Sari la conținut

Accident In Drum Spre Vama!


myando
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

I-am zis ca am o hayabusa de vanzare. Si el ma intreaba 'la cat?' :blink:) B)

 

Se va face bine!

:lol: asta inseamna ca tot nu se va face bine :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

ok,vad ca s-a vb despre ce am patzit eu,nu doresc sa patitzi nici unul asa.Acum e bine,sunt cu o sg problema ramasa: mi-am pierdut memoria

Avetzi grija la drum!!!

 

Si nu sunt incepator (am permis de 5 ani)

Bine-ai (re)venit printre noi!

Da, si-au facut oamenii ceva griji pe aici... Bine insa ca pana la urma motivele de ingrijorare in ceea ce te priveste s-au imputinat... Dar ia spune, cum adica ti-ai "pierdut memoria"? Memoria de scurta durata, sau care? Sau poate numai despre ceea ce ai avut ghinionul sa patesti in ziua aceea...?

Vad ca stii de cati ani ai permisul, nu? :bounce:

Recuperare grabnica si totala!

:rolleyes:

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,vad ca s-a vb despre ce am patzit eu,nu doresc sa patitzi nici unul asa.Acum e bine,sunt cu o sg problema ramasa: mi-am pierdut memoria

Avetzi grija la drum!!!

 

Si nu sunt incepator (am permis de 5 ani)

ma bucur s-aud ca esti intreg.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

crezi tu? pe ce facem pariu ca vor traversa tot ca bovinele in continuare, fara sa se asigure? omul nu pricepe pana nu experimenteaza personal.

 

sa speram ca motociclistul scapa fara probleme!

 

 

Sunt perfect de acord... O mare parte din romani sunt extrem de prosti si needucati, manelizati si tiganizati. Nu o sa se schimbe prea curand.

 

Off, insanatosire grabnica motoristului si multa :rolleyes: tuturor ineptilor din tzara asta care nici macar sa traverseze nu sunt in stare :crack:

 

 

Multa sanatate motociclistului .

Nu cred ca ii arde nimanui de caterinca dar braincap-urile sunt aproape inutile in cazul unui accident cum e cel in cauza .

 

Total de acord... Nici macar in oras nu e bine sa fie purtate, dara-mi-te la drum lung :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Eu eram in grup cu ei. Satul unde s-a intamplat tampenia asta e la capatul lumii. Nu era semnal la nici o retea de telefonie. E undeva intre Negru Voda si Ostrov pt cei care stiu drumul (Baiazide, pe acolo ati venit anu trecut in vama). Drumul in sat era foarte prost (gropi) si plin de viraje stranse (cu 5 min inainte o mai tavalise usor un baiat din grup intr-o curba). Onutz, cu Virago, era penultimul in grup. Avea 40km/h maxim conform tipului care venea din spatele lui. Batrana avea 80 de ani. A lovit-o cu ghidonul exact in frunte. Nu avea nici o sansa sa scape. Avea pe frunte o rana deschisa de vreo 10cm. Si cand am ajuns eu acolo era pe sosesa intr-o balta de sange. A mai respirat cam 10 min. Am vazut-o ducandu-se. Nu va doresc sa fiti martori la o asemenea scena. Pe Onutz il urcau pe targa cand am ajuns. Era inconstient, in soc, si avea convulsii. A trebuit sa-l imobilizam, Demo si cu mine, ca sa-i poata pune perfuzia. Satenii se certau daca s-o duca sau nu pe batrana la Spital in timp ce politistul striga la ei "Cat conteaza pt voi viata unui om??!?", chestii care au intarziat vreo 10 min plecarea salvarii.

 

Onutz era lovit la cap (tampla dreapta) destul de urat. In rest nu cred ca are decat contuzii. Nu se vedeau semne de fracturi si isi putea misca picioarele, deci coloana e OK. Avea casca full AGV si i-a sarit din cap in timpul alunecarii pe asfalt. Motorul nu are urme majore deci viteza nu era clar mare.

 

Ma bucur ca i-am propus Mariei (drog) in Calarasi sa mearga pasagera la mine. Din Bucuresti plecase pasagera la Onutz. Cred ca va amintiti ca ea a avut in tomana un accident nasol si inca mai are tija in picior si face fizioterapie de recuperare. Nu vreau sa ma gandesc ce i s-ar fi intamplat in accidentul asta.

 

Cam atat acum. A fost urat. Restul drumului am mers toti cu strangeri de inima si cu gandul la starea lui Onutz.

 

Poate mai scriu si altii care au fost in grup cand revin. Eu va scriu din 2 Mai. E foarte misto aici. Imi pare nespus de rau ca el nu a ajuns cu noi sa se bucure de asta.

 

Aveti grija de voi!

 

Ce trist :bounce:(((((( :rolleyes:

 

 

ok,vad ca s-a vb despre ce am patzit eu,nu doresc sa patitzi nici unul asa.Acum e bine,sunt cu o sg problema ramasa: mi-am pierdut memoria

Avetzi grija la drum!!!

 

Si nu sunt incepator (am permis de 5 ani)

 

Welcome back my man. Imi pare bine ca ti-ai revenit. Oarecum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai revenit.

sper ca o sa-ti revii total. daca ai dorinta sa-ti recuperezi manusile, sa stii ca sunt la mine. cred ca si o cordelina elastica mai e tot la mine.

 

 

 

@zappy: dupa cum vezi una din informatiile pierdute e parola de la ID-ul initial

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

ok,e bine sa vad lume pe care o intereseaza despre mine,va multumesc la totzi si aveti grija de voi.vin in Bucuresti la inceperea anului scolar poate ne vedem atunci.

In rest sunt bine,cu memoria stau bine dar am periode din trecut pe care inca nu m-i le aduc aminte.iar fizic nu imi simt o parte din maini si tendonul lui ahile din piciorul drept,dar nu se observa rau la mers.

Azi am mers cu un scooter!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

da ai dreptate,am uitat parolele,pe messenger la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne bucura nespus ca ai revenit printre noi. Multa sanatate pe viitor si sa te vedem din nou pe 2 roti.

 

Bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok,e bine sa vad lume pe care o intereseaza despre mine,va multumesc la totzi si aveti grija de voi.vin in Bucuresti la inceperea anului scolar poate ne vedem atunci.

In rest sunt bine,cu memoria stau bine dar am periode din trecut pe care inca nu m-i le aduc aminte.iar fizic nu imi simt o parte din maini si tendonul lui ahile din piciorul drept,dar nu se observa rau la mers.

Azi am mers cu un scooter!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

da ai dreptate,am uitat parolele,pe messenger la fel

 

Speram sa dai de baut. Sau sa dam de baut. Adica sa bem ce pana mea :D

 

Recuperare 150% :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...