Sari la conținut

Accident mortal Calarasi 9.11.2009!


emylyo
 Share

Postări Recomandate

da mai da asta e un forum mare si tre sa repet pana afla toti.
Ok, ai scris si la sectiunea Accidente. Acum poti sa nu mai repeti acelasi monolog plictisitor?

 

 

ca sa fiu mai explicit: din pricina rezultatelor furnizate de statistica accdientelor vitezanele ce depasesc un anume raport cp/kg ar trebui interzise pe drumurile publice. mai ales in tari cu infrastructura rutiera medievala.
Fa o petitie in sensul acesta, da' mai lasa-ne pe noi in pace!

 

 

din pacate eu nu sint decat vocea stridenta a maicii noastre statistica. uitati-va ce inghesuaiala e in fiecare an la ghiseul "Institutului Darwin" unde se fac inscrierile in concursul "Selectia naturala". aia e bugetari domle n-au de unde sa dea atatea premii. nu pricepeti odata?
Am priceput. Acum promiti ca ne mai scutesti?

 

 

dmnezo primasca sfintele spargeri in figuri prin trafic! bafta multa voua celor cu copilarie preafericita!
Sa fie primite!

 

 

 

Poate reusim sa terminam cu offtopic-ul pe aici.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pt cei plictisiti de prezenta cuiva pe forum exista functia "ignore user" care chiar functioneaza.

btw ce am zis eu aici e mult mai ontopic decat ripurile voastre complet inutile. cei mult prea numerosi deja inscrisi in clubul "accidents about to happen" cum a fost si imbecilu care a mierlit-o aici, ar putea fi salvati de ispita de a se rafui cu propriile-i frustrari in trafic daca rudotelienii ca mine ar fi mai numerosi si mai vehementi.

ATENTIE VITEZANII EXISTA IN TRAFIC!!! si din pacate e multi si cu capetele tari si goale.

Editat de albastru.vertical
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ignore user? eu inca sper ca aduci niste argumente solide la ce ai spui... stii tu, speranta moare ultima.

 

Vreau si eu sa vad acele statistici si as vrea sa imi arati si raportul vanzari/accident sa facem o comparatie intre comuniste, enduro, choppere si speeduri.

 

Si te rog, schimba gluma cu institutul Darwin pentru ca deja ai ajuns sa faci abuz de ea.

 

Asta o spune un bizon care nu a cazut niciodata in 6 ani... si nu sunt singurul, dar deh, daca tu te uiti numai la ratati, o sa incep sa iti caut si eu exemple de chopperisti distrusi, jegosi sau care au murit pe prostia lor. Singura diferenta e ca eu nu o sa generalizez cum faci tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt cei plictisiti de prezenta cuiva pe forum exista functia "ignore user" care chiar functioneaza.

btw ce am zis eu aici e mult mai ontopic decat ripurile voastre complet inutile. cei mult prea numerosi deja inscrisi in clubul "accidents about to happen" cum a fost si imbecilu care a mierlit-o aici, ar putea fi salvati de ispita de a se rafui cu propriile-i frustrari in trafic daca rudotelienii ca mine ar fi mai numerosi si mai vehementi.

ATENTIE VITEZANII EXISTA IN TRAFIC!!! si din pacate e multi si cu capetele tari si goale.

 

Mue, schimba avatarul. Ma scuzi de offtopic, da' fiind intr-o tara libera imi permit sa fiu deranjat de un alt om care crede ca libertatea lui trece prin afisarea siglelor naziste. Ma intreb cum de "respect" admin-ul iti permite inca sa postezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e primul forum pe care te faci de ras cu niste replici ieftine care iti tin tie loc de tigari... http://www.noovo.com/posts/2229209?language=en

 

Nu am avut niciodata nimic cu cei care coduc choppere, enduro, etc, din simplul fapt ca daca as avea suficienti bani mi-as cumpara si chopper si enduro si trial si ce mai gasesc...

Dar din cauza celor ca tine, care se cred total superiori fara motiv se ajunge la dispute de genu vitezani vs chopperisti...

 

Lasa-l bre Dimitris in pace, ca e un frustrat, desi afirma ca nu... :D

 

pence? nu penca-s eo frustrat sau penca am avut o copilarie nefericita .din pacate genetica ne invata ca nu toti se nasc rossi iar vitezanele cer reflexe si pregatire peste media ce o poseda bizonul majoritar.

 

Cum era aia cu frustrarea, bizonule majoritar "care esti"? Zici ca nu esti frustrat, dar iti arati frustrarile fara sa realizezi asta. Ti-e ciuda ca tu nu ai "reflexele si pregatirea" necesare conducerii unei vitezane? Cu alte cuvinte, nu te simti in stare sa te urci pe asa ceva, iar atunci incepi sa-i blamezi pe toti posesorii de asa ceva, si sa-i bagi in aceeasi oala cu inconstienti (cum e asta din topicul de fata). Sa stii ca nu toti vitezanii "e" din categoria "pumnii mei minte nu are, bate tot ce-i sta in cale", ca tembelu' asta de si-a pus creierii la uscat pe grad.

