Sari la conținut

Accident Electronicii pe trecerea de pietoni


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

Am auzit de un accident pe Electronicii, cum treci de bariera. M-am dus sa vad care-i treaba, cineva imi zisese de un Ducati Monster ca a luat o femeie in plin pe trecere. Ajuns acolo, erau numai indieni si cocalarei, un motor trantit pe strada, politia facea masuratori si poze. Mai era un un 125 carenat parcat pe acolo, nu mi-am dat seama ce era. Ma rog, am intrebat pe acolo pe unu' si pe altul, cica motociciclistul venea cu viteza, si a luat o femeie in plin pe trecere, evident avea viteza. Erau urme de sange pe jos. Femeia lovita la cap si dureri la umar, motociclistul luat si el la spital cu dureri la umar. Nu am zabovit mult, pentru ca deja aparusera niste betivi pusi pe scandal ca circulam ca idiotii, ca daca era unu' dintre noi cazuti, veneam si ne apucam de luat lumea la bataie, ca ar trebui sa ni se ia gatul cand facem d'astea....

Asadar nu stiu daca a apucat sa sune sa vina cineva, daca stiti baiatul, dati o fuga acolo si luati-i motorul, dar la ce specimene sunt in zona, inarmati-va cu nervi de otel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Monsterul n-avea nici o legatura, probabil oprise si el mai devreme si apoi s-a dus in treaba lui....

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de un accident pe Electronicii, cum treci de bariera. M-am dus sa vad care-i treaba, cineva imi zisese de un Ducati Monster ca a luat o femeie in plin pe trecere. Ajuns acolo, erau numai indieni si cocalarei, un motor trantit pe strada, politia facea masuratori si poze. Mai era un un 125 carenat parcat pe acolo, nu mi-am dat seama ce era. Ma rog, am intrebat pe acolo pe unu' si pe altul, cica motociciclistul venea cu viteza, si a luat o femeie in plin pe trecere, evident avea viteza. Erau urme de sange pe jos. Femeia lovita la cap si dureri la umar, motociclistul luat si el la spital cu dureri la umar. Nu am zabovit mult, pentru ca deja aparusera niste betivi pusi pe scandal ca circulam ca idiotii, ca daca era unu' dintre noi cazuti, veneam si ne apucam de luat lumea la bataie, ca ar trebui sa ni se ia gatul cand facem d'astea....

Asadar nu stiu daca a apucat sa sune sa vina cineva, daca stiti baiatul, dati o fuga acolo si luati-i motorul, dar la ce specimene sunt in zona, inarmati-va cu nervi de otel!

 

E Luci03 de pe forum... :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, esti sigur ca era Luci?!?!?! Stiam ca el are un Quannon, dar nici o clipa nu m-am gandit la el!!!!

 

DA ! EL e. Sunt prieten bun cu el. Ma duceam chiar acum la spital dar am carenele la vopsit si de ele sunt prinse si farurile deci n-am faruri. Maine la prima ora sunt la spital. 125`ul carenat era zvast!c de pe forum. Are o Yamaha R125.

Editat de Thug-R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu mama lui la telefon,nu a putut sa imi dea prea multe detalii,dar el este relativ ok si motorul a fost luat de la locul accidentului,asteptam mai multe detalii,probabil maine despre starea lui de sanatate si a victimei...Sa auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

femeia e ok ?

chiar a lovit-o in plin pe trecere? daca da, dragul motorist ar trebui sa plateasca asa cum ar trebui sa plateasca un conservar care baga un motorist in spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu zau ! :ph34r:

 

Cand ai viteza putine chestii le mai observi la timp ...

Prietene stii cumva locu de vorbesti?

Nu vreau sa iau apararea nimanui....spun pentru ca asa era sa patesc si eu intr-o noapte cu masina tot la trecerea asta de pietoni...

 

Si dupa parerea mea viteza enorma nu a avut mai mult de 50-60 nu cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica mergea incet si foarte atent iar femeia s-a aruncat pe trecerea de pietoni ca un uragan !!

Sa fim seriosi, atat timp cat femeie respectiva era pe trecere at este vina lui daca a trecut prin loc nepermis at tot respectul pt pustiul ranit aiurea.

