Sari la conținut

2 accidente ff naspa in Timis in aceasi zi


suzuki75
 Share

Postări Recomandate

Primul mai mult "motociclist" decat motociclist era fara permis, fara numar si fara casca, iar al doilea era incepator si din ce vad eu in poza cred ca pe GSXR de 1000.

Oricum anul asta au fost ingrozitor de multe accidente in Timisoara si in imprejurimi, si cel putin in domeniul celor fara carnet/fara numar clar mai multe decat in Bucuresti. Voi ati facut inca o revolutie acolo si ati desfiintat Politia Rutiera de tot sau astia ai vostri nu se prind ca o motocicleta fara numar nu are numar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul mai mult "motociclist" decat motociclist era fara permis, fara numar si fara casca, iar al doilea era incepator si din ce vad eu in poza cred ca pe GSXR de 1000.

Oricum anul asta au fost ingrozitor de multe accidente in Timisoara si in imprejurimi, si cel putin in domeniul celor fara carnet/fara numar clar mai multe decat in Bucuresti. Voi ati facut inca o revolutie acolo si ati desfiintat Politia Rutiera de tot sau astia ai vostri nu se prind ca o motocicleta fara numar nu are numar?

 

Raspunsul e: Da.

Stai jos.

Nota 4

 

Adunator de posturi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul mai mult "motociclist" decat motociclist era fara permis, fara numar si fara casca, iar al doilea era incepator si din ce vad eu in poza cred ca pe GSXR de 1000.

Oricum anul asta au fost ingrozitor de multe accidente in Timisoara si in imprejurimi, si cel putin in domeniul celor fara carnet/fara numar clar mai multe decat in Bucuresti. Voi ati facut inca o revolutie acolo si ati desfiintat Politia Rutiera de tot sau astia ai vostri nu se prind ca o motocicleta fara numar nu are numar?

 

 

Sincer, care era diferenta daca se lovea cu un 125 la aceeasi viteza? shit happens my friends!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul e: Da.

Stai jos.

Nota 4

 

Adunator de posturi ...

Ma doare la basca de posturi, in fond daca cred ca sunt prea multe pot sa si sterg din ele cand vreau, dar nu asta e esential.

Mie pe bune mi se pare ca situatia in Timis e cam nasoala. Adica citesc de motociclisti fara permis care se pleznesc intre ei si se rup in doua, motociclisti care pleznesc trecatori de pe marginea drumului prin sat, plus multe accidente stupide chiar in Timisoara sau prin satele din jur. Cel putin din ce am citit eu aici pe forum Banatul a batut "satul" miticilor la accidente, si crede-ma ca le citesc cam pe toate "din obligatie de servici"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma doare la basca de posturi, in fond daca cred ca sunt prea multe pot sa si sterg din ele cand vreau, dar nu asta e esential.

Mie pe bune mi se pare ca situatia in Timis e cam nasoala. Adica citesc de motociclisti fara permis care se pleznesc intre ei si se rup in doua, motociclisti care pleznesc trecatori de pe marginea drumului prin sat, plus multe accidente stupide chiar in Timisoara sau prin satele din jur. Cel putin din ce am citit eu aici pe forum Banatul a batut "satul" miticilor la accidente, si crede-ma ca le citesc cam pe toate "din obligatie de servici"...

 

Mare domn forumist,

 

Saptamana trecuta discutam cu copii de generala intr-o actiune cu Politia Rutiera. De doi ani strangem bani si ajutam camine de copii si mame date afara din casa. In luna mai faceam campanie cu colegii de trafic pentru responzabilizare. In august mergeam la cimitir pentru un bun prieten. Ieri ne plimbam 28 de motociclete frumos prin judet.

 

 

Dar

 

 

AI MARE DREPTATE !!! Asa densitate de motociclisti (ca in judetul ala indepartat de tine) nu vei gasi (chiar privind de la termopanul tau), niciunde. Pentru ca ne ajuta clima si cateodata traficul.

Din marele TRON pe care te-ai instaurat iti permiti sa ataci o comunitate pe care NU o cunosti !!!

