Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

da

incearca sa mananci mai mult.stomacul isi mareste volumul si treptat o sa poti manca mai mult.daca tu vrei doar sa te ingrasi.baga carbo in tine cat poti.si stai dupa ce mananci.sa lenevesti..

 

scuze de offtopic... astea nu is sfaturi bune pt fitness

 

 

sa inteleg ca ai inteles ca eu vreau sa imi tin burta pe rezervor si sanii pe amortizor de ghidon sau doar te prefaci ca nu ai inteles ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai nu ai zis ca vrei sa te ingrasi ??? Se poate intelege ca esti schilo si vrei si tu 4-5 kile in plus , un fel de ancora anti-vint. ;) Eu asa am inteles.

Stomacul se dilata si se obijnuieste cu mai multa hrana , asta nu inseamna ca ajungi sa arati ca un balon , inseamna ca , pur si simplu , poti minca mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru muschiulet trebuie rabdarica si multa munca.

 

baga si tu o poza si niste detalii despre tine.ce fire esti? agitata, sedentara etc.ai arderi bune?dormi la ora normala?alimentatie?alchool?samd.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru muschiulet trebuie rabdarica si multa muca.

 

baga si tu o poza si niste detalii despre tine.ce fire esti? agitata, sedentara etc.ai arderi bune?dormi la ora normala?alimentatie?alchool?samd.

 

 

nam poze.am 18 ani 1,75 si 62 kg nu sunt sedentar joc fotbal des.acum sunt in vacanta nu am nici un program dorm cand sunt obosit ;),mananc mult dar nu ma ingras mai mananc si prostii,alcool foarte rar nu stiu ce ar mai fi de zis...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

muschiu' se face cu transpiratie si multa multa multa multa,si sa nu ma repet, multa munca.

rezultatele vizibile,incep sa se vada dupa cel putin 1 an de sala.

sa ma corecteze,cineva daca gresesc.

Editat de 6speed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ? Si cu ce se injectau ???

Dupa o luna , ai fix PATRU antrenamente pt. piept. Zii OPT , cu multa bunavointa. Daca ai impresia ca dupa opt antrenamente MAXIM , o sa se vada ceva ...Ai tu impresia ca se vede , incepi sa ai mare febra , stai mai incordat , te "string" muschi. Atit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întrebare: exercitii cardiovasculare prelungesc viata, nu?

R: inima ta a fost facuta pentru a bate un numar de ori ... Nu-ti irosi bataile cu exercitii. Totul în cele din urma se uzeaza;. Accelerarea inimii nu va va face sa traiti mai mult: Asta e ca si cum ai spune ca se poate extinde durata vietii masinii , daca o faceti sa mearga mai repede. Vrei sa traiesti mai mult? Ia un pui de somn!

Î: Ar trebui sa ma opresc cu consumul de carne rosie si sa manânc mai multe fructe si legume?

R: Tu trebuie sa întelegi logistica eficientei ... . Vaca ce manânca? Iarba si porumb. Ce sunt alea? Plante. Deci, o friptura nu este nimic mai mult, este un mecanism eficient de a pune legume în sistemul dumneavoastra . Vrei sa manânci boabe? Manânca pui.

 

Î: Ar trebui sa reduc consumul de alcool?

R: Categoric nu. Vinul se face pe baza de fructe. Brandy este distilat din vin, ceea ce înseamna ca acestea trage apa din fructe, astfel încât sa profite din plin din ea. Berea este, de asemenea, din cereale. Le puteti lua!

Î: Care sunt avantajele unui program regulat exercitii fizice?

R: Filosofia mea este: Daca nu aveti nicio durere ... sunteti bine!

Î: Fripturile sunt daunatoare?

R: Nu m-ai ascultat! ... Astazi alimentele sunt prajite in ulei vegetal. Adevarul este ca acestea raman impregnate cu ulei vegetal. Cum ar putea uleiul de plante sa fie daunator pentru tine?

I: Flexiunile ajuta la reducerea grasimii?

R: Categoric nu! Exercitarea unui muschi doar il face sa creasca în dimensiune.

Î: Ciocolata face rau?

