Sari la conținut

Era Sa O Comit Si Eu, Judecati Si Voi ...


Remyx
 Share

Postări Recomandate

Aseara , relaxat, eu cu masina urma sa ies de pe o straduta laterala intr-o alta strada, care avea prioritate (eu pe Soimus, celalata Drumul Gazarului) . Urma sa virez stanga. Drumul Gazarului nu este drept, se intersecteaza cu soimus dupa un viraj destul de larg, vizibilitatea pe lungimea lui este de maxim 100 m.

 

A trebuit sa scot botul masinii, am vazut ca nu venea nimic din stanga, nimic din dreapta, m-am uitat din nou in stanga si am iesit. Atunci am SIMTIT ca venea ceva din dreapta TARE, am accelerat la disperare si am reusit sa ajung aproape de de bordura si in momentul ala a trecut pe langa mine. Era un motor sport rosu si avea MUUULT peste suta. :angryfire:

 

Avea numarul indoit in sus si nu am reusit sa il vad.

 

Omul ala e un C R E T I N !!! Aveam un copil de 2 ani in masina.

 

Deci : I D I O T U L E - si eu merg tare in oras cu motorul, si eu m-am tavalit din cauza ca am mers prea tare, insa acolo unde nu am pus pe nimeni in pericol. Daca vrei sa mori, nu ai de cat, dar crede-ma ca daca te-as fi putut prinde cu masina, te dadeam jos intentionat ! :angryfire:

 

Sa-ti stea motorul in gat !!!

 

Remix

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stii vorba aia... "Ce tie nu-ti place..."

 

Banuiesc ca totusi el considera ca are vizibilitate si i-a dat gaz. Doar nu e atat de sinucigas (zic eu...) incat unde nu vede sa se bage k prostu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D-asta tot urla unii ca viteza e pentru pista sau pentru zonele din afara localitatilor. Ganditi-va ca era vorba de un incepator in ale soferiei sau de cineva care nu vede/simte motocicletele pentru ca nu se uita dupa ele. Acum ii dadeau toti cu RIP, conservar imputit, prioritati, rupt fata si omorat soferul. Si poate, putini, cu ideea ca suta si ceva in oras e crima curata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistului --> :angryfire: Bine ca " :hurt: " (bebe) nu s-a speriat foarte tare!

 

A mai fost pe-aici o discutie despre un motociclist care si-a luat multe amenzi intr-o noapte pentru ca a mers cu 2xx km/h in oras! Fratilor, vreti viteza - mergeti pe circuit. In oras respectati regulile de circulatie si bucurati-va ca aveti 2 roti si nu 4, deci aveti mobilitate mai mare!

 

Asfalt uscat! :angryfire:

Editat de declspec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

True.

Bine ca nu s-a intamplat nimic grav. Noroc cu al 6-lea simt, nu stiu ce sa zic ...

 

Sunt curios cine o fi fost. Nu prea cred ca de pe forum, fiindca la cate R.I.P-uri si "D-zeu sa-l odihneasca" au fost pe aici, mai oricine ar fi avut retineri sa-i dea gaz in draci prin oras cu vitezana.

Dar, exista si unii la care nevoia de adrenalina surclaseaza retinerile instinctive de a accelera ... parerea mea: PROASTA ALEGERE! Uitati exemplu elocvent in acest topic de ce putea sa iasa. Doamne ajuta ca nu s-a lasat cu accident!

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce viteza avea ala, e treaba lui.

daca il loveai era vina ta, tu trebuia sa te asiguri.

secundo, daca il tavaleai ulterior cu masina, ramaneai sigur cu probleme cu politia. Poate nu era singur si oricum ti-o furai. Nu e atitudine de om cu copil de 2 ani.

Si una peste alta, nu stiu ce fel de motociclist esti tu, daca tai fata unei motorete. Indiferent ce viteza are aia. Si nu stiu cat de antrenat esti tu in a "ghici" viteza unei motorete din scaunul unei masini care taie fata. Pun pariu ca daca facem 10 teste nu dai estimari corecte.