 

Ma bucur sa regasesc la tine toate aspectele de bagator in seama pe care le apreciez la un tovaras motociclist:

1. Parere (proasta) dar ferma, temeinic argumentata.

2. Loc de observatie deosebit de avantajos, chiar pe covorul rosu, in direct cu realitatea. (adica un scaun intr-o amarata de garsoniera cu acces la net).

3. Cunostinte rutiere solide venite in urma unui drum la piata, cu un motor cu topcase suficient de incapator pentru a acomoda un borcan de mustar.

4. Postarea parerilor proprii, foarte greu obtinute prin lecturarea prezentului forum.

5. Stiu ca ai facut cu motorul din semnatura vreun milion de kilometrii prin pat. Si ai evitat tot ce se putea pentru ca ai mare experienta... asa cum bine ne inveti.

 

Ma bucur sa aflu ca ai permis, talon, rca si itp valabil. Ma intristez doar de modul in care te exprimi si ca te bagi unde nu iti fierbe olita.

 

Deci revin:

Stai DRAQ jos!

Nota 3 pentru copiat (din parerile vocilor care te bantuie).

 

 

PS: Stiu ca NU te poti abtine, deci te rog, sa imi raspunzi in maxim 24 de ore pentru ca vei aparea pe lista mea de IGNORE. Deci va trebui sa te vad doar in citate ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, care era diferenta daca se lovea cu un 125 la aceeasi viteza? shit happens my friends!

Pai daca de exemplu ca incepator vrei sa schimbi viteza si gresesti directia in care ea trebuie schimbata efectul franei de motor e mult mai devastator pe 1000 decat pe 125 cred eu... iar daca cazi intr-o groapa si nu ai reflexul ca trebuie sa compensezi felul cum tii gazul pe 125 auzi un guitzat mai puternic dar in mare nu se intampla mai nimic (poate accelerezi de la 50 la 55) pe cand pe 1000 te ridici pe o roata si poate mai mult decat atat, poate reusesti si sa pici pe spate.

Cred ca nu trebuie sa bagatelizam chestiile astea, majoritatea accidentelor stupide postate aici sunt comise de tipi pe vitezana mare cu experienta aproape de zero si in cele mai multe cazuri fara permis de conducere si eventual si fara numar...

Chestia aia care nu se aplica la noi cu limitatul la 25kW (35kW mai in vest) nu e inventia geniilor noastre din Politia Rutiera, pur si simplu s-a constatat ca toti pustii pana in 23 de ani sunt mai teribilisti decat aia peste 23 de ani si e bine sa nu-i lasi sa calareasca ceea ce reprezinta pentru ei din punct de vedere statisc inca un mijloc de sinucidere involuntara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi de obicei sunt de acord cu domnul Moldovan(si stau in banca mea...lipsa de experienta imi impune asta.....invatz de la cei mai vechi) de data asta permite-mi sa nu fiu de acord cu afirmatiile tale...Asta o spun din experienta...Baietii astia din Timisoara chiar se chinuie sa faca ceva pentru comunitatea moto....ca le iese ,ca nu le iese,macar incearca...Nu e vina lor ca mai exista si teribilisti care nu inteleg ca un motor nu e tot una cu o bicicleta...Nu trebuie pusi toti in aceeasi oala....De altfel si la noi,in minunata noastra Capitala exista o gramada de "ghost rideri" ....unii merg legal,altii mai putini....Nu cred ca tine neaaparat de zona....Oricum avantajul cel mai mare in Timisoara e ca daca chiar vrei sa mergi undeva sa te dai,ai unde.......E Ungaria la o aruncatura de bat si ai si autostrada si circuit asa ca baietii cu cap de acolo nu cred ca se apuca sa forjeze motoarele aiurea in oras...Stiu ca sunt off topic si imi cer scuze pentru asta....Pentru baietii astia care au patit-o....ce pot sa le spun...Sincer imi pare rau pentru ei insa.....asta nu o sa ii ajute cu nimic pe patul de spital...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi de obicei sunt de acord cu domnul Moldovan(si stau in banca mea...lipsa de experienta imi impune asta.....invatz de la cei mai vechi) de data asta permite-mi sa nu fiu de acord cu afirmatiile tale...Asta o spun din experienta...Baietii astia din Timisoara chiar se chinuie sa faca ceva pentru comunitatea moto....ca le iese ,ca nu le iese,macar incearca...Nu e vina lor ca mai exista si teribilisti care nu inteleg ca un motor nu e tot una cu o bicicleta...Nu trebuie pusi toti in aceeasi oala....De altfel si la noi,in minunata noastra Capitala exista o gramada de "ghost rideri" ....unii merg legal,altii mai putini....Nu cred ca tine neaaparat de zona....Oricum avantajul cel mai mare in Timisoara e ca daca chiar vrei sa mergi undeva sa te dai,ai unde.......E Ungaria la o aruncatura de bat si ai si autostrada si circuit asa ca baietii cu cap de acolo nu cred ca se apuca sa forjeze motoarele aiurea in oras...Stiu ca sunt off topic si imi cer scuze pentru asta....Pentru baietii astia care au patit-o....ce pot sa le spun...Sincer imi pare rau pentru ei insa.....asta nu o sa ii ajute cu nimic pe patul de spital...

