Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cu un babi de asta m-am certat la test-drive-ul colectiv de la Harley-Davidson, dupa ce ca indeplinea toate condtiile, avea 0km la bord si un tupeu de zile mari.

Inca o data se confirma ca distributia geografica de idioti este aceeasi peste tot, doar ca deobicei tindem sa observam mai mult idiotii nostri decat idiotii lor in anumite domenii si viceversa in alte domenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate iar ati dat cu mucii in fasole unii dintre voi.

 

Daca cititi cu mare atentie, articolul nu face referire la vreo marca de motociclete. Iar daca sunteti mai atenti ati vedea ca motocicleta din imagine este un Star Motorcycles.

 

Asa ca daca vreti sa continuati discutia intr-un mod civilizat, asa cum e scris si articolul, faceti referire la personaje cunoscute nu la comunitatile legate de o anume marca.

Autorul a reusit sa deseneze imaginea unei persoane fara sa "atace" comunitati sau marci anume. Se refera la apucaturi umane nu la altceva. Faptul ca un biker face 2000 sau 20000 de km intr-un an nu-l face pe niciunul mai biker sau mai putin. Sau daca unul isi intretine motorul iar altul nu, e la fel. Este vorba de educatie si respect! E simplu!

 

Lasati frustrarile si nervii si incercati sa va concentrati putin. Sau e prea cald? beer.gifbeer.gifbeer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, mie mi se pare super clar

 

referirea este la "middle age crisis" in contextul motociclistilor, da oricum majoritatea celor care isi permit se orienteaza spre masini supersport :D

 

un procent mic se orienteaza spre motoare mari si accesorizate, cu care viseaza sa faca ditamai tururile fara neveste, da nu le iese niciodata

n-are a face cu nici o marca si nici o comunitate, chiar daca coincidenta face ca oamenii care-si permit sa aiba criza asta a varstei mijlocii au ceva bani, asa ca-si permit si motoare noi. Si sa fim seriosi, prima chestie la care se gandesc este un Harley. Da la fel ii si prima chestie la care ne gandim si 99% din cei prezenti pe sectiunea asta :makeout: , asa ca..... Harley pentru toata lumea care si-l doreste :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

...

Lasati frustrarile si nervii si incercati sa va concentrati putin. Sau e prea cald?

 

* caldura mare, moncher! ...eu tocmai mi-am desfacut o bere. cheers! poate ma uit si la meci, ca sa fiu in randul lumii.

 

sa ne gandim putin.

ce-i asa rau, daca omul cand are o criza in viata (psihologica, nu? sociala, morala, sau de ce natura o fi ea, nu?) se urca pe un motor si pleaca unde vede cu ochii? chit ca vederea lui bate pana la 50 km mai incolo. sau la 1050! e mai ieftin la psihiatru, asa e, dar acolo nu te vede nimeni, doar ciudatul ala de te psihanalizeaza. nu agati gagici la psihiatru. si apoi, mai trebuie sa si raspunzi la intrebari. ca ce-ai facut cand erai mic? ...ce ti-a dat mama ta sa mananci prima oara dupa ce te-a intarcat & stuff. eh, ai mai putea sa megi la grupurile alea organizate, de "anonimi" sau cum le zice. da si acolo, stai in cerc, intr-o camera inchisa, iar in general femeile care vin acolo sunt cam toate urate. si nefericite. pai nu mai bine iti iei un motor?! un barbat rational asa ar face. mie imi plac barbatii rationali. acuma, ca noi suntem orice - noi astia de iubim chopperele - dar mai putin rationali, o stim deja. deci, cand or sa ne apuce crizele, ce facem? rationam cu inima, ca asta stim :)

 

gata, m-am concentrat destul! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacata ca nu se vede expresia de pe fetele multora care se afla pe patru roti si in spatele unor geamuri fumurii plimbandu-se agale pe strazile de aiurea. Cred ca imaginea era interesanta.

In rest boid.gif ...si marmota impacheta ciocolata...

 

Hai noroc beer.gifbeer.gifbeer.gif !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut sisteme de franare pentru roata spate cu etrierul montat pe pinionul spate. Chiar poate functiona sistemul sau e de show?

 

Exemplu.: EXILE CYCLES

 

da,exista si functioneaza...si pe pinion de lant,si pe pinion de curea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok dar cand ungi lantul nu exista posibilitatea sa ajunga putin ulei acolo? Am vazut ca are o buza care separa coroana de suprafata discului dar totusi.