R: Esti nebun? ! E cacao! O alta legume! Este o mâncare buna pentru a fi fericit!

Si tine minte: Viata, nu ar trebui sa fie o calatorie pâna la mormânt, cu intentia de a ajunge sanatos acolo , cu un corp atractiv si un organism bine conservat. Mai bine ia celalant drum - Bere într-o mâna - chips de cartofi în cealalta - mult sex si un organism complet uzat, pe deplin folosit, strigând ca ..... A MERITAT CALATORIA ACEASTA ! !

 

 

Daca a umbla inseamna a fi sanatos, postasul ar fi nemuritor .....!

Balena innoata toata ziua, mananca doar peste si bea apa si totusi e TARE GRASA.....!

 

REMEMBER:

 

Un iepure alearga, sare toata viata si traieste15 ani, broasca testoasa nu alearga NICIODATA si traieste 450 de ani.

"

 

 

 

:baldy:

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ? Si cu ce se injectau ???

 

Probabil cu nimic deosebit. E drept insa ca toti astia care evolueza repede pleaca de la grasut, evident intr-o luna poti pierde usor 4kile de grasime, impreuna cu cresterea de tonus muscular e cit se poate de vizibil.

Invers, de la slab, ia mai mult, dar tot se vede foarte clar dupa 6 luni daca muncesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întrebare: exercitii cardiovasculare prelungesc viata, nu?

R: inima ta a fost facuta pentru a bate un numar de ori ... Nu-ti irosi bataile cu exercitii. Totul în cele din urma se uzeaza;. Accelerarea inimii nu va va face sa traiti mai mult: Asta e ca si cum ai spune ca se poate extinde durata vietii masinii , daca o faceti sa mearga mai repede. Vrei sa traiesti mai mult? Ia un pui de somn!

Î: Ar trebui sa ma opresc cu consumul de carne rosie si sa manânc mai multe fructe si legume?

R: Tu trebuie sa întelegi logistica eficientei ... . Vaca ce manânca? Iarba si porumb. Ce sunt alea? Plante. Deci, o friptura nu este nimic mai mult, este un mecanism eficient de a pune legume în sistemul dumneavoastra . Vrei sa manânci boabe? Manânca pui.

 

Î: Ar trebui sa reduc consumul de alcool?

R: Categoric nu. Vinul se face pe baza de fructe. Brandy este distilat din vin, ceea ce înseamna ca acestea trage apa din fructe, astfel încât sa profite din plin din ea. Berea este, de asemenea, din cereale. Le puteti lua!

Î: Care sunt avantajele unui program regulat exercitii fizice?

R: Filosofia mea este: Daca nu aveti nicio durere ... sunteti bine!

Î: Fripturile sunt daunatoare?

R: Nu m-ai ascultat! ... Astazi alimentele sunt prajite in ulei vegetal. Adevarul este ca acestea raman impregnate cu ulei vegetal. Cum ar putea uleiul de plante sa fie daunator pentru tine?

I: Flexiunile ajuta la reducerea grasimii?

R: Categoric nu! Exercitarea unui muschi doar il face sa creasca în dimensiune.

Î: Ciocolata face rau?

R: Esti nebun? ! E cacao! O alta legume! Este o mâncare buna pentru a fi fericit!

Si tine minte: Viata, nu ar trebui sa fie o calatorie pâna la mormânt, cu intentia de a ajunge sanatos acolo , cu un corp atractiv si un organism bine conservat. Mai bine ia celalant drum - Bere într-o mâna - chips de cartofi în cealalta - mult sex si un organism complet uzat, pe deplin folosit, strigând ca ..... A MERITAT CALATORIA ACEASTA ! !

 

 

Daca a umbla inseamna a fi sanatos, postasul ar fi nemuritor .....!

Balena innoata toata ziua, mananca doar peste si bea apa si totusi e TARE GRASA.....!

 

REMEMBER:

 

Un iepure alearga, sare toata viata si traieste15 ani, broasca testoasa nu alearga NICIODATA si traieste 450 de ani.