Ma refeream la super-initiati din astia de Timis fara permis de orice fel si eventual fara numar, nu la faptul ca nu ar exista motociclisti responsabili cu permis/ITP/asigurare valabile pe acolo. Probabil m-am exprimat prost, de fapt eu cred ca numarul idiotilor/teribilistilor care merg fara permis si care sunt reflectati in presa si/sau pe acest forum care sunt din Timis sau in general din Banat se pare ca a depasit covarsitor numarul specimenelor de acelasi fel din orasul miticilor. Si oricum eu nu sunt mitica veritabil, de fapt sunt fabricat prin Ardeal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul mai mult "motociclist" decat motociclist era fara permis, fara numar si fara casca, iar al doilea era incepator si din ce vad eu in poza cred ca pe GSXR de 1000.

Oricum anul asta au fost ingrozitor de multe accidente in Timisoara si in imprejurimi, si cel putin in domeniul celor fara carnet/fara numar clar mai multe decat in Bucuresti. Voi ati facut inca o revolutie acolo si ati desfiintat Politia Rutiera de tot sau astia ai vostri nu se prind ca o motocicleta fara numar nu are numar?

Moldovan a facut doar o constatare logica, pe care am facut-o si eu, chiar cu ceva vreme in urma. Anul acesta cele mai multe si mai nasoale accidente au fost in Timisoara. Nu vad de ce v-ati simtit lezati de aceasta afirmatie, dar anyway, fiecare cu piticii lui. In cazul celui cu GSX-R, motocicleta era de 600 sau de 750, orientati-va dupa toba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare domn forumist,

 

Saptamana trecuta discutam cu copii de generala intr-o actiune cu Politia Rutiera. De doi ani strangem bani si ajutam camine de copii si mame date afara din casa. In luna mai faceam campanie cu colegii de trafic pentru responzabilizare. In august mergeam la cimitir pentru un bun prieten. Ieri ne plimbam 28 de motociclete frumos prin judet.

 

 

Dar

 

 

AI MARE DREPTATE !!! Asa densitate de motociclisti (ca in judetul ala indepartat de tine) nu vei gasi (chiar privind de la termopanul tau), niciunde. Pentru ca ne ajuta clima si cateodata traficul.

Din marele TRON pe care te-ai instaurat iti permiti sa ataci o comunitate pe care NU o cunosti !!!

 

Ma bucur sa regasesc la tine toate aspectele de bagator in seama pe care le apreciez la un tovaras motociclist:

1. Parere (proasta) dar ferma, temeinic argumentata.

2. Loc de observatie deosebit de avantajos, chiar pe covorul rosu, in direct cu realitatea. (adica un scaun intr-o amarata de garsoniera cu acces la net).

3. Cunostinte rutiere solide venite in urma unui drum la piata, cu un motor cu topcase suficient de incapator pentru a acomoda un borcan de mustar.

4. Postarea parerilor proprii, foarte greu obtinute prin lecturarea prezentului forum.

5. Stiu ca ai facut cu motorul din semnatura vreun milion de kilometrii prin pat. Si ai evitat tot ce se putea pentru ca ai mare experienta... asa cum bine ne inveti.