In rest sa ne auzim de bine ca de rau m-am saturat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zona aia e prost luminata, sunt treceri de pietoni destul de apropiate, plus ca erau sapaturi pe acolo. Astea totusi nu sunt motive sa iei pe cineva pe sus pe trecere. Din ce am auzit, cica femeia era cu un copil, copilul ar fi tarsnit ca berbecu' pe trecere, femeia a vazut/auzit motorul si s-a aruncat sa-l traga pe copil. Acum, astea-s scenarii si supozitii, unu' spune ceva, altu' altceva si astfel umplem paginile pe aici. Ce e sigur e ca Luci e ok, in masura in case se poate considera ok (au zis si altii inaintea mea, ca are o clavicula si o mana rupta), fierul din cate am vazut acolo n-avea daune foarte mari, in schimb despre starea victimei nu se stie nimic. La cat sange era pe jos, sper sa nu fie nimic foarte grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa iau partea motociclistului (daca este vinovat ar trebui sa plateasca dupa cum spune legea)dar si pietonii astia se reped sa traverseze ca oile, pentru ei nu conteaza ca vine unu' cu viteza si nu mai are timp sa franeze, daca e trecere ei traverseaza fara sa se mai asigure de parca zebra le-ar oferi imunitate in fata posibilelor accidente. Si, dupa cate stiu eu, si pietonii au obligatia de a se asigura chiar daca e trecere de pietoni.....

Sanatate baiatului si femeii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa iau partea motociclistului (daca este vinovat ar trebui sa plateasca dupa cum spune legea)dar si pietonii astia se reped sa traverseze ca oile, pentru ei nu conteaza ca vine unu' cu viteza si nu mai are timp sa franeze, daca e trecere ei traverseaza fara sa se mai asigure de parca zebra le-ar oferi imunitate in fata posibilelor accidente. Si, dupa cate stiu eu, si pietonii au obligatia de a se asigura chiar daca e trecere de pietoni.....

Sanatate baiatului si femeii!

 

 

de acord, sunt o gramada de pietoni care traverseaza (prin loc permis sau nu) ca bezmeticii fara sa se asigure catusi de putin.

In acelasi timp sunt si o groaza de cacati pe 2-3-4 roti care nu numai ca reduc viteza in preajma trecerilor pt pietoni, ba o forjeaza ca se grabesc sa ajunga mai devreme cu 3 minute la destinatie. In urma cu vreo cateva zile m-am trezit pe o trecere pt pietoni pe C-tin Brancusi (2 benzi pe sens) pe post de jalon in mijlocu drumului. WTF??? Reduce viteza 1 sofer din 5 cat sa te lase sa treversezi in ritm alert, da ce te faci cu restu' ca trec pe langa tine de parca am fi pe dn1.

 

Morala: e plin de dobitoci. La volan, la ghidon, pietoni. Ce-i ramane de facut cuiva care merge totusi responsabil (asa cum sper ca a facut-o motociclistul in cauza)? Sa beleasca ochii in toate directiile si sa fie intotdeauna pregatit pentru evitarea imbecililor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa iau partea motociclistului (daca este vinovat ar trebui sa plateasca dupa cum spune legea)dar si pietonii astia se reped sa traverseze ca oile, pentru ei nu conteaza ca vine unu' cu viteza si nu mai are timp sa franeze, daca e trecere ei traverseaza fara sa se mai asigure de parca zebra le-ar oferi imunitate in fata posibilelor accidente. Si, dupa cate stiu eu, si pietonii au obligatia de a se asigura chiar daca e trecere de pietoni.....

Sanatate baiatului si femeii!

 

Scuza-ma ca nu-ti dau dreptate, dar adevarul e ca NU ARE NIMENI CE CAUTA CU VITEZA la o trecere de pietoni. Legea spune FOARTE CLAR ca orice conducator de vehicul are OBLIGATIA sa reduca viteza la 30 km/h in zona cu trecerea de pietoni, asa ca "daca vine unul tare", vine pe barba lui. Daca circuli cu 30, poti sa te opresti in 3-4 metri lejer, deci chiar daca iti sare berbecu' in fata, tot ai timp sa opresti. Pacat ca legile astea nu prea sunt respectate, iar dup'aia se vine cu motive, ca "vai, saracul de el, i-a sarit berbecu' -n fata fara sa se asigure"... Mai grav decat atat este faptul ca e o zona cu multe treceri de pietoni consecutive (cum spunea cineva mai sus), care este un motiv in plus sa reduci viteza si sa belesti okii.

 

Din punctul meu de vedere e vinovat 100% de accident motoristul.

 

Sanatate maxima amandurora...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...