"

 

 

 

:baldy:

 

 

mama ce filozofie de viata. ;) ce monolog... si totusi te contrariezi singur

 

probabil tu traiesti cu iluzia ca cei care au muschiulet stau cu prafurile dupa ei, dorm dupa ceas,alcool zero si fac sex putin si de proasta calitate

 

20100807dsc0269.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai monologhez si eu pe aici, urasc toata caldura asta la greutati mi-am doborat recordurile personale (care nu erau mari dar oricum ;)) la toate aparatele pe care le folosesc, se vede ca sunt mai ok la capitolul forme insa pe cantar am ajuns de la 75 la 72.6 :baldy:. Astept sa treaca vremea asta si apoi ma voi lua putine proteine.

 

Am insa o intrebare legata de incheieturile de la maini care ma dor destul de tare. Dupa ce fac incalzirea bine la ele si ma apuc sa lucrez durerea dispare insa dupa antrenament si in zilele de pauza e prezenta la datorie. Ce as putea sa fac? M-am uns cu bengay si apoi le-am bandajat, a trecut putin insa nu definitiv. Pastile sau alte minuni nu vreau sa iau din principiu si ma gandeam sa-mi cumpar bandaje din neopren (13 ron bucata in carefour) pe care sa le port in timpul antrenamentelor.

 

Ati folosit, ati recomanda, cum trebuie sa fie purtate si cand. Cam asta'i intrebarea mea pentru cei cu mai multa experienta decat mine, atasez o poza cu bandajele de care vorbesc.

 

MFA-297.jpg

Editat de Pijama
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca sunt bune si te ajuta.incearca atunci cand te antrenezi ca incheietura sa ramana blocata, sa nu faci miscari din incheietura.de exemplu la biceps

daca durerea e prea mare eu zic sa faci o pauza.daca e acceptabila continua dar cu grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

_Dexter, ai uitat sa spui ca adrenalina in exces face rau la sanatate iar saua la potenta si calitatea spermei, asa ca motociclismul, chiar si lipsit de incidente, trebuie scos din discutie :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

_Dexter, ai uitat sa spui ca adrenalina in exces face rau la sanatate

 

lasand gluma la o parte

pe mine "unii" m-au invatat ca daca ajung intr-o situatie limita

trebuie sa termin "discutia" in primele 5 secunde.

 

asta din cauza andrenalinei care iti reduce "capacitatile" cu 50% la fiecare 10 secunde.

 

 

:laugh:

 

 

saua la potenta si calitatea spermei, asa ca motociclismul, chiar si lipsit de incidente, trebuie scos din discutie :)

 

de aia fac enduro si merg cat mai mult in picioare...

enduristii stiu.

enduristele pot confirma.

celelalte motocicliste sa nu creada pana nu incearca. la fel nevestele/amantele/iubitele/prietenele motociclistilor normali...

 

 

 

:drink:

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întrebare: exercitii cardiovasculare prelungesc viata, nu?

R: inima ta a fost facuta pentru a bate un numar de ori ... Nu-ti irosi bataile cu exercitii. Totul în cele din urma se uzeaza;. Accelerarea inimii nu va va face sa traiti mai mult: Asta e ca si cum ai spune ca se poate extinde durata vietii masinii , daca o faceti sa mearga mai repede. Vrei sa traiesti mai mult? Ia un pui de somn!

Î: Ar trebui sa ma opresc cu consumul de carne rosie si sa manânc mai multe fructe si legume?

R: Tu trebuie sa întelegi logistica eficientei ... . Vaca ce manânca? Iarba si porumb. Ce sunt alea? Plante. Deci, o friptura nu este nimic mai mult, este un mecanism eficient de a pune legume în sistemul dumneavoastra . Vrei sa manânci boabe? Manânca pui.

 

Î: Ar trebui sa reduc consumul de alcool?

R: Categoric nu. Vinul se face pe baza de fructe. Brandy este distilat din vin, ceea ce înseamna ca acestea trage apa din fructe, astfel încât sa profite din plin din ea. Berea este, de asemenea, din cereale. Le puteti lua!

Î: Care sunt avantajele unui program regulat exercitii fizice?

R: Filosofia mea este: Daca nu aveti nicio durere ... sunteti bine!

Î: Fripturile sunt daunatoare?

