Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

felicitari!stiu motorul,am avut si eu unul dar m-ai sunat exact in ziua cand l-am dat!

 

Bina ca nu l-am luat pe al tau. L-am vazut in curte la United Motors. A bagat nenea care l-a luat de la tine o tona de bani in piese. Cred ca inca e acolo. Fiecare cu norocul lui. Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce mobra ti-ai luat?

 

Musai sa intru in Arhivele Nationale si sa pun pe youtube?

 

 

 

 

hmmm...ce niprane pe acolo, si finalul:intotdeauna pe motocicleta...

 

 

La minutul 4;12 sunt eu cu ceva ciorap alb in cap .... heheheh... vechea garda!

 

Bag pixu... mai bine de 10 ani au trecut..... tzsssssss

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mobra ti-ai luat?

 

Musai sa intru in Arhivele Nationale si sa pun pe youtube?

 

 

 

 

hmmm...ce niprane pe acolo, si finalul:intotdeauna pe motocicleta...

Bine punctat, intotdeauna pe motocicleta...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bina ca nu l-am luat pe al tau. L-am vazut in curte la United Motors. A bagat nenea care l-a luat de la tine o tona de bani in piese. Cred ca inca e acolo. Fiecare cu norocul lui. Spor!

 

Mai Csaky bacsi! Distrugi faima Vulcanistilor mai! :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e DOAR pt chopperisti dar ideea in sine e superba,jos palaria:

 

http://vimeo.com/35403052

BETON faza, noi aici baietii din Ugly Bears RC am adoptat o parte din ideea acestora de ceva timp (desi nu conosteam ideea asta). Un prieten din gasca noastra are un garaj si cand incepe/sfarseste sezonul mergem cu motoarele toti acolo si ne apucam de demotat, schimbat, lustruit, sudat, modificat, taiat...etc si ne trezim ca pierdem multe zile incercand sa invatam si sa experimentam pe motoarele noastre (eu personal, am si o pasiune pentru masini mai vechi).

 

Ei au dus ideea destul de departe si e interesant, bravo lor!

O postare beton @Dkid! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii sade bine la drum lung si omului care calareste motoare de genul pe care le calarim noi, o poveste de a mea din vara - /index.php?/topic/673532-prin-muntii-romaniei-cu-dragstar-ul/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cool mesere! La cat mai multi kilometrii!

Sper sa am sanatate si putere financiara si dau atac la ce n-am vazut! Multumesc de compliment :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amu sanatate in principiu tre sa fie, ca doar nu suntem asa de negativisti :)

 

bani se mai fac rost, ca vad ca si tie iti place sa calatoresti economic, cu benzina si pateu

 

asa ca spor la urmatoarele, ca asta-i fain in viata :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amu sanatate in principiu tre sa fie, ca doar nu suntem asa de negativisti :)

 

bani se mai fac rost, ca vad ca si tie iti place sa calatoresti economic, cu benzina si pateu

 

asa ca spor la urmatoarele, ca asta-i fain in viata :friends:

Pai sanatos inca sunt, iar financiar mai vad eu cum am sa fac. Daca nu o sa imi permit, ma restrang doar la cat imi permit.

Pai calatoresc economic pentru ca imi place in salbaticie si in natura la cort si la un foc linistit de tabara, iar pe traseu gasesti o gramada de pensiuni/restaurante care ofera meniul zilei la preturi decente si asa ramai cu mai multi bani de benzina ca sa poti lungi traseul. Oricum n-am fost si nu o sa fiu adeptul luxului cand vine vorba de cazare, chiar vreau sa ma deconectez cand ies la plimbare cu moto, sa uit de monotonia zilinca (paturi nu stiu de care, internet prin wireless, baruri, fuck them all pentru cateva zile si ceva km...etc)

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cu vulcanu de 800 am facut cluj-bucuresti de cateva ori, si mai vreau.

am ajuns destul de obosit, cam la fel de obosit ca si cum as fi facut drumul ala cu masina

 

do the math :D

 

a, si stiu ca o sa mai fac traseul asta de multe ori, si tot m-am apucat de bobberit, deci o sa am o sa cred ca de 5 ori mai incomoda :friends:

 

ca tot era vorba de fuck the cops :haha:

da da!!!!si eu am facut Oradea- BRASOV IN 8 ORE CU O pauza in Medias si mai apoi inca 4 pina in Brasov cu plecare de vineri ajuns simbata seara, duminca in the morning la 7 eram pe drum ajuns la 2 AM in fata casei.sami fuck una da confortabil a fost.DA A FSOT SUPER CRIMINAL DE MSITO prima...defapt aa doua iesire care trecuse km-trajul de 200km la un drum.daca vroiam confort mergeam cu masina, ...no fiecare cu bibilici lui. sfat nu pot sa dau ca nu am calarit nici VT si nici TDM, ca aspect si ca utilitate as lua TDM. FUCK! AM CIUPAR tre sa incerc si altceva, si TDM numi iese din cap de ceva vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 zile, all you can go 1300 de km, 2 chefuri terminatoare, un bike show, un raid al gunoaielor de caralii, "n"shpe orase vizitate, totul intr-un `ritm care l-ar face pe Satan sa roseasca... FUCK YEAH!!!