 

Ma bucur sa aflu ca ai permis, talon, rca si itp valabil. Ma intristez doar de modul in care te exprimi si ca te bagi unde nu iti fierbe olita.

 

Deci revin:

Stai DRAQ jos!

Nota 3 pentru copiat (din parerile vocilor care te bantuie).

 

 

PS: Stiu ca NU te poti abtine, deci te rog, sa imi raspunzi in maxim 24 de ore pentru ca vei aparea pe lista mea de IGNORE. Deci va trebui sa te vad doar in citate ...

 

Daca nu ma insala pe mine memoria, si a dracului nu ma insala ca ... situatia e de asa natura incat sa inmagazineze mult pt mult timp, asta e al 3-lea sau al 4-lea accident mortal in Timis cu incidenta 86/1+85/1 in ultimele 6-7 saptamani ... sincer nu a atacat nimeni comunitatea moto din Timis care CRED si VAD ca e de departe cea mai puternica din tara INSA cred ca lectiile voastre de prevenire impreuna cu SPR-ul ar merge mai bine in liceu decat in scoli ... cat despre conflictul tau cu pmoldovan --> pm zic eu ca e cea mai buna solutie ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptele pana la urma sunt fapte... indiferent de orgoliile manifeste de o parte sau cealalta.

Pana la urma, este oarecum normal ca intr'o comunitate mare - ceea ce fara doar si poate este cea din Timisoara, sa existe si teribilisti, ca sa nu ii numesc altfel.

Cei care isi asuma riscuri pana la urma platesc, intr'o forma sau alta. Din pacate aceasta plata este de multe ori cea suprema si definitiva. Pacat.

 

PS. Achisez la ideea ce polemicile odata expandate sa se desfasoare pe PM. Mai ales daca se depaseste un anumit nivel "vocal".

 

PS2. Marimea motorului nu conteaza in exprimarea unei opinii.... Parerea mea.

 

PS3. CU ADEVARAT comunitatea din Timisoara actioneaza ca o comunitate.... Cred, fara a putea baga mana in foc, ca este cam pe primul loc in tara in ceea ce priveste actiunile organizate...Si nu ma refer aici la organizarea de baute si sindrofii motoretistice...

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare domn forumist,

 

Saptamana trecuta discutam cu copii de generala intr-o actiune cu Politia Rutiera. De doi ani strangem bani si ajutam camine de copii si mame date afara din casa. In luna mai faceam campanie cu colegii de trafic pentru responzabilizare. In august mergeam la cimitir pentru un bun prieten. Ieri ne plimbam 28 de motociclete frumos prin judet.

 

 

Dar

 

 

AI MARE DREPTATE !!! Asa densitate de motociclisti (ca in judetul ala indepartat de tine) nu vei gasi (chiar privind de la termopanul tau), niciunde. Pentru ca ne ajuta clima si cateodata traficul.

Din marele TRON pe care te-ai instaurat iti permiti sa ataci o comunitate pe care NU o cunosti !!!

 

Ma bucur sa regasesc la tine toate aspectele de bagator in seama pe care le apreciez la un tovaras motociclist:

1. Parere (proasta) dar ferma, temeinic argumentata.

2. Loc de observatie deosebit de avantajos, chiar pe covorul rosu, in direct cu realitatea. (adica un scaun intr-o amarata de garsoniera cu acces la net).

3. Cunostinte rutiere solide venite in urma unui drum la piata, cu un motor cu topcase suficient de incapator pentru a acomoda un borcan de mustar.

4. Postarea parerilor proprii, foarte greu obtinute prin lecturarea prezentului forum.

5. Stiu ca ai facut cu motorul din semnatura vreun milion de kilometrii prin pat. Si ai evitat tot ce se putea pentru ca ai mare experienta... asa cum bine ne inveti.

 

Ma bucur sa aflu ca ai permis, talon, rca si itp valabil. Ma intristez doar de modul in care te exprimi si ca te bagi unde nu iti fierbe olita.

 

Deci revin:

Stai DRAQ jos!

Nota 3 pentru copiat (din parerile vocilor care te bantuie).

