Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R6


sacal
 Share

Postări Recomandate

Salutare baieti am un Rezervor de R6 1998-2002 de vanzare. A fost cazut, infundat, tras laloc, acum este in perfecta stare, ii trebuie doar cosmetizarea pe placul inimii fiecariua. pret 250 ron nenegociabil tel:0730469565

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, am iesit si sambata si duminica :) ... o sa anunt aici urmatoarele plimbari.

 

Deci te-a cam obosit "blonda" :))

 

Miercuri 18.05 in jurul orei 19:00 ne intalnim la OMV Pipera :)

 

Da, m-a obosit! :laugh:

Vestea buna e ca acum, dupa cateva zile de mers prin oras, si-a revenit mana si nu mai am probleme :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Baieti. Am gasit si eu motor complet pana la urma.

Acum astept sa mai strang bani si sa gasesc un mecanic bun sa il puna. Am luat motorul de la un baiat din Brasov.

Sper sa fie bun si sa ne vedem in trafic :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee daca bobinele de inductie si tps-ul de la r6 2005 se potrivesc la 2003 ?

 

Se potrivesc. 2005 are in mod normal bobine mitsubishi, care sunt mai fiabile decat bobinele denso de pe 2003. TPS-ul e acelasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu mai viseze toata lumea la r6...si eu am visat la r6...si anul trecut in vara am avut o oportunitate sa imi achizitionez unul...si asa am si facut...r6-2003... de care m-am bucurat doar 5 zile... nu recomand incepatorilor... acceleratie brutala in viteza 1... dar daca iei o cazatura usoara si dupa intelegi ce inseamna r6 e o motocicleta senzationala... doar ca in momentul in care te urci pe ea trebuie sa o respectzi putin... daca nu, o sa iti lase o amintire estul de neplacuta...si in cazul meu si una pe piciorul stang...dar pasiunea coninua :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu mai viseze toata lumea la r6...si eu am visat la r6...si anul trecut in vara am avut o oportunitate sa imi achizitionez unul...si asa am si facut...r6-2003... de care m-am bucurat doar 5 zile... nu recomand incepatorilor... acceleratie brutala in viteza 1... dar daca iei o cazatura usoara si dupa intelegi ce inseamna r6 e o motocicleta senzationala... doar ca in momentul in care te urci pe ea trebuie sa o respectzi putin... daca nu, o sa iti lase o amintire estul de neplacuta...si in cazul meu si una pe piciorul stang...dar pasiunea coninua :))

ai facut greseala clasica de incepator ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care are r6 2003-2005 si ma poate ajuta si pe mine vreau sa pun un alt tps sa vad daca e busit sau nu,moto se oprea la relantii din in ce in ce mai des pana acum 1 luna cand s-a agravat se oprea motorul mereu si intre 2000 si 5000 de ture avea un lag ingrozitor si nu tragea deloc am curatat TPS-ul l-am setat la valorile din manual dar moto merge la fel de prost pana in 5000-6000 de ture si a inceput sa imi dea rateuri mai mereu si cand iau mana dn gaz sa schimb imi da rateuri,si pe decelerare la 2000 de ture imi da un rateu foarte urat.Diagnoza nu imi arata nimic dar din ce am citit pe net modelul 2003 are probleme cu bobinele si cu tps-ul.

Editat de Himura
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are careva o scarita de r6 din 2000 aia de la schimbatorul de viteza?

s-ar putea sa fie identica cu cea de R1 din 2001. dinastea am eu o scarita pt pilot (ma uit maine daca e stanga sau dreapta) si ambele pentru pasager. o sa ma uit maine daca e de stanga.

Editat de alinbugnar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, am schimbat zilele astea cutia de viteze la un 2002, cu una de la un 2005.

Excluzand cele 3 zile de munca, sunt extrem de multumit. In afara de treapta a 2-a, careia ii stim cu totii buba la modelul 99-02, vitezele se schimba sesizabil mai usor.

Cei care mai aveti probleme cu treata a 2-a, decat sa o reparati, pentru ca merge si reparata, mai bine schimbati toata cutia cu una de pe modelul 03-05. Munca este aceeasi, dar nu exista riscul sa se strice iarasi treapta 2-a.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, am schimbat zilele astea cutia de viteze la un 2002, cu una de la un 2005.

Excluzand cele 3 zile de munca, sunt extrem de multumit. In afara de treapta a 2-a, careia ii stim cu totii buba la modelul 99-02, vitezele se schimba sesizabil mai usor.

Cei care mai aveti probleme cu treata a 2-a, decat sa o reparati, pentru ca merge si reparata, mai bine schimbati toata cutia cu una de pe modelul 03-05. Munca este aceeasi, dar nu exista riscul sa se strice iarasi treapta 2-a.

Care e buba cu treapta a 2-a?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v changed the title to Viteză maximă Yamaha R6 2004

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...