Pe drum inapoi (numai vre-o 300 de km) am venit singur. Pt ca erau cursele de strada la Paeroa, drumul era plic de motoare... vreau sa spun ca in afara de 2 Rocket3-uri calarite de niste barbati adevarati, cu care am dansat interesant pe niste curbe, si care cu greu le-am lasat in urma, absolut nici un motor (sau alt vehicol daca tot vine vorba) nu a reusit nici macar sa se tina de mine... inca astept mult-prea-coloratele "miracole" ale tehnologiei japoneze sa ma uimeasca prin viteza cu care o sa-mi taie fata... hahahahha... astept sa vad cum saracul meu motor cu tehnologia lui din anii 30 o sa fie umilita de navetele spatiale din plastic si carbon, calarite de adevarati cyborgi in costum de gimpi.

Si tot astept asta de ani de zile...

Nici odata nu se stie!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 zile, all you can go 1300 de km, 2 chefuri terminatoare, un bike show, un raid al gunoaielor de caralii, "n"shpe orase vizitate, totul intr-un `ritm care l-ar face pe Satan sa roseasca... FUCK YEAH!!!

Pe drum inapoi (numai vre-o 300 de km) am venit singur. Pt ca erau cursele de strada la Paeroa, drumul era plic de motoare... vreau sa spun ca in afara de 2 Rocket3-uri calarite de niste barbati adevarati, cu care am dansat interesant pe niste curbe, si care cu greu le-am lasat in urma, absolut nici un motor (sau alt vehicol daca tot vine vorba) nu a reusit nici macar sa se tina de mine... inca astept mult-prea-coloratele "miracole" ale tehnologiei japoneze sa ma uimeasca prin viteza cu care o sa-mi taie fata... hahahahha... astept sa vad cum saracul meu motor cu tehnologia lui din anii 30 o sa fie umilita de navetele spatiale din plastic si carbon, calarite de adevarati cyborgi in costum de gimpi.

Si tot astept asta de ani de zile...

Nici odata nu se stie!

:cheers:

 

 

Hell Yes!!! beer.gifbeer.gifbeer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... inca astept mult-prea-coloratele "miracole" ale tehnologiei japoneze sa ma uimeasca prin viteza cu care o sa-mi taie fata... hahahahha... astept sa vad cum saracul meu motor cu tehnologia lui din anii 30 o sa fie umilita de navetele spatiale din plastic si carbon, calarite de adevarati cyborgi in costum de gimpi.

Si tot astept asta de ani de zile...

Nici odata nu se stie!

:cheers:

 

asta e epopeica!

de tinut minte si predat copiilor.

:laugh: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un motor cool, dar mult prea puternic si greu pentru a-l calarii foarte tare in conditii reale - curbe, oposumi morti, nisip, jeg de la iesirile din ferme, gropi, denivelari, new seal (asta e cand pun pietris mic pe bitumul incalzit de soare si masinile il calca inauntru, criminat pt motoristi) si ploi scurte de j de ori pe zi...

Pe autostrada, fara discutii, nu are ce discuta... dar aia e alta mancare de peste!

Editat de Shobolanu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 zile, all you can go 1300 de km, 2 chefuri terminatoare, un bike show, un raid al gunoaielor de caralii, "n"shpe orase vizitate, totul intr-un `ritm care l-ar face pe Satan sa roseasca... FUCK YEAH!!!

Pe drum inapoi (numai vre-o 300 de km) am venit singur. Pt ca erau cursele de strada la Paeroa, drumul era plic de motoare... vreau sa spun ca in afara de 2 Rocket3-uri calarite de niste barbati adevarati, cu care am dansat interesant pe niste curbe, si care cu greu le-am lasat in urma, absolut nici un motor (sau alt vehicol daca tot vine vorba) nu a reusit nici macar sa se tina de mine... inca astept mult-prea-coloratele "miracole" ale tehnologiei japoneze sa ma uimeasca prin viteza cu care o sa-mi taie fata... hahahahha... astept sa vad cum saracul meu motor cu tehnologia lui din anii 30 o sa fie umilita de navetele spatiale din plastic si carbon, calarite de adevarati cyborgi in costum de gimpi.

Si tot astept asta de ani de zile...

Nici odata nu se stie!

:cheers:

 

* death race! :D

bey, toate ca toate, dar ai grija sa nu te tavalesti la vitezele astea astronomice!! ...ai familie de crescut. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

verificati dWRENCHED, am postat un link cu un super film clasic. cred ca o sa va faca placere. spor la popcornit si bericit friday.gif

 

 

am vrut sa-ti trimit un PM, dar se pare ca nu poti primi

so, felicitari pentru blog,, mie mi se pare genial din cap pana-n picioare (masini, motoare, gagici, tatuaje, rock'n'roll)

 

baga mare in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...