 

 

PS: Stiu ca NU te poti abtine, deci te rog, sa imi raspunzi in maxim 24 de ore pentru ca vei aparea pe lista mea de IGNORE. Deci va trebui sa te vad doar in citate ...

asai ,te sustin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul mai mult "motociclist" decat motociclist era fara permis, fara numar si fara casca, iar al doilea era incepator si din ce vad eu in poza cred ca pe GSXR de 1000.

Stii care-i diferenta dintre un slapar gelat fara permis si numar cocotat pe un SS miar care se face afis in spatele unei dube si un slapar gelat fara numar cocotat pe un scuter care se face praf prin Voluntari? Doar cativa centimetri cubi. Problema e ca in cerebelul multora de aici, unul e "motociclist", celalalt e "scuterist" si ii judeca diferit.

 

Probabil m-am exprimat prost

Nu te-ai exprimat prost, e posibil sa fi fost prost inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul- vinovat 400% (echipament, permis, motor neinmatriculat, asigurare). Alt retardat care nu se gandeste la consecinte - si nu ma refer numai la faptul ca o sa crape sau o sa ramana infirm, ci la faptul ca a facut o mare bucurie familiei, probabil maica-sa abia astepta sa stea prin spitale sa-l stearga la fund. (cuvant urat).

Al doilea - neatent, fara experienta, posibil viteza cam prea mare. [scenariu posibil:] Cucoana cu Opelul a oprit la trecere sa lase vreun pieton sa treaca, sau POATE chiar a incetinit, ca ASA SE FACE IN APROPIEREA TRECERILOR DE PIETONI, DA?, omul venea tare, nu s-a gandit ca e posibil sa existe cineva care sa si respecte regulile de circulatie si zbang! alta familie fericita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul- vinovat 400% (echipament, permis, motor neinmatriculat, asigurare). Alt retardat care nu se gandeste la consecinte - si nu ma refer numai la faptul ca o sa crape sau o sa ramana infirm, ci la faptul ca a facut o mare bucurie familiei, probabil maica-sa abia astepta sa stea prin spitale sa-l stearga la fund. (cuvant urat).

Al doilea - neatent, fara experienta, posibil viteza cam prea mare. [scenariu posibil:] Cucoana cu Opelul a oprit la trecere sa lase vreun pieton sa treaca, sau POATE chiar a incetinit, ca ASA SE FACE IN APROPIEREA TRECERILOR DE PIETONI, DA?, omul venea tare, nu s-a gandit ca e posibil sa existe cineva care sa si respecte regulile de circulatie si zbang! alta familie fericita.

 

 

UPDATE: Tânărul de 22 de ani s-a stins în cursul nopții, la Spitalul Municipal TimiÂşoara. Medicii au încercat din răsputeri să-i salveze viața, însă victima avea multiple fracturi Âşi hemoragie internă

 

deci nu o sa stea prin spitale sa-l stearga la fund cum ai zis .. pakt totusi de el.. kiar daca nu s-a gandit prea mult inainte sa se urce pe motor :D

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa iau apararea nimanui. Vorbesc doar din ce am vazut eu in Banat.

Am fost la Timisoara in weekendul 18-20 sept. la o nunta (la iesirea din oras - Hotel Aurelia, pt localnici). Vis-a-vis de hotel, este dealerul Iveco. Langa acesta a fost ceva eveniment auto/karturi (nu stiu ce si nu ma intereseaza, nu acesta a fost scopul prezentei mele acolo).

Ideea e ca AM VAZUT cativa "raceri" pe motoare de viteza FARA CASCA, in tricou + pantaloni scurti, trecand pe acolo cu viteze la care n-ar fi putut evita mare lucru daca aparea imprevizibilul. Drumul pe portiunea respectiva este foarte bun, drept si cu vizibilitate. Recunosc, m-as fi dat cu aceeasi viteza si eu, DAR NU IN CIRCUMSTANTELE RESPECTIVE. Era plin de masini parcate pe margine si pe-o parte si pe alta, pietoni care treceau "ninja style" strada. De asemenea, prin oras se plimba o frumusete de Goldwing cu un "motociclist" care n-avea nicio legatura cu casca.

