Sari la conținut

Unirii capat tramvai 32


alexb
 Share

Postări Recomandate

Eram cu motorul pe NEUTRU in momentul in care pietonul in cauza vorbind cu sotia sa rasucit cu copilul in brate si sa lovit de mine. Logodnica mea sa dat jos de pe motocicleta fiinda a vazut ca insul avea un copil in brate si a vrut sa vada daca copilul este in regula. Incercand sa inping motocicleta spre marginea trotoarului tatal copilului inbrancindu-ma cazand cu tot cu motor. Berea insul a zburat pe toata motocicleta mea. Am facut testul etilotest iesind 0.00 . Am vorbit cu mama si copilul care era speriat de tatal cu care nu se putea avea o discutie. Am vorbit cu echipajul smurd si copilul era speriat de faptul ca tatal facuse ceea ce facuse. Terminati cu zmeisemele si lasati legea si martorii sa decida. Eu sunt absolut nevinovat si vreau ca adevarul sa iasa la iveala.

 

Daca in momentul in care ala s-a rasucit cu copilul in brate si s-a lovit de tine tu erai pe zebra...e clar ce-o sa se intample... o sa ramai fara permis. Eu nu inteleg la ce mai speri tu..tu speri sa ai castig de cauza pe motiv ca tu erai pe zebra si ala trebuia sa te ocoleasca pe tine ? asta e ca si cum te-ai urca pe trotuar si ai cere pietonilor sa se dea la o parte.... zebra pe verde e tratata ca si un trotuar...adica n-ai voie pe ea...si astepti ... nu te opresti pe ea si ai pretentia sa te ocoleasca altii . Cat despre ce s-a intamplat dupa...asta chiar nu conteaza... daca vrei tu poti sa-l dai in judecata ca te-a lovit...sau ca ti-a stricat motoru ...dar fara permis tot o sa ramai . Multa bafta si pe viitor atentie mai mare si frana mai din timp sa nu mai ajungi sa se loveasca pietonii de tine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vai draga ce interesanta esti... m-am tavalit de ras :D ironia ta nu are limite, esti in cautare de bagare in seama sau mi se pare mie :disappointed:

 

 

da .. mai bine bagare in seama dekt bagare in ... :cheers:

vezi de drum baiete :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

deci nu motocicleta l-a lovit pe copil .. ci copilul pe motocicleta? copil tembel :D

 

Gresit...era un huligan de mic. Umbla cu berea in mana, pe trecere si atunci cand a vazut motocicleta a sarit pe parbriz si a stropit si cu bere peste tot. Si parintii inconstienti ca i-au luat bere de la o varsta asa de frageda. Ce-a ajuns lumea asta. :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nimeni nu poate spune ca stie (detine) adevarul , doar cel care a avut pocinogul stie adevarul ,sa

il lasam cu ale lui si sa nu il judecam pentru ca nu suntem noi sfintii din icoane . si eu in nemernicia mea am fost in situatia cind fiind aproape de trecerea de pietoni , am incetinit si al naibii crestin ma vazut la 1 metru de zebra ,de unde statea ca o momiie asteptind invierea tusti pe zebra . ce ar fi trb sa fac atunci ?? sa ma dau eu pe jos ca sa treaca maria sa pietonul ?? am bagat mina in gaz i-am umplut frigiderul si m-am dus pe drumul meu . acei oameni care habar nu au cum e traficul prin bucuresti , cum e zona aia sau au mai multi kilometri pe tastura decit pe motor ar fi bine sa stea in banca lor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu dau nr de moto, dar sper ca cei care-l cunosc pe motociclistul respectiv sa-i explice ca nu e normal sa se intample asa!

 

Incep sa le dau dreptate cunostintelor care spun ca sunt multi motociclisti disperati, care nu stiu sa se controleze in oras cu un speed.

 

:cheers:

 

Ce-ti mai place sa generalizezi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce vor sa se dea viteji in cuvinte pe forum....nu sunt cocalar, am 28 de ani si urmeaza sa ma casatoresc, deci stiu ce inseamna a vrea sa ai o familie si un copil, de aceea si grija deosebita si gandul la traumatismul copilului care va ramane speriat .

Pt cei ce-mi contesta abilitatile de conducator moto am km rulati atat pe circuit cat si pe strada cat si cursul tinut pe amkart de catre Trancanici....nu ca ar insemna ca sunt un as al motorului dar inca din clasa a 5-a stiu ca pe zebra cel ce conduce trebuie sa opreasca fiind constient de consecintele conducerii unui motor pe un drum public.

Motocicleta o am de 3 ani de zile fara nici macar un incident la activ in trafic. Timpul si dovezile o sa le rezolve pe toate. Sanatate!