 

In alta ordine de idei, eu nu le doresc cioparishtilor decat de bine :(, ca in fond si la urma urmei, toti suntem motociclisti...iar tu ai face bine sa-ti vezi lungul nasului si sa iei viteza...asta daca poti cu rasnita aia de Viroaga...de cat e? De 125? Sau stai, ca la cioparisti nu e pe centimetri cubi...cati cai are? 12 sau 14? O sa iti iei mai mare in viitor, sau ai simtit ca nu poti mai mult de atat si ramai la asta? :blink: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am sictirit ingrozitor de ce ineptii se scriu pe forumu asta.mai daca spuneti ceva argumentati dracu ca nu sunteti la bere cu prietenii. pe cruisere , tourere , choppere mor 6 oameni din 10000. asta inseamna 0.06%. pe supersporturi este de 10-11 la 10000. asta inseamna 0.10%. va spun si de ce.

57% din fatalitatile inregistrate pe supersport au cauza predominanta viteza.

22% din fatalitatile inregistrate pe tourere/choppere etc au cauza predominenta viteza.

dar asta nu este o problema.pentru ca riderii de choppere suplinesc printr-o rata de mortalitate fantastica cand e vorba de consum de alcool. 31% din cei decedati pe choppere aveau alcool in sange.

ca sa trag linie , asta este ceea ce ne arata datele :

cei care au supersporturi merg repede si mor.

cei care au choppere merg mai incet dar se opresc des la bere si mor.

p.s. si tot datele ne spun ca pe masura ce avansezi in varsta ai sanse sa mananci mai mult si sa bei mai mult. de aceea ratele mortalitatii la motociclistii pentru 40 de ani se dubleaza. beau mai mult si au reflexe slabe. in fapt , ca sa citez studii stintifice nu ca sa vorbesc pe nas dupa doua sprituri , motociclistii de 40 de ani pe choppere au aceeasi mortalitate ca si tinerii de 25 de ani pe supersporturi.

acu sper ca cineva va citi argumentatia asta (desi recunosc ca e plina de date spinoase)

p.s. nici macar nu o sa intru in discutia referitoare la uzanta statistica saptamanala/lunara/anuala a motocicletei. ca daca ai o varsta si te dor salele o sa folosesti mai putin motocicleta decat daca esti tanar si cu hormonii bubuind in cap. cine vrea sa gaseasca datele si studiile le gaseste.trebuie un minim efort.

Editat de deadcow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: adik tu te-ai bucura ca noi sa murim doar ca sa demonstrezi ca tu ai dreptate?!?!

ca am dreptate o arata statistica. nu e nevoie de bucurii perverse pt a confirma un adevar matematic de rece.

pot insa sa va asigur ca nici nu ma intristez. ba mai mult pentru un erou ca asta si isprava lui merita destupata o bere.

daca e sa ma bucur de ceva e ca imbecilu n-a luat si pe altii cu sine in groapa cum se intampla prea adesea.

la ruma urmei sintem 6 miliarde pe planeta. ce ar fi adus asta in plus? absolutely nada. majoritatea ducem o existenta furajera desi ne vine tare greu sa admitem asta. cautam sa anesteziem prin orice mijloc la indemana aceasta luciditate. iar cand un neica nimeni da coltzu din propria prostie monumentala ne lasam prada pt fo 2-3 zile unor emotii facile. inudam un topic cu ripuri de 2 lei dupa care revenim la ale noastre.

thats a hard moddafocka fact of life.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si uite asa incepe razboiul intre vitezisti si choperisti . am mai observat , cine nu are vitezana , abea asteapta un motiv sa se ia de ei. daca ala cu vitezana avea 90 la accident , la ala cu choper sau anduro deja i se pare viteza astronomica.

 

io cred doar ca sunt gelosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca am dreptate o arata statistica.

 

pi nu ai dreptate de doua ori:

 

1)in privinta statisticii ti-a aratat deadcow mai sus..

2)prefer sa ma imbat, sa ma dau pe o roata, agat doua trei pitipoance(la care tu doar visezi), "i'l fuck my brain's out" si sa mor la 30 de ani calare pe lucrul care imi da sens vietii si care isi cere pretul ca urmare a tuturor senzatiilor placute pe care mi le-a oferit.eu o sa mor tanar, dar al draq sa fiu daca nu o sa mor cu zambetul pe buze! :blink:

 

ps: traiesc mai mult intr-un an cat tine in toata viata!!!si ce va tot plangeti atat?! pana la urma d'aia ne-am facut motociclisti.daca vroiam sa traiesc vesnic ramaneam ca tine in casa in spatele monitorului si mancam paine cu sana toata viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine sa dat beat pe o roata , stie ca se ridica motoru mai usor :blink: , da uneori cade mai repede

Mesaj completat

unii pot si beutzi sa se dea pe-o roata altii nu pot si d'aia crapa de invidie. mie mi s-o exfoliat deja vapseaua pe tot corpu de atata invidie.

