Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daaaa.

nu inteleg nici macar o gluma.

 

 

:baldy:

 

sau habar nu ai sa faci glume. stai linistit amice, ca nu am nev. de nici un laxativ. incercam doar sa iti spun ca daca mai ai revelatii medicale, pune-le intr-un alt post. se vede de la o posta ca nu ai habar cu ce se mananca sala. si mai faci si glume proaste.

te-ai lins pe bot prietene, daca te voi vedea prin trafic, nu am sa te salut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) :D) hal de amenintare...n-o sa te salut =))) wtf? :baldy: o sa ne lacrimeze curu ca nu ne saluta unu si altu in trafic...

 

pana atunci am si eu o intrebare...pt a mari masa musculara cate repetari trebuie sa poti face ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) :D) hal de amenintare...n-o sa te salut =))) wtf? :baldy: o sa ne lacrimeze curu ca nu ne saluta unu si altu in trafic...

 

pana atunci am si eu o intrebare...pt a mari masa musculara cate repetari trebuie sa poti face ?

 

 

Pt un antrenament eficient, cu greutatea maxima pe care poti sa o ridici sa faci 6 repetari !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

minim 6 bucati singur.. fara ajutor. apoi mai bagi inca 2 cu ajutor. deci 8

si fa piramidal

forteaza 6 doar la ultima serie

iar cand termini antrenamentul baga o ultima serie .. o supeeer serie. :baldy:

pe alea nu le mai numeri .. ci bagi ca nebunul ..dar sa le faci corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dexter e sarea si piperul......si liderul in lupta contra culturistilor.....acesti diavoli,ce nu inteleg ca a ridica greutati in pozitii bine definite ,de un anumit numar de ori,nu se va putea numi niciodata sport.

Dexter e ză Âşit ( in sensul bun al cuvintului,miezul,adicalea) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dexter e sarea si piperul......si liderul in lupta contra culturistilor.....acesti diavoli,ce nu inteleg ca a ridica greutati in pozitii bine definite ,de un anumit numar de ori,nu se va putea numi niciodata sport.

 

lupt ;) impotriva exercitiilor de culturism (grupe/serii/repetari) ca produc barbati de 60 secunde.

nu am nici o treaba cu practicantii de culturism, fiecare face ce vrea in viata.

 

 

ps. pentru cine e nou pe aici: barbati de 60 secunde nu are nici o legatura cu performanta sexuala.

se refera la capacitatea sportivului de a performa (viteza, forta,agilitate ) in conditii de anduranta.

 

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in alta ordine de idei,si pentru a NU ii da satisfactie lui Dexter (btw,cine-i ala :baldy: ).....tocmai,am "boxat" 3 reprize a cite 1 minut,si pot sa afirm cu tarie ca alergatul pe banda e pentru pixjde.

prin "alergatul pe banda e pentru pixjde",personal inteleg,alergatul ca exercitiu de cardio,facut pentru a slabi.....

De maine,vom incerca 4 reprize/1 minut.

A,si sa nu uit,multumesc pe aceasta cale Jandarmeriei Romane,pentru ca ii invata pe jandarmi (ce exprimare elevata) arta de a se bate/apara.

Nu de alta,dar de la un jandarm invat si eu.

Toate astea,ca o referire la ce ziceam eu,acum mai citeva zeci de pagini:luptatorii de UFC/MMA sunt cu cea mai buna conditie fizica (si peste 65% au si un fizic pe masura).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A,si sa nu uit,multumesc pe aceasta cale Jandarmeriei Romane,pentru ca ii invata pe jandarmi (ce exprimare elevata) arta de a se bate/apara.

Nu de alta,dar de la un jandarm invat si eu.

 

jandarmii si arta de a se bate/apara... :D

jandarmii invata 2 chestii:

1. civilul e cel mai mare dusman al omului in uniforma

2. locul bulanului e in capul civilului.

 

;)

 

macar pregatirea fizica facuta de ei prin alergatul traversei de cale ferata in formatie de 4 merge spre ce imi place mie.

 

singurii care chiar "stiu" sunt cei de la FIR ( forta de intreventie rapida = mascatii) + cateva servicii specializate.

restul sunt fie pe principiul 1+2 enumerat mai sus , fie sunt militari unde castiga ala de vede primul dusmanul si trage bine cu pusca....