In aceeasi masura, imi scot palaria pentru cativa motociclisti pe care i-am vazut pe traseul Arad-Deva, pe 600RR-uri si 636-uri, echipati full si mergand in limitele bunului simt.

Asadar, fiecare padure cu uscaturile ei. Nu putem baga toti motociclistii, dintr-o anumita zona, in aceeasi oala. Dar totusi, ar trebui facut ceva, vazand accidentele din ultima vreme in zona Banatului.

 

 

 

Sa-i fie tarana usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...si eu am zis-o saptamana trecuta ca in zona aia se pe trece ceva, si la fel au sarit toti gramada ca sunt eu bucuresteanca dornica de afirmare :D si sa stau in banca mea.

Daca tot e comunitatea aia asa de mare si de plina de dornici de schimbare in bine, pai luati frate Politia (sau nu neaparat ca poate se sperie lumea de girofaruri :D) si dati si voi in fiecare weekend cate o fuga in cate o comuna din zona. Nu vedeti ca e prapad pe strazi? Vad ca toti se lauda ca ce comunitate e ca ce actiuni fac ei. Ori le fac doar de dragul de a le face ori ce spun si arata nu e ce trebuie si atunci sa schimbe macazul. O spun cu toata luciditatea si sinceritatea. Ceva e clar ca trebuie sa faceti in zona. Poate si mai multe echipaje de rutiera pe drumurile respective, in zonele nasoale pus cate un radar in fiecare zi. Uite in Bucuresti sunt zone care atrageau prostii ca rahatul mustele si s-au trezit de au pus politie non stop in aproape fiecare seara, si na....ca nu a mai ajuns vreunul pe acolo cu masina/motorul in apa sau pe sinele de tramvai. Deci...e si asta o abordare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...motoare mai multe in zona asta, sezon mai lung oarecum (si clima ajuta); pana la urma toata lumea e de acord ca e o "comunitate" mai numeroasa, parca si densitatea de incepatori e mai mare ... restul e proportie doar. Nu cred ca e cazul de dramatizari, chiar daca trebuie totusi sa dea de gandit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma doare la basca de posturi, in fond daca cred ca sunt prea multe pot sa si sterg din ele cand vreau, dar nu asta e esential.

Mie pe bune mi se pare ca situatia in Timis e cam nasoala. Adica citesc de motociclisti fara permis care se pleznesc intre ei si se rup in doua, motociclisti care pleznesc trecatori de pe marginea drumului prin sat, plus multe accidente stupide chiar in Timisoara sau prin satele din jur. Cel putin din ce am citit eu aici pe forum Banatul a batut "satul" miticilor la accidente, si crede-ma ca le citesc cam pe toate "din obligatie de servici"...

 

Cred ca citesti mult prea mult. Si cam exagerezi cu scrisul. Nu prea ai nimic de spus. Dar cu motocicleta mai mergi? Iti mai ramine timp?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabila sailordana: Apreciez enorm sfaturile pe care esti atat de nerabdatoare sa le oferi referitor la gestionarea problemelor de natura rutiera cu care se confrunta Timisoara.Te invit sa si faci ceva, poate sa ocupi o functie prin administratia locala sau undeva prin rafturile de sus ale Politiei Romane.

 

In alta ordine de idei,referitor la comentariile si criticile(constructive, bineinteles!) legate de campaniile desfasurate aici din initiativa comunitatii moto, poate ar trebui sa iti reanalizezi punctul de vedere. Incearca sa privesti prin alta prisma problema.

Campaniile care se demareaza si vizeaza scoli,licee samd nu au,si nu vor avea vreodata efecte miraculoase.Nu ai cum sa schimbi o gandire sau o mentalitate cu una,cu doua.Si ajungem aici la campionii moto gp care imbratiseaza stalpi si pietoni pe trecere ruland la viteze astronomice.Acolo se pune din nou problema cresterii, educatiei as indrazni sa spun. Intodeauna vor exista inconstienti,oameni fara creier si pur si simplu prosti care vor ingrosa statisticile.

 

Inchei prin a te felicita pentru marea realizare :ai constatat faptul ca in ultima vreme in zona de vest se intampla cam multe accidente.Cata perspicacitate.

Salutari. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...