Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

si cine stie cite mai sunt,de care tu nu sti.

;)

 

in alta ordine de idei,ma mincat in poponeata sa fac indreptari cu picioarele drepte,pentru lombari.

tot ce pot spune e ca am o mega febra.

 

indreptari cu picioarele drepte dar putin flexate ( ca altfel iti f...distrugi genunchii ) se fac pentru bicepsii femurali...

muuult mai putin pentru ce vrei tu.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

indreptari cu picioarele drepte dar putin flexate ( ca altfel iti f...distrugi genunchii ) se fac pentru bicepsii femurali...

muuult mai putin pentru ce vrei tu.

 

:D

 

 

ok.

asadar,pe linga bicepsul femural,lombarii sunt rugati sa nu se bage..... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate o pasiune pentru oldies but goodies :)

 

Nicidecum - este o persoana pe care o admir foarte mult pentru ca a reusit sa se tina cu brio de culturism desi a avut o operatie f grea acum cativa ani (la coloana).

Asta inseamna pasiune - sa te antrenezi ani de zile intr-o sala improvizata intr-un balcon si sa reusesti sa fi campion national si la peste 50 de ani.

 

"Culturism si fitness", cred ca asa se numeste topicul, sau nu? :)

 

 

 

Mesaj completat

ok.

si care-i Âşpilu?

 

Nu sti sa citesti sau chiar nu intelegi despre ce este vorba in acest topic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicidecum - este o persoana pe care o admir foarte mult pentru ca a reusit sa se tina cu brio de culturism desi a avut o operatie f grea acum cativa ani (la coloana).

Asta inseamna pasiune - sa te antrenezi ani de zile intr-o sala improvizata intr-un balcon si sa reusesti sa fi campion national si la peste 50 de ani.

 

"Culturism si fitness", cred ca asa se numeste topicul, sau nu? ;)

 

 

 

Mesaj completat

 

 

Nu sti sa citesti sau chiar nu intelegi despre ce este vorba in acest topic?

 

 

scuze,dar nu am telepatia cu mine,in fiecare zi.

eu intrebam,pina sa dai tu raspuns,deci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva mi-a zis ca inainte si dupa sala sparge doua oua de prepelita intr-un pahar cu lape si putin zahar si bea.ma puteti ajuta si pe mine sa imi spuneti daca este adevarat ca ajuta la ingrasare,eu am cautat pe net si nu am gasit nimic

Editat de starstruck
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sint oo de prepelita grasa , iti dai seama , ajuta. :)

Personal stiu ca oo de prepelita sint bune pt. sanatate , se fac tot felul de tratamente , dar habar nu am pt. ce afectiuni.

Daca vrei sa mergi la sigur , ia si tu ce iau toti , proteine , carbohidrati , maninca bine. Si nu uita sa te odihnesti. In functie de ce arderi are corpul tau (rapide , lente) si de factorii enumerati mai sus , poti spera sa te ingrasi. Sau poate ca vrei masa musculara ?

Mesaj completat

Uite ce zic unii.http://www.terapii-naturiste.com/retete/cure/cura_oua_prepelita.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu au cum sa ajute la ingrasare in cantitatile acelea pentru ca au foarte putine calorii, in special carbohidrati. Ca sa te ingrasi trebuie sa mananci hipercaloric, cartofi, orez, inghetata etc.

 

Si inca o chestie. Consumul de oua crude implica automat 2 chestii. Riscul de imbolnavire cu bacterii din genul Salmonella si avidina, o proteina care leaga ireversibil biotina.

Editat de kcuf_di
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva mi-a zis ca inainte si dupa sala sparge doua oua de prepelita intr-un pahar cu lape si putin zahar si bea.ma puteti ajuta si pe mine sa imi spuneti daca este adevarat ca ajuta la ingrasare,eu am cautat pe net si nu am gasit nimic

 

de ingrasat nu te ingrasi doar dintr-atat, dar ajuta a refacerea rezervelor de proteine si mai furnizeaza ceva glucide de "rontaiat" organismului flamand dupa un antrenanent greu, care in lipsa de altceva ar "rontaii" proteina deja existenta in muschi. In orice caz acest lucru nu te ajuta sa slabesti.

Ouale daca sunt proaspete consumate crude in cantiatate mica nu dauneaza, dar cum nu prea creste nimeni dintre noi prepelita sau gaina in balcon ... mergi la risc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da

incearca sa mananci mai mult.stomacul isi mareste volumul si treptat o sa poti manca mai mult.daca tu vrei doar sa te ingrasi.baga carbo in tine cat poti.si stai dupa ce mananci.sa lenevesti..

 

scuze de offtopic... astea nu is sfaturi bune pt fitness

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru antrenamentul cu greutati ai nevoie de glicogenul din sange, care la un antrenament serios te tine cam 45 de minute. Deci nu e o idee buna sa faci cardio inainte, nu mai ai energie din cauza ca glicogenul s-a terminat.

 

E ca si cum ai face intai alergare de rezistenta si apoi sprinturi. Numai sprinturi nu vor mai fi alea.

 

Trage intai de fiare si baga cardio la sfarsit. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cardio dupa.cu atat mai mult vara, cand e mult mai obositor antrenamentul.daca te supra soliciti nu prea o sa ai rezultate daca nu apuci sa iti revi.somn, alimentatie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce caldura , domle'. Cu greu mai bag indreptari (doar 70 kg) , sac adio , nu mai am energie. ma axez pe exercitii "usoare" , flotari , tractiuni. Cu mincarea e dezastru , nu stiu cum mai stau in picioare. ;) Prea cald , e de rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...