Sari la conținut

Choppers, a way of living!


Blackrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu pot sa cred...ce scuze puerile...de fapt nici nu sunt scuze, conform modului de gandire si exprimare, se sare direct la beregata celui cu care se poarta "discutia"...contraatac fatal

 

Ai pus bine "discutia" intre ghilimele. Voi nu purtati discutii, ci doar varsati frustrari. Nu esti decat un altul care a intrat pe Topicul dedicat Harley-Davidson Sportster ca sa arunce cu noroi intr-o marca ce nu-i este deloc cunoscuta si dupa ce si-a luat cateva suturi in c.r, acum ma cauta pe tot Forumul cu lacrimi in ochi ca sa ma arate cu degetul.

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te ingrijesti (fizic/corporal) si mergi cu mobra = fitobiker? Nu de alta, dar sa stiu in ce categorie ma incadrez. Lucrez la mobra/orice altceva, ma manjesc cu vaselina, praf, imi termin treaba, ma spal, imi curat unghiile de vaselina, ma parfumez ca sa nu put iar apoi bice la drum. Nu mai e 'a way of living' daca nu duhnesti? In general vorbesc...cel putin eu vara transpir ca un porc in geaca moto. Just sayin

 

Sa inteleg ca si tu stai pe la Intruniri sa urmaresti cum este imbracat fiecare? In loc sa pozezi motociclete, stai sa pozezi tinute vestimentare? Nu de alta, dar sa stiu in ce categorie te incadrez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce naspa-s camionetele :))) are vreunu una degeaba :)))

Nu le dau, ca asa le-am zis si eu. Cica mai tin in ele o gaina, un bobber ceva...

» Post actualizat in 23 Dec 2014 08:23

Un filmulet cu o parte din gasca,facut in primavara.....http://vimeo.com/89864808 Eu sunt ala cu casca aurie si ape-hanger.Adica fitzo-biker,cum spunea un clasic in viata,de pe aici...

Fain filmultetul, l-am mai vazut. La primavara facem gasca mare ca noua ne plac fitzo-bikerii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma duc la intruniri, nu ma reprezinta. Nu ma raportam la altii, ci pur si simplu am scris cum procedez eu. Tu poti sa ma incadrezi in ce categorie doresti. PS, scrisesem ceva pe pagina trecuta, ON topic, la care nu ai raspuns. Stima!

 

Intruniri NU, manichiura/pedichiura DA. Probabil ca kilometri NU, terase DA. In cazul asta sunt si eu curios care este way-ul vostru of living.

La intrebarea ta am mai raspuns, cred ca chiar pe Topicul dedicat Sportster. Ce pot eu sa-ti spun este ca s-au vandut si inca se mai vand, la noi, destule Sportstere cu preturi sub japoneze. Mai nou se fac chiar si schimburi, Intruder 1500 pentru Sportster 1200.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un filmulet cu o parte din gasca,facut in primavara.....http://vimeo.com/89864808 Eu sunt ala cu casca aurie si ape-hanger.Adica fitzo-biker,cum spunea un clasic in viata,de pe aici...

 

Hai ca te-am vazut... Esti frumos tare si in trend.

Ar fi trebuit, totusi, sa postezi la "...way of living". Acolo ai fi avut parte de mult mai multi admiratori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intruniri NU, manichiura/pedichiura DA. Probabil ca kilometri NU, terase DA. In cazul asta sunt si eu curios care este way-ul vostru of living.

La intrebarea ta am mai raspuns, cred ca chiar pe Topicul dedicat Sportster. Ce pot eu sa-ti spun este ca s-au vandut si inca se mai vand, la noi, destule Sportstere cu preturi sub japoneze. Mai nou se fac chiar si schimburi, Intruder 1500 pentru Sportster 1200.

De fapt Sportsterul s-a dat pe Intruder, ca sa fiu mai exact. Si nu era nicio jignire! Doar iti explicam ca exista Harley la pret de japoneza. Doar asta ai intrebat, nu-i asa?