 

 

am "boxat" 3 reprize a cite 1 minut,si pot sa afirm cu tarie ca alergatul pe banda e pentru pixjde.

De maine,vom incerca 4 reprize/1 minut.

 

este ca e grea bariera de 60 secunde...?

 

 

 

 

Detine titlul la ora actuala de "Cel mai puternic om din lume" iar metoda de antrenament si dieta care m-a dat pe spate personal e cel putin interesanta :P:

http://www.descopera.ro/sporturi/5737913-m...ernic-pamantean

 

daca ala a ajuns asa si face ce face fara steroizi/anabolizante

eu

imi sug singur poola.

 

:baldy:

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) :D) hal de amenintare...n-o sa te salut =))) wtf? :baldy: o sa ne lacrimeze curu ca nu ne saluta unu si altu in trafic...

 

pana atunci am si eu o intrebare...pt a mari masa musculara cate repetari trebuie sa poti face ?

 

intre 12 si 15 repetari cu o greutate cam 40% din forta ta maxima. adica daca poti face la piept cu 100 - vei face 12-15 repetari cu 40.

 

Mesaj completat

Pt un antrenament eficient, cu greutatea maxima pe care poti sa o ridici sa faci 6 repetari !

 

total gresit amice. unde ai citit tu asta? sau asa "ai auzit" ?

 

- eu stiu ca serii de repetari putine ( 4-6) greutate mare/ maxima sunt pentru forta

- repetari multe ( 12 - 15) greutate mica / medie sunt pentru masa

 

gixxxer contrazi-ma daca nu am dreptate.

Editat de Alexdimi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jandarmii si arta de a se bate/apara... :D

jandarmii invata 2 chestii:

1. civilul e cel mai mare dusman al omului in uniforma

2. locul bulanului e in capul civilului.

 

;)

 

macar pregatirea fizica facuta de ei prin alergatul traversei de cale ferata in formatie de 4 merge spre ce imi place mie.

 

singurii care chiar "stiu" sunt cei de la FIR ( forta de intreventie rapida = mascatii) + cateva servicii specializate.

restul sunt fie pe principiul 1+2 enumerat mai sus , fie sunt militari unde castiga ala de vede primul dusmanul si trage bine cu pusca....

 

 

 

 

este ca e grea bariera de 60 secunde...?

 

 

 

 

 

 

daca ala a ajuns asa si face ce face fara steroizi/anabolizante

eu

imi sug singur poola.

 

:baldy:

 

nu vreau sa intru in polemici cu tine pe tema asta,ca oricum pierd din start.

motive ar fi o gramada.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intre 12 si 15 repetari cu o greutate cam 40% din forta ta maxima. adica daca poti face la piept cu 100 - vei face 12-15 repetari cu 40.

 

Mesaj completat

 

 

total gresit amice. unde ai citit tu asta? sau asa "ai auzit" ?

 

- eu stiu ca serii de repetari putine ( 4-6) greutate mare/ maxima sunt pentru forta

- repetari multe ( 12 - 15) greutate mica / medie sunt pentru masa

 

gixxxer contrazi-ma daca nu am dreptate.

 

exemplu cum fac eu...

4 aparate,4 serii per aparat

la 2 aparate ultimele serii fac cte 6-7 bucati cu cat pot

la un aparat fac ultima serie normal -8 10

iar la ultimul aparat fac super serie ultima serie.

in rest 10 repetari.. si scad la penultima si ultima serie.

depinde... acum ca e vara faceam 10 prima

apoi 8, 8 si 6-7.

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ala a ajuns asa si face ce face fara steroizi/anabolizante

eu

imi sug singur poola.

 

:baldy:

 

Fa-o chiar daca ai dreptate, ne mai amuzam si noi ;)

 

Este clar ca Mariusz e pe stero; nu e nici un secret. Toti powerlifterii si culturistii profi sunt. Acum sunt convins ca asta ia stero dupa indicatiile medicilor personali, cu scheme foarte bine gandite, si nicidecum cum iau pseudoculturistii de pe la noi care isi gauresc bucile dupa cum le-a spus vecinu` de la 7.

