Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate va place . . . . un Harley facut din bucati : https://picasaweb.google.com/102901185941884771766/ChopperSByRoby?authuser=0&feat=directlink .

Nu sunt proprietarul si nici nu sunt tentat sa conduc asa ceva dar ca si aspect mi-a placut foarte mult si ma gandeam sa va impartasesc si voua pozele . :) . Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare tuturor,

 

in editia din august 2013 a revistei Bikersnews din Germania ( revista MC si a tot ce tine de rocker scene) este prezentata motocicleta facuta de Roby, sub titlul de: Rumänische Liebschaft: Krasser Eigenbau!!!

 

FELICITARI ROBY!!!

Editat de newprofiler1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am rasfoit-o si eu.... articol pe 6 pagini si poster cu motoreta, felicitari roby :D

n-am priceput cum kilu meu i-au pus lu gagica aia stelute pe sfarcuri da' au lasat-o-n fofoloanca goala :)))))))))

 

pozele le stiam de la roby deja...pacat ca nu stiu germana... ze cover :

 

16701_0original.jpg

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am rasfoit-o si eu.... articol pe 6 pagini si poster cu motoreta, felicitari roby :D

n-am priceput cum kilu meu i-au pus lu gagica aia stelute pe sfarcuri da' au lasat-o-n fofoloanca goala :)))))))))

 

pozele le stiam de la roby deja...pacat ca nu stiu germana... ze cover :

 

16701_0original.jpg

Pei stii si tu cum sunt nemtii astia... :))

 

O mare realizare pentru Roby dar si pentru Romania!!! Sincer, imi place rau motorul pe care l-a facut si sper sa aiba posibilitatea sa mai faca!

 

CHOPPERS FOREVER! FELICITARI ROBY!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt roby da...

pt romania sincer nu . era mare realizare pt romanica daca si-l facea asa la el acasa, cu bere romanesca in mana in garajul lui pe pe strada cu nume romanesc. si sa vina aia din afara sa-l pozeze si sa-i ia omului interviu. ca-i roman, asta e ''din intamplare'' . ''romania'' nu l-a ajutat cu nimic pe roby in contsructia acestui chopper. stiu cat de mult a muncit la el si merita felicitari. bravo barosane !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aiurea...e un motor facut de un romin,pe care tara lui l-a facut asa cum este...creativ si priceput.

nu va mai kkati atita pe voi....si pe tara in care v-ati nascut.

mai bine intrebati-va ce ati facut voi pt ea,nu ea pt voi.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate am fost tinuti prea mult timp cu pumnul in gura! Ne este frica si de umbra noastra! NU stim, nu putem si poate nici nu vrem sa ne revoltam! Din punctul meu de vedere tocmai de aceea lucrurile merg asa cum merg la noi in tara! Mai degraba cautam o pila, o relatie... decat sa ne cerem drepturile sau sa facem ca lucrurile sa mearga cum trebuie! Suntem intr-un cerc vicios pe care doar noi si copii nostrii il pot rupe!

 

Roby este roman! A creat ceva extraordinar in Spania (cu ceva ajutor nemtesc din cate am citit) la fel cum a creat si Coanda, Barncusi sau Eliade... in Franta!!! Din aceasta cauza am zis ca este un plus pentru Romania!

 

Eu unul ma mandresc cu faptul ca un roman a aparut in Bikersnews cu o asa motocicleta!

 

P.S. m-ai facut curios si recitind articolul, am vazut ca peserichea din poza este in titile goale si in fofoloanca goala... nicio steluta... nimic :D - Probabil difera editia de la o zona la alta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va tot kkti pe voi. E roman si scrie clar! Ce, aveti purici la creier si nu vedeti ce scrie?

 

Strada romaneasca si oras romanesc, blah-blah-blah de parca l-as auzi pe Vadim. Mereti ma cu prostiile voastre!

 

BRAVO ROBBY! HAI ROMANIA!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari lui Roby pentru aparitia in cel mai prolific magazin european de biker lifestyle si pentru munca asidua depusa de-a lungul a mai multi ani. Motocicleta facuta de el este fascinanta si merita cu prisosinta aparitia in Bikersnews.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

da,si cum poti citi revista online?ca eu nu reusesc...

 

Google translate Cristi. il pui in engleza ca sa fie traducerea mai buna. in romana iese ca dreacu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceeasi intrebare o pusesem si eu dar sub alta forma.

n-ai cum sa o citesti online sau colegii care au reusit ii rog sa detalieze.

inteleg ca doar daca o cumperi de la chiosc o poti citi... si o mai fi si in germana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Varianta online nu are toate articolele pentru ca (logic) nu ar mai cumpara nimeni revista, care nu este tocmai ieftina (5€)!!! In editia online poti vedea cuprinsul si anumite articole, alese pe criterii care mie imi scapa. Am vazut ca articolul cu motorul lui Roby nu este in editia online.

 

Si da, este doar in limba germana...

 

Bafta si km cat mai multi fara incidente!



Salutare tuturor,

 

avand in vedere ca lumea nu putea sa dea de articolul cu pricina, mi-am calcat pe bugetul de cumparaturi de saptamana asta si am luat revista (care s-a si scumpit la 6€/editia), am pozat articolul cu motorul lui Roby si... il aveti mai jos! Daca nu reuseste nimeni traducerea, am sa incerc pe weekend!

 

post-7202-0-70932200-1376912433_thumb.jpg

 

post-7202-0-18034900-1376912451_thumb.jpg

 

post-7202-0-96758300-1376912466_thumb.jpg

 

post-7202-0-16755200-1376912481_thumb.jpg

 

post-7202-0-52357900-1376912494_thumb.jpg

 

post-7202-0-95406300-1376912513_thumb.jpg

 

post-7202-0-65569200-1376912529_thumb.jpg

 

post-7202-0-29367400-1376912543_thumb.jpg

 

post-7202-0-35691900-1376912560_thumb.jpg

 

post-7202-0-95483100-1376912573_thumb.jpg

 

post-7202-0-19070900-1376912587_thumb.jpg

 

Bafta si asfalt uscat! Inca odata FELICITARI ROBY!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://itunes.apple.com/us/app/bikers-news/id577767113?mt=8

 

BIKERS NEWS as an app is free and provides information about the content of the current issues and insight into the first pages of all magazines, and sends pushes as reminders for every release.

Prices:
Single edition: € 4.99
3-edition-subscription: € 12.99
6-edition-subscription: € 24.99
12-edition-subscription: € 49.99

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...