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce jignire! (la faza cu intruder pe sportster)

 

Ete da, imi place sa fiu curat, cand ma duc sa ma vad cu o domnisoara sa nu stea la 2 metri de candeala emanata. Fara suparare, dar daca way of living inseamna sa te speli care regii Angliei/Frantei din Evul Mediu (in speta, odata pe an) ma lipsesc. Kilometrii, multi / putini pe care ii fac cu motoreta tin doar de mine. Probabil o sa fac un experiment...sa vad, daca candesc poate fac kilometri mai multi. Desi ma depaseste conceptul, poate reusesti sa imi explici de unde si pana unde a te ingriji corporal se contrazice cu motociclismul / way of living.

 

Eu inca te consider un baiat inteligent, care intelege ce scriu pe aici, dar are el acum chef sa se ia la harta cu mine si de-aia profita de ocazie.

NU EU AM INCEPUT DISCUTIA! Deci NU EU am ceva cu felul in care se imbraca altii sau cu ingrijirea lor corporala. Am tinut doar sa subliniez ca nu asta este esentialul....

Pe de alta parte, in ceea ce priveste kilometri, mi s-a intamplat sa merg de dimineata pana noaptea, sa pun cortul pe marginea drumului si a doua zi sa o iau de la capat. Din pacate n-am avut parfumul la mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt Sportsterul s-a dat pe Intruder, ca sa fiu mai exact. Si nu era nicio jignire! Doar iti explicam ca exista Harley la pret de japoneza. Doar asta ai intrebat, nu-i asa?

Asta cu sportsterul si intruderul, intradevar e un caz aparte, mai ai alt exemplu in afara de a lui Jan?Nu cred, cel putin din cat ma dau eu pe forum, nu am mai intalnit.

Referitor la partea cu Harley la pret de jaoneza, pai stai sa analizam un pic, pretul la HD sportster variaza intre 4500 si 5000 de coco, ori cu 5000 de euro iti iei japoneza care il face pe HD sportster la toate capitolele , cu perversiuni...Exemplul meu, am avut 4800, poate ca mi-as fi achizitionat un sportster,dar nu mi-e mie la inima sau nu cred ca-si face banii astia, in comparatie cu achizitia facuta si anume VTX 1300 de la honda .....

Daca vrei iti pot face o lista cu motoare de peste 800 cc, japoneze, care ar intrece la multe capitole soprtsterul si la performante si la pretul de achizitie....

Eu nu ma cert cu tine, sunt doar pareri care nu trebuie sa te incite in a fi agresiv, verbal, ca din fire raspund la fel daca simt ca-s atacat.

Singur te invarti in jurul marcii HD, tot majoritatea expun "the way of living" pe ce au si cum pot, desigur majoritatea is subiectivi, la fel ca si mine....,iar tu, cu parere de rau, te lupti cu vantul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai stiu eu doua exemple: intruder 1500 dat pe un heritage softail si o yamaha dragstar 650 data pe un sporty 800...sa mai zic?

VN800 dat pe un shovelhead si intruder 800 dat pe un sporty 1200....aaa,intruder 1800C dat pt electraglide si honda shadow 750 data pt o dyna...etcetcetc...

ref la VTX,1300 nu e cam puturos?nu mai bine mergeai spre 1800?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu sportsterul si intruderul, intradevar e un caz aparte, mai ai alt exemplu in afara de a lui Jan?

 

Nu-mi place sa "dau din casa" si de-aia am preferat sa fiu zgarcit cu detaliile. Uite, n-o sa-ti spun ce exista acum pe piata, dar o sa-ti spun cu ce preturi s-au dat cateva (doar cateva) Harley-uri la noi:

1. Sportster 883 - sub 2950 de euro (asta era ultimul pret de la care se negocia)

2. Sportster 883 - 3100 euro

3. Sportster 883 - 3500 euro

4. Sportster 883 (an de fabricatie 1995) - 3800 euro

.... si lista poate continua. Iar asta este o lista cu ce s-a dat, nu cu ce exista acum pe piata sub 4000 de euro.

Motocicletele din lista de mai sus n-au avut nevoie decat de "apa, paie si bataie" si pe deasupra mai aveau si o multime de imbunatatiri.

 

Prin comparatie am vazut urmatoarele preturi la japoneze:

1. Yamaha Dragstar 650 - 3800 euro

2. Honda Shadow 750 - 4500 euro (an de fabricatie 1997)

... si lista poate continua.