 

La curea este mai plauzibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

well,ai dreptate partial,pt ca nu folosesti ulei ci spray de lant care nu curge.

 

din experienta iti zic,la pinioanele cromate,frinarea e aproape 0.

frina spate e folosita f putin,deci,nu e o problema mai ales la customuri care ies rar pe strada...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cria_p "se urca pe un motor si pleaca unde vede cu ochii?" De acord intru-totul. Ce bine ar fi daca asa s-ar manifesta criza aia, ala ar fi modul cinstit de refulare ori de negare completa ori de ce vrei tu altceva. Atata timp cat capriciile si imaginea imprumutata de la veterani, asa cum am vazut eu atatia băieței ajunsi la criza de mijloc, sunt aratate, ma bucur ca sunt oameni care scriu articole ca cel de mai sus. In fine, pana ne-om gasi identitatea mai e cale lunga.

 

Asfalt uscat si fara cotete pe strada care sa va afume!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* recunosc, am fost nitzel empatica cu duomnii cu criza ;)

 

totusi, nu-mi plac generalizarile si cred ca fiecare om trebuie tratat individual, ca o persoana unica, si chiar daca apartine unui grup (categorie, club, etc.), nu este neaparat o "imitatie". personal, cunosc vreo 2 barbati, in "zona" asta de varsta "critica" care merg pe moto si chiar asa fac, "pleaca unde vad cu ochii" - cand pleaca. de restul, nu stiu ce sa zic, eu nu am prieteni "crizati" in anturaj :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

intreb si aici inafara de sectiunea de paint...nu stii de unde sare iepurele :D ...as dori sa revopsesc niste componente de carena din plastic. cu ce hartie de abraziv se poate inlatura stratul de vopsea fara sa las ''santuri'' in materialul plastic, ce granulatie ? alte info in legatura cu pregatirea sau orice alt tip este bine venit. multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!! Am avut ieri ocazia sa ajung la o intrunire Harley, care sa tinut numai la 40 de km de mine.

Impresii: Nu se putea intra cu un alt tip de motocicleta sau cu masina

Media de varsta era de aprox. 50 de ani

Se estimeaza un numar de 2000 de motoare

Concert si concurs de tatuaje

Atmosfera foarte prietenoasa, calma, etc.

In rest se poate vedea in poze.......

post-4210-0-19739700-1344166014_thumb.jpg

post-4210-0-32454800-1344166025_thumb.jpg

post-4210-0-71946200-1344166036_thumb.jpg

post-4210-0-94208500-1344166049_thumb.jpg

post-4210-0-87869800-1344166066_thumb.jpg

post-4210-0-35415000-1344166081_thumb.jpg

post-4210-0-54957000-1344166104_thumb.jpg

post-4210-0-29033100-1344166123_thumb.jpg

post-4210-0-27364200-1344166143_thumb.jpg

post-4210-0-28324500-1344166167_thumb.jpg

post-4210-0-89549000-1344166187_thumb.jpg

post-4210-0-11112900-1344166221_thumb.jpg

post-4210-0-03396200-1344166241_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, frumos. Born to be wild. Born free. Pana si rotile din fata erau toate spre stanga. Nu mai zic de dungile de pe iarba....

 

PS Sunt rautacios?

Editat de choppermaniac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fanii HD mi se par in general cam ca fanii Apple; sloganul think different prinde foarte bine la o anumita categorie de oameni (si da, nu generalizez complet, dar macar partial...).

 

Brian: Please, please, please listen! I've got one or two things to say.

The Crowd: Tell us! Tell us both of them!

Brian: Look, you've got it all wrong! You don't NEED to follow ME, You don't NEED to follow ANYBODY! You've got to think for your selves! You're ALL individuals!

The Crowd: Yes! We're all individuals!

Brian: You're all different!

The Crowd: Yes, we ARE all different!

Man in crowd: I'm not...

The Crowd: Sch!

Editat de Paladin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dah,si cei care nu-s cu HD,nu pierd ocazia sa atace,mai mult sau mai putin subtil....de parca posesorii de jap is diferiti si nu sint "inregimentati"in aceleasi concepte....iar producatorii de jap,nu pe HD incearca sa-i copieze....hahaha,funny.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...