 

Pentru cardio recomand alergarea dar cea care dureaza cel putin 30 min. Metabolismul incepe sa arda din tesutul adipos dupa 20 min de efort aerob. Asta in linii generale. Ar mai fi ruperile de ritm, pulsul care trebuie sa fie la cel putin 70% din pulsul maxim, ora la care se face alergarea....toate cumulate cu o alimentatie (fmm lor de dulciuri) cat mai echilibrata. Ar mai fi de luat in considerare si suplimentele de slabit, unde iarasi e mult de povestit. Eu am fost propriu-mi cobai de multe ori, asadar pt cei interesati pot sa le raspund/recomand din cele folosite de mine.

 

Eu de ex fac banda cam 20 min dupa care incep sa lucrez la sac vreo 15 min, 4 reprize a cate 3 min (diferenta consta in incalzire si pauze de 15 sec).

 

Oricum, pentru cei care fac asta ca sa slabeasca, e o adevarata aventura. Pt ca kg le dai jos....problema mare e sa te mentii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, pentru cei care fac asta ca sa slabeasca, e o adevarata aventura. Pt ca kg le dai jos....problema mare e sa te mentii.

 

hahahahahah. asa e :D))

am si eu niste prieteni care m-au intrebat ce sa faca sa slabeasca ^_^ - le-am dar niste sfaturi si unii chiar slabisera. ma rog 2 mai exact. dupa care au revenit la meniul de shaoarma cu mec si bere. :) it;s been all in vain :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

carbohidratii bata-i vina ...

 

oricum, si pe vremea cand mancam carne, combinatia shaorma/mici + bere mi se parea fatala pt stomacul meu; daca mancam ceva de genu` toata ziua eram cazut la pat ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auziti ? baai, auziti ^_^) ?

serios acum, sunt curios ce suplimente ( ma refer la proteine) folositi. ma intereseaza cele de ZER ... cu concetrat proteic mare ( mare insemnand peste 70% proteina). Eu am cumparat o vreme de la WEIDER, si au fost f ok, cel putin alea cu carbohidrati multi ( mega mass) si-au facut treaba ff bine. dar cele de zer de la weider sunt ff scumpe. ceva pe la 2 milioane 1.5kg, ceea ce mi se pare cam mult. ( ca o paranteza - suplimentele mega mass costau 3.5 milioane 7 kile :D )

daca puteti da niste exemple de proteine care le-ati incercat voi si ati avut rezultate - nu din auzite si alte chestii.

Editat de Alexdimi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......Ar mai fi de luat in considerare si suplimentele de slabit, unde iarasi e mult de povestit. Eu am fost propriu-mi cobai de multe ori, asadar pt cei interesati pot sa le raspund/recomand din cele folosite de mine.

 

Salut

 

Ia spune-ne si noua ce suplimente ai luat pentru slabit si care a functionat.

Mersi. ^_^

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Ia spune-ne si noua ce suplimente ai luat pentru slabit si care a functionat.

Mersi. :)

 

 

Hihihi, uite inca un gras ^_^

 

So...era o vreme cand efedrina nu era interzisa, iar un produs gen xenadrine care continea efedrina facea minuni in combinatie cu exercitiile de tip aerob. Din pacate efedrina a fost interiza iar ce exista acum pe piata, ca si fat burners, sunt mai mult bazate pe cafeina si tot felul de substante extrase din plante.

 

Ce am incercat eu:

 

Xenadrine: fara efedina - rezultate multumitoare nu fantastice; nu m-a convins indeajuns incat sa revin la acest produs.

 

Hydroxycut Hardcore - capsule normale (nu cu lichid) - le-am simtit foate bine, si-au facut treaba, insa la acest produs chiar trebuie sa faci sport altfel o iei razna datorita continutului f mare de cafeina.

 

Hydroxycut Hardcore X Ignition Stix (pulbere solubila) - cred ca si un placebo actiona mai bine. In afara de asta aveam pulsul f ridicat si ma simteam extrem de agitat. Ca sa nu mai vb de somn care devenise o adevarata aventura.

 

Pe langa asta am mai incercat cu ceva timp in urma ceva produse insa slabe nedemne de tinut minte.

 

Acum, partea de dieta/programe de slabire tine foarte mult si de tipul somatic; eu sunt endomorf, predispus la ingrasare rapida (show me a cookie and I`ll put some weight just looking). Tipul meu somatic are plusuri si minusuri, gen te ingrasi foarte repede dar acumulezi rapid masa musculara sau metabolizezi mai greu insa te bucuri de conformatie osoasa puterica.