 

Si daca tot ai "simtit" trebuia sa stai in banca ta pe straduta cu cedeaza pana trecea "simtirea". Poate era o TATRA, si adu-ti aminte ca ai un copil in masina.

 

Sorinake (am motor galben)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai lasati vrajile astea de moralisti...Majoritatea, spre 90%, din motoristii cu japoneze sau italience capabile pe care i-am vazut eu prin Bucuresti mergeau peste legal, iar in jur de 70% (dupa ochiul meu) peste suta acolo unde permite asfaltul. Ar trebui sa va ganditi la chestii din-astea de siguranta cand treceti pe 1 Mai cu 150KM/H in drum spre Arc,miercurea. Eu anu asta n-am iesit deloc ca nu reusesc sa-mi pun fieru pe roti si cand am venit cu bicla la Arc m-am cam speriat.

 

Stiu ca toti o sa-mi sariti in cap ca "astia cu comuniste vai de capul lor fac pe nebunii fiinca ei nu pot mai mult de 60-70, dar va garantez ca nu-i asta motivul. Pur si simplu vad moralisti pacifisti pe forum si dupa aia ii vad pe strada ca nebunii.

 

Scuze daca am bagat in aceeasi oala si pe putinii cu cap din comunitatea asta.

 

Respect.Speedy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorin, pregatisem un raspuns elaborat pentru tine, da' mi-am dat seama ca unii au vata in(tre) urechi si orice le-ai spune, ei inteleg doar ce doresc. Sigur, poti sa-i dai si 300 in oras, eventual sa te legi la ochi si sa-ti blochezi ghidonul, pentru senzatii cat mai catifelate. Dar o faci pe raspunderea ta si daca unul te pocneste cu masina, nu sari ca o panseluta virgina sa te plangi ca mewistii de conservari nu-ti respecta valoarea de pilot clasa A, formula 1 pe stanga. Iar daca lovesti pe cineva, e bine sa te rogi sa mori si tu odata cu ala. Vite(a)zul lu' mama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avadn in vedere ca vorbesti si de "italience" presupun ca te referi si la mine. mr, speedy, nu ?

 

Repet, pentru a mia oara, esti in stare sa spui ce viteza am eu?

facem un pariu pe 100 de coco, si diseara la arc te pun sa estimezi. ok?

Ia si pe prietenu suparat. De fapt faceti o gasca si va arat cat de bine estimati voi 150kmh pe 1mai.

Pentru ca ori nu vorbim de acelasi 1mai ori nu vorbim de aceeasi 150kmh. Ati baut toti apa dupa stege ala pe care l-a oprit politia cu 210 pe la unirii, cu zxpatru cu patru trepte de viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la "nu conteaza ce viteza are ala,tu daca ai cedeaza trecerea trebuie sa acorzi prioritate": nu-i chiar asa in caz de plesneala.De ce se mai fac masuratori?De ce se calculeaza viteza dupa distanta de franare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorin, pregatisem un raspuns elaborat pentru tine, da' mi-am dat seama ca unii au vata in(tre) urechi

 

1 Scoate vata.

2 Vezi ca am fost SINGURUL care a spus ca pe tricourile de marea demonstratie sa se scrie VITEZA LUI ALEXX in momentul impactului.

3 Eu zic sa mai citesti odata post-ul meu, unde incerc sa scot in evidenta faptul ca in ORAS chiar NU SE MERGE asa tare. Doar ca s-a incetatenit ideea ca motocicletele merg "TARE" si ca motociciclistii gen stege si altii prind "doo sute sa mor io ce tare sunt" si mai vine cate unu ca tine sau ca cel ce-a deschis topicu foarte nervos ca stie el ca ala venea tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce viteza avea ala, e treaba lui.

daca il loveai era vina ta, tu trebuia sa te asiguri.

secundo, daca il tavaleai ulterior cu masina, ramaneai sigur cu probleme cu politia. Poate nu era singur si oricum ti-o furai. Nu e atitudine de om cu copil de 2 ani.

Si una peste alta, nu stiu ce fel de motociclist esti tu, daca tai fata unei motorete. Indiferent ce viteza are aia. Si nu stiu cat de antrenat esti tu in a "ghici" viteza unei motorete din scaunul unei masini care taie fata. Pun pariu ca daca facem 10 teste nu dai estimari corecte.

