Sari la conținut

Accident Mortal


HotRaider
 Share

Postări Recomandate

unii au zile, altii nu. sunt convins ca sunt destui care au ss si au supravietuit soselelor nostre. totusi nu sunt asa de convins ca au avut ss de la primii kilometri pe dou roti. o mare parte din aceste accidente se datoreaza si lipsei de experinta. dar, in acelasi timp imi amintesc discutii virulente, si replici de genul "avea permis de 6 luni dar, mai multa experienta decat multi de pe aici".ce inseamna experienta? daca stii sa faci wheelie? daca stii sa faci diverse fite in parcarile supermerketurilor?

vina nu este a conservarilor si nici a motocilistilor. este a societatii, care te face cool numai daca ai un super ss. aud tot felul de viitori motocilisti, elevi pe la diversi intructori moto care nu vorbesc decat despre r6,r1,ninja sau gsxr... stiu toti ca eu nu-i aprob. dar cine sunt eu sa tina seama de parerea mea? un mos obosit care nu stie ce-i cool, iar dupa ce se vor vedea cu plasticul in buzunar isi vor lua ceva cat mai aproape de visul lor, in fuinctie de posibilitatile financiare.

la fel si discutiile interminabile despre echipament. echipamentul nu-ti salveaza viata la impact. te salveaza insa de la multe suferinte daca scapi cu viata in urma impactului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

OK, prieteni, hai sa va zic eu o chestie...eu mi-am luat A-ul la o saptamana DUPA ce am cumparat vitezana de 600, asta se intampla acum 2 ani jumate. B-ul il am de 5 ani si cu fff multi KM la bord. M-am gandit eu cam ce si cum cu motorul, am constatat pe viu...si am mers tot timpul cu bagare de seama si putina paranoia. PROBLEMA apare cand te crezi stapan, niciodata nu vei fi...

Revenind ontopic la accident: asta e cea mai stupida situatie care poate avea loc, cand vireaza cel din sens opus stanga in fata ta. Eu de ABSOLUT fiecare data cand il zaresc pe cel din sens opus ca sta in mijlocul drumului cu semnal stanga pus am tentatia sa reduc, sa imi calculez traiectorii de evitare, ma astept ca (Doamne feri) intr-o zi unul sa imi taie calea cand sunt in 3 metri distanta. E nasoala paranoia asta, si chiar nu poti sa gatuiesti traficul rutier de fiecare data, nu poti sa reduci la 20 la ora intr-o astfel de situatie de fiecare data, si asa tot te dai de el daca iti vireaza brusc in cativa metri, diferenta fiind ca ai mult mai multe sanse sa scapi "doar" cu ceva rupt. Pe de alta parte apare riscul sa se simta INVITAT daca incepi sa reduci viteza, nicicum nu e bine. Ce ar fi de facut ? Sa o mai rareasca baietii cu pedepsele cu suspendare. Nu am eu nici un interes sa intre femeia aia la parnaie, dar daca s-ar da cu executare, celor ce sunt constienti ca sunt pasta la capitolul soferie le-ar fi ceva mai groaza sa iasa in trafic stiind ca exista riscul sa faca o magarie si sa ajunga la racoare. Astfel s-ar rari de la sine soferii varza, iar pe cei ce insista ii va tria legea si inchisoarea. Sofatul nu e un drept. Sa votezi e un drept. Sofatul e un privilegiu, si au acces la el cei ce invata o lege si o si respecta. Nici nu mai zic ca unii oameni pur si simplu nu au simtul practic necesar unui sofer...... Si TOTUSI tot omul are senzatia ca TREBUIE sa aiba permis si ca i se refuza un DREPT din nastere daca nu ia examenul, sau i se suspenda permisul. Daca pici examenul inseamna ca ori nu ai invatat suficient si nu ai (inca) ce cauta la volan, ori nu esti facut pentru asta si gata...

