sau cu un sfat de unde le pot cumpara :(

- si un cauciuc de sustinere rezervor

Am de vinzare:

suport numar original, 4 semnale, toba stoc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas singurul cu R6 ? ca vad ca numai eu postez pe aici :(

 

nu esti singurul... dar se pare ca nimeni nu mai e curios de nimica :angry: banuiesc ca e iarna si mobrele se odihnesc, dar daca ai ceva nelamurire sau pur si simplu vrei sa socializezi o sa-ti raspund :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu esti singurul... dar se pare ca nimeni nu mai e curios de nimica :angry: banuiesc ca e iarna si mobrele se odihnesc, dar daca ai ceva nelamurire sau pur si simplu vrei sa socializezi o sa-ti raspund :(

Nu am nelamuriri, vroiam doar sa o punem de o inalnire saptamanala asa cum au posesorii altor motociclete. Am vazut hornetistii, cbr-isti ... dar noi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nelamuriri, vroiam doar sa o punem de o inalnire saptamanala asa cum au posesorii altor motociclete. Am vazut hornetistii, cbr-isti ... dar noi ?

 

pai nu stiu la voi, dar la noi la maramu e cam frig si imediat vine zapada :angry: la mine sezonu s-a inchis de vreo 2 luni si mobra este under cosntruction... si o intalnire de ersaseisti ar fi binevenita, eu votez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu stiu la voi, dar la noi la maramu e cam frig si imediat vine zapada :scratch: la mine sezonu s-a inchis de vreo 2 luni si mobra este under cosntruction... si o intalnire de ersaseisti ar fi binevenita, eu votez

 

Pai ma refeream la anul viitor, si eu am bagat-o la iernat, la reparat... deh...

 

Hai sa venim cu propuneri concrete, cum ar fi:

 

1. In fiecare vineri seara ora 19 in piata constitutiei. Intalnire intre posesorii de Yamaha R6.

2. Mai propun o intalnire undeva in aprilie-mai in centrul tarii, sibiu, brasov... pentru detinatorii de R6 din toata tara. Gasim 3-4 care sa ne implicam sa organizam intalnirea.

 

Ce zici dobro ? cam departe de tine nu?

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ma refeream la anul viitor, si eu am bagat-o la iernat, la reparat... deh...

 

Hai sa venim cu propuneri concrete, cum ar fi:

 

1. In fiecare vineri seara ora 19 in piata constitutiei. Intalnire intre posesorii de Yamaha R6.

2. Mai propun o intalnire undeva in aprilie-mai in centrul tarii, sibiu, brasov... pentru detinatorii de R6 din toata tara. Gasim 3-4 care sa ne implicam sa organizam intalnirea.

 

Ce zici dobro ? cam departe de tine nu?

 

apoi nu-i prea departe ca e fain drumul, mai ales de la tg mures pana la brasov :scratch: dar eu nu o sa ma mai dau pe strada de la anu, ca mi-l pregatesc pt pista... oricum o intalnire ar fi binevenita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apoi nu-i prea departe ca e fain drumul, mai ales de la tg mures pana la brasov :moron: dar eu nu o sa ma mai dau pe strada de la anu, ca mi-l pregatesc pt pista... oricum o intalnire ar fi binevenita

ma bucur de initiativa luata de catre voi. mi-ar face mare placere sa avem si noi o intalnire . pt. detalii organizatorice se pare ca avem timp berechet, dar nu ar strica sa venim toti cu idei pe care sa le punem cap la cap din timp. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur de initiativa luata de catre voi. mi-ar face mare placere sa avem si noi o intalnire . pt. detalii organizatorice se pare ca avem timp berechet, dar nu ar strica sa venim toti cu idei pe care sa le punem cap la cap din timp. :scratch:

Hai ca ne strangem... usor, usor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ne strangem... usor, usor...

Ne strangem, weeman, cum sa nu.

Salut initiativa ta si astept si alte propuneri.

Intrebare. Care dintre voi si-a schimbat kitul de lant. Vreau sa l schimb in primavara si as cere de la voi cateva opinii/impresii despre marci, preturi, magazine, etc.

 

 

Varulmaftei. Toba mi am cumparat o de la un baiat din Oradea pe nume Victor. Are topic la vanzari acesorii aftermarket.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne strangem, weeman, cum sa nu.

Salut initiativa ta si astept si alte propuneri.

