Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mi se pare mie sa scria clar ca e intalnire Harley nu intalnire moto? Si atunci ce sa caute alte marci? Hmm...

In rest fain, ce sa zic. La noi comunitatea Harley e prea mica dar creste incet si sigur.friday.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, frumos. Born to be wild. Born free. Pana si rotile din fata erau toate spre stanga. Nu mai zic de dungile de pe iarba....

 

PS Sunt rautacios?

 

asta cu "rotile din fata pe stinga" nu prea o inteleg eu .Cam ce ai vrut tu sa spui ? ma gindesc ca ai vrut sa fii spiritual, sa ai glume in program dar mai bine spui tu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no mai oameni buni, io dau bere oricarui motociclist care-si parcheaza in mod normal motorul cu ghidonul spre dreapta.

si dau multa bere :laugh:

 

am auzit de multe customuri, da de cric lateral pe partea drapta inca nu :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa spun ca prea erau toti la fel. Intr-adevar nu aveau cum sa fie rotile alfel decat pe stanga dar putea sa fie macar una parcata cu spatele sau in diagonala, sau cum l-a apucat lenea pe sofer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te parchezi in diagonala nu tine de lene, tine de nesimtire. Pe de alta parte, nu stiu cum iti parchezi motorul, dar, in general, se lasa in pozitie de plecare cat se poate de rapida, ca de, nu se stie niciodata... :rolleyes: La fel, mai ales in cazul intrunirilor si acestui gen de poze, cadru general, nu am nici un interes sa imi fluture numarul de inmatriculare pe internet... Sincer, daca as vedea pozaci in spatele motoarelor, i-as lua la intrebari.

 

Bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no mai oameni buni, io dau bere oricarui motociclist care-si parcheaza in mod normal motorul cu ghidonul spre dreapta.

si dau multa bere :laugh:

 

am auzit de multe customuri, da de cric lateral pe partea drapta inca nu :drink:

 

Hehe, pe Pannonia asa o fost. :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no bun,hogii nu au anuntat pe nimeni din Sibiu din timp,dar macar a facut careva poze???

 

Uite 2 poze cu cel mai frumos custom de acolo; erau 3, dar 2 nu erau foarte grozave.

 

Si un

cu plecarea gastii la defilare.

 

N-am prea documentat excursia ca am fost destul de "obosit". Mai tarziu am dat de multe Harley-uri parcate, dar nu mai tineam minte cum se foloseste telefonul. Interesant era ca printre cele 20 de Hog-uri era si un BMW ascuns. Oare o fi supravietuit cand l-au gasit?

post-68603-0-97710500-1344799415_thumb.jpg

post-68603-0-56656500-1344799423_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cool

Chiar a fost cool, am mers in ziua aia cam 300 de km (unu din gasca a facut explozie la anvelopa spate, noroc ca la 25 km de casa,am reusit sa o remediam in 2 ore si am continuat). Pe la 22:30 am ajuns la locatia in care ne-am amenajat corturile si la 23 a inceput o furtuna de ne-a udat tot in cort si ne-a racorit de-a binele (eu m-am indulcit si incalzit cu 500ml de votka). A doua zi la 7 am dat trezirea,am aruncat cortul la gunoi si ne-am echipat si ne-am vazut de drum pana la punctul cel mai inalt de pe Transalpina, iar la Voineasa ne-am astamparat foamea si ne-am continuat drumul, eu spre Cluj iar gasca mea spre Gheorgheni (ei 800 de km la final, iar eu 1220 km).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa imi laud gasca si felul in care traim noi.

1.post-25613-0-88188500-1345227342_thumb.jpg

2.post-25613-0-64570600-1345227431_thumb.jpg

... :burnout:

 

Asta era cumva vineri 10 august?

 

Ca ati trecut pe langa mine (daca nu voi, o gasca similara), cand eram oprit la o tigare, si ne-am salutat: noi eram un Vulcan si un Dragstar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta era cumva vineri 10 august?

 

Ca ati trecut pe langa mine (daca nu voi, o gasca similara), cand eram oprit la o tigare, si ne-am salutat: noi eram un Vulcan si un Dragstar.

Ahoi!

Pe 11 August a fost plecarea spre Transalpina, dar am auzit ca a fost o gasca din Tg.Mures pe acolo si se poate ca cu ei te-ai intalnit.

 

Arcasul din mine - post-25613-0-77318600-1345404525_thumb.jpg

 

Va recomand o astfel de activitate, aproape 3 ore m-am jucat cu asa ceva si a fost chiar placut, la final imi simteam degetle :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si noi cu 2 vulcanosi de 800 pe transalpina sambata....

defapt traseul a fost asa:

bucuresti-ramnicu valcea-ranca-transalpina-sibiu-brasov-bucuresti via cheia

785 km, plecat dimineata la 8:30, intorsi noaptea pe la 1.

De la Brasov la Bucuresti am mers pe noapte si ceva racoare, dar a fost o tura superba.

Si am fost inspirat sa-mi montez saua originala :D

 

 

post-43929-0-38896600-1345457633_thumb.jpg

post-43929-0-84417400-1345457645_thumb.jpg

post-43929-0-68810200-1345457655_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Pe 11 August a fost plecarea spre Transalpina, dar am auzit ca a fost o gasca din Tg.Mures pe acolo si se poate ca cu ei te-ai intalnit.

 

Arcasul din mine - post-25613-0-77318600-1345404525_thumb.jpg

 

Va recomand o astfel de activitate, aproape 3 ore m-am jucat cu asa ceva si a fost chiar placut, la final imi simteam degetle :smoke:

bai e fain tare arcul, stil mongol!

al tau e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai e fain tare arcul, stil mongol!

al tau e?

Ahoi!

Nu e al meu ci al unui coleg de gasca si m-a lasat sa imi fac de cap aproape 3 ore, habar n-am ce stil e :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

propun crearea unei noi sectiuni, in care sa se mute unele din topicurile "pinned" de pe prima pagina.

Sunt cateva unde nu a fost activitate din 2011, iar topicurile cu activitate in marea lor majoritate merg pe pagina 2.

Nu mi se pare ok :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...