Cat despre motoristi...odihneasca-se in pace

 

PS: va rog abtineti-va de la comentarii despre de cat timp aveau plasticul, ce viteza aveau si alte alea, asta mai ales ca nu am fost niciunul acolo. Fiecare isi face o idee despre ce s-a intamplat, emite o ipoteza si apoi comenteaza in baza ei... si in final se ajunge la aiureli de genul "frate asa patesti daca mergi prea tare" .... nu avem noi de unde sa stim asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar fi murit si daca aveau 80km/h...dobitoaca aia le-a intors masina fix in fata.nu au avut nicio sansa,nici macar nu cred ca a atins frana.nu uitati ca drumul era drept.daca se uita cu atentie inainte sa intoarca i-ar fi vazut cu siguranta,puteau sa mearga si cu 200km/h.puteau sa aiba orice tip de motor,la fel s-ar fi intamplat

Pacat de cei doi ! dar daca ar fi mers cu 80 km/h poate nu se mai intalneau si nu mai esxista accidentul in fine discutiile sunt de prisos.

Mesaj completat

cred ca ar fi murit si daca aveau 80km/h...dobitoaca aia le-a intors masina fix in fata.nu au avut nicio sansa,nici macar nu cred ca a atins frana.nu uitati ca drumul era drept.daca se uita cu atentie inainte sa intoarca i-ar fi vazut cu siguranta,puteau sa mearga si cu 200km/h.puteau sa aiba orice tip de motor,la fel s-ar fi intamplat

Pacat de cei doi ! dar daca ar fi mers cu 80 km/h poate nu se mai intalneau si nu mai exista accidentul in fine discutiile sunt de prisos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sofatul nu e un drept. Sa votezi e un drept. Sofatul e un privilegiu, si au acces la el cei ce invata o lege si o si respecta. Nici nu mai zic ca unii oameni pur si simplu nu au simtul practic necesar unui sofer...... Si TOTUSI tot omul are senzatia ca TREBUIE sa aiba permis si ca i se refuza un DREPT din nastere daca nu ia examenul, sau i se suspenda permisul. Daca pici examenul inseamna ca ori nu ai invatat suficient si nu ai (inca) ce cauta la volan, ori nu esti facut pentru asta si gata...

 

:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a intamplat e tragic, e o durere inimaginabila pe care o simt acum familiile indoliate si pe care noi ne permitem sa o judecam si chiar sa dam sentinte.

E totuna sa te spulberi in viteza pe motor, sau sa cazi din coarda pe stanca, sau sa te zdrobesti cu parapanta, sau sa faci praf o masina.

Astea nu sunt lucruri pe care suntem cu adevarat facuti sa le facem, le invatam sau nu. Dupa nu mai exista decat reflexele si experienta fiecaruia... si grauntele ala de noroc pe care poti sa il ai sau nu.

Statisticile pe care le aruncam si toata teoria aruncata in posturile astea nu au nimic de-a face cu realitatea. Realitatea e individuala, e a fiecaruia si fiecare are norocul lui sau nu, iar ce e dincolo de asta e doar durerea unei pierderi pe care noi forumistii ne place sa credem ca o putem tine in mana si observa ca pe ceva obisnuit.

Daca nu puteti sa spuneti simplu condoleante si suntem alaturi de cei care sufera acum, taceti, nu are nici un rost sa moralizati si sa vanati accidente ca babele doar va mai spuneti si voi pasurile.

Daca va pasa cu adevarat mergeti si puneti o floare la cruce, sau vorbiti cu oamenii care nu inteleg ce s-a intamplat (gen comentarii protv).

Orice altceva e pierdere de timp.

 

Condoleante familiilor care sufera.

 

Pentru toti ceilalti bafta, minte si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regrete eterne.