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, de ce vindeti harlanele asa de ieftin? ori sunt niste jafuri aduse de pe la polonezi ori v-ati batut joc de motoare si nu le-ati ingrijit cum trebuie.

ca sa intre pe mana oricarui cocalar, sa se mire ca sunt stricate si ca urmeaza reparatiile? ca el se astepta ca harleyul sa mearga brici, chiar daca costa 3000. uite-asa ajunge unul ca motorius sa spuna ca harley-ul e naspa, pt ca are el un tovaras care a luat o cazatura de harley ieftin si nu zboara ca o racheta.

orice motocicleta devine un morman de fiare daca nu-i ingrijita bine. chiar si harley-ul.

cine stie ce motor calareste,nu-l vinde pe nimic, pe bune.

nu-mi vand motorul, dar nu as lasa sub 12000 la cat e de tunat si la cate extra are pe el, toate originale fara nicio chinezarie.

un harley ingrijit si tunat nu e ieftin. proprietarii stiu ce vand, cat au bagat in ele. se vinde acum un springer cu 13000. s-a vandut un road king cu vreo 12000. un softail standard cu 9000 sportsterele 5-6000. 48 cu vreo 8-9000. dynele spre 9000.

 

pe bune, mie daca mi-ar veni sa cumpar sportster, pretul de 3000 m-ar face din prima suspicios. e furata? e cazuta rau? are cadrul stramb? a mers km .ulti fara ulei? i s-a pierdut numarul propietarilor? ceva trebuie sa fie....

cand mi-am vandut primul harley, un sportster customizat de 1200 , l-am dat la urgenta pe 5000e. 5000 si tot simteam cum se rupe sufletul in mine la cati bani bagasem in el si la cum il ingrijisem. aveam nevoie urgenta de bani pe atunci. ala de l-a cumparat de la mine radia de fericire ca stia ce a luat, se interesase de motocicleta si primise raspunsuri bune.

 

 

nu sfatuiesc pe nimeni sa cumpere asa ieftin, sa nu se bucure la 1000 economisita. va ramane cu harbul in brate ca nu-l mai cumpara decat alt fraier, nu va simti bucuria de a se da cu un motor adevarat care functioneaza in parametri maximi, si va ramane cu impresia total eronata ca harley-ul e un jaf. da, harley-ul lui este un jaf.

de ceva timp au aparut harleyuri de pe la polonezi, lituanieni... de cele mai multe ori sunt tepe. sunt aduse din usa (cazute, f.utute de idioti, manarite) si se vand ieftin. intrebati baietii care stiu ce inseamna harley (cluburile stiute, la reprezentanta, harleystii vechi din romania), baieti cu cuvant de spus de pe la noi. toti or sa va spuna acelasi lucru: grija mare la ce cumparati, la motoarele fara istoric, la motoarele prea ieftine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu inteleg rostul discutiei asteia, toti cu honda, kawa, suzuki, yamaha sar pe harley ca nu stiu ce. dar mai certati-va fratilor si intre voi. Si eu de cand mi-am luat harley tot aud comentarii, in schimb le place sa se uite cand vin, cand plec, etc.

 

In schimb, nu am auzit pe nimeni cu harley sa sara la cineva cu o honda si sa-i zica ca ala e jaf, ca e mai varza, etc.

 

Pana nu de curand am avut o virago 535, am iubit motorul ala. Mi-am luat Harley, nu ca pe un vis, sau mai stiu eu ce, pur si simplu vroiam o viroaga mai mare si mi-am luat un sportster. Nu pentru nume, nu pentru fitze. Nu am geaca harley, chiloti harley si plombe harley si nici nu o sa imi iau. e vorba doar de motocicleta si atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu inteleg rostul discutiei asteia, toti cu honda, kawa, suzuki, yamaha sar pe harley ca nu stiu ce. dar mai certati-va fratilor si intre voi.

Eee, asta da urare de Crăciun pentru chopperistii cu japoneze! "choppers, a way of living!" :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sarbautori fericite tuturor!!!!Geronimo,gresesti!Daca te uiti mai atent am spus ca HD nu e nasol.In schimb este supraestimat.Si am mai spus ca la un pret mult mai corect iei un motor la fel de bun sau chiar mai bun,indiferent de provenienta....Daca poti intelege asta,nu imi vei mai purta pica.Numai bine,batrane.

Editat de MOTORIOUS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...