 

Si daca tot ai "simtit" trebuia sa stai in banca ta pe straduta cu cedeaza pana trecea "simtirea". Poate era o TATRA, si adu-ti aminte ca ai un copil in masina.

 

Sorinake (am motor galben)

 

Ce destept esti frate... N-am vazut asa ceva.

Tu nu intelegi ca la 120 la ora faci cam 33 de metri pe secunda, adica in zece secunde vreo 330 de metri.

Deci soferu' se uita in stanga, se uita in dreapta si se inscrie usor in pe starda repectiva. Daca e cu o Dacie de vreo 10 ani manevra asta ii ia cam 10 secunde, timp in care tu vii ca dementu' de undeva de la 300 de metri, eventual de dupa un camion pe care l-ai depasit sau de dupa o curba larga aflata la 200 de metri de Dacia lu' asta si te infigi in el. Si el e de vina, nu, ca trebuia sa te vada la vreun KM distanta prin trafic ?

 

Haai sa fim seriosi, astea sunt prostii din spirit de turma si egoism de rebeli fara cauza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la "nu conteaza ce viteza are ala,tu daca ai cedeaza trecerea trebuie sa acorzi prioritate": nu-i chiar asa in caz de plesneala.De ce se mai fac masuratori?De ce se calculeaza viteza dupa distanta de franare?

 

Poti sa-i iei permisul celui decedat. sau sa-l suspenzi. sau poate nu e decedat.

de-aia se fac.

 

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce destept esti frate... N-am vazut asa ceva.

Tu nu intelegi ca la 120 la ora faci cam 33 de metri pe secunda, adica in zece secunde vreo 330 de metri.

Deci soferu' se uita in stanga, se uita in dreapta si se inscrie usor in pe starda repectiva. Daca e cu o Dacie de vreo 10 ani manevra asta ii ia cam 10 secunde, timp in care tu vii ca dementu' de undeva de la 300 de metri, eventual de dupa un camion pe care l-ai depasit sau de dupa o curba larga aflata la 200 de metri de Dacia lu' asta si te infigi in el. Si el e de vina, nu, ca trebuia sa te vada la vreun KM distanta prin trafic ?

 

Haai sa fim seriosi, astea sunt prostii din spirit de turma si egoism de rebeli fara cauza.

speedy, eu nu te-am jignit de nici un fel. Sper sa iti ceri scuze pentru "ce destept esti tu frate".

 

doi, esti tu in stare sa spui stand in masina, si eu trecand pe langa tine, ce viteza am ? PE CAT FACEM PARIU CA NU ESTI IN STARE ?

trei, daca iti ia 10 secunde sa faci dreapta, tre sa mai studiezi condusul. pentru asta se ia permisul, nu se da.

patru, daca de la 300 de metri vin eu cu 120kmh, si nu ma auzi, trebuie sa iti ia cineva permisul pentru ca esti surd.

daca de la 300 metri nu ma vezi cu farul aprins, trebuie sa mergi iar la medic.

daca de la 300 de metri, te vad ca te bagi, si nu te evit, inseamna ca sunt bolnav la cap.

 

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorin, ai masina?

-daca nu, iti inteleg punctul de vedere. e la fel de optuz ca cel al unui conservar care nu stie ce'i aia moto.

-daca da, nu esti intreg la minte, dar asta deja stim cu totii.. :angryfire:

 

ps: remyx, ai avut noroc si tu si copilul si cretinul care goneste pe stradute.. la fel cum pe motor e necesara enorm de multa atentie pentru a'ti salva pielea, la fel si in masina iti trebuie multa atentie sa nu intra vreun zevzec in tine si sa'l ai pe constiinta sau sa faci parnaie (aproape) moka..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu eram pe turbozone, nu pe stradute inguste cu vizibilitate de 50m si risc mare de luat prin surprindere. Dar unii aud doar ce vor sa auda! Sa mor de nu, de acum inainte va torn pe toti astia cu sula-n poponeata si sufletul in rai, aci pe forum!

ai scanat mestere procesu ala verbal cu ai tai 210kmh ?

hai ca am mare chef de distractie pe ploaia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avadn in vedere ca vorbesti si de "italience" presupun ca te referi si la mine. mr, speedy, nu ?