 

Vreau sa multumesc tuturor motociclistilor din Mioveni si din Pitesti prezenti astazi la inmormantarea celui ce ar fi trebuit sa-mi fie cumnat. Sunt convins ca i-ati bucurat sufletelul enorm de mult pentru ca iubea cu adevarat motocicleta. Pentru cei ce il cunoasteti rugati-va pentru sufletul lui si al lui Alex, pentru cei ce nu il cunosc am sa incerc sa descriu ceea ce n-am sa reusesc nici intr-un roman. Mihaita a fost un romantic nebunel ce nu avea nici un pic de stare. Era ca argintul viu si "intoxica" pe toata lumea cu buna dispozitie. Era un altruist si ajuta neconditionat pe oricine. Era imposibil sa nu il placi sau macar sa nu te lase cu un zambet pe buze. A trait in douazeci de ani cat altii traiesc in partruzeci si ar fi facut orice ca cei din jurul sau sa se simta bine. Era singur la parinti si lumina ochilor lor. Student la Universitatea din Pitesti dar urma sa fie angajat la o mare companie, job de care era tare mandru. Alinare sufletelor parintilor lui ne dorim si il vom iubi totdeauna, va fii alaturi de noi pe veci. Alexandru Fulger din Mioveni, un baiat jovial cu suflet mare si plin mereu de glume. Lucra la uzina Dacia si era foarte capabil si cu un viitor stralucit (tocmai fusese invitat sa lucreze la Renault in Franta). Ca si Mihaita singur la parinti doar ca el mai trecuse printr-o greutate foarte mare cand nu demult mama lui s-a stins. Fire rebela tocmai reusise sa-si gaseasca jumatatea pe care acum a lasat-o indurerata. Si el era prietenul nostru si nu il vom uita niciodata. Rog sa ma iertati daca nu mai pot scrie mai mult si inca o data multumim tuturor celor care le-au fost alaturi baietilor in ultimele lor zile.

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a intamplat e tragic, e o durere inimaginabila pe care o simt acum familiile indoliate si pe care noi ne permitem sa o judecam si chiar sa dam sentinte.

E totuna sa te spulberi in viteza pe motor, sau sa cazi din coarda pe stanca, sau sa te zdrobesti cu parapanta, sau sa faci praf o masina.

Astea nu sunt lucruri pe care suntem cu adevarat facuti sa le facem, le invatam sau nu. Dupa nu mai exista decat reflexele si experienta fiecaruia... si grauntele ala de noroc pe care poti sa il ai sau nu.

Statisticile pe care le aruncam si toata teoria aruncata in posturile astea nu au nimic de-a face cu realitatea. Realitatea e individuala, e a fiecaruia si fiecare are norocul lui sau nu, iar ce e dincolo de asta e doar durerea unei pierderi pe care noi forumistii ne place sa credem ca o putem tine in mana si observa ca pe ceva obisnuit.

Daca nu puteti sa spuneti simplu condoleante si suntem alaturi de cei care sufera acum, taceti, nu are nici un rost sa moralizati si sa vanati accidente ca babele doar va mai spuneti si voi pasurile.

Daca va pasa cu adevarat mergeti si puneti o floare la cruce, sau vorbiti cu oamenii care nu inteleg ce s-a intamplat (gen comentarii protv).

Orice altceva e pierdere de timp.

 

Condoleante familiilor care sufera.

 

Pentru toti ceilalti bafta, minte si asfalt uscat.

 

 

Felicitari pentru modul in care ai gandit!

 

Inca o data condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-a intamplat e tragic, e o durere inimaginabila pe care o simt acum familiile indoliate si pe care noi ne permitem sa o judecam si chiar sa dam sentinte.

E totuna sa te spulberi in viteza pe motor, sau sa cazi din coarda pe stanca, sau sa te zdrobesti cu parapanta, sau sa faci praf o masina.

Astea nu sunt lucruri pe care suntem cu adevarat facuti sa le facem, le invatam sau nu. Dupa nu mai exista decat reflexele si experienta fiecaruia... si grauntele ala de noroc pe care poti sa il ai sau nu.

Statisticile pe care le aruncam si toata teoria aruncata in posturile astea nu au nimic de-a face cu realitatea. Realitatea e individuala, e a fiecaruia si fiecare are norocul lui sau nu, iar ce e dincolo de asta e doar durerea unei pierderi pe care noi forumistii ne place sa credem ca o putem tine in mana si observa ca pe ceva obisnuit.