 

cred si io , schimba viroaga poate ramai cu vopseaua pe corp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Live fast, die young and leave a good looking corpse

 

:( Probabil la asta s-a gandit si protagonistul topicului. Desi, luat de valul primelor doua deziderate, a uitat de ultimul. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ma tot minuneaza "scrisurile" astea pe zi ce trece...caut ceva sa invat....dar invat ca de fapt majoritatea celor pe vitezane au EXACT aceeasi mentalitate ca protagonistul sau ca multi altii ...plansi la accidente...(la urma urmei norocul ti-l faci singur se poate sa te si paleasca si el de-aiurea. ...dar e mult mai mica sansa decat daca mergi ca descreieratul si nu te gandesti ce poate fi dupa coltz ..)si ne mai si miram de ce mor ca stupizii ...cand ei o cauta continuu si cu nerabdare(sa nu cumva saprinda 30 de ani...ca nu le mai da nimeni rip...pe forum...poate ca si asta e un tel in viata....sa incerci sa fii plans 2 zile de forumisti ...si dupa aia uitat pe vecie ...si poate si folosit ca amuzament la cat de prost a fost in viata...crezand ca e mai respectat sau mai bine vazut in ochi), sunt sigur ca statisticile alea cu cruisere dupa 40 de ani ,betii si ma rog ...sunt facute in mare parte in america ....am observat ca la noi doar atunci cand se linistesc isi iau cruisere ....nu cand se prostesc :blink:.

 

 

jinx22 e punctul de pe forumul asta care ma distreaza cel mai mult...cu replicile inteligente si intortocheate psihologic...de fapt el vorbeste numai balarii din povestirile altora ...si probabil mare parte din ele minciunele :(.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jinx22 e punctul de pe forumul asta care ma distreaza cel mai mult...cu replicile inteligente si intortocheate psihologic...de fapt el vorbeste numai balarii din povestirile altora ...si probabil mare parte din ele minciunele :(.

 

:blink:

 

hai bre, da-te-n colo de aici!!! ai stat mata si ai calculat asa si ai ajuns la concluziile astea!!! ce stii tu despre mine de ai ajuns la concluziile asta?de unde stii ca vb din carti si nu din experienta?!de unde stii tu cand spun eu adevarul si cand mint?!?! ...poate pentru ca ai o minte prea ingusta si nu poti sa iti depasesti conditia?!?! si care minciuni?!?! ce afirmatii am facut eu de crezi ca nu sunt adevarate?iti place sa dai din gura sau vii si cu un exemplu?esti genul de om care ia totul ad literam si da replay doar la jumatate din ce intelege?! ...ca majoritatea asta faceti...

Editat de jinx22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pi nu ai dreptate de doua ori:

 

1)in privinta statisticii ti-a aratat deadcow mai sus..

2)prefer sa ma imbat, sa ma dau pe o roata, agat doua trei pitipoance(la care tu doar visezi), "i'l fuck my brain's out" si sa mor la 30 de ani calare pe lucrul care imi da sens vietii si care isi cere pretul ca urmare a tuturor senzatiilor placute pe care mi le-a oferit.eu o sa mor tanar, dar al draq sa fiu daca nu o sa mor cu zambetul pe buze! :D

 

ps: traiesc mai mult intr-un an cat tine in toata viata!!!si ce va tot plangeti atat?! pana la urma d'aia ne-am facut motociclisti.daca vroiam sa traiesc vesnic ramaneam ca tine in casa in spatele monitorului si mancam paine cu sana toata viata.

 

mori cu zambetul pe buze ?...daca mori si fara sa faci victime ...o sa zambim si noi.

 

asta e tot luata de pe undeva, te-ai facut motociclist ca sa te sinucizi ?...sau te-ai facut din pasiunea de a merge pe 2 roti ...nu de a cadea de pe ele. asa la fel de bine puteai sa-ti iei o funie care costa mult mai putin

 

 

Live fast, die young and leave a good looking corpse

 

:blink:

 

 

asta este tocmai ce ziceam de cei carora li se fac RIP-uri zilnic. ai exact aceeasi mentalitate, postezi mult pe "accidente" dar nu inveti nimic...nu ne pari mai interesant acum sa stii ...

 

 

nu eram eu ala, dar na...poate pe viitor... :(

 

 

...sa dau quote din postul meu ?:P ..."povestiri sau minciunele" ? :D. nu ma pune te rog sa mai postez iar ca-ti fac un thread numai al tau de n-o sa-ti poti scoate capul, mc.

PS: da-mi o replica...si convinge-ma ca nu am dreptate, ca-s un prost care vrb fara sa aiba un fir de care sa se tina.altfel,te rog, NU.

Editat de Wadu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...