Sa fiti sanatosi si o sa va comunic rezultatele, pana atunci eu nu am de ce sa mai scriu pe aici.

Poate a fost o greseala de redactare, dar... nu se opreste pe zebra, caci se poate intampla ceea ce s-a intamplat, se opreste inaintea zebrei. Nu vreau sa ii iau apararea dar poate a venit un pic mai tare si pe frana s-a oprit ceva mai mult pe sus numita zebra si a iesit ce a iesit. E regretabil dar se poate intampla. Recomand mai multa atentie si viteza adaptata traficului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate a fost o greseala de redactare, dar... nu se opreste pe zebra, caci se poate intampla ceea ce s-a intamplat, se opreste inaintea zebrei. Nu vreau sa ii iau apararea dar poate a venit un pic mai tare si pe frana s-a oprit ceva mai mult pe sus numita zebra si a iesit ce a iesit. E regretabil dar se poate intampla. Recomand mai multa atentie si viteza adaptata traficului.

[/qu

 

salut.imi spune si mie ce inseamna cocalar???am mai vazut cuvantul pe aici-colo.un fel de taran??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M O A R T E C O N S E R V A R I L O R! ÂŞi pietonilor, bordurilor, restricțiilor de viteză Âşi drumurilor în lucru! RIP :cheers:

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.imi spune si mie ce inseamna cocalar???am mai vazut cuvantul pe aici-colo.un fel de taran??

Iti dau eu un exemplu. Mergi in spatele unei masini bengoase BMW care asa evaluata la ochiometru costa noua in jur de 100,000 de Euro intre Piata Romana si Strada Dorobanti. Te trezesti ca masina respectiva baga o frana brusca fara sa semnalizeze pentru ca proprietarul vrea sa-si ia pizza de la Pizza RaHut. Se deschide usa masinii si din ea bubuie manelele, iar soferul e imbracat in costum de facut sport de la Adidas si are in picioare slapi de la Nike (dar nu are ciorapi indiferent de sezon), si in plus de asta are la gat un lant de aur cam la fel de gros ca lantul pe care si-l pun tzaranii la fantana. Cam asta inteleg eu prin cocalar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu exact ce s-a intamplat, deci nu am sa imi dau cu parerea. Asa ca ce urmeaza este mai mult offtopic decat ontopic.

 

Cred ca iar bateti campii aici, ca pietonul e rege pe trecerea de pietoni chiar daca o trece "regeste" in patru labe...

Mai ales cand trece pe rosu. Cum se face de altfel la Unirii (pe toate partile). Asta e noul sport national, si nu

Dar deja ignoratul pietonilor pe trecere este un sport national.

 

Si stiu ce spun, ca trec de cel putin 2 ori pe zi acolo, si de fiecare data imi vine sa acrosez cate un pieton. Da nu'i nimeresc ca-s ingusti ai dreq.

 

Stiu ca in cazul de fata nu e vorba de traversat pe rosu, dar acolo la capatul lui 32 am vazut traversand pe rosu si pe langa trecere: barbati, femei, babe, copii cu barbati, copii cu femei, copii cu babe. Si am fost injurat si tipat la de catre pietoni care treceau pe rosu, eu trecand printre ei pe verde.

 

Nu mai trebuie victimizati atat pietonii, fiindca ei scapa nesanctionati de fiecare data si pe baza asta li s-a ingrosat obrazul considerabil. Pietonul nu mai este acel participant vulnerabil la trafic. Este acel participant la trafic care gandeste cel mai putin, se misca cel mai brusc si cel mai mult si respecta cel mai rar regulile asociate categoriei din care face parte. Cunosc pe cineva care a fost injurat de niste babe care traversau pe presemnalizare_trecere_pietoni.jpg. Da, tot eu eram. :cheers:

 

Sunt unii (foarte putini) pietoni care cauta sa traverseze astfel incat sa incurce cat mai putin (fie ca e pe trecere, fie ca nu), iar altii care sunt in stare sa cheme Smurdu' fiindca au cazut pe cwr.

 

 

Na, ca mi-am spus si eu of-ul. Peace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai ales cand trece pe rosu. Cum se face de altfel la Unirii (pe toate partile). Asta e noul sport national, si nu

Eu ma refeream la pietonii care trec pe treceri ne-semaforizate sau unde semaforul a luat apa si palapaie pe galben sau nu merge de loc. Pe bune ca e rege, indiferent din ce directie il lovesti cu motociclta el are dreptate... Si de aia ma enerveaza noile custi de protejat pietoni de pe Giurgiului, ca pe bune sunt obligat sa reduc viteza la 20-30km/h pentru ca nu vad nimic printre fiarele alea si habar n-am daca vine pietonul sau nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...