Daca nu puteti sa spuneti simplu condoleante si suntem alaturi de cei care sufera acum, taceti, nu are nici un rost sa moralizati si sa vanati accidente ca babele doar va mai spuneti si voi pasurile.

Daca va pasa cu adevarat mergeti si puneti o floare la cruce, sau vorbiti cu oamenii care nu inteleg ce s-a intamplat (gen comentarii protv).

Orice altceva e pierdere de timp.

 

Condoleante familiilor care sufera.

 

Pentru toti ceilalti bafta, minte si asfalt uscat.

asa este

ai perfecta dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.........................................................Daca pici examenul inseamna ca ori nu ai invatat suficient si nu ai (inca) ce cauta la volan, ori nu esti facut pentru asta si gata...

 

:) :) :) ..de parca toti cei care au permis au invatat ''destul'',sunt facuti pentru asta sau au ce cauta la volan/ghidon :) asta s-ar putea sa ma includa si pe mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citez c3h2o "hmmmm..... nu pot sa cred .... mai ales ca ai si SS, daca era vreun naked, choper mai sa te fi crezut dar asha prea nu imi vine."

 

Suzuki RF 400 R nu este SS, este un sport touring, are 400 de cmc, o motocicleta foarte blanda, pe care o recomand incepatorilor cu ceva cap pe umeri. E drept ca dupa 8-9k de ture trage altfel, eu nu am ajuns la mai mult de 9k de ture(asta in treapta a 2-a cand vroiam sa imi curat o bujie) si sincer mi-e cam frica s-o fac in oras si la experienta pe care o am.

Scuze de offtopic dar. poti sa crezi ce doresti... nu tin sa ma falesc cu chestia asta, ceea ce am vrut sa spun este ca sunt motive foarte multe ca sa nu te infigi in acceleratie atata timp cat esti in oras. Nici afara nu e bine sa sari calu', am auzit de viteze de 200 de km/h...la viteze atat de mari ti se poate intampla sa si scapi. Cateodata am gresit si eu, din lipsa de experienta pe doua roti uneori, din oboseala alteori, dar numai faptul ca am avut viteza adaptata la conditii(deci, uneori merg sub limita ca asa merge dacia din fata mea) mi-a salvat fundul.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regrete eterne.

 

Vreau sa multumesc tuturor motociclistilor din Mioveni si din Pitesti prezenti astazi la inmormantarea celui ce ar fi trebuit sa-mi fie cumnat. Sunt convins ca i-ati bucurat sufletelul enorm de mult pentru ca iubea cu adevarat motocicleta. Pentru cei ce il cunoasteti rugati-va pentru sufletul lui si al lui Alex, pentru cei ce nu il cunosc am sa incerc sa descriu ceea ce n-am sa reusesc nici intr-un roman. Mihaita a fost un romantic nebunel ce nu avea nici un pic de stare. Era ca argintul viu si "intoxica" pe toata lumea cu buna dispozitie. Era un altruist si ajuta neconditionat pe oricine. Era imposibil sa nu il placi sau macar sa nu te lase cu un zambet pe buze. A trait in douazeci de ani cat altii traiesc in partruzeci si ar fi facut orice ca cei din jurul sau sa se simta bine. Era singur la parinti si lumina ochilor lor. Student la Universitatea din Pitesti dar urma sa fie angajat la o mare companie, job de care era tare mandru. Alinare sufletelor parintilor lui ne dorim si il vom iubi totdeauna, va fii alaturi de noi pe veci. Alexandru Fulger din Mioveni, un baiat jovial cu suflet mare si plin mereu de glume. Lucra la uzina Dacia si era foarte capabil si cu un viitor stralucit (tocmai fusese invitat sa lucreze la Renault in Franta). Ca si Mihaita singur la parinti doar ca el mai trecuse printr-o greutate foarte mare cand nu demult mama lui s-a stins. Fire rebela tocmai reusise sa-si gaseasca jumatatea pe care acum a lasat-o indurerata. Si el era prietenul nostru si nu il vom uita niciodata. Rog sa ma iertati daca nu mai pot scrie mai mult si inca o data multumim tuturor celor care le-au fost alaturi baietilor in ultimele lor zile.