R: Nu m-ai ascultat! ... Astazi alimentele sunt prajite in ulei vegetal. Adevarul este ca acestea raman impregnate cu ulei vegetal. Cum ar putea uleiul de plante sa fie daunator pentru tine?

I: Flexiunile ajuta la reducerea grasimii?

R: Categoric nu! Exercitarea unui muschi doar il face sa creasca în dimensiune.

Î: Ciocolata face rau?

R: Esti nebun? ! E cacao! O alta legume! Este o mâncare buna pentru a fi fericit!

Si tine minte: Viata, nu ar trebui sa fie o calatorie pâna la mormânt, cu intentia de a ajunge sanatos acolo , cu un corp atractiv si un organism bine conservat. Mai bine ia celalant drum - Bere într-o mâna - chips de cartofi în cealalta - mult sex si un organism complet uzat, pe deplin folosit, strigând ca ..... A MERITAT CALATORIA ACEASTA ! !

 

 

Daca a umbla inseamna a fi sanatos, postasul ar fi nemuritor .....!

Balena innoata toata ziua, mananca doar peste si bea apa si totusi e TARE GRASA.....!

 

REMEMBER:

 

Un iepure alearga, sare toata viata si traieste15 ani, broasca testoasa nu alearga NICIODATA si traieste 450 de ani.

"

 

 

 

:laugh:

 

dexter esti atat de destept, ma uimesti. lasa-ma sa dau si eu clic pe numele tau, poate ma iluminez putin.

singura chestie funny a fost aia cu broasca. informatii utile = 0

 

Mesaj completat

Sa mai monologhez si eu pe aici, urasc toata caldura asta la greutati mi-am doborat recordurile personale (care nu erau mari dar oricum :)) la toate aparatele pe care le folosesc, se vede ca sunt mai ok la capitolul forme insa pe cantar am ajuns de la 75 la 72.6 :drink:. Astept sa treaca vremea asta si apoi ma voi lua putine proteine.

 

Am insa o intrebare legata de incheieturile de la maini care ma dor destul de tare. Dupa ce fac incalzirea bine la ele si ma apuc sa lucrez durerea dispare insa dupa antrenament si in zilele de pauza e prezenta la datorie. Ce as putea sa fac? M-am uns cu bengay si apoi le-am bandajat, a trecut putin insa nu definitiv. Pastile sau alte minuni nu vreau sa iau din principiu si ma gandeam sa-mi cumpar bandaje din neopren (13 ron bucata in carefour) pe care sa le port in timpul antrenamentelor.

 

Ati folosit, ati recomanda, cum trebuie sa fie purtate si cand. Cam asta'i intrebarea mea pentru cei cu mai multa experienta decat mine, atasez o poza cu bandajele de care vorbesc.

 

MFA-297.jpg

 

si eu aveam probleme cu incheieturile. in timpul antrenamentului e ok sa folosesti manusi care iti acopera incheietura, dar dupa .. trebuie sa bagi niste pastile care contin cartilagiu de rechin sau MSM. Am aruncat cutia, nu iti pot da numele exact dar parca era de la SOLARAY sau ceva de genu. oricum MSM-u e ff bun. eu nu am mai avut probleme dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit ieri "benzile" de neopren pentru incheieturi la care faceam referire mai sus. Genial. Se simte intradevar o diferenta, nu numai ca nu m-au durut insa atunci cand sunt stranse bine imi tin inchieietura intr-o pozitie corecta. Momentan incep sa fie mai bine in sensul ca nu ma dor la fel de tare si revin la normal. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dexter esti atat de destept, ma uimesti. lasa-ma sa dau si eu clic pe numele tau, poate ma iluminez putin.

singura chestie funny a fost aia cu broasca. informatii utile = 0

 

daca vrei sa te iluminezi

ia un laxativ, ca esti constipat si cauti scandal.

 

daca vrei scandal

ajunge sa recitesti ce am scris pe topicul asta: parerea mea despre cultureti si pregatirea lor fizica.

 

 

pai era un citat

se mai vede ultima "ghilimica" ca aia de la inceput am sters-o din viteza

 

 

se vroia o gluma

da' se pare ca sunteti prea crispati din cauza antrenamentelor.

 

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...