Intrebare. Care dintre voi si-a schimbat kitul de lant. Vreau sa l schimb in primavara si as cere de la voi cateva opinii/impresii despre marci, preturi, magazine, etc.

 

 

Varulmaftei. Toba mi am cumparat o de la un baiat din Oradea pe nume Victor. Are topic la vanzari acesorii aftermarket.

Daca ai presa de lant si stander il poti schimba si singur, pretul unui kit este in jur de 150 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand verifica uzura la lantul tau, adica daca dintii pinioanelor sunt ascutite inseamna ca e uzat... sau mai simplu du-te la careva care si-a schimbat kitul de curand si fa o comparatie. si pe urma cumparati kitul (recomand DID), iar daca vrei ceva mai special cere ca raportul pinioanelor sa fie 15/48 sau 14/48 ;-) stock e 16/48, iar daca ai observat in treapta a 4-a (de la 200 in sus) nu mai trage asa de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-1+2 RK cu pinioane Vortex din aluminiu. 15000 de km si inca se tine bine. Am auzit despre unele foi din aluminiu ca s-ar toci repede, insa n-am patit-o pana acum cu nicio motocicleta. Forumul mare de R6 din state blameaza chiar Vortexul. O consecinta directa a faptului ca iti schimbi dimensiunea pinioanelor, este viteza afisata pe bord, care o ia absolut razna. La 100 la ora, e o eroare de 5-10km/h, la 150, vreo 15-20. E oarecum ciudat mergi cu 160 si abia sa treci pe langa o Dacie. Pe de alta parte, se compenseaza cu un raspuns mult mai prompt la acceleratie in 1a, a2a, a3a. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-1+2 RK cu pinioane Vortex din aluminiu. 15000 de km si inca se tine bine. Am auzit despre unele foi din aluminiu ca s-ar toci repede, insa n-am patit-o pana acum cu nicio motocicleta. Forumul mare de R6 din state blameaza chiar Vortexul. O consecinta directa a faptului ca iti schimbi dimensiunea pinioanelor, este viteza afisata pe bord, care o ia absolut razna. La 100 la ora, e o eroare de 5-10km/h, la 150, vreo 15-20. E oarecum ciudat mergi cu 160 si abia sa treci pe langa o Dacie. Pe de alta parte, se compenseaza cu un raspuns mult mai prompt la acceleratie in 1a, a2a, a3a. :scratch:

 

tu asa ai? si nu arata ca o pizza pinionu spate cu 50 dinti?

 

si faptul ca nu mai indica bine viteza e prea putin important ca doar tahometrul e baza ;-) si inca ceva... la treapta 4 se simte ceva diferenta? ca mie mi se pare cu kitul stock ca din 4 nu mai trage ca in 1,2 si 3

Mesaj completat

si asa ca sa mai ruptem plictiseala... cu ce gume va dati? prima data am avut dragon supercorsa soft pe fata si medium spate (evident second) si la inceputul verii mi-am pus dragon slick medium (evident tot second). cu toate ca si supercorsa sunt gume de pista, diferenta a fost enorma cand am pus slickurile, adica cand luam curba motorul avea tendinta sa se incline tot mai mult. schimbarile de directie erau foarte usor de facut, adica puteam face slalom pe dunga discontinua de pe mijlocul drumului.

si nu... nu am picat cu ele. si inca ceva, franarea pe fata s-a imbunatit si simteai mai exact motorul si puteai aprecia mai bine trasa inainte de curba. si sa va faceti o idee, fata m-a tinut 5000km si spatele inca mai merge

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci ! Si eu abea astept sa le vad finalizate !

Deocamdata prefer sa ma abtin in a da detalii despre pret si la cine le-am facut, asta pana e lucrarea finalizata ! (sa vad eu cum iese ) Promit ca peste o saptamana cand e gata intru si scuip tot aici . :huh: in urmatoarele zile poze si cu rezervorul ! Tine-ti aproape!!! :laugh:)) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut . Poze cu 9-a mea motoreta , m-am hotarat sa schimb marca dupa ce am avut GSX-R SRAD si GSX-R 2007 pe care l-am avut tot de 9-u. Altceva............astept primavara ........din pacate motorul are 550 km din lipsa de timp....... :laugh: . Deocamdata este stock dar pe viitor............. :laugh:

post-16163-1260808299_thumb.jpg

post-16163-1260808371_thumb.jpg

post-16163-1260808457_thumb.jpg

post-16163-1260808528_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...