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

 

 

/index.php?showtopic=415741

 

 

Fie ca motociclisti ajunsi acolo SUS sa mearga pe sosele unde soferii incompetenti sa nu ajunga niciodata!

RIP :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante familiei celor doi din pacate inca o data prostia ucide

:) :)

 

stie careva daca e adevarata informatia de la tv potrivit careia soferitza ar fi internata intr-un spital de bolnavi psihici? pentru ca daca e asa proasta aia cre sanse reale sa scape basma curata dar poate sunt eu paranoic si aia chiar are mustrari de constiintza si a luat-o razna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

condoleante familiei celor doi din pacate inca o data prostia ucide

:) :)

 

stie careva daca e adevarata informatia de la tv potrivit careia soferitza ar fi internata intr-un spital de bolnavi psihici? pentru ca daca e asa proasta aia cre sanse reale sa scape basma curata dar poate sunt eu paranoic si aia chiar are mustrari de constiintza si a luat-o razna.

nu stiu dar ar putea sa incerce ceva de genul asta pentru ca, din cate am inteles, s-a vazut pe camera de la benzinarie ca a mers vreo 100 m pe contrasens inainte de impact, deci....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de cei doi ! dar daca ar fi mers cu 80 km/h poate nu se mai intalneau si nu mai esxista accidentul in fine discutiile sunt de prisos.

Mesaj completat

 

Pacat de cei doi ! dar daca ar fi mers cu 80 km/h poate nu se mai intalneau si nu mai exista accidentul in fine discutiile sunt de prisos.

daca e asa ,poate daca mergeau cu 80 km/h se intalneau cu alcineva care iesea din peco .Si e cert ca nu aveau 200.(Ne plangeam de babe si mosi ca au integrati la lentila de la ochelari si radar,acum am ajuns si noi : aveau 200,aveau 150 )

:) Rip pacat de ei , baieti tineri :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e asa ,poate daca mergeau cu 80 km/h se intalneau cu alcineva care iesea din peco .Si e cert ca nu aveau 200.(Ne plangeam de babe si mosi ca au integrati la lentila de la ochelari si radar,acum am ajuns si noi : aveau 200,aveau 150 )

:) Rip pacat de ei , baieti tineri :|

 

La 80km/h apuci sa franezi, schitezi o evitare, ceva. La viteza lor au intrat glont s-au facut zob. Degeaba e soferita vinovata legal, nu le va tine de cald sub pamant.

 

Un exemplu:

Va spun sincer si sunt patit,am intrat direct in mijlocul unui logan cu 80km\h,logan care efectua o manevra de schimbare a sensului de mers pe linie continua.....viteza ucide,nu stiu carui motiv mai traiesc numai Dumnezeu stie. Cu siguranta voi face tot posibilu sa respect indicatoarele de viteza.

 

Cum am scris si dincolo, poate cativa dintre cei care credeti ca daca mergeti pe drum cu prioritatea inseamna ca puteti merge cu oricat la ora, veti pricepe ce-a priceput omul asta pe pielea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regrete eterne.

 