 

Repet, pentru a mia oara, esti in stare sa spui ce viteza am eu?

facem un pariu pe 100 de coco, si diseara la arc te pun sa estimezi. ok?

Ia si pe prietenu suparat. De fapt faceti o gasca si va arat cat de bine estimati voi 150kmh pe 1mai.

Pentru ca ori nu vorbim de acelasi 1mai ori nu vorbim de aceeasi 150kmh. Ati baut toti apa dupa stege ala pe care l-a oprit politia cu 210 pe la unirii, cu zxpatru cu patru trepte de viteza.

 

Nu frate nu ma refeream la tine in special, ca n-am avut placerea sa te cunosc nici pe tine nici pe italianca ta. Am vrut doar sa nu-i bag doar pe "japonezi" in galeata si atata tot.

Cat despre estimarea vitezei, daca eu merg cu 100 cu masina pe 1 Mai si trece motoru' pe langa mine ca si cum as sta pe loc cat crezi ca avea? Vreo 50 aia legali, nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorin, ai masina?

-daca nu, iti inteleg punctul de vedere. e la fel de optuz ca cel al unui conservar care nu stie ce'i aia moto.

-daca da, nu esti intreg la minte, dar asta deja stim cu totii.. :angryfire:

am masina, si nu am vazut vreo motoreta care sa vina ATAT de tare incat sa NU O VAD dela hmm 100,200,300 metri. serios. da poate ca e de la mine, ca merg atent.

 

Sorinake

 

Nu frate nu ma refeream la tine in special, ca n-am avut placerea sa te cunosc nici pe tine nici pe italianca ta. Am vrut doar sa nu-i bag doar pe "japonezi" in galeata si atata tot.

Cat despre estimarea vitezei, daca eu merg cu 100 cu masina pe 1 Mai si trece motoru' pe langa mine ca si cum as sta pe loc cat crezi ca avea? Vreo 50 aia legali, nu ?

1 mergi cu 100 cu MASINA pe 1MAI!!!!

esti de LUAT PERMIS, adica NU AI VOIE SA VORBESTI DESPRE VITEZA.

"si trece motoru' pe langa mine ca si cum as sta pe loc" poate avea sincer, undeva intre 95kmh si 300. depinde ce intelegi prin "as sta pe loc". Pe testate ca nu reusesti.

Propunere de test: Mergi cu masina, fara sa te uiti la bord cu 30kmh. sa vedem ce bine estimezi.

 

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre estimarea vitezei, daca eu merg cu 100 cu masina pe 1 Mai si trece motoru' pe langa mine ca si cum as sta pe loc cat crezi ca avea? Vreo 50 aia legali, nu ?

da tu ce cauti viteazu' lu' tata cu 100km/h in oras?

la cat era limita la care iti ia carnetul? +30km/h?

de si'ar face politia datoria si ar aplica legea.. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce viteza avea ala, e treaba lui.

daca il loveai era vina ta, tu trebuia sa te asiguri.

 

 

 

Poti sa-i iei permisul celui decedat. sau sa-l suspenzi. sau poate nu e decedat.

de-aia se fac.

 

Sorin

 

Nu e vorba neaparat de deces si nu e vorba neaparat de accident cu moto.Explica-mi si mie,te rog: eu vin cu conserva,mult la ora pe bord(cat vrei tu),tu traversezi pe la colt de strada,regulamentar dar nu ai prioritate,deci nu-mi acorzi prioritate...te iau pe capota..de ce-mi calculeaza mie politia viteza?Tu nu ai acordat prioritate.In cazul unui accident cu moto,tramvai,camion nu-i aceeasi treaba?

PS.Si inca ceva: sti ca daca am peste limita legala devin vinovat?Sau daca-s baut?La o adica ce daca-s baut?Tu trebuia sa-mi acorzi prioritate.Nu scrie in lege ca daca vine unul baut tu nu trebuie sa mai acorzi prioritate si totusi in realitate nu asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...