Asadar degeaba iei produse pt slabit daca nu corelezi acest lucru cu o dieta decenta si un program sportiv aerob (nu fiare, e utopic slabitul in sala de forta).

 

Pt cei care fac sport frecvent exista la polul opus ceva hardcore dpdv al slabitului, o combinatie intre efedrina-cafeina-aspirina care, cum ar zice frantzuzu`, "is the shit". Insa efedrina e ilegala cam peste tot in EU (singura sursa fiind pastilele pt epileptici, de fapt aia e efedrina folosita de sportivi :D) dar in continuare, cel putin in Romania, poti sa ti-o achizitionezi f usor. Insa chiar trebuie avut grija cu dozarea acestei formule, pentru ca risti sa iti plece inima din cutia toracica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 mese pe zi , in nici un caz micul dejun si 4-5-6 cafele , combinat cu minim juma' de ora de sac. Daca nu mori , slabesti automat. Si pina la urma , cit sa traim ? ^_^

PS. Sa nu uitam pachetul de tigari , este obligatoriu. Obligatoriu , am zis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hihihi, uite inca un gras ^_^

 

So...era o vreme cand efedrina nu era interzisa, iar un produs gen xenadrine care continea efedrina facea minuni in combinatie cu exercitiile de tip aerob. Din pacate efedrina a fost interiza iar ce exista acum pe piata, ca si fat burners, sunt mai mult bazate pe cafeina si tot felul de substante extrase din plante.

 

Ce am incercat eu:

 

Xenadrine: fara efedina - rezultate multumitoare nu fantastice; nu m-a convins indeajuns incat sa revin la acest produs.

 

Hydroxycut Hardcore - capsule normale (nu cu lichid) - le-am simtit foate bine, si-au facut treaba, insa la acest produs chiar trebuie sa faci sport altfel o iei razna datorita continutului f mare de cafeina.

 

Hydroxycut Hardcore X Ignition Stix (pulbere solubila) - cred ca si un placebo actiona mai bine. In afara de asta aveam pulsul f ridicat si ma simteam extrem de agitat. Ca sa nu mai vb de somn care devenise o adevarata aventura.

 

Pe langa asta am mai incercat cu ceva timp in urma ceva produse insa slabe nedemne de tinut minte.

 

Acum, partea de dieta/programe de slabire tine foarte mult si de tipul somatic; eu sunt endomorf, predispus la ingrasare rapida (show me a cookie and I`ll put some weight just looking). Tipul meu somatic are plusuri si minusuri, gen te ingrasi foarte repede dar acumulezi rapid masa musculara sau metabolizezi mai greu insa te bucuri de conformatie osoasa puterica.

Asadar degeaba iei produse pt slabit daca nu corelezi acest lucru cu o dieta decenta si un program sportiv aerob (nu fiare, e utopic slabitul in sala de forta).

 

Pt cei care fac sport frecvent exista la polul opus ceva hardcore dpdv al slabitului, o combinatie intre efedrina-cafeina-aspirina care, cum ar zice frantzuzu`, "is the shit". Insa efedrina e ilegala cam peste tot in EU (singura sursa fiind pastilele pt epileptici, de fapt aia e efedrina folosita de sportivi :D) dar in continuare, cel putin in Romania, poti sa ti-o achizitionezi f usor. Insa chiar trebuie avut grija cu dozarea acestei formule, pentru ca risti sa iti plece inima din cutia toracica.

 

Eh,nu vreau sa exagerez, stiu ca oricum e mai importanta dieta decat suplimentele. Dar am zis ca orice mic ajutor este binevenit. Eu am luat doar L-carnitina si Fat Burners. Deobicei am fost motivat si am tinut regim si am fost si la sala mai intens si s-a vazut. Nu stiu cat de mult au ajutat suplimentele sau a fost mai mult dieta+sala.

 

Am crezut ca ai gasit tu produsul minune si gata imi zici, iau si eu si macar l anivel placebo sa simt ca sunt pe calea cea buna. :)

 

Deci n-avem alta solutie, fara shaowrma si inapoi la sala! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...