Vreau sa multumesc tuturor motociclistilor din Mioveni si din Pitesti prezenti astazi la inmormantarea celui ce ar fi trebuit sa-mi fie cumnat. Sunt convins ca i-ati bucurat sufletelul enorm de mult pentru ca iubea cu adevarat motocicleta. Pentru cei ce il cunoasteti rugati-va pentru sufletul lui si al lui Alex, pentru cei ce nu il cunosc am sa incerc sa descriu ceea ce n-am sa reusesc nici intr-un roman. Mihaita a fost un romantic nebunel ce nu avea nici un pic de stare. Era ca argintul viu si "intoxica" pe toata lumea cu buna dispozitie. Era un altruist si ajuta neconditionat pe oricine. Era imposibil sa nu il placi sau macar sa nu te lase cu un zambet pe buze. A trait in douazeci de ani cat altii traiesc in partruzeci si ar fi facut orice ca cei din jurul sau sa se simta bine. Era singur la parinti si lumina ochilor lor. Student la Universitatea din Pitesti dar urma sa fie angajat la o mare companie, job de care era tare mandru. Alinare sufletelor parintilor lui ne dorim si il vom iubi totdeauna, va fii alaturi de noi pe veci. Alexandru Fulger din Mioveni, un baiat jovial cu suflet mare si plin mereu de glume. Lucra la uzina Dacia si era foarte capabil si cu un viitor stralucit (tocmai fusese invitat sa lucreze la Renault in Franta). Ca si Mihaita singur la parinti doar ca el mai trecuse printr-o greutate foarte mare cand nu demult mama lui s-a stins. Fire rebela tocmai reusise sa-si gaseasca jumatatea pe care acum a lasat-o indurerata. Si el era prietenul nostru si nu il vom uita niciodata. Rog sa ma iertati daca nu mai pot scrie mai mult si inca o data multumim tuturor celor care le-au fost alaturi baietilor in ultimele lor zile.

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe amandoi,asta a fost soarta lor dar bine ar fi ca altii sa invete ceva din asta !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe amandoi,asta a fost soarta lor dar bine ar fi ca altii sa invete ceva din asta !!

Nu cred in soarta si in alte lucruri, cred in autocontrol, cumpatare si reflexe. Uneori pur si simplu se intampla accidente, insa una e sa vii cu Mach1 si alta sa mergi calm si prevazator. Pe motor nu prea avem a doua sansa. Ori suntem 100% online ori mai bine luam masina.

Asa a fost sa fie, putea sa fie altfel insa, din pacate, nu a fost.

 

Odihneasca'se in pace cei doi baieti, e o mare drama pentru familiile lor. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 80km/h apuci sa franezi, schitezi o evitare, ceva. La viteza lor au intrat glont s-au facut zob. Degeaba e soferita vinovata legal, nu le va tine de cald sub pamant.

Adevarat ,desi nu putem sti ce ar fi facut si daca avea 80km/h , proabil nu ar fi schitat nici un gest , evita etc sau invers.Desi nici discutia asta nu isi are rostul.Nu avem de unde sti ce ar fi fost, daca ar fi supravietuit in alte circumstante etc.

 

Intradevar lor nu le va tine de cald cu nimic , dar probabil va fi familia putin mai linistita , daca ar sti ca soferita isi va primii pedeapsa.

Si ne-ar tine noua altora de cald ca e un pericol in minus pe sosele .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doar pe forumul asta cel putin inca zece accidente petrecute in dreptul benzinariilor sau parcarilor. Daca mai sunt unii care nu stiu ca in dreptul lor ,indiferent pe ce parte a drumului s-ar afla, sau cate benzi continue una peste alta, suprapuse si etajate sunt, nu lasi acceleratia si casti ochii in paispe' asta este pretul final la raft cu tot cu TVA.

In oras si 80 ,si in asemenea conditii este o viteza foarte mare.

 

Putere pentru familii, in rest nu am ce ura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi,multi ani am considerat ca pe lumea asta cele mai periculoase lucruri sunt altele decat motociclismul.Ma gandeam la parasutisti, la pilotii de pe avioane,la marinari ,la mineri ,pompieri,cosmonauti,lucratori in centrale atomice,dresori.Dar se pare ca in realitate lucrurile stau altfel.Aproape intotdeauna cand dau clik pe "accidente" trebuie sa aflu ca a mai plecat unul sau doi dintre noi.Cat naiba o sa mai continue starea asta de lucruri?.In ritmul asta o sa depasim nr victimelor din cel de-al 2-lea razboi mondial.Speram totusi ca peste ani sa mai munceasca cineva pt. pensia mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...